بررسی انیمیشن اسکوب SCOOB محصول سال 2020 برای والدین | نقد و معرفی فیلم و سریال
سینمای کودک

بررسی انیمیشن اسکوب SCOOB محصول سال ۲۰۲۰ برای والدین

یکی از مهم‌ ترین اصول تماشای فیلم برای کودکان صحبت کردن والدین با آنها بعد از دیدن فیلم است. این هفته شما والدین عزیز را برای تماشای انیمیشن اسکوب همراه کودکانتان راهنمایی می‌ کنیم.

انیمیشن اسکوبشگی (صاحب سگ): پسری ساده و مهربان که تنهاست و هیچ دوستی ندارد. دوستی او با یک سگ ولگرد باعث جریانات عجیب و مهیجی در زندگی او می‌شود.

اسکوبی (سگ): سگ ولگرد ولی منحصر به فردی است که داستان و اتفاقات حول او می‌باشد. او دوست «شگی» است.

دسترلی: شخصیت شرور داستان. او تبهکار بزرگی‌ست که درصدد است با برهم زدن جهان به گنجی قدیمی دست پیدا کند.

والدین از انیمیشن «اسکوب» چه چیزهایی باید بدانند و در مورد چه چیزهایی باید با کودک خود صحبت کنند.

 

قبل از تماشای فیلموالدین

«اسکوب» انیمیشن فان (بامزه) و در عین حال مهیج و جذابی است که می‌تواند نظر و توجه فرزند شما را به خود جلب کند. «شگی» پسری تنهاست که هیچ دوست و همراهی ندارد. او به‌صورت اتفاقی با سگ ولگردی آشنا شده و در اثر یک حادثه با او دوست می‌شود، سپس برای او اسم «اسکوبی» را انتخاب و از او نگهداری می‌کند.

دوستی آنها روز به روز عمیق‌تر می‌شود و تا دوران جوانیِ «شگی» ادامه پیدا می‌کند. آنها در ابتدای داستان با گروهی سه نفره که اهل ماجراجویی هستند، آشنا می‌شوند و بعد از دوستی با آنها در کنار هم به ماجراجویی‌های بزرگی دست می‌زنند. در اوایل انیمیشن، داستان به ده سال بعد می‌رود که در آن شگی، اسکوبی و دوستانشان به همراه ابرقهرمان‌ها درصدد جلوگیری از اهداف یک شرور بزرگ به نام «دسترلی» بر می‌آیند.

این اثر ابتدا ضعف و ناتوانی‌های «شگی» را نشان می‌دهد اما در ادامه و بعد از اتحاد شگی با دوستانش، او را به قهرمان داستان تبدیل می‌کند. غالب داستان در دوران جوانی «شگی» و دوستانش است، روابط و صحبت‌های بین آنها در بعضی موارد می‌تواند برای گروه سنی پایین مناسب نباشد.

هنگام تماشای فیلم

هنگام دیدنمثبت

– در این اثر اهمیت دوستی مخصوصا دوستی بی قید و شرط به خوبی به نمایش گذاشته شده است.

– این اثر می‌تواند اهمیت و فواید کارگروهی را به فرزندان شما نشان دهد.

منفی

– در برخی صحنه‌های اثر؛ مخصوصا دقایق ابتدایی، اتفاقات ترسناکی از قبیل نشان دادن روح و …  به نمایش گذاشته می‌شود. با توجه به اینکه یکی از ترسناک‌ترین صحنه‌ها در دقایق ابتدایی است و فان بودن انیمیشن در ابتدای داستان کاملا مشخص نیست لازم است والدین در کنار فرزندان خود حضور داشته باشند و تدابیری برای عدم وحشت آنها بیندیشند.

– در برخی از صحنه‌ها ناهنجاری‌هایی (نگاه خاص مرد به زن، آهنگ تند، حرکات موزون) وجود دارد.

بعد از تماشای فیلم

– با توجه به اینکه اصل داستان بر روابط دوستی یک انسان با سگ استوار است، ممکن است کودک شما ترغیب به نگهداری از حیوانات خانگی شود که می‌توانید در این رابطه با او صحبت کنید.

– در اواسط داستان و بعد از جدایی شگی از اسکوبی، شگی در می‌یابد که حسادت باعث این اتفاق شده، در این جا در رابطه با آفت‌های حسادت می‌توان با کودکان صحبت کرد.

– بعد از شکست های شگی و دوستانش و موفقیت‌های شخصیت شرورِ داستان، اتحادی بین همه شخصیت‌های مثبت داستان رخ می‌دهد؛ این اتحاد نقطه عطف داستان است و در پی آن موفقیت‌های بزرگی برای آنها رخ می‌دهد و در نهایت شخصیت شرور را نابود می‌کنند و جهان را نجات می‌دهند، در اینجا می‌توانید به فواید کارگروهی و اتحاد بین دوستان اشاره کنید.

انیمیشن اسکوب

بعد از تماشای انیمیشن «اسکوب» چه سوال‌هایی می‌توانید از کودک خود بپرسید؟

وقتی دوستت بخواد با فرد دیگه‌ای دوستی کنه، ناراحت میشی؟
به نظرت یه فکر بهتره یا چند تا فکر؟
برای حفظ دوستیت با بهترین دوستت حاضری چه کارهایی بکنی؟
به نظرت «شگی» که هیچ فردی روش حساب نمی‌کرد و همه میگفتن به هیچ دردی نمیخوره چه تغییراتی کرد که تونست جهان را نجات بده؟

 

۳
برچسب ها

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن