معرفی انیمیشن برای آشنایی با حیوانات | مجله نقد فیلم‌گردی
سینمای کودک

معرفی انیمیشن برای آشنایی با حیوانات

لیست زیر مجموعه آثار انیمیشنی را به شما معرفی می‌کند که باعث آشنایی فرزندان شما با انواع حیوانات و نحوه زندگی آن‌ها خواهد شد.

شما والدین می‌توانید کودکان خود را برای آشنایی با حیوانات آموزش دهید. این آموزش نیز می‌تواند از طریق انیمیشن صورت پذیرد. زیرا کاراکترهای حیوانی بسیاری در انیمیشن‌ها وجود دارند که فرزندان شما می‌توانند با تماشای آن‌ها بیشتر درباره حیوانات اطلاعات کسب کنند. همچنین آن‌ها می‌توانند با خصوصیات هر کدام از این موجودات نیز بیشتر آشنا شوند.

 

انیمیشن و کارتون جدید و دوبله

خصوصیاتی که در انیمیشن‌ها به نمایش گذاشته می‌شود و با ترکیب دنیای فانتزی می‌تواند بهترین ابزار برای آموزش به فرزندان شما باشد. فرزندان شما با تماشای انیمیشن و سپس گفت و گوی شما با آن‌ها درباره نحوه زندگی حیوانات، محل زندگی آن‌ها، خصوصیات ظاهری و تغذیه این موجودات بیشتر یاد خواهند گرفت. همچنین آن‌ها می‌توانند درک بهتری از دنیای حیات وحش داشته باشند.

ما در مجله نقد فیلم‌گردی تلاش می‌کنیم تا انیمیشن‌هایی که می‌توانند فرزندان شما را با حیوانات مختلف آشنا کنند، به شما والدین معرفی کنیم. در این مطلب مجموعه‌ای از آثار کارتون جدید و کارتون دوبله را به شما والدین معرفی می‌شوند که باعث آشنایی فرزندان شما با انواع حیوانات خواهد شد.

لیست ۱۰ انیمیشن و کارتون جهت آشنایی با حیوانات

۱- فیلشاه

«The Elephant King»

محصول سال ۲۰۱۷ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

انیمیشن فیلشاه

فیلشاه داستانی جذاب را از یک روایت مذهبی برای مخاطب خود بیان می‌کند. داستان این انیمیشن درباره فیل جوانی است که توسط شکارچیان ربوده می‌شود تا در جنگ علیه مسلمانان از آن استفاده کنند. اما این فیل به همراه دوستانش اجازه نمی‌دهند تا آن‌ها را به جنگ بفرستند، به همین علت شروع به مبارزه با شکارچیان می‌کنند.

فرزندان شما در این انیمیشن فیلشاه با حیواناتی مختلفی به خصوص فیل‌ها آشنا خواهند شد. آن‌ها یاد می‌گیرند که فیل‌ها چگونه به صورت گله‌ای زندگی می‌کنند، چه غذاهایی می‌خورند، چگونه می‌خوابند و چگونه از این حیوانات برای جا‌به‌جایی انسان‌ها و حمل وسایل سنگین استفاده می‌شود. این اثر محصول خوبی برای آشنایی با حیوانات مختلف است.

۲- زوتوپیا

«Zootopia»

محصول سال ۲۰۱۶ و مناسب برای رده سنی ۱۱ سال به بالا

انیمیشن زوتوپیا

انیمیشن زوتوپیا درباره آرمان شهری است که حیوانات مختلف در آن زندگی می‌کنند. جودی که یک خرگوش کوچک است همواره دوست داشته تا یک افسر پلیس شود. او با آمدن به شهر زوتوپیا و آشنایی با یک روباه تلاش می‌کند تا هم پلیس خوبی باشد و هم ماجرایی خطرناک که سلامت ساکنین شهر را تهدید می‌کند را برطرف کند.

خرگوش‌ها و روباه‌ها حیوانات بانمکی هستند که در طبیعت دشمن یکدیگر به حساب می‌آیند. این حیوانات در انیمیشن زوتوپیا به فرزندان شما نمایش داده می‌شوند تا فرزندانتان بیشتر با این دو حیوان و زندگی آن‌ها آشنا شوند. همچنین در این انیمیشن حیوانات مختلف دیگری نیز حضور دارند که باعث آشنایی با حیوانات برای فرزندانتان خواهند شد.

۳- پرندگان خشمگین

«The Angry Birds Movie»

محصول سال ۲۰۱۶ و مناسب برای رده سنی ۳ سال به بالا

انیمیشن پرندگان خشمگین

انیمیشن پرندگان خشمگین درباره سه پرنده به نام‌های قرمزی که پرنده‌ای با مشکل خلق و خوی، چاک سریع و بمب است. این سه پرنده در جزیره‌ای که مملو از پرندگان خوشحال هست زندگی می‌کنند. اما خوک‌های مرموزی استقبال جزیره را برعهده دارند و پرندگان کنجکاو سعی دارند سر از کار خوک در بیاورند. همین کنجکاوی ماجراهای جذابی را به وجود می‌آورد.

پرندگان حیواناتی هستند که در این انیمیشن فرزندان شما با آن‌ها آشنا می‌شوند. فرزندان شما یاد می‌گیرند که انواع پرندگان را بشناسند و درباره زندگی آن‌ها اطلاعات کسب کنند. همچنین به واسطه دنیایی فانتزی که این اثر دارند می‌توانند از دیدن آن سرگرم نیز بشوند. شما والدین نیز می‌توانید بیشتر درباره پرندگان و زندگی آن‌ها به فرزندان خود اطلاعات بدهید.

۴- لک لک ها

«storks»

محصول سال ۲۰۱۶ و مناسب برای رده سنی ۳ سال به بالا

انیمیشن لک لک ها

انیمیشن لک لک ها درباره شرکتی از لک‌لک‌هاست که قبلا وظیفه تحویل بچه‌ها را به خانواده‌ها داشته‌اند. اما آن‌ها با تغییر کاربری در حال حاضر مشغول رساندن بسته‌های پستی هستند. اما اشتباه یکی از کارکنان این مجموعه که دختری یتیم است باعث می‌شود که یک نوزاد متولد شود. حال این دختر به همراه یکی از لک‌لک‌ها باید این نوزاد را تحویل خانواده‌اش دهد.

لک‌لک‌ها جزو پرندگان دسته‌بندی می‌شوند و درباره آن‌ها داستان‌های بسیاری وجود دارد، از جمله آوردن نوزادان برای خانواده‌ها. شما والدین می‌توانید با نمایش انیمیشن لک‌لک‌ها به فرزندان خود، آن‌ها را با این حیوان آشنا کنید. همچنین درباره خصوصیت ظاهری و قصه‌هایی که درباره آن‌ها وجود دارد نیز با فرزندتان گفت‌و‌گو کنید. اثری آموزنده برای آشنایی با حیوانات.

۵- موش سرآشپز

«Ratatouille»

محصول سال ۲۰۰۷ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

موش سرآشپز

انیمیشن موش سرآشپز درباره یک موش به نام رمی است که علاقه زیادی به آشپزی دارد. الگوی او گوستو سرآشپز یکی از معروف‌ترین رستوران‌های پاریس است. رمی در رستوران گوستو به صورت مخفیانه مشغول به کار آشپزی می‌شود تا بتواند رونق این رستوران را مجددا بازگرداند. اما آشپزی کردن یک موش آن هم برای انسان‌ها کاری عجیب خواهد بود.

موش‌ها حیواناتی هستند که بیشتر والدین و فرزندانشان از این حیوانات می‌ترسند. اما تماشای این انیمیشن باعث می‌شود تا فرزندان شما ذهنیت بدی که نسبت به این موجودات کوچک دارند را تغییر دهند. با خصوصیات ظاهری و نحوه زندگی آن‌ها آشنا شوند و بیشتر درباره این حیوان اطلاعات کسب کنند.

۶- سگ های نگهبان

«PAW Patrol»

محصول سال ۲۰۲۱ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

انیمیشن سگ های نگهبان

انیمیشن سگ های نگهبان درباره پسر نوجوانی به نام رایدر به همراه توله سگ‌های قهرمانی است که برای مقابله با خرابکاری‌ها و هرج و مرج توسط شهردار شهر هامدینگر، فراخوانده می‌شوند. آن‌ها باید با کمک به یکدیگر مردم شهر را که توسط اقدامات افراد تبهکار تهدید شده‌اند نجات دهند و تبهکاران را نیز دستگیر کنند.

سگ‌ها موجوداتی هستند که در مشاغل امدادی از آن‌ها برای نجات جان انسان‌ها استفاده می‌شود. حیواناتی باهوش که یاد می‌گیرند در مواقع خطر جان افراد را نجات دهند و به انسان‌ها کمک کنند. این انیمیشن درباره سگ‌های امداد است و فرزندان شما را جهت آشنایی با حیوانات کمک می‌کند.

۷- ماداگاسکار ۱

«Madagascar»

محصول سال ۲۰۰۵ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

انیمیشن ماداگاسکار

مارتین یک شیر آفریقایی است که همراه دوستانش که گور‌خر، زرافه و یک اسب آبی هستند در باغ وحش شهر نیویورک زندگی می‌کنند. داستان انیمیشن ماداگاسکار درباره این چهار دوست است که می‌خواهند از باغ وحش فرار کرده و به طبیعت وحشی بازگردند. اما فرار این چهار دوست همراه با اتفاقات هیجان‌انگیزی است که باعث مشکلات زیادی برای آن‌ها می‌شود.

انیمیشن ماداگاسکار ۱ درباره حیوانات ساکن در آفریقاست. قاره‌ای که در آن حیوانات متنوعی همچون شیر، زرافه و گورخر زندگی می‌کنند. این انیمیشن که شخصیت‌های آن همگی حیوان هستند، فرزند شما را با نحوه زندگی و همچنین خصوصیات ظاهری حیوانات در قاره آفریقا آشنا می‌کند. اثری که جهت آشنایی با حیوانات در محیط‌زیست ساخته شده است.

۸- پاندای کونگ فوکار ۱

«Kung Fu Panda 1»

محصول سال ۲۰۰۸ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

انیمیشن پاندای کنگ فوکار

انیمیشن پاندای کونگ فوکار ۱ داستان پاندایی است که در راه رسیدن به رویای خود یعنی تبدیل شدن به یک جنگجو قدم بر‌می‌دارد. او که فیزیک بدنی گنده‌ای دارد تلاش می‌کند تا با راهنمایی استادهای هنر رزمی تبدیل به قهرمانی شود که در مقابل خطرات خواهد ایستاد. قهرمانی که مردم کشور را از خطرها حفظ کند.

پانداها در دنیای واقعی حیوانات بامزه‌ای هستند که جزو دسته خرس‌ها دسته‌بندی می‌شوند. حیواناتی که ساکن کشور چین هستند و داستان‌های زیادی درباره آن‌ها گفته شده است. فرزندان شما در انیمیشن پاندای کونگ فوکار ۱ با این حیوان و خصوصیات ظاهری او آشنا می‌شوند و یاد می‌گیرند که این حیوان چگونه زندگی می‌کند.

۹- در جستجوی نمو

«Finding Nemo»

محصول سال ۲۰۰۳ و مناسب برای رده سنی ۳ سال به بالا

انیمیشن در جستجوی نمو

انیمیشن داستان دلقک ماهی به نام مارلین است. پسر او به نام نمو طی حادثه‌ای در دام ماهیگیران قرار می‌گیرد. حال پدر او تلاشی را آغاز می‌کند تا با رفتن به ساحل بتواند پسر خود را نجات دهد. او در این راه با دوری ماهی سر به هوایی آشنا می‌شود و همراه با این ماهی در اقیانوس پهناور به سفری ماجراجویانه می‌روند.

ماهی‌ها دسته بزرگی از حیوانات هستند که در درون اقیانوس زندگی می‌کنند. این موجودات آبزی در انیمیشن در جستجوی نمو به فرزندان شما نمایش داده می‌شوند تا آن‌ها بیشتر درباره دنیای زیر آب اطلاعات کسب کنند. فرزندان شما می‌توانند انواع ماهی را بشناسند و با سبک زندگی آن‌ها در درون آب آشنا شوند.

۱۰- زندگی مورچه ای

«A Bug’s Life»

محصول سال ۱۹۹۸ و مناسب برای رده سنی ۳ سال به بالا

زندگی مورچه ای

انیمیشن زندگی مورچه ای درباره مورچه ای به نام فلیک است که علاقه زیادی به اکتشاف پدیده ها دارد درحالی که مورچه های دیگر هر روز به جمع آوری غذا می پردازند. در این میان تعدادی ملخ، مورچه ها را آزار می دهند و ملکه برای رهایی از آزار ملخ ها، هر روز مقداری از غذای جمع شده را به آن ها می دهد.

مورچه‌ها موجودات کوچکی هستند که در کنار انسان‌ها زندگی می‌کنند. این انیمیشن فرزندان شما را با نحوه زندگی دست جمعی این موجودات آشنا می‌کند. به آن‌ها یاد می‌دهد که مورچه‌ها چگونه کلونی خود را می‌سازند، چگونه غذا تهیه می‌کنند و چگونه از خود در مقابل خطرات محافظت می‌کنند. اثری جذاب برای آشنایی با حیوانات.

۰
برچسب ها

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن