بهترین فیلم های کوین اسپیسی - اینفوگرافی | مجله نقد فیلم گردی
گالری

بهترین فیلم های کوین اسپیسی – اینفوگرافی

کوین اسپیسی در درام سیاسی خانه پوشالی محصول شبکه نت‌فلیکس بازی می‌کند که برایش جایزه گلدن گلوب بهترین هنرپیشه مرد سریال تلویزیونی درام و نامزدی جایزه امی بهترین هنرپیشه نقش اول مرد در یک سریال درام را به همراه داشته‌است.

بهترین فیلم های کوین اسپیسی

کوین اسپیسی – Kevin Spacey با نام اصلی کوین اسپیسی فولر متولد ۲۶ ژوئیهٔ ۱۹۵۹ هنرپیشه تئاتر، تلویزیون و سینما، کارگردان فیلم، تهیه‌کننده فیلم، فیلم‌نامه‌نویس و خواننده آمریکایی است.

کوین اسپیسی فولر در اورنج جنوبی، نیوجرسی آمریکا زاده شد. مادرش منشی و پدرش نویسنده برنامه‌های تبلیغاتی و صنعتی بود. کوین اسپیسی حرفه خود را به عنوان هنرپیشه تئاتر در دهه ۱۹۸۰ (میلادی) آغاز کرد و سپس وارد تلویزیون و سینما شد. در دهه ۱۹۹۰ (میلادی) هنرپیشگی وی توجه و تحسین فراوان منتقدان را برانگیخت و برای بازی در «فیلم مظنونین همیشگی» برندهٔ جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد و برای فیلم «زیبایی آمریکایی» جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد را به دست آورد.

از دیگر نقش‌های برجستهٔ می‌توان به «محرمانه لس آنجلس»، «بیبی راننده»، «هفت»، «شنا با کوسه‌ها»، «به دیگری نیکی کن»، «مذاکره‌کننده» و «کی-پکس» اشاره کرد. در تئاتر برادوی، اسپیسی جایزه تونی برای بهترین بازیگر نقش اول مرد در یک نمایش را برای بازی در «گمشده در یانکرز» به دست آورد. او از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۵ کارگردان هنری تئاتر اولد ویک لندن بوده‌است.

از سال ۲۰۱۳ کوین اسپیسی در سریال درام سیاسی «خانه پوشالی» محصول شبکه نت‌فلیکس بازی می‌کند که برایش جایزه گلدن گلوب بهترین هنرپیشه مرد سریال تلویزیونی درام و نامزدی جایزه امی بهترین هنرپیشه نقش اول مرد در یک سریال درام را به همراه داشته‌ است.

کوین اسپیسی تا اواسط دهه ۸۰ در زمینه تئاتر و نمایش فعالیت کرد و سرانجام با نقشی کوتاه در فیلم «دل سوختگی» (۱۹۸۶) وارد دنیای بازیگری سینما شد. بازیگرانی همچون جک نیکلسون و مریل استریپ در این فیلم حضور داشتند.

پس از نقش آفرینی در فیلم هایی همچون بزرگسالان راضی، عزم راسخ و شنا با کوسه‌ها، سرانجام با بازی در فیلم مظنونین همیشگی (۱۹۹۵) توانست جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل را دریافت کند.

سایر فیلم های کوین اسپیسی

کوین اسپیسی در فیلم های موفقی همچون شیوع (۱۹۹۵) با بازی داستین هافمن، هفت (۱۹۹۵) با درخشش برد پیت و مورگان فریمن، زمانی برای کشتن (۱۹۹۶) با بازی متیو مک کانهی و ساندرا بولاک، زیبایی آمریکایی (۱۹۹۷)، آستین پاورز: در عضو طلایی (۲۰۰۲)، بازگشت سوپرمن (۲۰۰۶)، شبکه اجتماعی (۲۰۱۰)، رئیس‌های وحشتناک (۲۰۱۱) با بازی جنیفر آنیستون، کاپیتان فیلیپس (۲۰۱۳) با بازی تام هنکس و تمام پول های جهان (۲۰۱۷) با بازی میشل ویلیامز حضور داشته است.

۰
برچسب ها

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن