بعد از ریو براوو هاوارد هاکس چه فیلم‌ هایی میشه دید – اینفوگرافی | نقد و معرفی فیلم و سریال
حاشیه

بعد از ریو براوو هاوارد هاکس چه فیلم‌ هایی میشه دید – اینفوگرافی

ما در این اینفوگرافیک قصد داریم به مرور آثار فاخر سینما در ژانر‌های مختلف و سینمایی‌ های مشابه آن‌ ها از نظر مضمونی، معنایی و ساختی در طول این سال‌ ها را خدمت شما معرفی کنیم.

اینفوگرافی فیلم های مشابه ریو براوو

چه چیزی یک فیلم را دیدنی می‌کند؟ که می‌توان تا ابد درباره‌ی آن بحث کرد. به طور کلی اگر یک فیلم بتواند برای دقایقی شما را تحت تأثیر قرار دهد، موفق عمل کرده است.

یکی از جاذبه‌های یک فیلم‌سینمایی ممکن است داشتن وجوه اشتراک با آثار فاخر و پربیننده‌ی گذشته از جنبه‌های مختلفی همچون ژانر، داستان، شخصیت‌ها و یا حتی فرم باشد.

تاریخ سینما پر از آثاری است که چه از روی فکر و چه تصادفا بر روی یکدیگر تأثیر گذاشته‌اند و گاهی اوقات منبع و منشأ ایده‌پردازی یکدیگر شده‌اند.

امروزه وجود اشتراک بین آثار در این عرصه هنری به هیچ وجه مذموم و قابل کتمان نیست؛ بلکه نسبت به صحنه‌ی رقابتی که به وجود می‌آورد، دشوارتر است و حتی ممکن است ارادت یک فیلمساز را نسبت به یک اثر برساند. حال در بین فیلم‌های سینمایی‌ با این ویژگی، آثاری بیشتر موفق‌ هستند که در عین خلاقیت بیشتر، منطبق بر مسائل و جوامع امروزی باشند.

فیلم‌ سینمایی‌هایی که بیشتر وجه اشتراک‌های فرمی و محتوایی را با فیلم ریو براوو (Rio Bravo) اثر فاخر هاوارد هاکس در ژانر وسترن، محصول آمریکا در سال ۱۹۵۹ میلادی دارند عبارتند از:

سرقت بزرگ قطار (The Great Train Robbery)، دلیجان (Stagecoachبه خاطر یک مشت دلار (A Fistful of Dollars)، جنگجوی زنجیر بریده (Django Unchainedخوب، بد، زشت (The Good, the Bad and the Ugly)

۰
برچسب ها

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن