معرفی انیمیشن برای آموزش دوست یابی | مجله نقد فیلم‌گردی
سینمای کودک

معرفی انیمیشن برای آموزش دوست یابی

لیست زیر مجموعه آثار انیمیشنی را به شما معرفی می‌کند که باعث یادگیری چگونگی پیدا کردن دوست در فرزندان شما خواهد شد.

دوست یابی یکی از مهارت‌هایی است که فرزندان شما در طول زندگی خواهند گرفت. مهارتی کاربردی که باعث می‌شود آن‌ها در طول زندگی خود بتوانند با افزایش مهارت‌های اجتماعی و ارتباطی، زندگی بهتری داشته باشند. زیرا پیدا کردن دوست، به خصوص دوستانی که بتوانید در کنار آن‌ها زندگی سلامت و همراه با موفقیت داشته باشید، اهمیت دارد.

برای آنکه بتوانید به فرزندان خود یاد دهید که چگونه دوست پیدا کنند، کار سختی در پیش ندارید. زیرا ابتدا باید به آن‌ها یاد دهید که خصوصیات یک دوست خوب چیست. صمیمیت و وفاداری، ثبات، مورد اعتماد بودن و رازداری، پذیرش و تصدیق کردن، صداقت، مقابله به مثل، دوطرفه بودن دوستی و تعهد داوطلبانه از جمله خصوصیات دوستی هستند.

انیمیشن و کارتون جدید و دوبله
انیمیشن و کارتون جدید و دوبله

ما در مجله نقد فیلم‌گردی تلاش می‌کنیم تا انیمیشن‌هایی که می‌توانند فرزندان شما را با مهارت‌های دوستی یابی آشنا کنند، به شما والدین معرفی کنیم. در این مطلب مجموعه‌ای از آثار کارتون جدید و کارتون دوبله را به شما والدین معرفی کنیم که باعث یادگیری چگونگی پیدا کردن دوست در فرزندان شما خواهد شد.

لیست ۱۰ انیمیشن و کارتون مناسب برای آموزش دوست یابی

۱- ماشین ها ۲

«Cars 2»

محصول سال ۲۰۱۱ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

انیمیشن ماشین ها 2

انیمیشن درباره ماشین مسابقه‌ای به نام لایتینگ مک کوئین است. او بعد از قهرمانی‌اش قصد دارد تا مدتی را به استراحت و تعمیر فنی خود بپردازد اما رقیب قدیمی او به نام فرانچسکو برنولی پیشنهاد شرکت در یک گراند پریکس جهانی را به لایتینگ می‌‌دهد. لایتینگ که سرش برای مسابقات درد می‌‌کند، به همراه دوست صمیمی خود یعنی ماتر آماده می‌‌شوند تا به این گراند پریکس قدم بگذارند.

انیمیشن ماشین ها ۲ دوستی مک کوئین و ماتر را به مخاطب خود نشان می‌دهد. دوستی که باعث می‌شود فرزندان شما یاد بگیرند که چگونه به دوستان خود کمک کنند و از سمتی باعث رنجش آن‌ها نشوند. صداقت در دوستی و همچنین پذیرش و تصدیق کردن دو طرفه از جمله نکاتی است که فرزندان شما از طریق این انیمیشن می‌توانند آن‌ها را یاد گرفته و دوستان خوبی پیدا کنند.

۲- لوکا

«Luca»

محصول سال ۲۰۲۱ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

انیمیشن لوکا

لوکا درباره دو دوست صمیمی‌ است که موجوداتی دریایی هستند. آن‌ها در خشکی به شکل انسان ظاهر می‌‌شوند اما درون آب، شبیه ماهی هستند. این دو دوست تلاش می‌کنند که با خرید موتورسیکلت به گشت‌گذار در سرزمین انسان‌ها بپردازند ولی شکل هیولا مانندشان باعث ترس بقیه از آن‌ها می‌شود. برای همین تصمیم می‌گیرند تا با شرکت در مسابقه‌ای سه‌گانه و یک موتور وسپا برنده شوند.

دوستی و دوست یابی یکی از مهم‌ترین پیام‌های انیمیشن لوکا است. انیمیشنی که به فرزندان شما یاد می‌دهد که داشتن دوست خوب باعث می‌شود شما بتوانید زندگی بهتری داشته باشید، با دوستانتان وقت بگذرانید و حتی در کنار آن‌ها ماجراجویی کنید. لوکا همچنین به فرزند شما یاد می‌دهد که اگر هدفی دارید می‌توانید در کنار دوستانتان به آن هدف برسید، حتی اگر خرید موتور وسپا باشد.

۳- رالف خرابکار

«Wreck-It Ralph»

محصول سال ۲۰۱۲ و مناسب برای رده سنی ۱۱ سال به بالا

انیمیشن رالف خرابکار داستان کاراکتر بازی‌های ویدئویی بوده که از منفی بودن خود خسته شده است. او می‌خواهد به همگی نشان دهد که می‌تواند قهرمان باشد و برای این کار وارد بازی دیگری می‌شود تا بتواند مدال طلا کسب کند. حضور او در یک بازی دیگر و آشنایی با یک دختر راننده که او نیز مثل رالف تنهاست، این دو را وارد ماجراجویی جذابی می‌کند.

رالف شخصیت اصلی داستان به علت عجیب بودنش دوستان زیادی ندارد. اما آشنایی او با دختری به نام ونه‌لوپه که او نیز عجیب است، باعث می‌شود این دو با یکدیگر دوست شوند. انیمیشن نشان می‌دهد که افراد نباید از آنچه که هستند نگران باشند و به دنبال دوستانی باشند که بیشترین شباهت را به آن‌ها دارند تا در کنار یکدیگر بتوانند خوش بگذرانند.

۴- دایناسور خوب

«The Good Dinosaur»

محصول سال ۲۰۱۵ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

 انیمیشن دایناسور خوب

داستان انیمیشن دایناسور خوب درباره‌ یک دایناسور دوست‌ داشتنی به نام آرلو است که قلبی بزرگ و مهربان دارد. پس از یک اتفاق تکان‌ دهنده، خانواده‌ آرلو از هم می‌‌پاشد. او سفر فوق‌‌العاده‌‌ای را آغاز می‌کند که در طول آن با یک پسر بچه همراه می‌شود. پسر بچه‌ای که او نیز خانواده ندارد و این دو در کنار یکدیگر به ماجراجویی خواهند پرداخت.

آرلو دایناسور دوست داشتنی اما ترسویی است که نمی‌تواند دوست پیدا کند. اما حضور یک پسر بچه باعث می‌شود تا او یاد بگیرد که چگونه برای خود دوست پیدا کند. وفای به عهد و کمک کردن به دوستان از جمله پیام‌هایی هستند که این انیمیشن می‌تواند برای فرزندان شما داشته باشد. به خصوص که در آموزش دوست یابی نیز می‌تواند به فرزندان شما کمک کند.

۵- اژدهای آرزوها

«Wish Dragon»

محصول سال ۲۰۲۱ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

انیمیشن اژدها آرزوها

انیمیشن اژدهای آرزوها داستان جوانی به نام دین را نشان می‌دهد که شی باستانی را پیدا می‌کند که در آن یک اژدها به‌ نام لانگ وجود دارد. لانگ می‌تواند آرزوها را برآورده کند. حالا دین می‌‌تواند سه تا آرزو انجام دهد که مهم‌‌ترین آرزوی او برگشتن پیش بهترین دوستش است. از طرفی لانگ نیز که سال‌‌ها داخل یک ظرف گرفتار شده و آرزو دارد روزی دوباره یک اژدهای قوی و آزاد شود.

دوستی و دوست یابی پیام اصلی اژدهای آرزوها است. شخصیت‌های این اثر می‌توانند به فرزندان شما یاد دهند که چگونه دوست پیدا کنند و باید با دوستان خود به خوبی رفتار کنند. زیرا در مشکلات این دوستان هستند که به یکدیگر کمک خواهند کرد. زیرا دوستی همچون یک ارتباط دو طرفه است که ارزش بسیار زیادی برای همه انسان‌ها دارد.

۶- بالا

«Up»

محصول سال ۲۰۰۹ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

بالا

داستان درباره رویای یک پیر مرد ۷۸ ساله به نام فردریکسِن است که از زمانی که پسر بچه‌ای نوجوان بوده می‌خواهد به آن برسد. او هزاران بادکنک را به خانه خودش وصل می‌‌کند و عازم آبشار بهشت در آمریکای جنوبی می‌‌شود. ولی پسر بچه‌‌ای به نام راسل نیز به طور اتفاقی با فردریکسِن همسفر این سفر هیجان‌انگیز شده تا با یکدیگر ماجراجویی خود را آغاز کنند.

دوستی با سالمندان را می‌توان نکته اصلی انیمیشن بالا دانست. این اثر به فرزندان شما یاد می‌دهد که چگونه با افراد مسن سال دوست شوند. به خصوص که دوستی و دوست یابی سن و سال نمی‌شناسد و افراد می‌توانند در هر سنی با دیگران دوست شوند. این انیمیشن به فرزندان شما کمک می‌کند تا چگونه با پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها روابط خوبی داشته باشند.

۷- ماداگاسکار ۱

«Madagascar»

محصول سال ۲۰۰۵ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

انیمیشن ماداگاسکار

مارتین یک شیر آفریقایی است که همراه دوستانش که گور‌خر، زرافه و یک اسب آبی هستند در باغ وحش شهر نیویورک زندگی می‌کنند. داستان انیمیشن ماداگاسکار درباره این چهار دوست است که می‌خواهند از باغ وحش فرار کرده و به طبیعت وحشی بازگردند. اما فرار این چهار دوست همراه با اتفاقات هیجان‌انگیزی است که باعث مشکلات زیادی برای آن‌ها می‌شود.

انیمیشن به فرزندان شما یاد می‌دهد که دوستان چگونه با یکدیگر رفتار می‌کنند و همچنین به آن‌ها آموزش می‌دهد که چگونه دوست پیدا کنند. اتفاقاتی که میان این چهار دوست رخ می‌دهد باعث می‌شود تا آن‌ها بیشتر درباره ارتباط دوستانه‌ای که دارند اطلاعات کسب کرده و بتوانند با کمک همدیگر ماجراجویی انجام دهند.

۸- داستان اسباب بازی

«Toy Story»

محصول سال ۱۹۹۵ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

داستان اسباب بازی

انیمیشن داستان اسباب بازی درباره زنده شدن اسباب‌بازی‌های اندی است. اسباب‌بازی‌هایی که در هنگام نبود انسان‌ها زنده می‌شوند و وقایع جذابی را رقم می‌زنند. وودی که یک عروسک پارچه‌ای شبیه به کابویی گاوچران بوده، اسباب‌بازی محبوب اندی است. اما حضور یک فضانورد در میان اسباب‌بازی‌ها جایگاه محبوبیت او را به خطر می‌اندازد.

پیام اصلی این انیمیشن را می‌توان در راستای همدلی که میان دوستان وجود دارد دانست. اثر با نمایش دوستی میان اسباب‌بازی‌ها نشان می‌دهد که ما نیز چگونه باید با دوستان خود رفتار کنیم. همچنین این انیمیشن به فرزندان شما یاد خواهد داد که چگونه با افراد جدیدی که در مدرسه یا محله آن‌ها حضور دارند دوست شوند و مهارت دوست یابی را در خود تقویت کنند.

۹- ماجرای پو و هفالومپ

«Pooh’s Heffalump Movie»

محصول سال ۲۰۰۵ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

ماجرای پو و هفالومپ

انیمیشن ماجرای پو و هفالومپ درباره پو و دوستانش است که در جنگل باهم زندگی می‌کنند. آن‌ها با شنیدن صدایی در جنگل دور هم جمع می‌شوند و با توجه به این که جشن هالووین نزدیک است باید راه حلی برای این مشکل و سرو صدا پیدا کنند. اما پیدا کردن راه حلی برای برطرف شدن صداها نیاز به همکاری همگی آن‌ها دارد.

پو و دوستانش در این انیمیشن یاد می‌گیرند که چگونه دوست پیدا کنند. آن‌ها در برخورد با حیوانات جدیدی که به جنگل آمده‌اند قرار گرفته‌اند و باید یاد بگیرند که چگونه با این افراد جدید دوست شوند. اثر به فرزندان شما یاد می‌دهد که چگونه مهارت دوست یابی خود را همچون پو و دوستانش تقویت کنند تا بتوانند دوستان خوبی برای خود پیدا کنند.

۱۰- پونی کوچولوی من: نسل جدید

«My Little Pony: A New Generation»

محصول سال ۲۰۲۱ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

پونی کوچولوی من: نسل جدید

داستان این انیمیشن درباره یک پونی کنجکاو و بازیگوش به نام سانی است که به همراه دوست تک شاخ جدیدش ایزی به ماجراجویی در دنیایشان پرداخته و دنبال راهی هستند تا هارمونی را به اکوئستریا بازگردانند. اما این دو دوست در مسیر ماجراجویی خود با مشکلات زیادی روبرو خواهند شد که باید با دوستی و همکاری آن‌ها را پشت سر بگذارند.

دوست یابی و چگونگی دوست شدن با افراد جدید موضوع انیمیشن پونی کوچولوی من: نسل جدید است. اثری که به فرزند شما راه و رسم دوستی با دیگران را یاد می‌دهد و مهارت‌های آنان را نیز در دوست یابی تقویت خواهد کرد. انیمیشنی شاد که می‌تواند محتوای مناسبی را درباره دوست یابی در اختیار فرزند شما قرار دهد.

۰
برچسب ها

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن