معرفی انیمیشن برای آموزش کمک کردن | مجله نقد فیلم‌گردی
سینمای کودک

معرفی انیمیشن برای آموزش کمک کردن

لیست زیر مجموعه آثار انیمیشنی را به شما معرفی می‌کند که باعث تقویت حس کمک کردن در فرزندان شما خواهد شد.

تقویت حس کمک دوستی به کودکان و نوجوان از جمله نکات تربیتی بسیار مهمی است که از طریق انیمیشن برای آموزش کمک کردن می‌توان آن را انجام داد. آموزشی که باعث می‌شود فرزندان شما یاد بگیرند که در ابتدا شرایط کمک به دیگران را بفهمند و سپس چگونه به دیگران کمک کنند. نکته تربیتی که فرزندان شما را تبدیل به افرادی فعال در اجتماع و فعالیت‌های اجتماعی خواهد کرد.

انیمیشن و کارتون جدید و دوبله
انیمیشن و کارتون جدید و دوبله

ما در مجله نقد فیلم‌گردی تلاش داریم تا در این مطلب، مجموعه‌ای از آثار کارتون جدید و کارتون دوبله را به شما والدین معرفی کنیم که در محتوای خود مفاهیمی مرتبط با کمک به دیگران ارائه می‌دهند. آثاری که دارای نکات تربیتی مناسبی برای سنین خردسال، کودک و نوجوان هستند و همچنین محتوای سالمی را نیز در اختیار شما و فرزندانتان قرار می‌دهند.

لیست ۱۰ انیمیشن و کارتون مناسب برای آموزش کمک کردن به دیگران

۱- شش ابر قهرمان

«Big Hero 6»

محصول سال ۲۰۱۴ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

انیمیشن شش ابر قهرمان

انیمیشن درباره نوجوان مخترعی است که علاقه زیادی به علم رباتیک دارد. او به همراه برادر خود که او نیز یک مخترع است آرزو دارد تا به دانشگاه علم و فناوری برود. اما مرگ برادرش باعث می‌شود تا او علاقه خود را به این رشته از دست بدهد که آشنایی با رباتی که برادرش ساخته، این پسر نوجوان را دوباره به دنیای ربات‌ها علاقه‌مند می‌کند.

انیمیشن شش ابر قهرمان به فرزند شما یاد خواهد داد که چگونه به دیگران کمک کند. ربات بیمکس که در این اثر وجود دارد، رباتی برای یاری رساندن به افراد صدمه دیده است. ربات پزشکی که توانایی کمک به انسان‌ها را دارد و همین فعالیت باعث می‌شود تا فرزندان شما یاد بگیرند که همچون این ربات چگونه به افراد نیازمند به کمک، یاری برسانند.

۲- فصل شکار ۲

«۲ Open season»

محصول سال ۲۰۰۶ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

انیمیشن فصل شکار 2

داستان انیمیشن فصل شکار ۲ درباره دوستی یک خرس به نام بوگ و گوزنی به نام الیوت است. الویت توسط بوگ از دست شکارچیان نجات پیدا می‌کند و این دو تبدیل به دوست یکدیگر می‌شوند. الیوت پس از این که عاشق می‌شود، می‌خواهند که ازدواج کنند اما مجبور است، ازدواج خودش را به تعویق بیاندازد تا آقای وینی را که توسط گروهی از حیوانات خانوادگی ربوده شده با کمک دوستانش آزاد کنند.

مهم‌ترین نکته در این انیمیشن برای آموزش کمک کردن به دیگران استفاده از کاراکترهای حیوانی است. الویت و بوگ دو دوست هستند که برای نجات دوستانشان هر کاری می‌کنند. این فعالیت می‌تواند به فرزندان شما آموزش دهنده آن باشد که چگونه باید به دوستان خود کمک کرد. زیرا این وظیفه ماست که به دوستان خود که نیازمند به کمک هستند، یاری برسانیم.

۳- ماداگاسکار ۱

«Madagascar»

محصول سال ۲۰۰۵ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

انیمیشن ماداگاسکار

مارتین یک شیر آفریقایی است که همراه دوستانش که گور‌خر، زرافه و یک اسب آبی هستند در باغ وحش شهر نیویورک زندگی می‌کنند. داستان انیمیشن ماداگاسکار درباره این چهار دوست است که می‌خواهند از باغ وحش فرار کرده و به طبیعت وحشی بازگردند. اما فرار این چهار دوست همراه با اتفاقات هیجان‌انگیزی است که باعث مشکلات زیادی برای آن‌ها می‌شود.

انیمیشن سعی دارد تا با نمایش دوستی میان این حیوانات نشان دهد که دوستان چگونه به یکدیگر کمک می‌کنند. کمک‌هایی که باعث می‌شود تا آن‌ها بتوانند در مقابل مشکلات و سختی‌ها پیروز شوند. این انیمیشن برای آموزش کمک کردن به دیگران می‌تواند یک الگوی مناسب باشد تا فرزندان شما حس کمک کردن را در خود تقویت کنند.

۴- عصر یخبندان ۳: ظهور دایناسور ها

«Ice Age: Dawn of the Dinosaurs»

محصول سال ۲۰۰۹ و مناسب برای رده سنی ۳ سال به بالا

انیمیشن عصر یخبندان ۳

انیمیشن عصر یخبندان ۳: ظهور دایناسور ها درباره مندی و الی است که بچه‌دار شده‌اند. این اتفاق باعث از هم پاشیده شدن گروه مندی، سید و دیگو می‌شود. اما ایجاد شکافی در دل زمین و پیدا شدن سر و کله دوباره دایناسورها این گروه را به دل زمین می‌برد تا دوباره با ماجرایی هیجان‌انگیز روبرو شوند. اما این بار یک راسوی ماجراجو به نام باک نیز آن‌ها را همراهی می‌کند.

داستان کلی انیمیشن بر اساس دوستی و کمک به یکدیگر است. تیم مندی، سید و دیگو نمونه خوبی از اعضای تیمی هستند که با فرزندان شما یاد می‌دهند که چگونه کمک کردن به دیگران را همیشه به یاد داشته باشند. این سه دوست در هر شرایط سخت و دشواری به یکدیگر یاری می‌رسانند و از همین بابت می‌توانند الگو مناسبی باشند برای آموزش مفهوم کمک کردن به فرزندان شما.

۵- من نفرت انگیز ۲

«Despicable Me 2»

محصول سال ۲۰۱۳ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

انیمیشن من نفرت انگیز 2

گرو ابر شرور جهان که دیگر تبدیل به یک پدر مهربان شده است در انیمیشن من نفرت انگیز ۲ درگیر ماجرایی پیچیده می‌شود. ماجرایی که او و همکار جدیدش خانم لوسی باید به مقر یک تبهکار نفوذ کنند تا اجازه ندهند او یک ماده سمی خطرناک را درجهان آزاد کند. گرو که تا به امروز کار گروهی انجام نداده، قرار است همراه با این خانم جاسوس جهان را نجات دهد.

انیمیشن به فرزندان شما آموزش می‌دهد که چگونه می‌توانند به دیگران کمک کنند. گرو که شخصیتی تنها و بدون همکار بوده است، در این اثر یاد می‌گیرد که نه تنها کار گروهی انجام دهد بلکه به دیگران نیز کمک کند. کاری که او تا به حال انجام نداده است و این نکته می‌تواند الگوی خوبی برای مخاطبان خردسال و کودک باشد که از این شخصیت و انیمیشن برای آموزش کمک کردن به دیگران آموزش فرا بگیرند.

۶- موش سرآشپز

«Ratatouille»

محصول سال ۲۰۰۷ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

موش سرآشپز

داستان درباره موش جوانی است که می‌خواهد آشپزی کند. او که برخلاف رفتار تمام موش‌ها عمل می‌کند، علاقه بسیار زیادی به سرآشپزی فرانسوی دارد. به همین علت به پاریس می‌آید تا این سرآشپز معروف را ملاقات کند. اما مرگ این سرآشپز از سمتی و آشنایی او با پسرش باعث می‌شود تا این دو نفر با کمک یکدیگر رستورانی را اداره کنند.

کمک به یکدیگر محوریت اصلی انیمیشن موش سرآشپز است. دو شخصیت اصلی به یکدیگر کمک می‌کنند تا بتوانند یک رستوران معروف را بگردانند و همچنین ضعف‌های یکدیگر را نیز پوشش دهند. در کنار این رابطه دوستی، اثر نشان می‌دهد که موش‌ها چگونه با کمک به یکدیگر بر مشکلات پیروز می‌شوند که این نیز خود می‌تواند الگوی خوبی برای آن باشد تا از طریق این انیمیشن برای آموزش کمک کردن مهارت کسب کنند.

۷- پاندای کونگ فوکار ۱

«Kung Fu Panda 1»

محصول سال ۲۰۰۸ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

انیمیشن پاندای کنگ فوکار

انیمیشن پاندای کونگ فوکار ۱ داستان پاندایی است که در راه رسیدن به رویای خود یعنی تبدیل شدن به یک جنگجو قدم بر‌می‌دارد. او که فیزیک بدنی گنده‌ای دارد تلاش می‌کند تا با راهنمایی استادهای هنررزمی تبدیل به قهرمانی شود که در مقابل خطرات خواهد ایستاد. قهرمانی که مردم کشور را از خطرها حفظ کند.

استفاده از یک پاندای تنبل که می‌خواهد رزمی کار شود یکی از علت‌های محبوبیت این انیمیشن است. پاندایی که یاد می‌گیرد با هنرهای رزمی به مردم روستا و شهر خود کمک کند. همچنین او یاد می‌گیرند که چگونه از دوستان خود کمک بگیرد تا بتواند فردی قوی شود. این اثر می‌تواند الگوی خوبی برای فرزند شما باشد تا یاد بگیرند چگونه از دیگران حمایت و به آن‌ها کمک کنند.

۸- پدینگتون ۲

«Paddington 2»

محصول سال ۲۰۱۷ و مناسب برای رده سنی ۱۱ سال به بالا

انیمیشن پدینگتون 2

پدینگتون که به همراه خانواده بروان زندگی می‌کند و تصمیم می‌گیرد برای جشن تولد صد سالگی خاله لوسی کتاب ارزشمندی را بخرد. او برای جمع کردن پول لازم، شروع به کار می‌کند اما قبل از بدست آورد پول کتاب دزدیده می‌شود. او که متهم به دزدیدن کتاب است تلاش می‌کند تا با پیدا کردن دزد اصلی هم خود را نجات دهد و هم هدیه خاله لوسی را پس بگیرد.

فیلم پدینگتون می‌تواند یک الگوی اخلاقی و رفتاری بسیار خوب برای فرزندان شما باشد. خرسی که فرزندان شما می‌توانند از آن مهارت‌هایی همچون کمک به دیگران را فرا بگیرند. زیرا او تلاش می‌کند تا به همه افرادی که می‌شناسد کمک کند و از این کار خوشحال است. این انیمیشن برای آموزش کمک کردن به دیگران می‌تواند الگوی بسیار مثبتی باشد.

۹- سگ های نگهبان

«PAW Patrol: The Movie»

محصول سال ۲۰۲۱ و مناسب برای رده سنی ۳ سال به بالا

انیمیشن سگ های نگهبان

انیمیشن سگ های نگهبان درباره پسر نوجوانی به نام رایدر به همراه توله سگ‌های قهرمانی است که برای مقابله با خرابکاری‌ها و هرج و مرج توسط شهردار شهر هامدینگر، فراخوانده می‌شوند. آن‌ها باید با کمک به یکدیگر مردم شهر را که توسط اقدامات افراد تبهکار تهدید شده‌اند نجات دهند و تبهکاران را نیز دستگیر کنند.

مهم‌ترین نکته در این انیمیشن تلاش کاراکترهای داستان برای نجات شهر و کمک به مردم است. مفهومی که می‌تواند برای مخاطبان کودک و خردسال بسیار مثبت و تاثیرگذار باشد. زیرا آن‌ها با تماشای فعالیت‌های قهرمانانه این سگ‌ها و رهبر آن‌ها می‌توانند یاد بگیرند که چگونه به کمک افراد نیازمند به کمک بروند. این انیمیشن برای آموزش کمک کردن و تقویت این حس بسیار مفید است.

۱۰- داستان اسباب بازی ۴

«Toy Story 4»

محصول سال ۲۰۱۹ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

انیمیشن داستان اسباب بازی 4

قسمت چهارم هنگامی رخ می‌دهد که بانی در کارگاه هنر و مهارت یک اسباب‌بازی جدید به نام فورکی می‌سازد. وودی که مورد علاقه صاحبش یعنی بانی نیست، با این موضوع به خوبی کنار آمده، در صورتی که فورکی هنوز با هویت خود کنار نیامد، وودی جان خودش را هم به خطر می‌اندازد زیرا باور دارد پیدا کردن فورکی باعث خوشحالی بانی و در نهایت انجام رسالت وودی در زندگی می‌شود.

انیمیشن داستان اسباب بازی ۴ درباره همکاری و کمک کردن وودی به دیگر عروسک‌هاست. وودی که الگوی خوبی برای فرزندان شما می‌تواند باشد، همیشه تلاش می‌کند تا به دیگر اسباب‌بازی‌ها کمک کند. انیمیشن به این نکته اشاره می‌کند که تنها با کمک به یکدیگر می‌توان موفقیت کسب کرد و این الگوی مثبت در انیمیشن آموزش کمک کردن به دیگران را به فرزندانتان یاد خواهد داد.

۰
برچسب ها

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن