معرفی انیمیشن برای 7 تا 10 سال | مجله نقد فیلم‌گردی
سینمای کودک

معرفی انیمیشن برای ۷ تا ۱۰ سال

لیست زیر به انتخاب مجله نقد فیلم‌گردی تهیه شده است تا آثار متناسب با رده سنی فرزندان شما را به والدین معرفی کند.

رده سنی ۷ تا ۱۰ سال دوران مهمی برای تربیت و الگوگیری کودکان است. به همین علت برای والدین مهم است چگونه انیمیشن برای ۷ تا ۱۰ سال که متناسب با فرهنگ تربیتی فرزندان ایرانی باشد انتخاب کنند. آثاری که نکات تربیتی و آموزشی درستی را به مخاطبان کودک خود یاد دهند و والدین نیز نگرانی از بابت تاثیرات منفی این آثار نداشته باشند.

انیمیشن و کارتون جدید و دوبله
انیمیشن و کارتون جدید و دوبله

مطلبی که مشاهده خواهید کرد، ۱۰ انیمیشن متناسب با رده سنی ۷ تا ۱۰ سال را به شما والدین معرفی می‌کند. آثاری که می‌توانید آن‌ها را از طریق پلتفرم فیلم‌گردی به صورت آنلاین دریافت کرده و همراه با فرزندان خود به تماشای آن‌ها بنشینید. همراه ما باشید تا در مجله نقد فیلم‌گردی به سراغ معرفی انیمیشن برای این رده سنی برویم.

لیست ۱۰ انیمیشن و کارتون مناسب برای کودکان زیر ۱۰ سال

۱- فیلشاه

«The Elephant King»

محصول سال ۲۰۱۷ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

انیمیشن فیلشاه

انیمیشن فیلشاه داستانی جذاب را از یک روایت مذهبی برای مخاطب خود بیان می‌کند. داستان این انیمیشن درباره فیل جوانی است که توسط شکارچیان ربوده می‌شود تا در جنگ علیه مسلمانان از آن استفاده کنند. اما این فیل به همراه دوستانش اجازه نمی‌دهند تا آن‌ها را به جنگ بفرستند، به همین علت شروع به مبارزه با شکارچیان می‌کنند.

انیمیشن فیلشاه یک اثر ایرانی با محتوایی جذاب و سالم برای فرزندان شماست. اثری که با خیال راحت می‌توانید آن را برای فرزندانتان پخش کنید و بدانید که این اثر باعث افزایش شجاعت، ایثار و کمک به دیگران به اضافه ایجاد الگوسازی مثبت به خصوص با وجود شخصیت‌های حیوانی خواهد شد. به خصوص که محتوای اثر ضد ظلم و در راستای عدالت‌محوری است.

۲- فردیناند

«Ferdinand»

محصول سال ۲۰۱۷ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

انیمیشن فردیناند

انیمیشن فردیناند داستان گاوی جوانی است که برای مسابقات گاوبازی در کشور اسپانیا پرورش یافته است. اما او اهل خشونت نیست و علاقه‌ای به حضور در این مسابقات خشن ندارد. از سمتی او به خاطر ظاهر خود به عنوان یک حیوانان خطرناک در نظر گرفته می‌شود در حالی او حیوانی مهربان با قلبی بزرگ است که می‌خواهد نشان دهد نباید هر فرد را از روی ظاهرش قضاوت کرد.

فردیناند با وجود آنکه انیمیشنی درباره ورزش خشونت‌آمیز گاوبازی است اما می‌خواهد نشان دهد که این ورزش نه تنها بسیار خشن بوده بلکه ضد حقوق حیوانات نیز است. اثر از سمتی تلاش دارد که نشان دهد نباید دیگران را از ظاهر آن‌ها قضاوت بلکه باید به روحیه و قلب آن‌ها نگاه کرد. کمک به دیگران و محبت کردن نیز از دیگر خصوصیات آموزشی این انیمیشن برای ۷ تا ۱۰ سال است.

۳- لوراکس

«The Lorax»

محصول سال ۲۰۱۲ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

انیمیشن لوراکس

انیمیشن لوراکس درباره پسری است که در شهرکی مصنوعی و به دور از طبیعت بزرگ شده است. او به طور اتفاقی از این شهرک خارج می‌شود و با موجودی نارنجی که محافظ طبیعت است ملاقات می‌کند. حال این پسر جوان به همراه محافظ جنگل در تلاش هستند تا درختان واقعی را پیدا کنند و طبیعت زنده را به شهرک بازگردانند.

امید نکته مثبت این اثر است. خصوصیتی که در انیمیشن سعی بر نشان دادن آن است تا مخاطب یاد بگیرد باید در همه حال امید داشت. امیدی که باعث تغییر رفتار اجتماعی انسان‌ها خواهد شد، البته به شرط آنکه افراد تلاش کنند تا سبک زندگی خود را تغییر دهند. از سمتی انیمیشن الگوسازی مثبتی را در راستای محافظت از محیط‌زیست به فرزندان شما یاد خواهد داد.

۴- پاندای کونگ فوکار ۱

«Kung Fu Panda 1»

محصول سال ۲۰۰۸ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

انیمیشن پاندای کنگ فوکار

انیمیشن پاندای کونگ فوکار ۱ داستان پاندایی است که در راه رسیدن به رویای خود یعنی تبدیل شدن به یک جنگجو قدم بر‌می‌دارد. او که فیزیک بدنی گنده‌ای دارد تلاش می‌کند تا با راهنمایی استادهای هنررزمی تبدیل به قهرمانی شود که در مقابل خطرات خواهد ایستاد. قهرمانی که مردم کشور را از خطرها حفظ کند.

استفاده از شخصیت‌های حیوانی یکی از علت‌های مهم محبوبیت این اثر است. اثری که تلاش می‌کند تا فرزند شما را آماده انجام تلاش برای رسیدن هدف ‌کند. هدفی که سختی‌های زیادی برای رسیدن به آن وجود دارد. از سمتی انیمیشن الگو خوبی برای تقویت مهارت اعتماد به نفس، تلاش و ناامید شدن در راه رسیدن به خواسته‌هاست. پس این انیمیشن برای ۷ تا ۱۰ سال اثر مناسبی خواهد بود.

۵- شش ابر قهرمان

«Big Hero 6»

محصول سال ۲۰۱۴ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

انیمیشن شش ابر قهرمان

انیمیشن شش ابر قهرمان درباره نوجوان مخترعی است که علاقه زیادی به علم رباتیک دارد. او به همراه برادر خود که او نیز یک مخترع است آرزو دارد تا به دانشگاه علم و فناوری برود. اما مرگ برادرش باعث می‌شود تا او علاقه خود را به این رشته از دست بدهد که آشنایی با رباتی که برادرش ساخته، این پسر نوجوان را دوباره به دنیای ربات‌ها علاقه‌مند می‌کند.

انیمیشن به دنبال ارائه مفهوم قهرمان بودن یا ابرقهرمان بودن است. مفهومی که در آن کودکان و نوجوانان با الگو دادن قهرمانان خود نیز تبدیل به قهرمانی شوند که خصوصیات قهرمانانه دارند. از سمتی انیمیشن فرزندان شما را به علم رباتیک و ربات‌ها علاقه‌مند می‌کند و در کنار آن نشان می‌دهد که همدلی و کمک به یکدیگر تا چه اندازه می‌تواند باعث پیشرفت فرزند شما شود.

۶- ابری با احتمال بارش کوفته قلقلی

«Cloudy with a Chance of Meatballs»

محصول سال ۲۰۰۹ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

انیمیشن ابری با احتمال بارش کوفته قلقلی

انیمیشن ابری با بارش کوفته قلقلی اثری جذاب درباره مخترعی جوان است. مخترعی که تلاش می‌کند تا با اختراعات خود زندگی راحت‌تری را برای دوستان و والدینش به وجود بیاورد. این پسر جوان با اسم فینیت در یکی از اختراعات خود دستگاهی را می‌سازد که غذا تولید می‌کند. اما این دستگاه از کنترل خارج می‌شود و ابرهایی را که به جای باران غذا تولید می‌کنند می‌سازد.

خلاقیت و نوآوری نقطه قوت این انیمیشن است. اثری که به شما والدین نشان می‌دهد که خلاقیت فرزندان خود را به رسمیت بشناسید و اجازه دهید تا استعداد آن‌ها شکوفا شود. از سمتی اثر می‌تواند راهنمای خوبی باشد تا فرزندان شما به سمت خلق ابزارهای کاربردی حرکت کنند و تبدیل به مخترعان بزرگی در آینده شوند. این انیمیشن برای ۷ تا ۱۰ سال اثری مناسب است که باعث رشد شخصیتی و مهارت‌های ارتباطی فرزند شما نیز خواهد شد.

۷- داستان اسباب بازی

«Toy Story»

محصول سال ۱۹۹۵ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

داستان اسباب بازی

انیمیشن داستان اسباب بازی درباره زنده شدن اسباب‌بازی‌های اندی است. اسباب‌بازی‌هایی که در هنگام نبود انسان‌ها زنده می‌شوند و وقایع جذابی را رقم می‌زنند. وودی که یک عروسک پارچه‌ای شبیه به کابویی گاوچران بوده، اسباب‌بازی محبوب اندی است. اما حضور یک فضانورد در میان اسباب‌بازی‌ها جایگاه محبوبیت او را به خطر می‌اندازد.

پیام اصلی این انیمیشن را می‌توان در راستای خانواده و همدلی که میان اعضای آن است دانست. اثر با نمایش دوستی میان اسباب‌بازی‌ها نشان می‌دهد که ما نیز چگونه باید با دوستان خود رفتار کنیم. از سمتی نمایش صحنه‌های خشونت آمیز مثل رفتارهای بد با اسباب‌بازی‌ها در اثر وجود دارد که باعث می‌شود فرزندان نحوه درست نگه‌داری از اسباب‌بازی‌های خود را فرا بگیرند.

۸- بنیامین

«Benyamin»

محصول سال ۱۳۹۸ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

انیمیشن بنیامین

انیمیشن بنیامین داستان دو دوست به نام بنیامین و عاشر است. این دو دوست در شهر مصر و تحت ظلم فرعون زندگی می‌کنند. مادر بنیامین به دست سربازان فرعون در زندان محبوس می‌شود و حال این دو دوست تلاش می‌کنند تا مادر بنیامین را نجات دهند. اما این ماجراجویی دو دوست با سختی‌های زیادی نیز همراه است.

انیمیشن بر مبنای آموزش‌های اسلامی درباره ظهور منجی است. منجی که برای آمدن او باید تلاش کرد و زمینه‌ساز ظهور او برای نابودی ظلم و ستم در جهان شد. انیمیشن از سویی تلاش می‌کند تا روحیه ظلم‌ستیزی و مبارزه با ظالمان را در فرزند شما تقویت کند و از سمتی نشان دهد که دوستی با دوستان خوب می‌تواند شما را به پیروزی برساند. پس این انیمیشن برای ۷ تا ۱۰ سال اثر مثبتی است.

۹- پشت و رو

«Inside out»

محصول سال ۲۰۱۵ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

درون و بیرون

انیمیشن پشت و رو ماجرایی جذاب از احساسات درون مغز ماست. جایی که مرکز فرماندهی تمام اتفاقاتی است که در ذهن ما می‌گذرد. اما واقعا احساسات چیست و احساسات چگونه عمل می‌کنند؟ همراه کاراکترهای جذاب این انیمیشن باشید تا شما را به سفری هیجان انگیز در درون مغز انسان‌ها ببرند و به شما بگویند چرا ناراحت، عصبانی یا خوشحال می‌شویم.

انیمیشن با زبانی ساده درباره احساسات انسان‌ها به فرزندان شما مطلب بسیاری را یاد می‌دهد. همچنین کودکان و نوجوانان را با روند فعال شدن احساسات و جایگاه آن‌ها در مغز نیز آشنا می‌کند. ارتباط خوب با خانواده همراه نمایش موضوعاتی همچون فداکاری، تلاش، احساس شاد بودن و نیاز به بروز احساسات از جمله خصوصیات مثبت این انیمیشن هستند.

۱۰- شاهزاده روم

«Princess of Rome»

محصول سال ۱۳۹۴ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

انیمیشن شاهزاده روم

انیمیشن شاهزاده روم داستان زندگی واقعی بانو ملیکا نوه قیصر روم است. او مادر حضرت مهدی (عج) است که داستان زندگی او در زمان کودکی و جوانی به نمایش در می‌آید. ملیکا که دختری شاداب و سرزنده است بعد از مسلمان شدن از سرزمین محل تولد خود راهی سفری می‌شود تا به بغداد برود و با امام حسن عسگری (ع) ازدواج کند.

انیمیشن با توجه به محتوای مذهبی خود می‌تواند اثر قابل توجهی برای ارائه خصوصیات تربیتی به فرزندان شما باشد. شخصیت ملیکا خود دارای خصوصیات اخلاقی بسیاری است که نه تنها الگویی برای دختران جوان می‌تواند باشد بلکه می‌تواند مهارت‌های ارتباطی، رشد شخصیتی و حتی سبک درست زندگی را به مخاطبان کودک و نوجوان خود آموزش دهد.

شما والدین گرامی با تماشای این لیست که در خصوص معرفی انیمیشن برای ۷ تا ۱۰ سال است، می‌توانید محتوای مناسبی را در اختیار فرزندان خود قرار دهید، بدون آنگه نگران آثار منفی تربیتی بر روی فرزند خود باشید.

۰
برچسب ها

همچنین بخوانید

یک نظر

  1. سلام امیدوارم حال همتون خوب باشه من.النا اسماعیلی هستم ۱۲سالمه و عاشق انمیشن سگهای نگهبان هستم این.انمیشن را از ۷ سالگی نگاه میکردم لطفا سگهای نگهبان هم جضو انمیشن های محبوب طبقه بندی کنید مناسب برای کودک و نوجوان

    ۱
    ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن