معرفی انیمیشن ورزشی برای کودکان | مجله نقد فیلم‌گردی
سینمای کودک

معرفی انیمیشن ورزشی برای کودکان

لیست زیر مجموعه آثار انیمیشنی را به شما معرفی می‌کند که باعث علاقه‌مند شدن فرزندان شما به ورزش خواهند شد.

ورزش کردن یکی از تفریحات مناسب برای کودکان است که می‌توان آن را از طریق انیمیشن ورزشی به فرزندان خود یاد دهید. زیرا انیمیشن ابزار بسیار مناسبی است تا از طریق الگوسازی مثبتی که در خود دارد، باعث شود مخاطبانش علاقمند به الگوهای معرفی شده در انیمیشن و کارتون شوند. ورزش کردن و معرفی ورزش‌های مختلف نیز یکی از این الگوسازی‌ها است.

انیمیشن و کارتون جدید و دوبله

اگر فرزندان شما علاقه به ورزش ندارند، می‌توانید با نمایش این انیمیشن‌ها و کارتون‌های جذاب، آن‌ها را به ورزش کردن ترغیب کنید. زیرا ورزش کردن نه تنها باعث سلامتی جسمی و روانی فرزندان شما می‌شود بلکه می‌تواند آن‌ها را به سوی زندگی هدفمند و پیدا کردن الگوهای مثبت همچون قهرمانان ورزشی هدایت کند. قهرمانانی که می‌توانند الگوهای خوبی برای کودکان و نوجوانان باشند.

ما در مجله نقد فیلم‌گردی تلاش می‌کنیم تا انیمیشن‌هایی که می‌توانند فرزندان شما را با ورزش آشنا کنند، به شما والدین معرفی کنیم. در این مطلب مجموعه‌ای از آثار کارتون جدید و کارتون دوبله را به شما والدین معرفی کنیم که باعث علاقمند شدن فرزندان شما به ورزش خواهند شد.

لیست ۱۰ انیمیشن و کارتون برای معرفی و آموزش ورزش

۱- ماشین‌‌ ها

«Cars»

محصول سال ۲۰۰۶ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

انیمیشن ماشین ها 2

انیمیشن ماشین ها در مورد لایتینگ مک کوئین، ماشین مسابقه‌ای خوش عکس است که همیشه برای پیروز شدن مسابقه می‌دهد. مک کوئین در راه رسیدن به محل مسابقات قهرمانی جام پیستون در کالیفرنیا برای مسابقه دادن با دو رقیب قدیمی، به طور غیر‌منتظره‌ای خود را در جاده ۶۶ شهر رادیاتور اسپرینگ می‌یابد و باید تلاش کند تا به مسابقات بازگردد.

فرزندان شما به وسیله دیدن انیمیشن ماشین ها با ورزش اتومبیلرانی آشنا خواهند شد. ورزشی مهیج و البته خطرناک که در آن رانندگان حرفه‌ای با اتومبیل‌های مخصوص رانندگی در پست مسابقه با یکدیگر رقابت می‌کنند. شما والدین می‌توانید در صورت علاقه فرزندتان به خودرو و اتومبیل، این انیمیشن ورزشی جذاب را به فرزندان خود معرفی کنید.

۲- فصل موج سواری

«Surf’s Up»

محصول سال ۲۰۰۷ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

فصل موج سواری

انیمیشن فصل موج سواری درباره یک گروه مستندساز است که به پشت صحنه مسابقات موج سواری قهرمانی جهانی پنگوئن‌ها می‌روند تا از آن گزارش تهیه کنند. جدیدترین شرکت کننده آن کودی ماوریک است که برای کسب قهرمانی به سراغ موج سوار کهنه کار بیگ زی می‌رود. اما در هنگام ساخت مستند اتفاقی برای این گروه رخ می‌دهد.

موج سواری یکی از ورزش‌های آبی به حساب می‌آید که در آن موج سوارها، سوار برتخته خود شده و بر روی موج‌های دریا حرکت می‌کنند. این انیمیشن ورزشی نیز این ورزش هیجان‌انگیز را به مخاطبان کودک و نوجوان یاد می‌دهد. ورزشی که اگر فرزندان شما علاقمند به آب و شنا کردن باشند، می‌تواند تفریح بسیار جذابی برای آن‌ها باشد.

۳- هواپیماها

«Planes»

محصول سال ۲۰۱۳ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

انیمیشن هواپیماها

هواپیماها داستان داستی چوپر یک هواپیمای کوچیک سم پاش است که در مزرعه ذرت کار می‌کند و در وقت اضافی خود برای شرکت در مسابقات مانورهای هوایی آکروباتیک تمرین می‌کند. او در ذهنش رویای مسابقه دادن را دارد، ولی مشکل اینجاست که او از ارتفاع می‌ترسد و نمی‌تواند در مسابقات شرکت کرده و برنده شود.

انیمیشن هواپیماها فرزندان شما را با دنیای این پرندگان فلزی و ورزش مسابقات آکروباتیک هواپیماها آشنا می‌کند. ورزشی که در آن خلبانان حرفه‌ای با هواپیماهای خود از موانع مختلف می‌گذرند و حرکات هیجان انگیزی در هوا انجام می‌دهند. ورزشی که لازمه آن داشتن مهارت‌های خلبانی است و این انیمیشن ورزشی می‌تواند فرزندان شما را به سمت خلبان شدن سوق دهد.

۴- انسان های نخستین

«Early Man»

محصول سال ۲۰۱۸ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

انیمیشن انسان های نخستین

انیمیشن انسان های نخستین در دوران اولیه انسان‌های نخستین اتفاق می‌افتد. داگ به همراه دوست خود هوگنوب، یک قبیله غارنشین را متحد می‌کند تا دره پنهان خود را نجات دهد. آن‌ها با هم به عنوان یک تیم، برای مقابله با تهدید یک دشمن مرموز و توانا، در چمن یک ورزشگاه باستانی و مقدس قرار می‌گیرند تا مهیج‌ترین ورزش جهان یعنی فوتبال را انجام دهند.

فوتبال محبوب‌ترین و ساده‌ترین ورزش دنیاست که موضوع انیمیشن انسان های نخستین نیز است. انیمیشنی که فرزندان شما را با این ورزش مهیج و دوست‌داشتنی آشنا می‌کند. این انیمیشن ورزشی با فضای کمدی که دارد فرزندان شما را با قوانین اصلی ورزش فوتبال آشنا کرده و به آن‌ها یاد می‌دهد که چگونه این ورزش را اصولی انجام دهند.

۵- آبشار سرنوشت

«Haikyuu»

محصول سال ۲۰۱۴ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

انیمیشن آبشار سرنوشت

آبشار سرنوشت داستان پسری کوتاه قد به نام هیناتا شویو بوده که عاشق والیبال است. او آرزویش را که والیبالیست شدن است، دنبال می‌کند و رفته رفته وارد مسابقات والیبال مدارس ژاپن می‌شود. تیم آن‌ها راهی تورنمنت مدارس شده است که حریفان قدرتمندی از سراسر مدارس ژاپن در مقابلشان قرار می‌گیرند تا برنده این مسابقات مشخص شود.

معرفی ورزش والیبال محور اصلی انیمیشن آبشار سرنوشت است. انیمیشن ورزشی که به صورت سریالی ساخته شده و فرزندان شما را با این ورزش هیجان‌انگیز آشنا می‌کند. ورزشی که با توجه به قدرت ایران در ورزش والیبال می‌تواند محرک خوبی باشد تا فرزندان شما این ورزش را انجام دهند. ورزشی که باعث تندرستی و البته تقویت حس مشارکت در آن‌ها خواهد شد.

۶- فوتبالیست ها

«Captain Tsubasa»

محصول سال ۱۹۸۳ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

فوتبالیست ها

انیمیشن سریالی فوتبالیست ها داستان پسر یازده ساله‌ای است که عاشق فوتبال بوده و آرزویش تبدیل شدن به یک فوتبالیست بزرگ است. او به همراه مادرش به شهر نانکاتسو می‌رود، جایی که رقابت بین فوتبالیست‌ها حرفه‌ای‌تر و هیجان‌انگیزتر است. حالا او باید استعداد خودش را محک بزند تا بتواند در مسابقات فوتبال بین مدارس مهارت‌های خود را به نمایش بگذارد.

انیمیشن فوتبالیست ها درباره ورزش فوتبال و مسابقات هیجان‌انگیز آن است. انیمیشن ورزشی که به فرزندان شما یاد می‌دهد چگونه در قالب یک تیم فوتبال و در کنار دوستانشان این ورزش گروهی را انجام دهند. ورزشی که تقریبا همه پسرهای بچه‌ها آن را دوست دارند و ورزشکاران محبوبشان را به عنوان الگوهای زندگی خود انتخاب می‌کنند.

۷- بسکتبالیست ها

«Kurokos Basketball»

محصول سال ۲۰۱۲ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

انیمیشن بسکتبالیست ها

انیمیشن بسکتبالیست ها یا بسکتبال کوروکو داستان یک تیم بسکتبال دبیرستانی و تلاش آن‌ها برای ورود به مسابقات ملی است. کوروکو عضو سابق یک تیم بسکتبال مدرسه‌‌ای با نام نسل جادوگران است که تصمیم می‌گیرد به بازیکنی با استعداد به نام کاگامی تایگا برای تبدیل شدن به برترین بازیکن بسکتبال ژاپن، کمک کند.

بسکتبال ورزش محبوبی توپی است که بازیکنان آن با مهارت‌های فردی و تیمی خود باید برای پیروزی تیمشان فعالیت کنند. این انیمیشن ورزشی که ساخت کشور ژاپن است، فرزندان شما را با قوانین و توانایی‌هایی که افراد باید در این ورزش داشته باشند آشنا می‌کند. اثری جذاب که اگر فرزند شما علاقه‌مند به این ورزش باشد یا شما دوست داشته باشید که در این ورزش بدرخشد بسیار کمک کننده خواهد بود.

۸- رکاب زنان کوهستان

«Yowamushi Pedal»

محصول سال ۲۰۱۳ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

انیمیشن رکاب زنان کوهستان

انیمیشن سریالی رکاب زنان کوهستان درباره پسری به نام ساکامیشی اونادا بوده که تازه وارد دبیرستان شده است. او علاقه شدیدی به انیمه دارد ولی متوجه می‌شود گروه علاقه‌‌مندان به انیمه مدرسه منحل شده، زیرا هیچ عضوی ندارد. از طرف دیگر چند دانش آموز متوجه مهارت او در دوچرخه سواری می‌شوند و از او می‌خواهند تا برای نجات گروه انیمه مسابقه دوچرخه سواری دهد.

دوچرخه سواری معمولا به عنوان یک تفریح جذاب برای کودکان و نوجوانان مطرح است. اما این تفریح در واقع یک ورزش هیجان‌انگیز است که هر ساله مسابقات بسیاری از آن در سراسر جهان انجام می‌شود. ورزشی که انیمیشن رکاب زنان کوهستان تلاش می کند فرزندان شما را با دوچرخه سواری و مسابقات آن آشنا کند تا فرزندانتان پیش از پیش عاشق این تفریح لذت بخش شوند.

۹- توربو

«Turbo»

محصول سال ۲۰۱۳ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

انیمیشن توربو

انیمیشن توربو داستان حلزونی است که تمام فکر و زندگی‌اش فقط سرعت و دیدن ماشین‌های مسابقه‌ای است. او پس از یک اتفاق غیر منتظره، دارای سرعتی شگفت انگیز شده است و حالا زمان آن رسیده تا رویای خود را به حقیقت بدل کند. رویایی که در آن توربو در پیست مسابقه با اتومبیل‌های سریع مسابقه بدهد و پیروز شود.

اتومبیلرانی به خصوص مسابقات فرمول یک، ورزش هیجان‌انگیزی است. اثری که در این انیمیشن ورزشی جذاب، فرزندان شما با دنیای اتومبیلرانی بیشتر آشنا می‌شوند. به خصوص پسرهای نوجوان که دنیای رانندگی بین آن‌ها طرفداران بیشتری دارد.

۱۰- بی باک

«Fearless»

محصول سال ۲۰۲۰ و مناسب برای رده سنی ۱۳ سال به بالا

انیمیشن بی باک

انیمیشن بی باک داستان یک گیمر نوجوان را روایت می‌کند که مجبور است برای رفتن به مراحل بالاتر از سه نفر تازه وارد و دارای نیروی فوق‌العاده نگهداری کند. اما نگهداری از این سه گیمر تازه کار اصلا راحت نیست و سختی‌های بسیار زیادی دارد.

ورزش‌های الکترونیک که در انیمیشن بی باک به نمایش گذاشته می‌شود مدل جدیدی از ورزش است که طرفداران بسیاری نیز دارد. ورزشی که در آن فعالیت فکری بسیاری اتفاق می‌افتد و و نوجوانان زیادی وجود دارند که آن را انجام می‌دهند. این انیمیشن ورزشی را می‌توانید همراه فرزندان خود تماشا کرده و سپس با آن‌ها بازی ویدئویی نیز انجام دهید.

۰
برچسب ها

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن