بررسی انیمیشن رالف اینترنت را خراب می‌کند برای والدین | نقد و معرفی فیلم و سریال

بررسی انیمیشن رالف اینترنت را خراب می‌کند برای والدین

یکی از مهم‌ترین اصول تماشای فیلم برای کودکان، صحبت کردن والدین با آنها بعد از دیدن فیلم است. این هفته برای تماشای انیمیشن «رالف اینترنت را خراب می‌کند» همراه کودکانتان شما را راهنمایی می‌کنیم.


رالف:
شخصیت یک بازی کامپیوتری است که قلب مهربانی دارد و برای تنها دوستش ونلوپی هر کاری می‌کند. او وارد دنیای اینترنت می‌شود تا بازی ونلوپی را درست کند اما تمام اینترنت را خراب می‌کند.

ونلوپی: دختر پر جنب‌وجوش و اهل هیجان در بازی شوگرراش و تنها دوست صمیمی رالف است. او همراه با رالف برای پیدا کردن قطعه خراب‌شده بازی‌اش، وارد دنیای اینترنت می‌شود.

والدین از انیمیشن «رالف اینترنت را خراب می‌کند» چه چیزهایی باید بدانند و در مورد چه چیزهایی باید با کودک خود صحبت کنند.

قبل از تماشای فیلموالدین

انیمیشن رالف اینترنت را خراب می‌کند داستان دو شخصیت به نام رالف و ونولوپی هست، که شش سال است در یک گیم‌نت با هم دوست هستند. در یکی از روزها دسته‌ی بازی ونولوپی خراب می‌شود و از آن‌جا که رالف قلب مهربان و فداکاری دارد؛ دوست دارد برای خوشحالی ونولوپی هر کاری کند.

رالف با ونولوپی وارد دنیای اینترنت می‌شود که دسته‌ی بازی بخرند، اما ونولوپی تنها دوست صمیمی، پر جنب و جوش و اهل هیجان رالف، در این سفر با بازی مسابقه مرگ آشنا می‌شود. رالف که این بازی را عامل جدایی‌ای میان خود و ونولوپی می‌بیند؛ تصمیم می‌گیرد که بازی را ویروسی کند، اما خرابکاری بسیار بزرگتری بارمی‌آورد.

هنگام تماشای فیلم

هنگام دیدنمثبت
-رالف شخصیتی فداکار است که دوست دارد همیشه ونولوپی خوشحال باشد.

منفی
– صحنه‌های خطرناکی از بازی مسابقه مرگ، نمایش غول ویروسی شبیه رالف و کشته و زخمی شدن برخی شخصیت‌ها به شکلی فانتزی در این انیمیشن وجود دارد.

-در برخی صحنه‌های اثر رفتارهایی نظیر دروغ گفتن و قانون‌شکنی برای رسیدن به اهداف ، بدون تقبیح این حرکات، نمایش داده می‌شود.

بعد از تماشای فیلم

انیمیشن رالف اینترنت را خراب می‌کند، سعی بر این دارد که کودکان را با جذابیت‌ها و آفات اینترنت آشنا کند، که لازم است در مورد این موضوع و فواید و آفات این فضا و استفاده صحیح از آن با کودک خود صحبت کنید.

تماشای رالف خرابکار

برخی صحنه‌های ترسناک فیلم مانند زخمی شدن و ضربه زدن شخصیت‌ها به یکدیگر ممکن است کودک شما را بترساند که لازم است در مورد خیالی بودن این صحنه‌ها با کودک خود صحبت کنید.

رالف و ونولوپی به خاطر محبوبیتی که ممکن است در کودک شما ایجاد کنند، در برخی رفتارها و هنجارهای نادرست به الگویی برای کودک شما تبدیل شوند که لازم است در مورد درست و نادرست بودن رفتار و اعمال شخصیت‌ها با کودک خود صحبت کنید.

در این انیمیشن می‌توانید در مورد حد و مرز دوستی‌ها و احساس مسئولیت فرزند خود در قبال دوستانش و کنار آمدن با اختلاف نظرات او با آن‌ها، با کودک خود صحبت کنید.

بعد از تماشای انیمیشن «رالف اینترنت را خراب می‌کند» چه سوال‌هایی می‌توانید از کودک خود بپرسید؟

به نظرت دو تا دوست نسبت به هم چه کارهایی باید انجام بدهند و چه وظایفی دارند؟
اگر جای رالف بودی، موقع رفتن ونولوپی به سمت بازی مرگ چیکار می‌کردی؟
به نظرت اینترنت همیشه برای ما خوب است؟
به نظرت دیگر چه راه‌هایی برای بدست آوردن پول دستگاه شکسته شده، به جای قانون‌شکنی وجود دارد؟

۲
برچسب ها

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن