معرفی انیمیشن برای 3 تا 6 سال | مجله نقد فیلم‌گردی
سینمای کودک

معرفی انیمیشن برای ۳ تا ۶ سال

لیست زیر به انتخاب مجله نقد فیلم‌گردی تهیه شده است تا آثار متناسب با رده سنی فرزندان شما را به والدین معرفی کند.

پیدا کردن انیمیشن خوب آن هم متناسب با سن کودکان و نوجوانان همواره دغدغه تمامی والدین بوده و خواهد بود. آثاری که نکات تربیتی و آموزشی درستی را به مخاطبان کودک خود یاد دهند و والدین نیز نگرانی از بابت تاثیرات منفی این آثار نداشته باشند. به همین دلیل در مجله نقد فیلم‌گردی تصمیم گرفتیم تا به سراغ معرفی انیمیشن برای ۳ تا ۶ سال برویم.

انیمیشن و کارتون جدید و دوبله
انیمیشن و کارتون جدید و دوبله

مطلبی که مشاهده خواهید کرد، ۱۰ انیمیشن متناسب با رده سنی ۳ تا ۶ سال را به شما والدین معرفی می‌کند. آثاری که با خیال راحت می‌توانید آن‌ها را از طریق پلتفرم فیلم‌گردی به صورت آنلاین برای فرزندان خود پخش کنید و خیالتان راحت باشد که کودکان شما انیمیشنی خوب را تماشا خواهند کرد.

لیست ۱۰ انیمیشن و کارتون مناسب برای کودکان زیر ۶ سال

۱- ابری با احتمال بارش کوفته قلقلی

«Cloudy with a Chance of Meatballs»

محصول سال ۲۰۰۹ و مناسب برای رده سنی ۳ سال به بالا

انیمیشن ابری با احتمال بارش کوفته قلقلی

انیمیشن ابری با بارش کوفته قلقلی اثری جذاب درباره مخترعی جوان است. مخترعی که تلاش می‌کند تا با اختراعات خود زندگی راحت‌تری را برای دوستان و والدینش به وجود بیاورد. این پسر جوان با اسم فینیت در یکی از اختراعات خود دستگاهی را می‌سازد که غذا تولید می‌کند. اما این دستگاه از کنترل خارج می‌شود و ابرهایی را که به جای باران غذا تولید می‌کنند می‌سازد.

خلاقیت و نوآوری نقطه قوت این انیمیشن است. اثری که به شما والدین نشان می‌دهد که خلاقیت فرزندان خود را به رسمیت بشناسید و اجازه دهید تا استعداد آن‌ها شکوفا شود. از سمتی اثر می‌تواند راهنمای خوبی باشد تا فرزندان شما به سمت خلق ابزارهای کاربردی حرکت کنند و تبدیل به مخترعان بزرگی در آینده شوند. این انیمیشن باعث رشد شخصیتی و مهارت‌های ارتباطی فرزند شما نیز خواهد شد.

۲- کفشدوزک

«The Ladybug»

محصول سال ۲۰۱۸ و مناسب برای رده سنی ۳ سال به بالا

انیمیشن کفشدوزک

انیمیشن کفشدوزک درباره سفر هیجان انگیز کفشدوزکی به نام روبی است. او علاقه دارد به دره طلایی آرزوها برود اما این سفر همراه با چالش‌های خطرناکی است. زیرا روبی و دوستش دن برای رسیدن به این دره باید با حشرات مختلفی روبرو شود. حشراتی که برای سفر آن‌ها چالش‌های عجیبی را ایجاد می‌کنند تا این دو دوست سرانجام بتوانند به دره آرزوها برسند.

انیمیشن تلاش دارد تا شخصیت اصلی خود را که حشره‌ای مهربان، مودب و فداکار است به عنوان الگو به فرزندان شما معرفی کند. همچنین این اثر با ارائه اطلاعاتی درباره زندگی حشرات، غذاهایی که می‌خورند یا خطراتی که برای آن‌ها وجود دارد، فرزندان شما را با این موجودات زنده آشنا می‌کند. همچنین اثر محتوای آموزشی و همچنین رشد شخصیتی و مهارتی خوبی را به فرزند شما آموزش می‌دهد و این انیمیشن برای ۳ تا ۶ سال مناسب است.

۳- ببعی

«The Sheep Serial»

محصول سال ۱۳۹۷ و مناسب برای رده سنی ۳ سال به بالا

انیمیشن ببعی

انیمیشن ببعی داستانش درباره ببعی کوچکی است که با خواهرش ببعو زندگی می‌کند. او که در خانواده‌ای چهار نفره متولد شده است سعی می‌کند تا مسائل مربوط به کودکان ۳ تا ۶ سال با زبانی ساده بازگو کند. داستان این سریال چند فصلی حول محور شخصیت ببعی می‌گردد و او به همراه دوستانش تلاش می‌کنند تا مشکلاتشان را حل کنند.

انیمیشن سریالی ببعی محصول کشور ایران است و می‌تواند جایگزین خوبی برای انیمیشن کیتی باشد. انیمیشن تلاش می‌کند تا درباره موضوعاتی همچون اسراف، شیطنت، پیدا کردن دوست، بدغذایی، مهربان بودن با دوستان و دیگر موضوعاتی که والدین با فرزندانشان بر سر آن مشکلات دارند حرف بزند. اثری که الگوی بسیار خوبی برای فرزندان شماست تا هم سرگرم شوند و هم آموزش ببینند.

۴- شاهزاده روم

«Princess of Rome»

محصول سال ۱۳۹۴ و مناسب برای رده سنی ۳ سال به بالا

انیمیشن شاهزاده روم

انیمیشن شاهزاده روم داستان زندگی واقعی بانو ملیکا نوه قیصر روم است. او مادر حضرت مهدی (عج) است که داستان زندگی او در زمان کودکی و جوانی به نمایش در می‌آید. ملیکا که دختری شاداب و سرزنده است بعد از مسلمان شدن از سرزمین محل تولد خود راهی سفری می‌شود تا به بغداد برود و با امام حسن عسگری (ع) ازدواج کند.

انیمیشن با توجه به محتوای مذهبی خود می‌تواند اثر قابل توجهی برای ارائه خصوصیات تربیتی به فرزندان شما باشد. شخصیت ملیکا خود دارای خصوصیات اخلاقی بسیاری است که نه تنها الگویی برای دختران جوان می‌تواند باشد بلکه می‌تواند مهارت‌های ارتباطی، رشد شخصیتی و حتی سبک درست زندگی را به مخاطبان کودک و نوجوان خود آموزش دهد و این انیمیشن برای ۳ تا ۶ سال است.

۵- در جستجوی نمو

«Finding Nemo»

محصول سال ۲۰۰۳ و مناسب برای رده سنی ۳ سال به بالا

انیمیشن در جستجوی نمو

انیمیشن در جستجوی نمو داستان دلقک ماهی به نام مارلین است. پسر او به نام نمو طی حادثه‌ای در دام ماهیگیران قرار می‌گیرد. حال پدر او تلاشی را آغاز می‌کند تا با رفتن به ساحل بتواند پسر خود را نجات دهد. او در این راه با دوری ماهی سر به هوایی آشنا می‌شود و همراه با این ماهی در اقیانوس پهناور به سفری ماجراجویانه می‌روند.

پیام اصلی انیمیشن آن است که با تلاش و داشتن اعتماد به نفس هر شخصی می‌تواند به موفقیت برسد. در کنار این پیام، انیمیشن فرزندان شما را با اقیانوس و زندگی موجودات آبزی آشنا می‌کند و اطلاعات مفیدی را درباره اقیانوس به کودکان آموزش می‌دهد. امید و تلاش جزو شاخصه‌های بارز اثر هستند که باعث تقویت رشد شخصیتی و سبک زندگی در فرزندان شما خواهد شد.

۶- کیت و کیت بازیگوش

«Kit and kate»

محصول سال ۲۰۱۴ و مناسب برای رده سنی ۳ سال به بالا

انیمیشن کیت و کیتی

انیمیشن کیت و کیت بازیگوش داستان دو بچه گربه است که خواهر و برادر هستند. آن‌ها دنیای خیالی را ساخته‌اند که می‌توانند درون آن بازی کنند. اما این دو بچه گربه در هر ماجرایی که دارند اشتباهات مختلفی را انجام می‌دهند. اشتباهاتی که بعد از متوجه شدن اشتباهشان آن را برطرف می‌کنند و از همین طریق چیزهای جدیدی را یاد می‌گیرند.

مهمترین پیام این انیمیشن سریالی آن است که به فرزند شما یاد می‌دهد که اگر اشتباهی انجام داد با درس گرفتن از اشتباه خود دیگر آن را تکرار نکند. همچنین فرزندان شما یاد خواهند گرفت در صورت اشتباه عذرخواهی کنند و درصدد آن باشند که اشتباه خود را جبران کنند. همدلی و همکاری در کنار احترام گذاشتن به دیگران نیز از نکات مثبت این انیمیشن هستند.

۷- خرس های بونی

«Boonie Bears»

محصول سال ۲۰۱۲ و مناسب برای رده سنی ۳ سال به بالا

انیمیشن خرس های بونی

انیمیشن خرس های بونی درباره برایار و برامبل دو خرس محافظ جنگل هستند. آن‌ها وظیفه دارند تا از حیوانات در مقابل خطرات محافظت کنند. اما حضور یک شکارچی در جنگل باعث می‌شود تا آرامش حیوانات برهم بریزد و حالا این دو خرس باید تلاش کنند تا این شکارچی نتواند حیوانات را شکار کند. از سمتی شکارچی نیز به دنبال شکار این دو خرس است.

انیمیشن تلاش می‌کند که به مخاطب کودک خود یاد دهد باید از خانه و محیط زندگی خود در برابر افراد متجاوز دفاع کرد. همچنین نباید گذاشت که افراد دیگران آرامش زندگی ما را بر هم بزنند. در کنار این مفهوم پیام حفاظت از محیط‌زیست و طبیعت جزو پیام‌های مثبتی است که انیمیشن آن را به مخاطب کودک خود یاد می‌دهد.

۸- مایا زنبور عسل ۲: بازی های عسل

«Maya the bee: the honey games»

محصول سال ۲۰۱۸ و مناسب برای رده سنی ۳ سال به بالا

انیمیشن مایا زنبور عسل

انیمیشن مایا زنبور عسل ۲: بازی های عسل داستانی امروزی از انیمیشن مشهور نیکو و نیک است. در این انیمیشن این دو دوست بار دیگر کار اشتباهی انجام می‌دهند و حالا برای جبران این اشتباه و نجات دشت گل‌ها باید در یک مسابقه هیجان انگیز شرکت کنند. مسابقه‌ای که نیکو را وارد چالشی می‌کند که تنها با همکاری قابل حل است.

انیمیشن به مخاطب خردسال خود مسئولیت‌پذیری و عذرخواهی کردن را در کنار امید و داشتن تلاش برای رسیدن به موفقیت آموزش می‌دهد. اینکه برای موفقیت تنها داشتن انگیزه کافی نیست و فرد باید تلاش بسیاری برای موفقیت انجام دهد. همچنین در این راستا باید از کمک دوستان خود نیز بهره ببرد و با همکاری بر مشکلات پیروز شود.

۹- عصر یخبندان ۳: ظهور دایناسور ها

«Ice Age: Dawn of the Dinosaurs»

محصول سال ۲۰۰۹ و مناسب برای رده سنی ۳ سال به بالا

انیمیشن عصر یخبندان ۳

انیمیشن عصر یخبندان ۳: ظهور دایناسور ها درباره مندی و الی است که بچه‌دار شده‌اند. این اتفاق باعث از هم پاشیده شدن گروه مندی، سید و دیگو می‌شود. اما ایجاد شکافی در دل زمین و پیدا شدن سر و کله دوباره دایناسورها این گروه را به دل زمین می‌برد تا دوباره با ماجرایی هیجان‌انگیز روبرو شوند. اما این بار یک راسوی ماجراجو به نام باک نیز آن‌ها را همراهی می‌کند.

انیمیشن عصر یخبندان یکی از آثار خوب برای رشد شخصیتی و مهارت‌های ارتباطی فرزندان شماست. اثری که نشان می‌دهد کار گروهی در کنار دوستان و خانواده تا چه اندازه اهمیت دارد. از سمتی تولد یک بچه جدید می‌تواند برای فرزندان شما نگرانی‌های خاصی را به وجود بیاورد که با نمایش این اثر می‌توانید به نگرانی‌های فرزندانتان در رابطه با داشتن خواهر یا برادر جدید پاسخ دهید.

۱۰- لک لک ها

«storks»

محصول سال ۲۰۱۶ و مناسب برای رده سنی ۳ سال به بالا

انیمیشن لک لک ها

انیمیشن لک لک ها درباره شرکتی از لک‌لک‌هاست که قبلا وظیفه تحویل بچه‌ها را به خانواده‌ها داشته‌اند. اما آن‌ها با تغییر کاربری در حال حاضر مشغول رساندن بسته‌های پستی هستند. اما اشتباه یکی از کارکنان این مجموعه که دختری یتیم است باعث می‌شود که یک نوزاد متولد شود. حال این دختر به همراه یکی از لک‌لک‌ها باید این نوزاد را تحویل خانواده‌اش دهد.

اولین نکته در رابطه با این انیمیشن بحث تولد نوزاد است که در انیمیشن آن را به صورت یک رخداد ماشینی نشان می‌دهد. اتفاقی که امکان دارد فرزندان شما را با سوالاتی درگیر کند که متناسب با سن او و فرهنگ خانواده می‌توانید به آن پاسخ دهید. از سویی انیمیشن بر‌اهمیت خانواده بسیار تاکید می‌کند و نشان می‌دهد که خانواده داشتن یعنی داشتن همه چیز.

شما والدین گرامی با تماشای این لیست که در خصوص معرفی انیمیشن برای ۳ تا ۶ سال است، محتوای مناسبی را در اختیار فرزندان خود قرار دهید، بدون آنگه نگران آثار منفی تربیتی بر روی فرزند خود باشید.

۰
برچسب ها

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن