بررسی انیمیشن کلاوس Klaus محصول سال 2019 برای والدین | نقد و معرفی فیلم و سریال
سینمای کودک

بررسی انیمیشن کلاوس Klaus محصول سال ۲۰۱۹ برای والدین

یکی از مهم‌ترین اصول تماشای فیلم برای کودکان، صحبت کردن والدین با آنها بعد از دیدن فیلم است. این هفته برای تماشای فیلم « کلاوس » همراه کودکانتان شما را راهنمایی می‌کنیم.

انیمیشن کلاوس

کلاوس: پیرمردِ مهربان

جاسپر: پستچی نازپرورده و تنبل

آلوا: خانم معلمِ فداکار

والدین از انیمیشن «کلاوس» چه چیزهایی باید بدانند و در مورد چه چیزهایی باید با کودک خود صحبت کنند.

قبل از تماشای فیلموالدین

انیمیشن «کلاوس» شهری بی‌روح و غیر شاداب را به نمایش می‌گذارد که در آن مردم دائما با هم درگیراند و به هم حمله می‌کنند، بعد از ورود پستچی جوان به شهر و آشنایی او با پیرمرد تنها و مهربان، اتفاقانی رخ می‌دهد که مردم شهر تصمیم می‌گیرند به هم محبت کنند و به جای آزار و اذیت یکدیگر با دوستی در کنار هم زندگی کنند.

«کلاوس» انیمیشن نسبتا متفاوتی در مقایسه با عموم انیمیشن های کودک است، چرا که در روند داستان نکات و پیام‌هایی وجود دارد که می‌تواند برای کودکان قابل فهم و تحلیل نباشد؛ یکی از مهمترین این نکات رفتارهای ناخوشایند اکثر شخصیت‌های داستان در قسمت‌های ابتدایی انیمیشن است.

هنگام تماشای فیلم

هنگام دیدنمثبت

+ در این اثر مفهوم «فداکاری» به زیبایی به نمایش گذاشته شده است، تمام شخصیت‌های اثرگذار داستان (کلاوس، جاسپر و آلوا) با فداکاری‌هاشون باعث تغییر در شهر می‌شوند.

+ تغییر شخصیت‌های داستان از الگوهای نامناسب به الگوهای خوب به شکل ملموس در اثر دیده می‌شود. (امیدواری و شادابی آلوا بعد از ناامیدی ابتدای داستان و همچنین فداکاری و هدف‌دار شدن جاسپر بعد از تن‌پروری و تنبلی‌های ابتدای داستان)

منفی

– در صحنه‌های ابتدایی اثر (ورود جاسپر به شهر و خانه پیرمرد) خشونت‌های متعدد و همچنین فضای رعب و وحشت وجود دارد.

بعد از تماشای فیلم

– «کلاوس» به شکل متفاوتی به سرگذشت تخیلی بابانوئل می‌پردازد، این سوژه می‌تواند برای کودکان شما درگیری ذهنی داشته باشد، توضیح این افسانه می‌تواند برای کودکان شما جذاب باشد و ابهامات ذهنی آنها را پاسخ بگوید.

– بعد از تماشای انیمیشن می‌توانید در رابطه با فرآیندی که باعث‌ تغییرات مثبت در شخصیت‌های داستان می‌شود، صحبت کنید.

– حین داستان، اشاره‌های مکرر و متعددی به مسئله «سنت گذشتگان»  وجود دارد و در نتیجه گیری، عمل به سنت‌ها به شکل کورکورانه را مذموم نشان‌ می‌دهد، احتمالا کودک شما درک درستی از مفهوم سنت گذشتگان ندارد، ابتدا این مفهوم را توضیح داده و سپس می‌توانید در رابطه با آفت‌های مواجهه کورکورانه با سنت‌ها صحبت کنید.

انیمیشن کلاوس 2019

بعد از تماشای انیمیشن «کلاوس» چه سوال‌هایی می‌توانید از کودک خود بپرسید؟

اگر به جای «جاسپر» بودی، به خانه راحتت برمی‌گشتی یا در شهر می‌ماندی؟

به نظرت همیشه در راحتی بودن برای ما خوبه و باعث پیشرفتمون میشه؟

هدیه دادن چه تاثیری در تغییر شهر «اسمیرنزبرگ» داشت؟

به نظرت بچه‌های شهر، برای مقابله با اشتباهاتی که در اطرافشون وجود داشت چه کارهایی انجام دادند؟ تا چه حد کارهاشون موفقیت‌آمیز بود و تونست شهر را تغییر بده؟

 

۱
برچسب ها

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن