معرفی انیمیشن رباتی برای کودکان | مجله نقد فیلم‌گردی
سینمای کودک

معرفی انیمیشن رباتی برای کودکان

لیست زیر مجموعه آثار انیمیشنی را به شما معرفی می‌کند که شخصیت‌های آن ربات‌های بامزه هستند.

بچه‌ها عاشق ربات‌ها و انیمیشن رباتی هستند. زیرا ربات‌ها موجودات جذاب، شگفت‌انگیز و البته علمی هستند که می‌توانند به راحتی کودکان و نوجوانان را به خود جذب کنند. شخصیت‌هایی که به دنبال آن هستند که به دوستان انسانی خود کمک کرده تا دوست پیدا کنند و یا از آن‌ها مراقبت کنند. ربات‌هایی که هدفشان بودن در کنار ماست.

انیمیشن و کارتون جدید و دوبله

همین علتی شد تا به سراغ این موجودات مکانیکی جذاب برویم. ما در مجله نقد فیلم‌گردی تلاش می‌کنیم تا انیمیشن‌های جذاب را به شما والدین معرفی کنیم. در این مطلب مجموعه‌ای از آثار کارتون جدید و کارتون دوبله را به شما والدین معرفی کنیم که شخصیت‌های آن‌ها ربات هستند.

لیست ۱۰ انیمیشن و کارتون رباتی برای کودکان

۱- شش ابر قهرمان

«Big Hero 6»

محصول سال ۲۰۱۴ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

انیمیشن شش ابر قهرمان

انیمیشن درباره نوجوان مخترعی است که علاقه زیادی به علم رباتیک دارد. او به همراه برادر خود که او نیز یک مخترع است آرزو دارد تا به دانشگاه علم و فناوری برود. اما مرگ برادرش باعث می‌شود تا او علاقه خود را به این رشته از دست بدهد که آشنایی با رباتی که برادرش ساخته، این پسر نوجوان را دوباره به دنیای ربات‌ها علاقه‌مند می‌کند.

بیمکس شخصیت رباتیک در این انیمیشن رباتی است. او یک ربات پرستار است که وظیفه دارد تا از انسان‌ها مراقبت و نگه‌داری کند. شخصیت بامزه‌ای که در کنار شخصیت‌های اصلی انیمیشن شش ابر قهرمان در تلاش هستند تا در مقابل یک فرد شرور که می‌خواهد شهر را نابود کند ایستادگی کنند.

۲- ران اشتباه رفته

«Rons Gone Wrong»

محصول سال ۲۰۲۱ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

انیمیشن ران اشتباه رفته است

انیمیشن ران اشتباه رفته داستان پسری یازده ساله است که تلاش می‌کند تا مانند بقیه دوستانش صاحب یک ربات کوچک سخنگو شود تا بتواند به راحتی با استفاده از فضای مجازی و برنامه‌های اجتماعی دوستان خود را پیدا کند. او در روز تولدش به آرزوی خود رسیده اما رباتش بر اثر ضربه خوردگی مشکلات فنی پیدا کرده که در رفتارش تاثیر گذاشته است. حالا باید این پسر باید راهی پیدا کند تا ربات خود را تعمیر کند.

ران اسم ربات دستیاری است که پسر داستان ما از آن نگه‌داری می‌کند. این ربات بامزه که دچار نقص در برنامه‌های خود است، در این انیمیشن رباتی تلاش می‌کند تا به دوست انسان خود کمک کند تا مهارت‌های اجتماعی و ارتباطی خود را بهبود ببخشد. همچنین این ربات تلاش می‌کند تا به همگان ثابت کند که ربات‌ها می‌توانند دوست خوبی برای انسان‌ها باشند.

۳- وال ای

«WALL·E»

محصول سال ۲۰۰۸ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

وال ای

وال ای داستان ربات هوشمند آشغال ‌جمع ‌کنی است که ماموریتش فشرده‌سازی و جمع‌آوری پسماند‌ها و آلودگی‌‌های صنعتی است. روزی وال ای مشغول کار است که سفینه‌‌ای غول‌ پیکر از فضا فرود می‌‌آید و مهمان کوچکی را به همراه خود می‌‌آورد. این مهمان کوچک در انیمیشن وال ای که ربات جستجوگری است، در کره‌زمین که آلوده شده، دنبال حیات می‌گردد.

وال ای یک ربات هوشمند آشغال ‌جمع ‌کنی در این انیمیشن رباتی است که بعد از رفتن انسان‌ها از کره‌زمین، همچنان در حال تمیز کردن سیاره از آشغال‌هاست. این ربات بامزه که قادر به صحبت کردن نیست، تلاش می‌کند تا کره‌زمین را از آلودگی‌ها پاک کند و به انسان‌ها کمک کند تا دوباره به کره‌زمین آمده و بر روی آن زندگی کنند.

۴- ربات ها

«Robots»

محصول سال ۲۰۰۵ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

ربات ها

انیمیشن ربات ها داستان ربات جوانی به نام رادنی است که می‌خواهد به یک مخترع بزرگ تبدیل شود اما چون در یک خانواده فقیر زندگی می‌کند نمی‌تواند به اهداف خود برسد. پس تصمیم می‌گیرد به شهر ربات‌ها سفر کند و در آنجا با مشغول شدن در مهم‌ترین کارخانه شهر خود را به دیگران ثابت کند. اما او در این کارخانه با رازهای عجیبی روبرو می‌شود.

تمام شخصیت‌های انیمیشن ربات ها ربات هستند. ربات‌هایی که همچون انسان‌ها کار و زندگی می‌کنند و هر کدام به نوعی در شهر ربات‌ها مشغول به فعالیت هستند. انیمیشن ربات‌ها درباره جامعه‌ای از ربات‌های مختلف است که هر کدام ویژگی‌های خاص خود را که در این انیمیشن رباتی نشان داده می‌شود دارند.

۵- نسل بعدی

«Next Gen»

محصول سال ۲۰۱۸ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

نسل بعدی

انیمیشن نسل بعدی داستان دختری کوچک و تنها است که پس از آن که با یک روبات فوق سرّی آشنا می‌شود، تغییراتی بزرگ را در زندگی خود احساس می‌کند. او با کمک دوست جدید خود ماجراجویی‌های تازه و هیجان‌انگیزی را آغاز می‌کند. اما کسانی که این ربات را ساخته‌اند به دنبال برگرداندن آن هستند.

شخصیت رباتیک انیمیشن نسل بعدی یک ربات فوق پیشرفته نظامی است که توانایی کارهای زیادی را دارد. دوست انسان این ربات می‌خواهد که با کمک این ربات انتقام خود را بگیرد، اما ربات این انیمیشن رباتی ما می‌خواهد او را از این کار باز دارد و کمک کند تا بتواند برای خود دوست پیدا کند.

۶- میچل ها علیه ماشین ها

«The Mitchells vs. the Machines»

محصول سال ۲۰۲۱ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

میچل ها علیه ماشین ها

میچل ها علیه ماشین ها داستان زندگی خانواده‌ای عجیب است. خانواده‌ای که برای ارتباط با یکدیگر دچار مشکلات بسیاری هستند. برای همین آن‌ها تصمیم می‌گیرند تا سفر جاده‌ای را آغاز کنند تا روابط خانوادگی آن‌ها بهبود یابد. اما در همین هنگام انقلاب ربات‌ها برای نابودی بشر آغاز می‌شود و این خانواده باید انسان‌ها را از این خطر نجات دهند.

انیمیشن میچل ها علیه ماشین ها درباره انقلاب روبات‌ها علیه انسان‌هاست. اما این ربات‌ها تنها از دستورات شخصی بدذات پیروی می‌کنند. به همین علت خانواده میچل‌ها به کمک ربات‌هایی که نمی‌خواهند تحت دستور این فرد شرور باشند، در مقابل این انقلاب می‌ایستند.

۷- پسر فضایی

«Astro Boy»

محصول سال ۲۰۰۹ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

پسر فضایی

انیمیشن پسر فضایی درباره دانشمندی به نام تنما است که ربات جوانی به نام آسترو را با قدرت‌‌های باور نکردنی خلق می‌‌کند. پسری که بسیار شبیه انسان است و با ارتباط با اطرافیانش در حال یادگیری احساسات و عواطف است تا این که خطری بزرگ شهر و دوستان او را تهدید می‌کند و اکنون آسترو باید با تمام نیرویش شهر را نجات دهد.

آسترو ربات پیشرفته این انیمیشن رباتی بوده که شبیه یک پسربچه ساخته شده است. این ربات که توانایی‌های فوق پیشرفته‌ای دارد، تلاش می‌کند تا شبیه انسان‌ها باشد. اما او از سمت انسان‌ها طرد می‌شود ولی آسترو تمام تلاش خود را می‌کند تا به عنوان یک دوست برای انسان‌ها در نظر گرفته شود. برای همین او تصمیم می‌گیرد تا تبدیل به یک قهرمان شود.

۸- برندگان کوچک

«The Racing Brothers, Lets and Go»

محصول سال ۱۹۹۶ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

برندگان کوچک

انیمیشن برندگان کوچک داستان گو و رتسو دو برادر مسابقه دهنده است که به صورت مداوم با هم رقابت دارند. یک روز پس از یک مسابقه، دکتر تسوچیا رئیس کارخانه مسابقه تسوچیا دو ماشین سفارشی مخصوص به آن‌ها می‌دهد و به آن‌ها توصیه می‌کند که وارد مسابقات Mini 4WD شوند. با ورود آن‌ها به این مسابقات چالش‌هایی واقعی در انتظار آن‌ها است.

داستان انیمیشن برندگان کوچک درباره مسابقات ماشین‌های رباتیک است. در این انیمیشن رباتی ما شاهد ماشین‌های مسابقه کوچکی هستیم که توانایی‌های جذابی در مسابقات دادن دارند. این ماشین های رباتیک در مسابقه‌ای هیجان‌انگیز در مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند.

۹- ولترون: محافظان کهکشان

«Voltron: Legendary Defender»

محصول سال ۲۰۱۶ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

ولترون: محافظان کهکشان

ولترون: محافظان کهکشان داستان پنج نوجوان است که تلاش می‌کنند طی نبرد سهمگینی که بین کهکشان‌ها به وقوع پیوسته در مقابل نیروهای شیطانی مقاومت کنند. این نوجوانان با خلبانی ربات‌های بزرگی در تلاش هستند تا نتیجه جنگ را عوض کنند. اما در سر راه آن‌ها مشکلات و دشمنان زیادی وجود دارند.

انیمیشن ولترون: محافظان کهکشان درباره ربات‌های انسان نمایی هستند که برای جنگ در فضا طراحی شده‌اند. این ربات‌ها به کمک خلبان‌های خود توانایی پرواز و شلیک انواع سلاح‌ها را دارند. سلاح‌هایی که در نبردهای کهکشانی به انسان‌ها کمک می‌کنند تا در مقابل دشمنانشان پیروز شوند.

۱۰- فوتبال رباتی

«AI Football GGO»

محصول سال ۲۰۱۰ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

فوتبال رباتی

انیمیشن فوتبال رباتی راجع به یک نوجوان نابغه‌ای است که برای رسیدن به فینال فوتبال جام حذفی به کمک پدرش یک ربات نسل هفتمی اختراع می‌کند و سرانجام او با دوستانش به یک سفر عملیاتی می‌رود تا در بازی‌های فوتبال GGO قهرمان جهان شود.

فوتبال ورزش محبوبی است اما فوتبال ربات‌ها نیز محبوبیت زیادی دارد. ورزشی که در آن ربات‌هایی کوچک که شبیه به فوتبالیست‌ها طراحی شده‌اند، فوتبال بازی می‌کنند و در مسابقاتی مخصوص به دنبال قهرمان شدن هستند. تماشای این انیمیشن رباتی جذاب را از دست ندهید.

۰
برچسب ها

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن