بهترین فیلم های کمدی‌ ایرانی دهه 60 و 70 - اینفوگرافی | مجله نقد فیلم گردی
گالری

بهترین فیلم های کمدی‌ ایرانی دهه ۶۰ و ۷۰ – اینفوگرافی

در مجله نقد فیلمگردی قصد داریم فیلم‌ های کمدی مناسب تماشای خانواده را که در دهه 60 و 70 شمسی ساخته شده‌اند، خدمت شما مخاطبین محترم معرفی کنیم.

بهترین کمدی های دهه 60 و 70 ایران

دهه ۶۰ و ۷۰ شمسی بهترین سال‌های تولید فیلم‌های کمدی در سینمای ایران بود. سال‌هایی که آثار مشهوری توسط کارگردانان مشهورتر ساخته و به علاقمندان سینما عرضه شد. همچنین در این دو دهه بیشتر بازیگران کمدی ایران که امروزه اسم آن‌ها بر سر زبان بسیاری از مخاطبان سینما است به دنیای فیلم و سریال معرفی شدند.

آثاری همچون مدرسه پیرمردها، اجاره‌نشین‌ها، آدم برفی و دزد عروسک‌ها که همگی جزو پر‌مخاطب‌ترین آثار سینمایی ایران حتی تا به امروز هستند. آثاری که در آن‌ها بازیگرانی همچون اکبر عبدی در فیلم آدم برفی، پرویز پرستویی در فیلم لیلی با من است، علیرضا خمسه در دو نفر و نصفی و بسیاری از بزرگان امروز سینما بازی کردند.

از همین روی می‌توان گفت که دهه ۶۰ و ۷۰ شمسی جزو بهترین دهه‌های سینما است و آثاری با مفاهیم خلاقانه‌ای در این سال‌ها ساخته شد که حتی تا به امروز نیز نمونه آن‌ها ساخته نشده است. البته نباید از ذکر این نکته غافل شد که در این دهه سینمای کودک نیز دست آوردهای بسیار زیادی داشت. زیرا آثار مشهوری همچون کلاه قرمزی و پسرخاله، الو الو من جوجو‌ام و شهر موش‌ها همگی در این دوران ساخته شدند. سینمایی که بعد از گذشت بیش از سی سال کم فروغ شد و تا به امروز نیز مغفول مانده است.

بهترین فیلم های کمدی دهه ۶۰ و ۷۰ سینمای ایران :

 1. مدرسه پیرمردها
 2. چهارشنبه عزیز
 3. تحفه‌ی هند
 4. اجاره‌ نشین‌ها
 5. لیلی با من است
 6. همسر
 7. آدم برفی
 8. من زمین را دوست دارم
 9. مومیایی ۳
 10. مرد عوضی
 11. دو نفر و نصفی
 12. جیب‌برها به بهشت نمی‌روند
 13. آپارتمان شماره ۱۳
 14. دزد عروسک‌ها
 15. کلاه قرمزی و پسرخاله
 16. ای ایران
 17. دیگه چه خبر!؟
 18. الو، الو، من جوجوام
 19. شهر موش‌ها
۲
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن