معرفی انیمیشن دخترانه برای کودکان | مجله نقد فیلم‌گردی
سینمای کودک

معرفی انیمیشن دخترانه برای کودکان

لیست زیر مجموعه آثار انیمیشنی را به شما معرفی می‌کند که مخصوص دختر خانم‌هاست.

انیمیشن دخترانه عموما به سری انیمیشن‌ها و کارتون‌هایی می‌گویند که جامعه هدف آن‌ها دختر بچه‌ها باشند. آثاری که در آن‌ها شخصیت‌های اصلی دختربچه‌هایی هستند که تلاش می‌کنند بیشتر درباره جهان پیرامون خود بدانند. دخترانی که همچون یک ماجراجوی شجاع به دل ماجراها می‌زنند تا بتوانند ماجراجویی کنند و در کنار دوستان خود خوش بگذرانند.

انیمیشن و کارتون جدید و دوبله

ما در مجله نقد فیلم‌گردی تلاش می‌کنیم تا انیمیشن‌هایی که مخصوص دختربچه ها باشند را به شما والدین معرفی کنیم. در این مطلب مجموعه‌ای از آثار کارتون جدید و کارتون دوبله را به شما والدین معرفی کنیم که مخصوص دختران ساخته شده‌اند.

لیست ۱۰ انیمیشن و کارتون دخترانه برای کودکان

۱- نیکا و داداشی

«Stella and Sam»

محصول سال ۲۰۱۱ و مناسب برای رده سنی ۳ سال به بالا

نیکا و داداشی

انیمیشن نیکا و داداشی به تجربیات و بازی‌های شاد خواهر و برادری دوست داشتنی می‌پردازد. هر بار نیکا به مناسبتی و با کمک خیال‌پردازی‌های کودکانه، برادرش را با تجربه‌های جدیدی آشنا می‌کند و به او چیزهای جدیدی از زندگی و طبیعت یاد می‌دهد.

اثر به واسطه حضور یک شخصیت دختر که همواره مراقب برادر کوچکتر خود است، انیمیشنی جذاب برای دختربچه‌ها خواهد بود. به خصوص برای دختربچه‌هایی که برادر کوچک‌تر از خود دارند و با تماشای این اثر یاد می‌گیرند که چگونه مراقب خواهر یا برادر کوچک‌تر خود باشند. اثری که می‌تواند مسئولیت‌پذیری را به آن‌ها یاد دهد.

۲- ماشا و خرسه

«Masha and the Bear»

محصول سال ۲۰۰۷ و مناسب برای رده سنی ۳ سال به بالا

ماشا و خرسه

انیمیشن ماشا و خرسه داستان یک خرس سیرک بازنشسته است که در جنگل مستقر شده و خود را برای زندگی جدید آرامش، آماده می‌کند تا این که با یک دختر کوچولوی پر انرژی و شادی به نام ماشا آشنا می‌شود. در ابتدا خرس تلاش می‌کند از دست ماشا خلاص شود و او را از آن جا براند، اما موفق نمی‌شود و سرانجام ماشا و خرس با هم دوستانی صمیمی می‌شوند و در هر قسمت با هم به ماجراجویی می‌پردازند.

ماشا و خرسه انیمیشن دخترانه محبوبی است. اثری که در آن فرزندان شما همراه با دختربچه کوچکی می‌شوند تا ماجراهایی که هر کدام یک نکته اخلاقی دارند را دنبال کنند. آن‌ها در طول این ماجراجویی‌هایشان یاد می‌گیرند که چگونه دوستان خوبی برای یکدیگر باشند.

۳- آرزوی کریسمس آنجلا

«Angela’s Christmas Wish»

محصول سال ۲۰۲۰ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

آرزوی کریسمس آنجلا

انیمیشن آرزوی کریسمس آنجلا داستان دختر کوچولوی مهربان و مصممی است. خانواده آنجلا به خاطر مشکلاتی که به وجود آمده است از یکدیگر دور افتاده‌اند. اما آنجلا دوست دارد که در روز کریسمس همه آن‌ها در کنار یکدیگر باشند. برای همین تصمیم می‌گیرد خانواده خود را برای کریسمس دور هم جمع کند.

شخصیت اصلی انیمیشن آرزوی کریسمس آنجلا یک دختر نوجوان است که تلاش می‌کند با پشتکار و تلاش اعضای خانواده را دور یکدیگر جمع کند. این شخصیت می‌تواند به فرزند شما یاد دهد که خانواده تا چه اندازه اهمیت دارد و هر کس برای خانواده خود باید تلاش کند. تلاشی که همراه با موفقیت است و در انتها همگی از این موفقیت سهم خواهند برد.

۴- میرا: کارآگاه سلطنتی

«Mira, Royal Detective»

محصول سال ۲۰۲۰ و مناسب برای رده سنی ۳ سال به بالا

میرا: کارآگاه سلطنتی

انیمیشن سریالی میرا: کارآگاه سلطنتی ماجرای دختری شجاع و باهوش به نام میرا است که در هندوستان قرن ۱۹ زندگی می‌کند. او از سوی ملکه به عنوان کاراگاه سلطنتی منصوب می‌شود تا بتواند پادشاهان را در حفظ سلطنت خود یاری کند.

انیمیشن دخترانه میرا درباره دختر نوجوانی است که با هوش و ذکاوت خود معماهای زیادی را حل می‌کند. این انیمیشن به فرزندان شما یاد می‌دهد که چگونه از هوش و توانایی خود برای حل مشکلات استفاده کنند. در کنار این مفهوم انیمیشن میرا: کارآگاه سلطنتی با وجود شخصیت اصلی که یک دختربچه است، اثر جذابی برای دختران خواهد بود.

۵- روح رام نشده

«Spirit Untamed»

محصول سال ۲۰۲۱ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

روح رام نشده

انیمیشن روح رام نشده درباره دختر بچه‌ای به نام لاکی است که به تازگی از خانه خود به شهری مرزی در داخل کشورش نقل مکان می‌کند. در این شهر او با یک اسب از نژاد موستانگ وحشی به نام اسپریت آشنا می‌شود. بعد از این آشنایی، زندکی لاکی برای همیشه دستخوش تغییراتی می‌‌شود.

داستان اثر درباره رابطه دوستانه یک دختربچه با یک اسب است. داستانی جذاب که در آن فرزندان شما یاد خواهد گرفت که چگونه با حیوانات برخورد کرده و با آن‌ها دوست شوند. انیمیشن روح رام نشده انیمیشن دخترانه جذابی است که فرزندان شما می‌توانند از دیدن آن لذت ببرند.

۶- کنی و گربه

«Conni and the Cat»

محصول سال ۲۰۲۰ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

کنی و گربه

انیمیشن کنی و گربه درباره دختری به نام کنی است. کنی می‌خواهد با دوستان خود به اردو برود اما گربه کنی به علت ممنوع بودن حیوانات در اردو، دور از چشم کنی و به طور پنهانی با او به اردو می‌رود. حضور گربه کنی در اردو شروع اتفاقات جدیدی است که برای کنی و دوستانش پیش می‌آید.

داشتن حیوانات برای بسیاری از دختربچه‌ها جالب است. این انیمیشن نیز درباره موضوع حیوانات و کودکان است و فرزندان شما با دیدن این انیمیشن دخترانه با نحوه نگه‌داری از حیوانات آشنا می‌شوند. همچنین انیمیشن کنی و گربه با داشتن شخصیت اصلی که او نیز دختربچه نوجوانی است، می‌تواند اثر جذابی برای دختربچه‌ها باشد.

۷- رویا پردازان

«Dreambuilders»

محصول سال ۲۰۲۰ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

رویا پردازان

انیمیشن رویا پردازان داستان دختری به نام مینا است که با ازدواج مجدد پدرش با خانمی به نام هلنا که دارای دختری به نام جنی است، زندگی‌اش تغییرات زیادی می‌کند. مینا از خواهر ناتنی جدیدش وحشت دارد. یک شب مینا دنیایی را در پشت آرزوهایش کشف می‌کند و در آن جا متوجه می‌شود که چگونه رویاهای جنی را دستکاری کند. اما دخالت در رویاها عواقب ناگواری به همراه دارد.

اهمیت خانواده و به خصوص مراقبت از خواهر و برادر کوچک‌تر پیام‌هایی هستند که انیمیشن رویا پردازان به فرزندان شما انتقال می‌دهد. اثری که در آن شخصیت اصلی که یک دختر نوجوان است تلاش می‌کند تا خانواده خود را از مشکلاتی که به وجود آمده است نجات دهد.

۸- قطار بی نهایت

«Infinity Train»

محصول سال ۲۰۱۹ و مناسب برای رده سنی ۱۳ سال به بالا

قطار بی نهایت

انیمیشن سریالی قطار بی نهایت درباره دختر کوچک سیزده ساله‌ای به نام تولیپ است که سوار یک قطار پر رمز و رازی می‌شود. هرکدام از واگن‌ها به جهان منحصر به فردی راه دارد که تولیپ می‌تواند به آن‌ها سفر کند، اما او ماموریت اصلی دیگری دارد و آن هم پیدا کردن واگنی که او را به خانه برساند.

سفر ماجراجویانه تولیپ و آشنایی او با دنیاهای متفاوتی که هر کدام ماجراهایی را پیش روی او می‌گذارند، محور اصلی انیمیشن دخترانه قطار بی نهایت است. داستانی که فرزندان شما را با ماجراجویی در دل دنیاهای فانتزی همراه می‌کند تا به دل قصه‌ها سفر کنند.

۹- پونیو

«Ponyo»

محصول سال ۲۰۰۸ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

پونیو

انیمیشن پونیو داستان یک ماهی قرمز کوچک به نام پونیو است که خانه زیر دریای خود را ترک کرده تا به یک انسان تبدیل شود. او با پسری به نام سوسوکه که پنج سال دارد ملاقات می‌کند و شروع به تغییر شکل برای تبدیل شدن به یک دختر واقعی می‌کند.

قصه این انیمیشن درباره دوستی و اهمیت آن است. پونیو دختربچه کوچگی است که می‌خواهد با سوسکه دوست شود. اما دوستی این دو مشکلاتی را بر سر راه آن‌ها می‌گذارد. مشکلاتی که با کمک بزرگ‌ترها حل می‌شود. فرزندان شما از این انیمیشن مهارت‌های دوست یابی و همچنین اهمیت خانواده را فرا خواهند گرفت.

۱۰- زوتوپیا

«Zootopia»

محصول سال ۲۰۱۶ و مناسب برای رده سنی ۱۱ سال به بالا

انیمیشن زوتوپیا

انیمیشن زوتوپیا درباره آرمان شهری است که حیوانات مختلف در آن زندگی می‌کنند. جودی که یک خرگوش کوچک است همواره دوست داشته تا یک افسر پلیس شود. او با آمدن به شهر زوتوپیا و آشنایی با یک روباه تلاش می‌کند تا هم پلیس خوبی باشد و هم ماجرایی خطرناک که سلامت ساکنین شهر را تهدید می‌کند را برطرف کند.

شخصیت این انیمیشن خرگوش شجاعی است که می‌خواهد پلیس شود. این شخصیت با تلاش و کوشش خود به فرزندان شما به خصوص دخترها نشان می‌دهد که چگونه شجاعت داشته باشند و به دنبال اهداف و آرزوهای خود بروند. انیمیشن دخترانه ای که فرزندان شما از تماشای آن لذت خواهند برد.

۰
برچسب ها

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن