معرفی انیمیشن برای افزایش اعتماد به نفس | مجله نقد فیلم‌گردی
سینمای کودک

معرفی انیمیشن برای افزایش اعتماد به نفس

لیست زیر مجموعه آثار انیمیشنی را به شما معرفی می‌کند که باعث افزایش اعتماد به نفس در فرزندان شما خواهد شد.

بسیاری از کودکان و نوجوانان با مشکل اعتماد به نفس روبرو هستند و انیمیشن برای افزایش اعتماد به نفس می‌تواند محصول رسانه‌ای بسیار خوبی باشد. فرزندان شما با تقویت اعتماد به نفس خود نه تنها رشد شخصیتی پیدا خواهند کرد، بلکه می‌توانند مهارت‌های اجتماعی خود را نیز بهبود ببخشند. نکته تربیتی که فرزندان شما را تبدیل به افرادی فعال در اجتماع و فعالیت‌های اجتماعی خواهد کرد.

انیمیشن و کارتون جدید و دوبله
انیمیشن و کارتون جدید و دوبله

مجله نقد فیلم‌گردی تلاش دارد تا در این مطلب، مجموعه‌ای از آثار کارتون جدید و کارتون دوبله را به شما والدین معرفی کند که در محتوای خود مفاهیمی مرتبط با افزایش اعتماد به نفس ارائه می‌دهند. آثاری که دارای نکات تربیتی مناسبی برای سنین خردسال، کودک و نوجوان هستند و همچنین محتوای سالمی را نیز در اختیار شما و فرزندانتان قرار می‌دهند.

لیست ۱۰ انیمیشن و کارتون مناسب برای افزایش اعتماد به نفس

۱- فیلشاه

«The Elephant King»

محصول سال ۲۰۱۷ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

انیمیشن فیلشاه

فیلشاه داستانی جذاب را از یک روایت مذهبی برای مخاطب خود بیان می‌کند. داستان این انیمیشن درباره فیل جوانی است که توسط شکارچیان ربوده می‌شود تا در جنگ علیه مسلمانان از آن استفاده کنند. اما این فیل به همراه دوستانش اجازه نمی‌دهند تا آن‌ها را به جنگ بفرستند، به همین علت شروع به مبارزه با شکارچیان می‌کنند.

انیمیشن فیلشاه اثر مناسبی است که به فرزندان شما افزایش اعتماد به نفس داشتن را بیاموزد. کاراکترهای حیوانی اثر به خصوص فیل جوان داستان تلاش می‌کند تا تبدیل به یک فیل قوی شود. اثر با نمایش تلاش‌های این فیل جوان و همچنین نترسیدن او از شکست خوردن می‌تواند اثر مناسبی برای فرزند شما باشد. به خصوص که این انیمیشن ایرانی بوده و متناسب با فرهنگ ایرانی است.

۲- پاندای کونگ فوکار ۱

«Kung Fu Panda 1»

محصول سال ۲۰۰۸ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

انیمیشن پاندای کنگ فوکار

انیمیشن پاندای کونگ فوکار ۱ داستان پاندایی است که در راه رسیدن به رویای خود یعنی تبدیل شدن به یک جنگجو قدم بر‌می‌دارد. او که فیزیک بدنی گنده‌ای دارد تلاش می‌کند تا با راهنمایی استادهای هنر رزمی تبدیل به قهرمانی شود که در مقابل خطرات خواهد ایستاد. قهرمانی که مردم کشور را از خطرها حفظ کند.

پو در این انیمیشن با اعتماد به نفس بالای خود تلاش می‌کند تا با یادگیری هنرهای رزمی به مقابله با دشمنانش برود. یادگیری هنرهای رزمی نه تنها باعث می‌شود پو افزایش اعتماد به نفس پیدا کند، بلکه نمایش تلاش و پشتکار او باعث می‌شود فرزندان شما نیز علاقه‌مند به ورزش شوند. ورزشی که یکی از بهترین راهکارها برای افزایش اعتماد به نفس در افراد است.

۳- ابری با احتمال بارش کوفته قلقلی

«Cloudy with a Chance of Meatballs»

محصول سال ۲۰۰۹ و مناسب برای رده سنی ۳ سال به بالا

انیمیشن ابری با احتمال بارش کوفته قلقلی

انیمیشن ابری با بارش کوفته قلقلی اثری جذاب درباره مخترعی جوان است. مخترعی که تلاش می‌کند تا با اختراعات خود زندگی راحت‌تری را برای دوستان و والدینش به وجود بیاورد. این پسر جوان با اسم فینیت در یکی از اختراعات خود دستگاهی را می‌سازد که غذا تولید می‌کند. اما این دستگاه از کنترل خارج می‌شود و ابرهایی را که به جای باران غذا تولید می‌کنند می‌سازد.

خلاقیت و نوآوری نقطه قوت این انیمیشن است. اثری که به شما والدین نشان می‌دهد که خلاقیت فرزندان خود را به رسمیت بشناسید و اجازه دهید تا استعداد آن‌ها شکوفا شود. زیرا انجام کارهای خلاقانه و تلاش برای استفاده از ابزارهای مختلف باعث افزایش اعتماد به نفس فرزندان شما می‌شود. اعتماد به نفسی که آن‌ها را به سمت آینده‌ای روشن هدایت می‌کند.

۴- زوتوپیا

«Zootopia»

محصول سال ۲۰۱۶ و مناسب برای رده سنی ۱۱ سال به بالا

انیمیشن زوتوپیا

اثر درباره آرمان شهری است که حیوانات مختلف در آن زندگی می‌کنند. جودی که یک خرگوش کوچک است همواره دوست داشته تا یک افسر پلیس شود. او با آمدن به شهر زوتوپیا و آشنایی با یک روباه تلاش می‌کند تا هم پلیس خوبی باشد و هم ماجرایی خطرناک که سلامت ساکنین شهر را تهدید می‌کند را برطرف کند.

شخصیت اصلی انیمیشن زوتوپیا تلاش می‌کند تا به عنوان یک افسر پلیس در شهر فعالیت کند. او برای این کار نیاز دارد تا با افزایش اعتماد به نفس به همگی ثابت کند که توانایی پلیس شدن را دارد. فرزندان شما می‌توانند با الگوبرداری از این شخصیت نه تنها اعتماد به نفس خود را بالا ببرند بلکه به دنبال شغل مورد علاقه خود باشند و از نظرات بقیه درباره خود نترسند.

۵- هورتون

«Horton Hears A Who»

محصول سال ۲۰۰۸ و مناسب برای رده سنی ۳ سال به بالا

انیمیشن هورتون

فیلی به نام هورتون که معلم باقی حیوانات جنگل است متوجه می‌شود که بر روی یک گرده گل شهری کوچک با موجوداتی وجود دارد. او تلاش می‌کند تا به باقی حیوانات نشان دهد که این موجودات کوچک بر روی این گرده زندگی می‌کنند. اما حیوانات حرف او را باور نمی‌کنند و تلاش دارند تا هورتون و گرده گل را از بین ببرند.

ماجرای انیمیشن هورتون و شخصیت اصلی آن درباره باور داشتن به خود است. باوری که از داشتن اعتماد به نفس سرچشمه می‌گیرد و به فرزندان شما نشان می‌دهد ‌که چگونه به خود ایمان داشته باشند. این اثر به فرزند شما نشان می‌دهد که چگونه به توانایی‌های خود اعتماد داشته باشند و بر اساس آن توانایی‌ها در مقابل مشکلات عمل کنند.

۶- در جستجوی دوری

«Finding dory»

محصول سال ۲۰۱۶ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

در جستجوی دوری

انیمیشن در جستجوی دوری داستان دوری نوعی ماهی کوچک آبی است که حافظه ضعیفی داشته و حافظه اش فقط ۱۰ ثانیه دوام دارد. او در کودکی والدینش را گم کرده و حالا در کنار نمو و پدرش زندگی می کند اما یک روز دوری راه را گم می کند و چیزی را به خاطر نمی آورد. این اتفاق باعث می شود تا ماجراجویی او و دوستانش باری دیگر شروع شود.

داستان دوست خوب که به شما کمک کند تا در مقابل مشکلات پیروز شوید باعث افزایش اعتماد به نفس در فرزند شما می‌شود. اثر نشان می‌دهد که چگونه یک دوست خوب پیدا کنند و دوستان چگونه در زندگی ما تاثیر خواهند گذاشت. دوستانی که نقش بسیار زیادی در افزایش اعتماد به نفس در فرزندان شما خواهند داشت.

۷- پاندای کونگ فوکار ۳

«Kung Fu Panda 3»

محصول سال ۲۰۱۶ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

پاندای کنگ فو کار 3

قسمت سوم پاندای کونگ فوکار ماجرای حضور پو در دهکده پانداهاست. او در زمان بچگی از خانواده خود جدا شده است. اما با حضور یک پاندای غریبه در دهکده که به دنبال پسر گمشده‌اش می‌گردد داستان ماجراجویی‌های پو تغییر می‌کند. زیرا آن پاندای غریبه، پدر پو است و حال پو باید سبک هنرهای رزمی جدیدی را یاد بگیرد تا دشمن دهکده پانداها را شکست دهد.

رشد شخصیتی اصلی که در انیمیشن پاندای کونگ فوکار ۳ رخ می‌دهد مربوط به آماده شدن پو برای مبارزه با دشمنش است. پو با افزایش اعتماد به نفس خود تلاش می‌کند تا با یادگیری هنرهای رزمی به مقابله با دشمنانش برود. او باید یاد بگیرد که اگر فرد هدف داشته باشد می‌تواند به موفقیت برسد و این مهم‌ترین مسئله‌ای است که فرزندان شما باید آن را فرا بگیرند.

۸- هتل ترانسیلوانیا ۲

«Hotel Transylvania 2»

محصول سال ۲۰۱۵ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

هتل ترانسیلوانیا 2

رابطه هیولاها و انسان‌ها در قسمت دوم انیمیشن هتل ترانسیلوانیا ۲ دیگر به بدی گذشته نیست. در هتل نه تنها به روی هیولاها بلکه انسان‌ها نیز باز شده و دیگر خبری از ترس و وحشت نیست. دراکولا نوه‌دار شده است اما مشکل از جایی شروع می‌شود که نوه دراکولا هیچ نشانه‌ای از خون آشام بودن ندارد. این قضیه دراکولا را نگران کرده که مبادا نوه او دراکولای بعدی نشود.

هیولاها معمولا نمادی از ترس برای کودکان هستند اما حضور این موجودات ترسناک آن هم به صورت بامزه‌ای در این انیمیشن باعث می‌شود فرزندان شما با افزایش اعتماد به نفس با ترس‌های خود روبرو شوند. زیرا این اثر ترس‌های آن‌ها را تبدیل به موجودات بامزه‌ای می‌کند که دیگر از آن‌ها نترسند. اثری که در کنار این افزایش اعتماد به نفس در مقابل ترس‌ها می‌تواند فرزند شما را نیز سرگرم کند.

۹- عصر یخبندان: مسیر برخورد

«Ice Age: Collision Course»

محصول سال ۲۰۱۶ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

انیمیشن عصر یخبندان ۳

داستان درباره منی، دیگو و سید به همراه باک است که بصورت اتفاقی دوباره سرو کله‌اش پیدا می‌شود. حالا این گروه بامزه باید جایی رو پیدا کنند تا از خطر شهاب سنگ‌ها در امان باشند. اما فرار این گروه همراه با مشکلات زیادی است، چون سید از سمتی شکست عشقی می‌خورد، دختر مندی می‌خواهد ازدواج کند و دیگو و همسرش نیز می‌خواهند با بقیه رابطه‌ای صمیمانه ایجاد کنند.

محور اصلی انیمیشن عصر یخبندان: مسیر برخورد خانواده است. یکی از راهکارهای افزایش اعتماد به نفس در کودکان نیز این است که به آن‌ها یاد دهید که خانواده به عنوان یک حامی قوی همیشه در کنار آن‌هاست. همین مسئله باعث می‌شود تا آن‌ها نه تنها احساس امنیت کنند بلکه با اعتماد به نفس بالا در مقابل مشکلات ظاهر شوند.

۱۰- دلیر

«Brave»

محصول سال ۲۰۱۲ و مناسب برای رده سنی ۱۳ سال به بالا

انیمیشن دلیر

انیمیشن دلیر درباره شاهدختی در سرزمین‌های اسکاندیناوی است. او که مهارت زیادی در تیراندازی دارد تلاش می‌کند تا به عنوان یک زن وارد دنیایی مردانه شود. او که علاقه‌ای به ازدواج ندارد با خانواده خود بر سر این موضوع دعوا می‌کند. مریدا که از مادر خود ناراحت است، توسط جادوگری فریب می‌خورد و با اجرای یک طلسم مادر خود را تبدیل به خرس می‌کند. حال مریدا باید تلاش کند تا اثر طلسم را خنثی کند.

شخصیت شاهدخت نمونه یک دختر فعال است که در فعالیت‌های اجتماعی نه تنها شرکت می‌کند بلکه در مقابل باورهای غلط نیز می‌ایستد. این شخصیت می‌تواند برای دختران الگوی خوبی باشد که به آن‌ها نشان دهد با اعتماد به نفس در فعالیت‌های اجتماعی حضور داشته باشند و خود برای زندگی خودشان تصمیم بگیرند.

۰
برچسب ها

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن