بررسی فیلم ایوان منحصر به فرد محصول سال 2020 برای والدین | نقد و معرفی فیلم و سریال
سینمای کودک

بررسی فیلم ایوان منحصر به فرد محصول سال ۲۰۲۰ برای والدین

یکی از مهم‌ ترین اصول تماشای فیلم برای کودکان صحبت کردن والدین با آنها بعد از دیدن فیلم است. این هفته شما والدین عزیز را برای تماشای فیلم ایوان منحصر به فرد همراه کودکانتان راهنمایی می‌ کنیم.

ایوان (گوریل): گوریلی به ظاهر خشن ولی در واقع خوش قلب و مهربان است که سعی دارد به اطرافیان خود کمک کند.

روبی (بچه فیل): بچه فیلی است که از در قفس بودن و جدایی از حیات وحش خسته شده و در آرزوی رهایی و رفتن به حیات وحش می‌باشد.

جولیا: دختر بچه‌ی مهربانی است که رفتار بسیار پسندیده و مناسبی با حیوانات دارد.

والدین از انیمیشن «ایوان منحصر به فرد» چه چیزهایی باید بدانند و در مورد چه چیزهایی باید با کودک خود صحبت کنند.

 

قبل از تماشای فیلموالدین

فیلم «ایوان منحصر به فرد» بر اساس یک ماجرای واقعی است و داستان زندگی گوریلی منحصر به فرد به نام «ایوان» را به تصویر می‌کشد که در سیرک زندگی می‌کند و قصد دارد با کمک دوستان خود نقشه‌ای برای فرار از قفسی که در آن محبوس شده‌اند، پیدا کند.

این اثر ابتدا چالش‌های روابط میان انسان و حیوان را نشان می‌دهد و بعد الگوهای مثبت رفتار انسان‌ها با حیوانات را به نمایش می‌گذارد. اکثر صحنه‌های داستان در موقعیت سیرک به نمایش گذاشته می‌شود و حیوانات داستان در عین اینکه واقعی هستند (کارتونی نیستند)، صحبت می‌کنند. این نکته می‌تواند در باورپذیری فرزند شما تاثیر داشته باشد.

 

هنگام تماشای فیلم

هنگام دیدنمثبت
تقریبا می‌توان گفت تمام شخصیت های داستان حتی رئیس سیرک، خوش قلب و مهربان هستند، مخصوصا دختربچه داستان که می‌تواند تاثیر بسزایی روی فرزند شما بگذارد، بسیار مهربان است و در تمام داستان رفتار بسیار خوبی با حیوانات دارد.

منفی

در برخی صحنه‌های اثر غم و سوگ‌هایی وجود دارد که می‌تواند در روحیه فرزند شما موثر باشد. صحنه‌هایی از قبیل مرگ «استلا» (فیل) و شرح اتفاقات تلخی که در کودکی برای «ایوان» رخ داده است.

بعد از تماشای فیلم

– در اواسط داستان و بعد از ورود بچه فیل به سیرک، «ایوان» در ابتدا به او حسادت می‌کند، در اینجا می‌توانید با فرزند خود در رابطه با معایب حسادت صحبت کنید، چرا که تنها جایی که شخصیت «ایوان» در داستان کم فروغ می‌باشد، دقایقی است که به بچه فیل حسادت می‌کند. پس در اینجا می‌توان از این فرصت برای مذموم نشان دادن حسادت استفاده کرد.

تماشای ایوان منحصر به فرد

– در چندین قسمت از فیلم «ایوان منحصر به فرد» این عبارت که «همه آدم‌ها بد نیستند» تکرار می‌شود. از این عبارت می‌توان برای گفتگو حول این موضوع که در کنار بدی ها خوبی ها را نیز باید دید صحبت کرد.

بعد از تماشای انیمیشن «ایوان منحصر به فرد» چه سوال‌هایی می‌توانید از کودک خود بپرسید؟

حیوانات تا چه اندازه آموزش‌پذیر هستند؟ آیا واقعا یک گوریل می‌تواند نقاشی کند؟
انسانها تا چه حدی می‌توانند در کنار حیوانات زندگی کنند؟
آیا همه حیوانات حیات وحش آزادند؟
آیا ما حق داریم هر نوع رفتاری را با حیوانات داشته باشیم؟
ما در قبال حیوانات چه وظایفی داریم؟
۱
برچسب ها

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن