معرفی انیمیشن اکشن برای نوجوانان | مجله نقد فیلم‌گردی
سینمای کودک

معرفی انیمیشن اکشن برای نوجوانان

لیست زیر مجموعه آثار انیمیشنی را به شما معرفی می‌کند که در ژانر اکشن دسته بندی می‌شوند و مخاطب آن‌ها نوجوانان هستند.

انیمیشن اکشن تنها یک هدف دارد و آن نیز بالا بردن هیجان در مخاطب‌های خود است. مخاطب‌های نوجوانی که علاقه زیادی به آثار اکشن دارند؛ آثاری درباره نبردهای فضایی، مبارزه ابرقهرمانان، سفر به دل تاریخ و قدم زدن در ترسناک‌ترین مکان‌های دنیا. البته باید گفت میزان خشونت این آثار انیمیشنی بالاست و برای دیدن آن‌ها حتما باید به رده‌سنی هر اثر توجه شود.

انیمیشن و کارتون جدید و دوبله

ما در مجله نقد فیلم‌گردی تلاش می‌کنیم تا انیمیشن‌های اکشن و جذاب را به شما والدین معرفی کنیم. در این مطلب مجموعه‌ای از آثار کارتون جدید و کارتون دوبله را به شما والدین معرفی کنیم که مخاطب آن‌ها نوجوانان هستند.

لیست ۱۰ انیمیشن و کارتون اکشن برای نوجوانان

۱- مرد عنکبوتی: به درون دنیای عنکبوتی

«Spider-Man: Into the Spider-Verse»

محصول سال ۲۰۱۸ و مناسب برای رده سنی ۱۱ سال به بالا

انیمیشن مرد عنکبوتی به درون دنیای عنکبوتی

انیمیشن مرد عنکبوتی به درون دنیای عنکبوتی درباره نوجوان سیاه‌پوستی بوده که از طرفداران مرد عنکبوتی است. او توسط یک عنکبوت نیش زده شده و خود تبدیل به مرد عنکبوتی می‌شود. این اتفاق مایلز را با مرد عنکبوتی اصلی آشنا می‌کند و او به همراه پیتر پارکر تلاشی را آغاز می‌کنند تا در مقابل گروه شروری که قصد دارند شهر را نابود کنند، بایستند.

ژانر این انیمیشن ابرقهرمانی است. ژانری پر از هیجان و نبردهای جذاب بین قهرمانان و افراد شرور که می‌تواند مخاطبان خود را سرگرم کند. این انیمیشن جزو سری آثاری است که درباره شخصیت مرد عنکبوتی ساخته شده‌اند. ابرقهرمان دنیای مارول که نوجوانی است که در مقابل جنایت‌های افراد شرور می‌ایستد. اثری که در دسته انیمیشن اکشن قرار می‌گیرد.

۲- جنگ ستارگان: بد بچ

«star wars: The Bad Batch»

محصول سال ۲۰۲۱ و مناسب برای رده سنی ۱۳ سال به بالا

انیمیشن جنگ ستارگان

انیمیشن جنگ ستارگان: بد بچ اقتباسی از مجموعه جنگ ستارگان است. داستان درباره سربازهایی است که وظیفه محافظت از امپراطوری را برعهده دارند. آن‌ها که جزو کلون‌های ناقص به حساب می‌آیند در یکی از عملیات‌های خود متوجه می‌شوند که در واقع امپراطوری آن چیزی نیست که آن‌ها قصد محافظت از آن را داشتند.

نبردهای فضایی مشخصه سری داستان‌های جنگ ستارگان است. نبردهایی با تفنگ‌های لیزری و شمشیرهای نوری که در فضا اتفاق می‌افتد. داستان انیمیشن جنگ ستارگان: بد بچ درباره کلون‌های امپراطوری است که متوجه شرارت‌های فرماندهان خود می‌شوند. پس تصمیم می‌گیرند که در مقابل دوستان خود قرار بگیرند و این انیمیشن اکشن و هیجان‌انگیز را به وجود بیاورند.

۳- شبح تسوشیما

«Ghost of Tsushima»

محصول سال ۲۰۲۰ و مناسب برای رده سنی ۱۳ سال به بالا

شبح تسوشیما

انیمیشن شبح تسوشیما درباره مدافعان افسانه‌ای ژاپن است که برای حفظ جزیره تسوشیما در برابر حمله مغول‌ها ایستادگی کردند. اما مغول‌ها خرابی‌های زیادی به بار آورده و توانستند فتوحات زیادی را در کشور ژاپن به دست بیاورند. در این میان آخرین سامورایی بازمانده از قبیله ساکای به نام جین ساکای پس از مشاهده این همه ویرانی به پا خواسته تا شهرهای تحت تصرف مغول‌ها را باز پس گیرد.

داستان این انیمیشن در ژاپن باستان می‌گذرد. جایی که سامورایی‌ها و نینجاهای ژاپنی درگیر نبردی برای باز پس گیری جزیره تسوشیما می‌شوند. انیمیشن اکشن و سراسر هیجان که در آن می‌توانید جنگ‌های سامورایی‌ها را با شمشیرهایشان تماشای کنید. البته این اثر خشونت بالایی نیز دارد که آن را مناسب هر رده‌بندی سنی نمی‌کند.

۴- بتمن در جهنم گاتهام

«Batman: Gotham By Gaslight»

محصول سال ۲۰۱۸ و مناسب برای رده سنی ۱۸ سال به بالا

بتمن در جهنم گاتهام

بتمن در جهنم گاتهام مربوط به زمانی در عصر خرافات و معماها است که افراد گناه کار و بی‌گناه به یک اندازه از بتمن می‌ترسند. بتمن که ملقب به شوالیه تاریکی است در شهر گاتهام به جستجو و شکار یکی از شخصیت‌های شرور شهر خود یعنی جک قصاب می‌پردازد. داستانی درباره قاتلی خطرناک و بتمن که جنگ خود علیه جرایم را آغاز می‌کند.

بتمن یکی از ابرقهرمانان مشهور جهان است که انیمیشن بتمن در جهنم گاتهام درباره مقابله او با یکی از شخصیت‌های شرور است. بتمن با قدرت‌های فیزیکی و هوش بالای خود در مقابل دشمنانش می‌ایستد و باعث می‌شود تا آن‌ها از او بترسند. قهرمانی که در تاریکی زندگی می‌کند و از درون تاریکی برای محافظت از روشنایی نبرد می‌کند.

۵- مرگ سوپرمن

«The Death of Superman»

محصول سال ۲۰۱۸ و مناسب برای رده سنی ۱۳ سال به بالا

انیمیشن مرگ سوپرمن

انیمیشن مرگ سوپرمن درباره مبارزه این ابرقهرمان با موجودی فضایی است. این موجود که از طریق یک شهاب سنگ به زمین آمده است، خطری برای کره‌زمین خواهد بود. به همین دلیل گروه لیگ عدالت به همراه سوپرمن به مبارزه با این موجود شرور می‌پردازند. اما همگی قهرمانان شکست می‌خورند تا سوپرمن در نبردی حماسی آن را شکست دهد.

اثر درباره ابرقهرمانی به نام سوپرمن است. قهرمانی که نماد شجاعت و فداکاری برای نوجوانان است و الگویی جذابی برای مخاطبان نوجوان خواهد بود. او با قدرت‌های مافوق بشری خود در مقابل دشمنانش می‌ایستد. دشمنانی که می‌خواهند او و کره‌زمین را نابود کنند اما این ابرقهرمان چنین اجازه‌ای را به آن‌ها نخواهد داد.

۶- رزیدنت اویل: انتقام

«Resident Evil: Vendetta»

محصول سال ۲۰۱۷ و مناسب برای رده سنی ۱۷ سال به بالا

انیمیشن رزیدنت اویل: انتقام

انیمیشن رزیدنت اویل: انتقام درباره کریس و لیان است که به ماموریتی جهت متوقف کردن گلن اریاس یک تاجر سلاح‌های زیستی می‌روند، که قصد دارد یک ویروس جدید را در شهر نیویورک پخش کند. ویروسی که باعث تبدیل شدن انسان‌ها به موجوداتی وحشتناکی خواهد شد.

مجموعه رزیدنت اویل یکی از نام‌های مشهور در ژانر آثار اکشن و ترسناک است. انیمیشن رزیدنت اویل: انتقام انیمیشن اکشن و ادامه‌ای بر داستان‌های این مجموعه است که شخصیت‌های قهرمان آن باید در مقابل موجودات جهش یافته‌ای که بر اثر یک بیماری ویروسی به وجود آمده‌اند بایستند. انیمیشنی جذاب با هیجان بالا و البته خشونت زیاد که مناسب هر سنی نخواهد بود.

۷- بتمن: شوخی مرگبار

«Batman: The Killing Joke»

محصول سال ۲۰۱۶ و مناسب برای رده سنی ۱۷ سال به بالا

انیمیشن بتمن شوخی مرگبار

بتمن در حالی به دنبال جوکر فراری است، که جوکر به سراغ کمیسر گوردون می‌رود تا او را به مرز جنون برساند و به خانواده‌اش ثابت کند که یک خصلت شیطانی درون او نهفته است. جوکر با دزدیدن کمیسر و آسیب رساندن به دختر او که همان بت گرل است، بتمن را به جنگی تمام عیار دعوت می‌کند که پایان آن را هیچکس نمی‌داند.

انیمیشن بتمن: شوخی مرگبار براساس یکی از مشهورترین داستان‌های شخصیت بتمن ساخته شده است. اثری که در آن بتمن و دشمن دیرینه خود جوکر در مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند. این انیمیشن اکشن جزو آثار جذابی است که طرفداران این شخصیت دیدن آن را نباید از دست بدهند.

۸- گوی بخار

«Steamboy»

محصول سال ۲۰۰۴ و مناسب برای رده سنی ۱۳ سال به بالا

گوی بخار

انیمیشن گوی بخار داستان نوجوان با استعدادی است که پدر بزرگش برای او یک گوی عجیب فرستاده و توصیه کرده است تا آن را نزد خود نگاه دارد. اما اشخاص خطرناکی در پی به دست آوردن این گوی هستند و سعی در ربودن این نوجوان دارند. زیرا این گوی بخار دارای قدرتی نهفه است که می‌تواند جنگی بزرگ را به وجود بیاورد.

داستان این انیمیشن اکشن و هیجان‌انگیز در دوران انقلاب صنعتی اروپا می‌گذرد. جایی که نیروی بخار قدرت حرکت ماشین‌ها را تامین می‌کند و هرکس بتواند این قدرت را کنترل کند، گویی جهان را کنترل می‌کند. در این میان نوجوانی بااستعداد نیز وجود دارد که می‌خواهد از وقوع جنگ جلوگیری کند.

۹- مرد آهنی و کاپیتان آمریکا: اتحاد قهرمانان

«Iron Man and Captain America: Heroes United»

محصول سال ۲۰۱۴ و مناسب برای رده سنی ۱۳ سال به بالا

مرد آهنی و کاپیتان آمریکا: اتحاد قهرمانان

انیمیشن مردآهنی و کاپیتان آمریکا: اتحاد قهرمانان درباره مردآهنی و کاپیتان آمریکا است که دو شخصیت از قهرمانان هستند. آن‌ها باید با همکاری همدیگر با دشمن خود جمجمه قرمز مبارزه کنند و جهان را از دست این دشمن شرور نجات دهند.

کاپیتان آمریکا و مردآهنی دو قهرمان مشهور دنیای ابرقهرمانان هستند. ماجراجویانی که با قدرت‌های خود در مقابل تبهکاران و موجودات شرور می‌ایستند تا جهان را نجات دهند. این دو قهرمان که جزو ابرقهرمانان محبوب نوجوانان هستند و در این انیمیشن اکشن هیجان را برای شما ایجاد می‌کنند.

۱۰- ژنرال لاک

«Gen: Lock»

محصول سال ۲۰۱۹ و مناسب برای رده سنی ۱۷ سال به بالا

ژنرال لاک

انیمیشن ژنرال لاک درباره سیاره زمین در سال ۲۰۶۸ است. شهر به شهر، جامعه آزاد به زور در یک استبداد گسترده قرار می‌گیرد. یک نیروی نظامی زمین را حفظ می‌کند. در این میان یک خلبان می‌تواند سرنوشت را تغییر دهد.

جهان آینده که انسان‌ها در فضا زندگی می‌کنند ایده اصلی انیمیشن ژنرال لاک است. جهانی که در آن فضاپیماها و نبردهای فضایی با ربات‌های عظیم بخشی از جهان هستند. این انیمیشن با وجود صحنه‌های نبرد هیجان‌انگیز جزو آثاری است که نوجوانان از آن استقبال بسیاری می‌کنند. این انیمیشن اکشن جذاب را از دست ندهید.

۱
برچسب ها

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن