معرفی انیمیشن حیوانات برای کودکان | مجله نقد فیلم‌گردی
سینمای کودک

معرفی انیمیشن حیوانات برای کودکان

لیست زیر مجموعه آثار انیمیشنی را به شما معرفی می‌کند که باعث آشنایی فرزندان شما با انواع حیوانات و نحوه زندگی آن‌ها خواهد شد.

سرچ کلید واژه انیمیشن حیوانات شما والدین را با مجموعه‌ای از آثار روبرو می‌کند که محتوای آن‌ها درباره کاراکترهای حیوانی است. اما تنها حضور حیوانات در یک انیمیشن به منزله آن نیست که این اثر می‌تواند محصول مناسبی برای فرزند شما باشد. زیرا بسیاری از آثار هستند که محتوای آن متناسب با رده‌بندی سنی فرزندان شما نیست.

انیمیشن و کارتون جدید و دوبله

ما در مجله نقد فیلم‌گردی مجموعه‌ای از آثار انیمیشنی را به شما معرفی می‌کنیم که نه تنها محتوای آن‌ها مناسب فرزند شماست، بلکه باعث آشنایی کودکان با انواع حیوانات می‌شود. فرزندان شما با تماشای انیمیشن و سپس گفت‌وگوی شما با آن‌ها درباره نحوه زندگی حیوانات، محل زندگی آن‌ها، خصوصیات ظاهری و تغذیه این موجودات بیشتر یاد خواهند گرفت.

شما والدین در این مطلب با مجموعه‌ای از آثار کارتون جدید و کارتون دوبله آشنا خواهید شد که باعث آشنایی فرزندان شما با انواع حیوانات خواهد شد.

لیست ۱۰ انیمیشن و کارتون با موضوع انیمیشن حیوانات

۱- بری زنبوره

«Bee Movie»

محصول سال ۲۰۰۷ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

بری زنبوره

انیمیشن بری زنبوره داستان زنبوری است که برای یافتن شغل مناسب خود در کندو دچار مشکل شده است. او با خروج هیجان انگیزش از کندو و برخورد با انسان‌ها، داستان‌هایی به وجود می‌آورد که موجب تغییراتی در زندگی او و دیگر زنبورهای کندو می‌شود. تغییراتی که شاید در ظاهر خوب باشد اما باعث مشکلات بسیاری خواهد شد.

انیمیشن حیوانات بری زنبوره، فرزندان شما را با زندگی زنبورهای عسل آشنا می‌کند. فرزندان شما با نحوه زندگی این موجودات و چگونگی تولید عسل آشنا خواهند شد. همچنین آن‌ها یاد خواهند گرفت که زنبورها چگونه از گرده گل‌ها عسل تولید می‌کنند و انسان‌ها نیز چگونه از این تولیدات زنبورها در جهت مصارف غذایی بهره می‌برند.

۲- بره ناقلا

«Shaun the Sheep Movie»

محصول سال ۲۰۱۵ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

بره ناقلا

بره ناقلا تصمیم می‌گیرد که از کارهای داخل مزرعه دور مانده و مقداری استراحت کند. در این میان اتفاقی پیش می‌آید که گوسفندان مزرعه، وارد شهر می‌شوند. حال بره ناقل به کمک سگ کشاورز باید با یکدیگر همکاری کنند تا گوسفندان را به مزرعه بازگرداند اما این کار آنچنان که باید بدون دردسر نخواهد بود.

فرزندان شما با تماشای انیمیشن حیوانات بره ناقلا با زندگی گوسفندان آشنا خواهند شد. آن‌ها یاد خواهند گرفت که گوسفندان چگونه در مزرعه زندگی می‌کنند، چه غذایی می‌خورند، وظیفه سگ گله در نگه‌داری از گوسفندان چیست و اطلاعات دیگری که همگی آن‌ها در انیمیشن بره ناقلا در دسترس شماست.

۳- آن سوی پرچین

«Over the Hedge»

محصول سال ۲۰۰۶ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

آن سوی پرچین

انیمیشن آن سوی پرچین داستان یک راکون به نام آر جی است که قصد دارد ذخیره غذای زمستانی یک خرس را بدزدد. اما خرس از خواب بیدار شده و متوجه دزدی او می‌شود. آر جی برای حفظ جان خود ذخیره غذایی خرس را از بین می‌برد. حالا او و دوستانش در دردسر بزرگی می‌افتند، زیرا باید غذای خرس را دوباره برای او جمع‌آوری کنند.

کودکان شما با دیدن انیمیشن حیوانات آن سوی پرچین می‌توانند با زندگی حیواناتی همچون راکون، سنجاب، جوجه تیغی و لاک پشت آشنا شوند. همچنین آن‌ها متوجه خواهند شد که شهرنشینی انسان‌ها چگونه بر محیط‌زیست حیوانات اثر می‌گذارد. تاثیراتی که باعث می‌شود این حیوانات برای تامین غذای خود به محل زندگی انسان‌ها پناه بیاورند.

۴- پرندگان آزاد

«Free Birds»

محصول سال ۲۰۱۳ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

پرندگان آزاد

انیمیشن پرندگان آزاد در مورد دو بوقلمون است که با هم اختلافات زیادی دارند. اما این دو در یک ماموریت بسیار سخت باید در کنار هم به گذشته سفر کنند تا مانع از خورده شدن شدن بوقلمون‌ها در مراسم عید شکرگزاری شوند.

بوقلمون‌ها از جمله حیواناتی هستند که در مزرعه زندگی می‌کنند. پرندگانی که همچون مرغ‌ها، انسان‌ها از گوشت این حیوانات استفاده می‌کنند. این انیمیشن حیوانات با کاراکترهای خود می‌تواند اطلاعات بیشتری درباره زندگی این حیوانات و همچنین چرایی پرورش آن‌ها را توسط انسان‌ها به فرزندان شما یاد دهد.

۵- اسکوب

«Scoob»

محصول سال ۲۰۲۰ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

اسکوب

سگی به نام اسکوب با کارآگاهان جوان به نام‌های فرد، ولما، و دافنه به مبارزه با فردی به نام دیک داستاردلی می‌پردازند. این گروه کاراگاهی باید تلاش کنند تا شخصیت بد داستان نتواند یک سگ افسانه‌ای به نام سربروس را آزاد کند و به وسیله آن دنیا را به نابودی بکشاند. اما انجام این کار برای کاراگاهان جوان ما آسان نخواهد بود.

انیمیشن حیوانات اسکوب درباره سگ‌هاست. سگ‌ها حیواناتی هستند که به عنوان محافظ مورد استفاده قرار می‌گیرند. این حیوانات به پلیس کمک می‌کنند تا بتواند مواد مخدر، بمب و دیگر وسایل خطرناک را کشف کند. انیمیشن اسکوب نیز نشان می‌دهد که چگونه اسکوب به کاراگاهان کمک می‌کند تا شخصیت بد داستان را دستگیر کنند.

۶- روباه و سگ شکارچی

«The Fox and the Hound»

محصول سال ۱۹۸۱ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

روباه و سگ شکارچی

انیمیشن روباه و سگ شکارچی داستان روباهی کوچک به نام تاد و سگی به نام کوپ است که در فصل تابستان با هم آشنا می‌شوند. آن‌ها با هم عهد می‌بندند که برای همیشه بهترین دوستان هم باشند. اما همان طور که کوپر به یک سگ شکاری تبدیل می‌شود، دوستی آن‌ها ناخودآگاه به دشمنی تبدیل می‌شود.

انیمیشن روباه و سگ شکارچی درباره زندگی روباه‌هاست. این موجودات وحشی در مراتع زندگی می‌کنند و گه گاه با حمله به مزارع به شکار حیوانات اهلی همچون مرغ و خروس می‌پردازند. انیمیشن روباه و سگ شکارچی می‌تواند به فرزندان شما بیشتر درباره زندگی این حیوان اطلاعات بدهد. همچنین به او یاد می‌دهد که چرا سگ‌ها و روباه‌ها دشمنان یکدیگر هستند.

۷- پنگوئن های ماداگاسکار

«Penguins Of Madagascar»

محصول سال ۲۰۱۴ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

پنگوئن های ماداگاسکار

انیمیشن پنگوئن های ماداگاسکار در مورد پنگوئن‌های انیمیشن ماداگاسکار است. آن‌ها که موجودات کنجکاو و عجیبی هستند برای دفاع از محل زندگیشان، همراه با دوستان دیگر خود که حیوانات قطب جنوب هستند دست به عملیات نجات می‌زنند. اما این عملیات نجات آن‌ها شبیه به هیچ عملیات نجات دیگری نخواهد بود.

پنگوئن‌ها حیواناتی هستند که موضوع این انیمیشن حیوانات قرار گرفته‌اند. موجودات کوچکی که در قطب جنوب زندگی می‌کنند. فرزندان شما با دیدن این اثر بیشتر با این حیوان و همچنین حیوانات دیگری همچون گرگ برفی، فک، خرس قطبی و جغد برفی آشنا خواهند شد. حیواناتی که در مناطق سردسیر کره‌زمین زندگی می‌کنند.

۸- زندگی مخفی حیوانات خانگی

«The Secret Life of Pets»

محصول سال ۲۰۱۶ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

زندگی مخفی حیوانات خانگی

انیمیشن زندگی مخفی حیوانات خانگی داستان تعدادی حیوان شهرنشین است. مکس یک سگ خانگی است که زندگی اشرافی را با صاحبش کتی می‌گذراند. آن‌ها در بهترین و گرانترین نقطه نیویورک زندگی می‌کنند. اما یک روز اتفاق تازه‌ای برای این سگ بازیگوش رخ می‌دهد، آن هم حضور یک سگ دیگر در خانه آن‌هاست.

سگ‌ها موجوداتی هستند که توسط انسان‌ها در فضای شهری از آن‌ها نگه‌داری می‌شود. انیمیشن زندگی مخفی حیوانات خانگی نشان می‌دهد که نگه‌داری از حیوانات در داخل آپارتمان چه مشکلات زیادی را به همراه خواهد داشت. همچنین فرزندان شما با دیگر حیواناتی همچون طوطی، خرگوش و گربه نیز آشنا می‌شوند.

۹- شیرشاه

«The Lion King»

محصول سال ۱۹۹۴ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

شیرشاه

انیمیشن شیرشاه درباره سلطان جنگل موفاسا است که فرزند کوچکش سیمبا را جانشین خود اعلام می‌کند. اما برادر بدجنس او اسکار که می‌خواهد سلطان باشد، با کشتن موفاسا و گناهکار جلوه دادن سیمبا او را فراری می‌دهد و خود حاکم مطلق می‌شود. حالا سیمبا باید به تنهایی در جنگل زندگی کند.

شیرها حیوانات قوی هستند که در قاره آفریقا زندگی می‌کنند. آن‌ها که در انیمیشن حیوانات شیرشاه به نمایش گذاشته شده‌اند، فرزندان شما را با زندگی در دشت‌های آفریقا آشنا می‌کنند. جایی که حیوانات بسیاری در آن حضور دارند و شیرها به عنوان قوی‌ترین موجودات آن شناخته می‌شوند.

۱۰- دایناسور خوب

«The Good Dinosaur»

محصول سال ۲۰۱۵ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

دایناسور خوب

انیمیشن دایناسور خوب درباره‌ یک دایناسور دوست‌ داشتنی به نام آرلو است که قلبی بزرگ و مهربان دارد. اما پس از یک اتفاق تکان‌ دهنده، خانواده‌ آرلو از هم می‌پاشد. همین اتفاق باعث می‌شود تا او سفر فوق‌ العاده‌ای را آغاز کند که در طول آن با یک پسر بچه همراه می‌شود. پسربچه‌ای که مانند آرلو، او نیز تنها است.

دایناسورها حیوانات عظیمی هستند که در سال‌های بسیار دور بر روی کره‌زمین زندگی می‌کردند. این انیمیشن درباره این موجودات اطلاعات بیشتری را به فرزندان شما یاد خواهد داد و به آن‌ها نشان می‌دهد که این حیوانات چگونه زندگی می‌کردند. این انیمیشن حیوانات جذاب را می‌توانید در کنار فرزندان خود تماشا کنید.

۰
برچسب ها

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن