معرفی مجموعه فیلم‌های دنیای سینمایی هیولاها | مجله نقد فیلم گردی
فیلم شناسی

معرفی مجموعه فیلم‌های دنیای سینمایی هیولاها

مطلب زیر توسط تحریریه مجله فیلم‌گردی تهیه شده است و مجموعه فیلم‌های حاضر در دنیای سینمایی هیولاها کمپانی لجندری را به ما معرفی می‌کند.

دنیای هیولاها «MonsterVerse» نام فرانچایز کمپانی «Legendary Entertainment» و «Warner Bros. Pictures» است. مجموعه فیلم‌هایی که محوریت آن‌ها هیولاهای عظیم‌الجثه ساخته سینمای شرق است که در باز آفرینی دوباره‌ای، این بار در سینمای هالیوود بر پرده سینماها حاضر گشته‌اند.

هیولاهایی همچون گودزیلا «Godzilla»، کینگ کونگ «King Kong»، رودان «Rodan»، موترا «Mothra» و پادشاه گیدورا «King Gidorah» که بیشتر آن‌ها از سینمای شرق وام گرفته شده‌اند، از جمله هیولاها یا همان کایجوهایی هستند که در سری فیلم‌های هیولاها قرار است به شما معرفی شوند.

آغاز یک مجموعه عظیم‌الجثه

کمپانی «Legendary» در سال ۲۰۱۴ اولین فیلم از این فرانچایز بزرگ که پیش‌بینی می‌شود ۹ فیلم باشد را اکران کرد. فیلمی با حضور هیولاهای محبوب ژاپنی‌ها یعنی گودزیلا که بعد از سال ۱۹۹۸ و با فیلم ساخته « Roland Emmerich» برای بار دوم بر پرده سینماها بازگشته است.

بعد از گودزیلا نوبت دیگر هیولاهای مشهور سینمایی مثل کینگ کونگ بود که به این سری اضافه شود و سپس دیگر کایجوهای مشهور. کایجوهایی که در آثار سینمایی بسیاری حضور یافته‌اند و تبدیل به یک ژانر سینمایی گشته‌اند. هیولاهایی که نماد آن‌ها، مبارزات نفس‌گیر و خرابی شهرهای بزرگ است.

در ادامه می‌خواهیم مجموعه فیلم‌های فرانچایز بزرگ دنیای هیولاها را به شما معرفی کنیم و بگویم قرار است چه هیولاهای باستانی دیگر در این مجموعه حضور فعال داشته باشند. پس همراه مجله نقد فیلم گردی باشید.

Godzilla

محصول سال ۲۰۱۴

کارگردان گرت ادواردز « Gareth Edwards»

گودزیلا

فیلم گودزیلا دومین تلاش سینمای هالیوود در بازنمایی این هیولای مشهور ژاپنی است. در این فیلم ما شاهد خواهیم بود که گودزیلا با موجوداتی با نام moto ها خواهد جنگید. مونراک نام گروهی پنهانی است که این هیولاهای باستانی را کشف می‌کند و باعث می‌شود آن‌ها به دنیای انسان‌ها حمله ور شوند. اما گودزیلا که در این فیلم چهره‌ای مثبت دارد، مبارزه‌ای نفس‌گیر را با این هیولاها انجام می‌دهد که در نهایت باعث نجات بشر می‌شود.

قسمت اول از سری فیلم‌های دنیای هیولاها با شروع خوبی همراه بود و همین باعث گردید تا این فرانچایز بزرگ امیدهای بسیاری برای رقابت با فرانچایزهای محبوبی همچون مارول پیدا کند. این فیلم توانست ۵۲۹ میلیون دلار کسب درآمد داشته باشد و از سایت IMDb امتیاز ۶.۴، از سایت Rotten Tomatoes امتیاز ۷۶ و از سایت Metacritic امتیاز ۶۲ را دریافت کند.

Kong: Skull Island

محصول سال ۲۰۱۷

کارگردان جوردن ووت رابرتز « Jordan Vogt Roberts»

کینگ کونگ جزیره جمجمه

حضور دوباره کینگ کونگ این میمون عظیم‌الجثه بر پرده سینما طرفداران بسیاری را هیجان‌زده کرد. هیولایی باستانی که برای اولین بار در سال ۱۹۳۳ از او اثری سینمایی ساخته شد و بعد از آن تبدیل به یکی از هیولاهای محبوب سینما گشت. در فیلم جزیره جمجمه ما شاهد آن خواهیم بود که کینگ کونگ چگونه بعد از جنگ ویتنام در یک جزیره مخوف کشف می‌شود.

او که در این جزیره همراه موجودات دیگری زندگی می‌کند در یک نبرد بزرگ با هیولاهایی که در جزیره زندگی می‌کنند، باعث نجات گروه تحقیقاتی که به این جزیره آمده‌اند، می‌شود. این فیلم به گفته کارشناسان موفق‌ترین نسخه کینگ کونگ لقب گرفت که فروش ۵۶۶ میلیون دلاری را برای کمپانی لجندری به همراه داشت. این فیلم توانست از سایت IMDb امتیاز ۶.۶، از سایت Rotten Tomatoes امتیاز ۷۵ و از سایت Metacritic امتیاز ۶۲ را دریافت کند.

Godzilla: King of the Monsters

محصول سال ۲۰۱۹

کارگردان مایکل دورتی « Michael Dougherty»

گودزیلا پادشاه هیولاها

قسمت سوم از سری هیولاها به بازگشت دوباره گودزیلا اختصاص دارد. این هیولا که حال وجودش برای تمام جهان مشخص شده است، بار دیگر درگیر نبردی هولناک اما با این بار با سه هیولای ماقبل تاریخ می‌شود. Mothra (زنبور عظیم‌الجثه)، Rodan (پرنده‌ای عظیم‌الجثه که توانایی تغییر آب و هوا را دارد) و King Ghidorah (اژدهای سه سر صاعقه‌ای) سه هیولایی هستند که گودزیلا در فیلم «پادشاه هیولاها» با آن‌ها نبرد می‌کند.

فیلم گودزیلا سلطان هیولاها برخلاف نسخه اول همراه با هیجان بیشتر و نبردهای عظیم‌تری بود. همچنین حضور هیولاهای کلاسیک سینمای ژاپن نیز از جمله نقاط مثبتی بود که طرفداران این دنیای عجیب را بیش از پیش خوشحال کرد. فیلم در مجموع توانست ۳۸۶ میلیون دلار فروش کند که آمار کمتری نسبت به دو فیلم قبلی بود. همچنین این فیلم توانست از سایت IMDb امتیاز ۶.۱، از سایت Rotten Tomatoes امتیاز ۴۲ و از سایت Metacritic امتیاز ۴۸ را دریافت کند.

بیشتر بخوانید: نقد فیلم گودزیلا پادشاه هیولاها

Godzilla vs Kong

محصول سال ۲۰۲۰

کارگردان آدام وینگارد « Adam Wingard»

گودزیلا علیه کینگ کونگ

نبرد دو هیولای مشهور سینما یعنی گودزیلا و کینک کونگ از جمله اتفاقاتی است که طرفداران این دو شخصیت سینمایی سال‌ها انتظار آن را می‌کشیدند. نبردی که در فیلم چهارم از دنیای هیولاها رخ داد و این دو هیولای باستانی به همراه خطر جدیدی یعنی مکاگودزیلا در یک نبرد هیجان‌انگیز بار دیگر طرفداران خود را هیجان زده کردند.

فیلم ادامه‌ای بر سه قسمت قبلی است. اثری که نشان می‌دهد چگونه این دو هیولا با یکدیگر درگیر می‌شوند. همچنین تاریخچه‌ای از دنیایی زیرزمینی که این دو هیولا از آن به سطح زمین آمدند نیز در این قسمت به مخاطب نمایش داده می‌شود. گودزیلا مقابل کینگ کونگ در مجموع ۴۵۹ میلیون دلار فروش داشت و توانست از سایت IMDb امتیاز ۶.۴، از سایت Rotten Tomatoes امتیاز ۷۶ و از سایت Metacritic امتیاز ۵۹ را دریافت کند.

تماشای آنلاین فیلم گودزیلا در برابر کونگ

(فیلم‌های که در ادامه از آن‌ها نام برده می‌شود به عنوان عناوین احتمالی دنیای هیولاها مطرح بوده و ساخت آن‌ها یا شروع نشده یا تایید رسمی نشده است.)

Mothra

پیش بینی اکران ۲۰۲۱

موترا نام یکی دیگر از کایجوهای خیالی ژاپنی است که در سال ۱۹۶۱ توسط «Ishirō Honda» کارگردان مشهور ژاپنی خلق گردید. این هیولا به همراه دیگر کایجوهایی که در فیلم گودزیلا پادشاه هیولاها و آثاری دیگری که به نمایش در خواهند آمد حضور دارند، از جمله هیولاهایی هستند که کمپانی لجندری حق امتیاز آن‌ها را از کمپانی «Toho Studios» خریداری کرده است.

موترا نام یک شب پره غول پیکر بوده که بر اثر تشعشعات اتمی به وجود آمده است. انتظار می‌رود این هیولای زنبور مانند در سال ۲۰۲۲ در قالب فیلمی مستقل بر پرده سینماها ظاهر گردد.

Gamera

پیش بینی اکران ۲۰۲۲

طبق صحبت‌های تایید نشده هیولای بعدی که در سری دنیای هیولاها دارای فیلم خواهد بود گامرا نام دارد. کاراکتری که شبیه به یک لاکپشت عظیم الجثه است که برای اولین بار در فیلم ساخته «Noriaki Yuasa» و محصول سال ۱۹۶۵ ژاپن بر پرده سینماها قرار گرفت. گامرا شخصیتی است که در ۱۲ فیلم از سینمای ژاپن حضور داشته است.

احتمال می‌رود که این هیولای ژاپنی در فیلمی مستقل که در فاز دوم دنیای هیولاها قرار گرفته است برای اولین بار توسط هالیوود بر پرده سینماها حاضر گردد.

فیلم های آینده هیولاها

 

Rodan

پیش بینی اکران ۲۰۲۲

رودان یکی دیگر از کایجوهای ژاپنی است که در سال ۱۹۵۶ در فیلم ساخته «Ishirō Honda» از آن رونمایی شد. کاراکتری که در فیلم سوم این مجموعه حضور داشت و حال قرار است در قسمت‌های آینده این سری فیلم اختصاصی داشته باشد. هیولایی که تا به حال در ۱۳ فیلم حضور داشته و هیولایی شبیه به دایناسورهای پرنده ماقبل تاریخ است.

Destroy All Monsters

پیش بینی اکران نامشخص

حضور همگی کایجوها و هیولاهای به نمایش درآمده در دنیای هیولا را احتمالا نباید نادیده گرفت. جایی که تمام این کاراکترها در نبردی عظیم مقابل یکدیگر قرار خواهند گرفت. البته این نبرد بزرگ قبلا در سینمای ژاپن آن هم در سال ۱۹۶۸ به تصویر کشیده شده است.

البته نبردی که بدون قدرت جلوه‌های ویژه بوده و کارگردان آن نیز «Ishirō Honda» بود. کارگردان ژاپنی که تقریبا تمام کاراکترهای مولتی ورس هیولاها را باید ساخته او دانست. قطعا حضور همه این هیولاها در مقابل یک دیگر می‌تواند اتفاق هیجان‌انگیزی باشد.

Pacific Rim And The MonsterVerse

پیش بینی اکران نامشخص

سری فیلم‌های حاشیه اقیانوس آرام برای مخاطبان نامی آشناست. بد نیست بدانید که کمپانی سازنده این مجموعه همان لجندری است که دنیای سینمایی هیولاها را خلق کرده است. پس با توجه به یکی بودن کمپانی سازنده هر دو اثر و همچنین حضور کایجوها در هر دو دنیا، می‌توان اینگونه فرض کرد که قرار است مولتی ورسی جذاب بین این دو مجموعه را شاهد باشیم.

البته کمپانی لجندری این چنین ایده‌ای را تایید یا تکذیب نکرده است اما هواداران این دو مجموعه انتظارات دیگری دارند.

۱
برچسب ها

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن