معرفی 10 فیلم برتر بتمن | مجله نقد فیلم‍‌گردی
فیلم شناسی

معرفی ۱۰ فیلم برتر بتمن

بتمن نام قهرمان سایه‌های شهر گاتهام است. قهرمانی که با ترس بر جنایتکاران هجوم می‌برد و عدالت را در دنیای کمیک‌ها برقرار می‌کند. پس همراه مجله نقد فیلم‌گردی باشید تا بهترین فیلم‌های این شخصیت را به شما معرفی کنیم.

بتمن جزو اولین ابرقهرمان دنیای کمیک است که در دهه ۳۰ میلادی خلق شدند. ابرقهرمان‌هایی که به وجود آمدند تا دنیای سرگرمی را بنا بنهند که بیش از ۱۰۰ سال به درازا کشیده است. این شخصیت ابرقهرمان که توسط «Bob Kane» و «Bill Finger» در سال ۱۹۳۹ خلق گردید در دنیای سینمایی دی سی حضور دارد.

قهرمانی که خصوصیات او نه از نوع قدرت‌های ماورایی بلکه با قدرت بدنی بالا و هوش سرشار همراه شده تا یکی از بهترین قهرمانان دنیای کمیک را خلق کند. قهرمانی که همچون یک خفاش در برابر جنایتکاران می‌ایستد و آن‌ها را مجازات می‌کند. قهرمانی از دل تاریکی که بر تاریکی‌ها حکمرانی می‌کند.

مطالعه مقاله معرفی فیلم های دنیای سینمایی دی سی

پس اگر شما نیز همچون دیگر طرفداران این شخصیت محبوب علاقه دارید تا کاراکتر بتمن را در دنیای سینما ببینید، همراه ما باشید تا لیست ۱۰ فیلم برتر بتمن را به انتخاب سایت معتبر rottentomatoes به شما مخاطبان فیلم‌گردی معرفی کنیم.

لیست ۱۰ فیلم برتر بتمن به ترتیب رتبه سایت راتن تومیتو

۱- The Dark Knight

محصول سال ۲۰۰۸

فیلم شوالیه تاریکی

فیلم شوالیه تاریکی دومین قسمت از سه‌گانه بتمن نولان است. فیلمی که در آن شخصیت بتمن با دشمن دیرینه خود یعنی جوکر روبرو می‌شود. جوکر بهترین شخصیت شرور کمیک‌های دی‌سی است که تقابل او با ابرقهرمان ما به عنوان یکی از بهترین نبردهای تاریخ کمیک‌ها به حساب می‌آید. این فیلم به اعتقاد منتقدان بهترین فیلم ابرقهرمانی تاریخ به حساب می‌آید.

فیلم را «Christopher Nolan» کارگردان پرآوازه سینمای هالیوود ساخته است. فیلمی سه‌گانه که در آن «Christian Bale» نقش بتمن را برعهده دارد. «Michael Caine»، «Heath Ledger» و «Gary Oldman» نیز دیگر بازیگران این فیلم هستند. این فیلم برنده دو جایزه اسکار بود که اسکار بهترین بازیگر تقش مکمل مرد بعد از مرگ بازیگر جوکر به او اهدا گردید.

تماشای مجموعه آثار Christopher Nolan در فیلم‌گردی

فیلم با رای ۲.۴ میلیون مخاطب سایت IMDb امتیاز ۹ را در اختیار دارد و منتقدان سایت rottentomatoes نیز به آن امتیاز ۹۴ را داده‌اند تا اولین فیلم در لیست ۱۰ فیلم برتر بتمن باشد.

۲- The LEGO Batman Movie

محصول سال ۲۰۱۷

انیمیشن لگو بتمن

انیمیشن لگو بتمن اثری انیمیشنی و بر مبنای اسباب‌بازی‌های لگو است. فیلمی که در آن بتمن و دیگر ابرقهرمان شهر گاتهام باید به دنبال خنثی کردن بمبی باشند که جوکر در شهر کار گذاشته است. نبرد جوکر و مردخفاشی نیز همچون فیلم شوالیه تاریکی به رویارویی این دو کاراکتر اختصاص دارد. رویارویی که اینبار در فضای انیمیشن‌های لگو جریان دارد.

«Chris McKay» کارگردان این اثر انیمیشنی است. فیلمی که در آن «Will Arnett»، «Zach Galifianakis» و «Michael Cera» صداپیشگی کرده‌اند. فیلم لگو بتمن جزو آثار محبوب انیمیشنی در ژانر ابرقهرمانی است که علاوه بر نظرات مثبت منتقدان برنده جایزه معتبر «AACTA Awards» نیز است.

امتیاز فیلم از رای ۱۳۸ هزار مخاطب IMDb 7.3 است و سایت rottentomatoes نیز به آن امتیاز ۹۰ را اختصاص داده تا دومین فیلم در لیست ما باشد.

۳- The Dark Knight Rises

محصول سال ۲۰۱۲

فیلم شوالیه تاریکی برمی‌خیزد

فیلم شوالیه تاریکی برمی‌خیزد سومین فیلم از سه‌گانه بتمن نولان است. فیلمی که در آن نشان داده می‌شود که بتمن بعد از ماجرای هاروی دنت و جوکر از بتمن بودن کناره‌گیری می‌کند. اما ضدقهرمانی جدید به نام بین در شهر گاتهام ظهور می‌کند. او با گروگان گرفتن مردم شهر به وسیله یک بمب اتم بتمن را وادار می‌کند تا دوباره لباس خود را بر تن کند.

همچون اولین فیلم لیست این نیز توسط «Christopher Nolan» کارگردانی شد و نقش بتمن را «Christian Bale» بازی می‌کند. دیگر بازیگران این فیلم نیز «Michael Caine»، «Tom Hardy» و «Gary Oldman» هستند. فیلم نظرات مثبت منتقدان بسیاری را به خود اختصاص داد به گونه‌ای که آن را فیلمی ابرقهرمانی بدون ابرقهرمان خواندند.

امتیاز ۸.۴ از رای ۱.۵ میلیون مخاطب سایت IMDb و امتیاز ۸۷ از منتقدان rottentomatoes پایانی برای آخرین فیلم سه گانه بتمن نولان بود تا سومین فیلم در لیست ۱۰ فیلم برتر بتمن باشد.

۴- Batman Begins

محصول سال ۲۰۰۵

فیلم بتمن آغاز می‌کند

فیلم بتمن آغاز می‌کند اولین فیلم از سه‌گانه بتمن نولان است. فیلمی که به ریشه‌های به وجود آمدن بتمن و بروس وین می‌پردازد. این که او چگونه بعد از مرگ والدینش تنها می‌شود و سپس با ملحق شدن به گروه راس الغول آموزش‌های رزمی می‌بیند. سپس او به شهر گاتهام باز می‌گردد و با پوشیدن لباس خفاش مانند خود به مبارزه با جنایتکاران مشغول می‌شود.

«Christopher Nolan» با ساخت این فیلم شروع سه‌گانه خود را آغاز کرد. سه‌گانه‌ای که در آن «Christian Bale» در نقش بتمن، «Gary Oldman» در نقش بازرس گوردون و «Liam Neeson» نیز در نقش راس الغول ظاهر شدند.

تماشای مجموعه آثار Liam Neeson در فیلم‌گردی

فیلم از رای ۱.۳ میلیون مخاطب سایت IMDb امتیاز ۸.۲ را دریافت کرد و منتقدان rottentomatoes نیز به آن امتیاز ۸۴ را داده‌اند.

۵- Batman Returns

محصول سال ۱۹۹۲

فیلم بازگشت بتمن

فیلم بازگشت بتمن دومین فیلم از سری فیلم‌های بتمن تیم برتون است. در این فیلم بتمن به همراه کت‌ومن باید با ضدقهرمان مشهور گاتهام یعنی پنگوئن مبارزه کنند. پنگوئن که به خاطر شکلش از جامعه طرد شده در کنار حیوانات یک باغ وحش متروکه بزرگ شده است. او حالا می‌خواهد از شهر و کسانی که او را طرد کرده‌اند انتقام بگیرد.

فیلم را کارگردان مشهور سینما «Tim Burton» کارگردانی کرده است. کارگردانی که سبک آثار ترسناک و تاریک او شهرت زیادی دارد و در این فیلم نیز «Michael Keaton» را در نقش بتمن به جلوی دوربین برده است. «Danny DeVito» و «Michelle Pfeiffer» نیز دیگر بازیگران این فیلم هستند.

تماشای مجموعه آثار Tim Burton در فیلم‌گردی

اثر از نگاه مخاطبان سایت IMDb امتیاز ۷ را از ۲۸۵ هزار رای کسب کرده و امتیاز ۸۰ را نیز از rottentomatoes دریافت کرده است تا پنجمین فیلم در لیست ۱۰ فیلم برتر بتمن باشد.

۶- Batman

محصول سال ۱۹۸۹

فیلم بتمن

فیلم بتمن نخستین فیلم تیم برتون درباره این شخصیت است. فیلم درباره تقابل بتمن و شخصیت جوکر است. بروس وین که یک فرد ثروتمند است در لباس خفاشی به مبارزه با جرم و جنایت می‌پردازد اما حضور یک خلافکار عجیب با لباس دلقک‌ها که رئیس خلافکاران شهر گاتهام می‌شود، این ابرقهرمان را وارد یک ماجرای پیچیده می‌کند.

«Tim Burton» همچون فیلم قبلی کارگردان اثر است و «Michael Keaton» نیز شخصیت بتمن را بازی می‌کند. «Jack Nicholson» در نقش جوکر و «Michael Gough» در نقش آلفرد و «Pat Hingle» در نقش کمیسر گوردون ایفای نقش می‌کنند. این فیلم را می‌توان اولین اثر سینمایی جدی درباره شخصیت بتمن در پرده سینما دانست.

فیلم از رای ۳۵۲ هزار مخاطب IMDb امتیاز ۷.۵ و از منتقدان rottentomatoes نیز امتیاز ۷۱ را دریافت کرده است.

۷- Justice League

محصول سال ۲۰۱۷

فیلم لیگ عدالت

فیلم لیگ عدالت اثری در ژانر ابرقهرمانی و با حضور قهرمانان دنیای دی‌سی همچون بتمن، سوپرمن، واندروومن، فلش و آکوامن است. ابرقهرمانان که در مقابل تهدید شروری به نام استپن‌ولف در کنار یکدیگر جمع می‌شوند ‌تا با او مبارزه کنند. فیلم به واسطه تغییر کارگردان و همچنین حذفیات زیادش حواشی بسیاری داشت.

ابتدا فیلم توسط «Zack Snyder» کارگردانی شد اما به علت مشکلات شخصی اسنایدر از پروژه کنار رفت و «Joss Whedon» فیلم را کارگردانی کرد. «Ben Affleck» در این فیلم نقش بتمن را بازی می‌کند و بازیگران دیگری همچون «Henry Cavill» در نقش سوپرمن، «Gal Gadot» در نقش واندر وومن، «Ezra Miller» در نقش فلش و «Jason Momoa» در نقش اکوامن در فیلم حضور دارند.

امتیاز ۶.۱ را ۴۲۶ هزار مخاطب سایت IMDb و منتقدان rottentomatoes نیز به آن امتیاز ۴۰ را دادند تا فیلم در رده هفتم لیست ۱۰ فیلم برتر بتمن فرار بگیرد.

۸- Batman: The Killing Joke

محصول سال ۲۰۱۶

انیمیشن بتمن شوخی مرگبار

انیمیشن بتمن شوخی مرگبار دومین انیمیشن حاضر در لیست ماست. انیمیشنی که داستان آن باز دیگر درباره تقابل این شخصیت و جوکر در شهر گاتهام است. بتمن به همراه بت‌گرل در شهر آرامش نسبی را ایجاد کرده‌اند اما با فرار جوکر از تیمارستان ارکهام شهر دوباره تبدیل به صحنه درگیری ابرقهرمانان در مقابل ارتش خلافکاران جوکر می‌شود.

اثر را «Sam Liu» بر اساس کمیک «Batman: The Killing Joke» نوشته شده در سال ۱۹۸۸ ساخته است. در این انیمیشن «Kevin Conroy» صداپیشگی بتمن، «Mark Hamill» صداپیشگی جوکر و « Tara Strong» صداپیشگی بت گرل را بر عهده دارند.

انیمیشن از نگاه ۵۳ هزار مخاطب IMDb مستحق دریافت امتیاز ۶.۴ و از دید منتقدان rottentomatoes امتیاز ۳۹ را داشته است.

۹- Batman v Superman: Dawn of Justice

محصول سال ۲۰۱۶

فیلم بتمن علیه سوپرمن: طلوع عدالت

فیلم بتمن علیه سوپرمن: طلوع عدالت را می‌توان یکی از هیجان انگیزترین داستان‌های کمیک‌های دی‌سی دانست. جایی که ابرقهرمانان این دنیا یعنی بتمن و سوپرمن در جنگی هیجان‌انگیز رو به روی یکدیگر قرار می‌گیرند. لکس لوتر که یکی از دشمنان سوپرمن است با ترفندی خاص این دو ابرقهرمان را مقابل یکدیگر قرار می‌دهد تا همدیگر را نابود کنند.

فیلم را «Zack Snyder» کارگردان فیلم لیگ عدالت ساخته است. در این فیلم «Ben Affleck» در نقش بتمن، «Henry Cavill» در نقش سوپرمن و «Jesse Eisenberg» در نقش لکس لوتر حضور دارند. فیلم با وجود استقبال مخاطبان در نظر منتقدان اثر موفقی نبود و امتیازات پایینی را نیز دریافت کرد.

امتیاز فیلم از نگاه ۶۶۵ هزار مخاطب IMDb عدد ۶.۴ بود و از نظر منتقدان rottentomatoes نیز امتیاز ۲۹ را دریافت کرد تا آخرین فیلم در لیست ۱۰ فیلم برتر بتمن باشد.

۱۰- The Batman

محصول سال ۲۰۲۲

فیلم بتمن

فیلم بتمن آخرین اثری است که تا به این لحظه درباره این شخصیت ابرقهرمان ساخته شده است. فیلمی که در آن این شخصیت به همراه کت‌وومن باید در مقابل توطئه‌های ریدلر بایستند. زیرا در شهر مرگ‌های عجیبی درحال رخ دادن است و بتمن با حل معمای این مرگ‌ها باید شهر گاتهام را بار دیگر نجات دهد.

فیلم را «Matt Reeves» کارگردانی کرده است و «Robert Pattinson» بازیگری خواهد بود که نقش بتمن را بازی خواهد کرد. «Zoë Kravitz»، «Paul Dano» و « Jeffrey Wright» نیز دیگر بازیگران این فیلم خواهند بود. فیلم بتمن در مارس سال ۲۰۲۲ اکران خواهد شد.

۰
برچسب ها

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن