بعد از نجات سرباز رایان استیون اسپیلبرگ چه فیلم‌ هایی میشه دید – اینفوگرافی | نقد و معرفی فیلم و سریال
گالری

بعد از نجات سرباز رایان استیون اسپیلبرگ چه فیلم‌ هایی میشه دید – اینفوگرافی

ما در این اینفوگرافیک قصد داریم به مرور آثار فاخر سینما در ژانر‌های مختلف و سینمایی‌ های مشابه آن‌ ها از نظر مضمونی، معنایی و ساختی در طول این سال‌ ها را خدمت شما معرفی کنیم.

اینفوگرافی فیلم های مشابه نجات سرباز رایان

چه چیزی یک فیلم را دیدنی می‌کند؟ که می‌توان تا ابد درباره‌ی آن بحث کرد. به طور کلی اگر یک فیلم بتواند برای دقایقی شما را تحت تأثیر قرار دهد، موفق عمل کرده است.

یکی از جاذبه‌های یک فیلم‌سینمایی ممکن است داشتن وجوه اشتراک با آثار فاخر و پربیننده‌ی گذشته از جنبه‌های مختلفی همچون ژانر، داستان، شخصیت‌ها و یا حتی فرم باشد.

تاریخ سینما پر از آثاری است که چه از روی فکر و چه تصادفا بر روی یکدیگر تأثیر گذاشته‌اند و گاهی اوقات منبع و منشأ ایده‌پردازی یکدیگر شده‌اند.

امروزه وجود اشتراک بین آثار در این عرصه هنری به هیچ وجه مذموم و قابل کتمان نیست؛ بلکه نسبت به صحنه‌ی رقابتی که به وجود می‌آورد، دشوارتر است و حتی ممکن است ارادت یک فیلمساز را نسبت به یک اثر برساند. حال در بین فیلم‌های سینمایی‌ با این ویژگی، آثاری بیشتر موفق‌ هستند که در عین خلاقیت بیشتر، منطبق بر مسائل و جوامع امروزی باشند.

فیلم‌ سینمایی‌هایی که بیشتر وجه اشتراک‌های فرمی و محتوایی را با نجات سرباز رایان (Saving Private Ryan) اثر فاخر استیون اسپیلبرگ در ژانر جنگی، درام و اکشن، محصول آمریکا در سال ۱۹۹۸ میلادی دارند؛ عبارتند از:

جوخه برادران (Band Of Brothers)، خشم (Fury)، غلاف تمام‌ فلزی (Full Metal Jacket)، جوخه (Platoon)، اینک آخرالزمان (Apocalypse Now)

۰
برچسب ها

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن