معرفی انیمیشن برای آشنایی با مشاغل | مجله نقد فیلم‌گردی
سینمای کودک

معرفی انیمیشن برای آشنایی با مشاغل

لیست زیر مجموعه آثار انیمیشنی را به شما معرفی می‌کند که باعث آشنایی فرزندان شما با انواع شغل‌ها خواهد شد.

آشنایی با مشاغل یکی از مجموعه آموزش‌هایی است که به خردسالان و کودکان آموزش داده می‌شود. آشنا شدن با انواع شغل‌ها و نوع فعالیت‌هایی که افراد حاضر در این مشاغل انجام می‌دهند، به فرزندان شما کمک می‌کند تا درک بهتری از فعالیت و کار داشته باشند. زیرا فرزندان شما از سنین پایین با این سوال روبرو خواهند شد که در آینده چکاره می‌خواهند بشوند؟.

انیمیشن و کارتون جدید و دوبله

دغدغه بزرگ والدین برای فرزندانشان آن است که آن‌ها بتوانند شغل مناسبی را در آینده انتخاب کنند. پس برای رفع این دغدغه از همان کودکی باید آن‌ها را با مشاغل مختلف آشنا کرد. همچنین باید با توجه به علاقه و استعداد فرزندانتان، آن‌ها را به سمت شغلی که دوست دارند هدایت کنید. انیمیشن یکی از ابزارهای مناسبی است که به شما کمک می‌کند تا فرزندان خود را با شغل‌های مختلف آشنا کنید.

ما در مجله نقد فیلم‌گردی تلاش می‌کنیم تا انیمیشن‌هایی که می‌توانند فرزندان شما را با شغل‌های مختلف آشنا کنند، به شما والدین معرفی کنیم. در این مطلب مجموعه‌ای از آثار کارتون جدید و کارتون دوبله را به شما والدین معرفی می‌شوند که باعث آشنایی فرزندان شما با انواع شغل‌ها خواهد شد.

لیست ۱۰ انیمیشن و کارتون جهت آشنایی با مشاغل برای کودکان

۱- موش سرآشپز

«Ratatouille»

محصول سال ۲۰۰۷ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

موش سرآشپز

انیمیشن موش سرآشپز درباره یک موش به نام رمی است که علاقه زیادی به آشپزی دارد. الگوی او گوستو سرآشپز یکی از معروف‌ترین رستوران‌های پاریس است. رمی در رستوران گوستو به صورت مخفیانه مشغول به کار آشپزی می‌شود تا بتواند رونق این رستوران را مجددا بازگرداند. اما آشپزی کردن یک موش آن هم برای انسان‌ها کاری عجیب خواهد بود.

فرزندان شما در انیمیشن موش سرآشپز با شغل آشپزی آشنا خواهند شد. آن‌ها خواهند دید که نحوه کار کردن در یک رستوران به عنوان آشپز، گارسون و یا حتی یک سرآشپز چگونه است و چه سختی‌هایی دارد. در کنار این آن‌ها با مهارت آشپزی نیز آشنا می‌شوند و یاد می‌گیرند که چگونه غذا بپزند که این مستلزم آن است که شما والدین آن‌ها را با نظارت در مراحل پخت غذا همراهی کنید تا همراه فرزندتان آشنایی با مشاغل پیدا کنند.

۲- لینک گمشده

«Missing Link»

محصول سال ۲۰۱۹ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

لینک گمشده

داستان انیمیشن لینک گمشده درباره آقای لینک است که آخرین نمونه‌ باقی‌ مانده از نسل انسان‌‌های اولیه به حساب می‌‌آید. او برای یافتن جفت دیگری که طبق شایعات در مکانی دور زندگی می‌‌کند، می‌خواهد به سفری ماجراجویانه برود. سفری که در این راه سر لیونل فراست و آدلینا فراتنایت، دو باستان‌شناس نیز او را در یک جهانگردی پر ماجرا همراهی می‌کنند.

شغل باستان‌شناسی یکی از مشاغل جذاب و پر ازماجراست که ارتباط مستقیمی با تاریخ دارد. فرزندان شما در انیمیشن لینک گمشده با این شغل آشنا شده و متوجه می‌شوند که باستان‌شناسان چه نوع فعالیت‌هایی را انجام می‌دهند. فعالیت‌هایی که شامل سفرهای ماجراجویانه و گشتن به دنبال گنج‌های پنهان شده و بناهای تاریخی است.

۳- گروهبان استابی: یک قهرمان آمریکایی

«Sgt. Stubby: An American Hero»

محصول سال ۲۰۱۸ و مناسب برای رده سنی ۱۳ سال به بالا

گروهبان استابی: یک قهرمان آمریکایی

گروهبان استابی: یک قهرمان آمریکایی، داستان واقعی یک سگ ولگرد است که به استاد جدید خود در میادین نبرد جنگ جهانی اول می‌پیوندد. این سگ بخاطر اقدامات شجاعانه خود هنوز به عنوان قهرمان‌ترین سگ در تاریخ آمریکا شناخته می‌شود و این انیمیشن داستانی زندگی او در کنار سربازان است. سربازانی که در میدان نبرد همچون قهرمان‌ها هستند.

شغل‌های نظامی از آن دست مشاغلی هستند که از نظر بسیاری از کودکان به خصوص پسرها جزو مشاغل جذاب به حساب می‌آیند. فرزندان شما در انیمیشن گروهبان استابی: یک قهرمان آمریکایی با زندگی به عنوان یک فرد نظامی و مشاغل مرتبط با آن آشنا می‌شوند. مشاغلی سخت که خطرات خود را نیز دارد و شما والدین برای آشنایی با مشاغل نظامی می‌توانید این اثر را به فرزند خود نشان دهید.

۴- ملاقات با خانواده رابینسون

«Meet the Robinsons»

محصول سال ۲۰۰۷ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

ملاقات با خانواده رابینسون

انیمیشن ملاقات با خانواده رابینسون درباره پسری به نام لوییس است. او ماشینی می‌سازد که خاطرات فراموش شده خود را بازیابی کند اما آشنایی او با پسربچه نوجوانی که می‌خواهد دستگاه لوییس را بدزدد، آن‌ها را وارد ماجراجویی و سفری به آینده می‌کند. لوییس در این سفر با خانواده‌‌ای رو به رو می‌‌شود که زندگی آن‌ها به نبوغ او بستگی دارد.

مخترع بودن شاید در ابتدا به عنوان یک مهارت در نظر گرفته شود، اما انیمیشن ملاقات با خانواده رابینسون به شما نشان می‌دهد که مخترع بودن نیز می‌تواند یک شغل باشد. شغلی که در آن فرزندان شما یاد می‌گیرند که چگونه خلاق باشند و ابزارهای کاربردی را اختراع کنند که به ما انسان‌ها در انجام فعالیت‌های روزمره کمک کنند.

۵- زوتوپیا

«Zootopia»

محصول سال ۲۰۱۶ و مناسب برای رده سنی ۱۱ سال به بالا

انیمیشن زوتوپیا

انیمیشن زوتوپیا درباره آرمان شهری است که حیوانات مختلف در آن زندگی می‌کنند. جودی که یک خرگوش کوچک است همواره دوست داشته تا یک افسر پلیس شود. او با آمدن به شهر زوتوپیا و آشنایی با یک روباه تلاش می‌کند تا هم پلیس خوبی باشد و هم ماجرایی خطرناک که سلامت ساکنین شهر را تهدید می‌کند را برطرف کند.

شغل پلیس یکی از مشاغلی است که کودکان علاقه زیادی به آن دارند. شغلی که وظیفه آن محافظت از مردم در مقابل دزدها و جنایتکارانی است که سعی در بر هم زدن آرامش ما را دارند. این شغل محبوب در انیمیشن زوتوپیا به فرزندان شما معرفی می‌شود تا اگر فرزندان شما به این شغل علاقه دارند بتوانند بیشتر با وظایف پلیس آشنا شده و همچنین این اثر معرفی برای آشنایی با مشاغل باشد.

۶- پیتر خرگوشه

«Peter Rabbit»

محصول سال ۲۰۱۸ و مناسب برای رده سنی ۱۱ سال به بالا

پیتر خرگوشه

انیمیشن پیتر خرگوشه داستان خرگوش بازیگوشی به نام پیتر است که در تلاش بوده تا مخفیانه وارد باغ سبزیجات کشاورزی به نام آقای مک گرگور شود. اما کار او باعث می‌شود که حال کشاورز بد شده و او را به جای دیگری منتقل کنند. در آن زمان تمام باغ به دست پیتر می‌افتد ولی این لذت همیشگی نیست.

انیمیشن پیتر خرگوشه فرزندان شما را با شغل کشاورزی آشنا می‌کند. شغلی که در آن به پرورش انواع سبزیجات و حیواناتی همچون خرگوش، مرغ، اردک و حیوانات دیگر در مزرعه انجام می‌شود. شغلی که یکی از مشاغل بسیار مهم است زیرا به وسیله این شغل مواد غذایی که روزانه در خانه مصرف می‌کنیم تولید می‌شود. شغلی هیجان‌انگیز که این اثر برای آشنایی با مشاغل همچون کشاورزی انیمیشن مناسبی است.

۷- شرلوک هلمز و فرار بزرگ

«Sherlock Holmes and the Great Escape»

محصول سال ۲۰۱۹ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

شرلوک هلمز و فرار بزرگ

انیمیشن شرلوک هولمز و فرار بزرگ روایت‌گر داستان یک قانون شکن دوست داشتنی و محبوب مردم است که از ثروتمندان دزدی کرده و به فقرا کمک می‌کند. همه او را مک صدا می‌کنند و مدت زیادی است که تحت تعقیب پلیس بوده تا این که در یک مهمانی که به مناسبت تولد دخترش گرفته شده بود توسط شرلوک هولمز دستگیر می‌شود.

شرلوک هلمز به عنوان نماد یک کاراگاه باهوش برای کودکان به تصویر کشیده می‌شود. کاراگاهی که فرزندان شما را با این شغل هیجان‌انگیز که شبیه به شغل پلیس است آشنا می‌کند. کاراگاهی شغلی است که در انیمیشن شرلوک هلمز و فرار بزرگ نشان داده می‌شود و جهت آشنایی با مشاغل به فرزندان شما توصیه می‌شود. زیرا می‌تواند محصول خوبی باشد تا بیشتر با دنیای معماها آشنا شوند.

۸- سگ های نگهبان

«PAW Patrol»

محصول سال ۲۰۲۱ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

انیمیشن سگ های نگهبان

انیمیشن سگ های نگهبان درباره پسر نوجوانی به نام رایدر به همراه توله سگ‌های قهرمانی است که برای مقابله با خرابکاری‌ها و هرج و مرج توسط شهردار شهر هامدینگر، فراخوانده می‌شوند. آن‌ها باید با کمک به یکدیگر مردم شهر را که توسط اقدامات افراد تبهکار تهدید شده‌اند نجات دهند و تبهکاران را نیز دستگیر کنند.

گروه عملیات و نجات یکی از زیرشاخه های شغل آتش‌نشانی است که در ایران مجموعه هلال احمر آن را بر عهده دارد. شغلی که در آن فرزندان شما با فعالیت‌های این تیم برای نجات جان انسان‌ها آشنا می‌شوند. انیمیشنی آموزنده برای آشنایی با مشاغل که فرزندان شما از دیدن آن لذت برده و می‌توانند در آینده این شغل را انتخاب کنند.

۹- الفکین ها: پخت و پز متفاوت

«The Elfkins Baking a Difference»

محصول سال ۲۰۱۹ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

الفکین ها - پخت و پز متفاوت

الفکین ها پخت و پز متفاوت داستان افسانه الفکین‌ها و جمعی از کوتوله‌های آشپز است که به دلیل توطئه همسر بدجنس پادشاه کنار گذاشته شده بودند. آن‌ها دوباره و بعد از ۲۰۰ سال باز می‌گردند تا به شکلی متفاوت به پخت و پز خود ادامه دهند. چون آن‌ها شیرینی پزهای ماهری هستند که بدون پختن شیرینی ‌توانند زندگی کنند.

فرزندان شما با تماشای انیمیشن الفکین ها پخت و پز متفاوت یاد خواهند گرفت که شغل قنادی چگونه است. شغلی که سر و کار آن با پختن شیرینی‌های خوشمزه است که کودکان و خردسالان عاشق آن‌ها هستند. این اثر می‌تواند برای آشنایی با مشاغل مختلف مورد استفاده قرار گیرد و شما در کنار فرزندتان بعد از تماشای این اثر خود مشغول پختن شیرینی شوید تا او به این شغل علاقه‌مند شود.

۱۰- جرج کنجکاو: دماغه ایهوی

«Cape Ahoy Curious George»

محصول سال ۲۰۲۱ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

جرج کنجکاو: دماغه ایهوی

انیمیشن جرج کنجکاو درباره میمون بازیگوشی به نام جرج است. او با کمک ماهیگیری محلی، برادرزاده و دوست مهربونش شروع به ماجراجویی و پیدا کردن کشتی به گل نشسته و گم شده‌ای می‌کنند. کشتی که در آن گنجی وجود دارد و جرج به دنبال پیدا کردن آن و ماجراجویی در اقیانوس است.

کشتیرانی و ناخدای کشتی بودن یکی دیگر از شغل‌های جذاب و کمتر شناخته شده‌ای است که فرزندان شما به واسطه تماشای این اثر می‌توانند با آن آشنا شوند. اثری جذاب به خصوص برای کودکان و نوجوانانی که عاشق دریا و موجودات درون آن هستند تا با دیدن انیمیشن جرج کنجکاو: دماغه ایهوی آشنایی با مشاغل مختلف را به واسطه تماشای انیمیشن تجربه کنند.

۰
برچسب ها

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن