بهترین فیلم های کمدی‌ ایرانی دهه 90 – اینفوگرافی | مجله نقد فیلم گردی
گالری

بهترین فیلم های کمدی‌ ایرانی دهه ۹۰ – اینفوگرافی

دهه 90 شمسی را می توان دوران افول سینمای کمدی ایران دانست. سال هایی که آثار شاخص این سینما بر خلاف دهه های گذشته چنگی به دل نمی زنند.

بهترین کمدی های دهه 90 ایران

دهه ۹۰ شمسی برخلاف دهه‌های گذشته برای سینمای کمدی ایران قابل توجه نبود. زیرا آثاری که در این دهه به اکران عمومی درآمدند هیچکدام نه تنها محبوب بلکه به عنوان آثار شاخص نیز ارزیابی نمی‌شوند. آثاری که شاخص‌های کیفی سینمای کمدی دهه ۶۰، ۷۰ و ۸۰ را ندارند و بیشتر از آنکه محتوای جذاب داشته باشند، محتوای ضدجذابیت ارائه می‌کنند.

البته در این دهه نیز آثاری پیدا می‌شوند که به لحاظ کیفیت از باقی آثار تولید شده بهتر باشند اما این موارد تقریبا می‌توان گفت استثنا هستند. آثاری همچون ورود آقایان ممنوع ساخته رضا عطاران، فرشته‌ها با هم می‌آیند ساخته حامد محمدی و خوابم می‌آد ساخته رضا عطاران که جزو آثار شاخص این دهه هستند.

سینمای کمدی دهه ۹۰ شمسی در ایران از سویی با معقوله پا به سن گذاشتن بازیگران مشهور کمدی ایران نیز روبرو بوده است. بازیگرانی همچون اکبر عبدی، علیرضا خمسه، سیامک انصاری، مهران مدیری، رضا عطاران و دیگر هنرپیشگانی که در سال‌های قبل پای ثابت آثار کمدی بودند. بازیگرانی که خنده را با هنر بازیگری و طنازی خود بر روی لب‌های تماشاچیان می‌آوردند. اما در دهه ۹۰ بسیاری از این بازیگران پا به سن گذاشته و جای خود را به بازیگرانی داده‌اند که بیشتر از آنکه بازیگر باشند، نابازیگر هستند.

لیست برخی از بهترین فیلم های کمدی سینمای ایران در دهه ۹۰ شمسی

 1. خوابم می‌آد
 2. ورود آقایان ممنوع
 3. ضد گلوله
 4. در مدت معلوم
 5. فرشته‌ها با هم می‌آیند
 6. زاپاس
 7. قندون جهیزیه
 8. خجالت نکش
 9. من دیه‌گو مارادونا هستم
 10. آزمایشگاه
 11. ایتالیا ایتالیا
۰
برچسب ها

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن