دنیای سینمایی مارول : بررسی سریال های مارول | مجله نقد فیلم‌گردی
فیلم شناسی

دنیای سینمایی مارول : بررسی سریال های مارول

مجموعه سریال‌های مارول داستان ابرقهرمانان فرعی دنیای سینمایی را تعریف می‌کند که در کنار قهرمانان اصلی به ماجراجویی می‌پردازند.

دنیای سینمایی مارول که به اختصار «MCU» خوانده می‌شود، متشکل از مجموعه فیلم‌های مرتبط به یکدیگر است. فیلم‌هایی که هر کدام داستانی متفاوت از ابرقهرمانان را تعریف می‌کنند و در نقشه کلی این دنیا هر کدام تکه‌ای از پازل دنیای اصلی را تشکیل می‌دهند. در کنار این فیلم‌ها، سریال های مارول نیز نقش مهمی در پیش برد این دنیا دارند.

دنیای سینمایی مارول: بررسی فیلم های فاز اول مارول

سریال‌های دنیای سینمایی مارول «Marvel Cinematic Universe» بازگو کننده داستان ابرقهرمانانی هستند که فیلم‌های مستقل ندارند. اما به قدری محبوبیت دارند که داستان آن‌ها که ارتباط مستقیمی با وقایع فیلم‌های مارول دارد، برای مخاطبان بازگو شود. در ادامه می‌خواهیم سریال‌های انتشار یافته این دنیای سینمایی جذاب را به صورت تک تک به شما معرفی کنیم.

لیست سریال های مارول به ترتیب سال ساخت

۱- Agents of S.H.I.E.L.D

محصول سال ۲۰۱۳

انتشار یافته در ۷ فصل و ۱۳۶ قسمت

سریال شیلد

سریال مأموران شیلد اختصاص به سازمان مخفی دارد که در دنیای کمیک‌های مارول فعال است. گروهی مخفی که وظیفه آن‌ها تحقیق درباره نیروهای ناشناس، تاریک و فراطبیعی بوده که از مردم عادی در برابر غیرعادی‌ها حفاظت می‌کند. این مجموعه براساس سری کمیک‌های شیلد که توسط استن لی و جک کربی خلق گردید ساخته شده است.

سریال داستان براساس شخصیت فیل کولسن با بازی «Clark Gregg» است. او یکی از ماموران این سازمان است که زیر نظر نیک فیوری با بازی «Samuel L. Jackson» فعالیت می‌کند. کولسن در فصل اول این سریال تلاش می‌کند تا گروهی را تشکیل دهد که سرم ابرسرباز را از دست نیروهای تروریستی خارج کند. فصل اول این سریال ارتباط با فیلم «Captain America: The Winter Soldier» دارد.

امتیاز این سریال از دید ۲۰۷ هزار مخاطب سایت IMDb عدد ۷.۵ است تا در جایگاه اول لیست سریال های مارول قرار بگیرد.

۲- Daredevil

محصول سال ۲۰۱۵

انتشار یافته در ۳ فصل و ۳۹ قسمت

سریال بی باک

سریال بی باک براساس یکی از شخصیت‌های ابرقهرمانی مارول است. دردویل نام ابرقهرمانی است که توسط استن لی خلق گردید. قهرمانی که بینایی خود را از دست داده است ولی با قدرت شنوایی بالای خود و همچنین توان رزمی و بدنی که دارد به مقابله با دشمنانش می‌پردازد. او این توانایی خود را در اثر برخورد یک ماده رادیواکتیو به دست آورده است.

«Charlie Cox» در این سریال نقش بی باک را بازی می‌کند. او در ظاهر یک وکیل نابیناست اما در شب تبدیل به یک ابرقهرمان می‌شود. این سریال یکی از آثار تاریک و پر از خشونت مجموعه دنیای سینمایی مارول است که به عنوان یکی از سریال‌های پیش زمینه برای ساخت سریال مدافعان مارول به حساب می‌آید که فیلم بی باک با بازی «Ben Affleck» نیز از این شخصیت ساخته شده است.

سریال از ۳۸۲ هزار مخاطب سایت IMDb امتیاز ۸.۶ را دریافت کرده است.

تماشای آنلاین فیلم بی باک دوبله فارسی در فیلم‌گردی

۳- The Punisher

محصول سال ۲۰۱۷

انتشار یافته در ۲ فصل و ۲۶ قسمت

سریال مجازاتگر

سریال مجازاتگر براساس شخصیت ضدقهرمان، پانیشر است. شخصیتی که جزو ضدقهرمان‌های مجموعه داستان‌های مرد عنکبوتی است. این شخصیت یک قاتل بدون اخلاقیات است که به دنبال مجازات کردن افرادی بوده که از نظر او مجرم هستند. پانیشر در اصل جزو گروه تاندر بولت‌ها است که در آن شخصیت‌هایی همچون رد هالک، ددپول، مأمور ونوم، لیدر و الکترا حضور دارند.

نقش این ضدقهرمان دنیای سینمایی مارول را «Jon Bernthal» بازی می‌کند. این سریال همچنین به عنوان اسپین آف برای سریال «Daredevil» به حساب می‌آید که به علت مشکلات حقوقی بین مارول و نتفلیکس بعد از پخش ۲ فصل اتمام یافت.

۱۵۴ هزار مخاطب IMDb به این سریال امتیاز ۶.۴ را داده اند. اثری که در لیست سریال های مارول در جایگاه سوم قرار دارد.

۴- WandaVision

محصول سال ۲۰۲۱

انتشار یافته در ۱ فصل و ۹ قسمت

سریال وانداویژن

سریال وانداویژن بر پایه شخصیت‌های اسکارلت ویچ و ویژن است. دو شخصیت ابرقهرمانی که در مجموعه فیلم‌های انتقام جویان حضور داشتند. شخصیت اسکارلت ویچ با بازی «Elizabeth Olsen» برای اولین بار در سال ۱۹۶۴ توسط استن لی خلق شد. شخصیت ویژن با بازی «Paul Bettany» نیز کاراکتر دیگری است که او نیز توسط استن لی در سال ۱۹۶۸ خلق گردید.

داستان سریال درباره اسکارلت ویچ، به همراه همسر خود ویژن است که پس از حوادث انتقام‌جویان: پایان بازی در شهری آرمانی زندگی می‌کنند. ویچ تلاش می‌کند تا با استفاده از قدرت‌های خود مردم شهر را کنترل کند. اما سازمان سورد بعد از متوجه شدن حضور ویچ و ویژن در شهر به این مکان حمله می‌کند تا جلو او را بگیرد.

سریال امتیاز ۸ را از رای ۲۳۶ هزار مخاطب سایت IMDb کسب کرده است.

۵- The Falcon and the Winter Soldier

محصول سال ۲۰۲۱

انتشار یافته در ۱ فصل و ۶ قسمت

سریال فالکون و سرباز زمستان

سریال فالکون و سرباز زمستان براساس دو شخصیت ابرقهرمان تیم انتقام جویان ساخته شده است. فالکون با بازی «Anthony Mackie» و سرباز زمستان با بازی «Sebastian Stan» دو ابرقهرمان دنیای سینمایی مارول هستند. فالکون در سال ۱۹۶۹ توسط استن لی خلق شد و سرباز زمستان در سال ۱۹۴۱ توسط جک کربی خلق گردید.

باکی به همراه سم در این سریال که وقایع آن بعد از فیلم انتقام جویان: پایان بازی است به دنبال جانشینی برای کاپیتان آمریکا هستند. همزمان این دو باید با هلموت زیمو یکی از ضدقهرمان‌های دنیای مارول نیز همکاری کنند تا جلوی گروهی که قصد استفاده از سرم ابرسرباز را دارند بگیرند.

سریال با رای ۱۶۲ هزار مخاطب IMDb امتیاز ۷.۳ را دریافت کرده تا در لیست سریال های مارول جایگاه پنجم را داشته باشد.

تماشای آنلاین کاپیتان آمریکا ۱: نخستین انتقام جو دوبله فارسی در فیلم‌گردی

۶- Loki

محصول سال ۲۰۲۱

انتشار یافته در ۱ فصل و ۶ قسمت

سریال لوکی

سریال لوکی براساس شخصیت محبوب لوکی خدای شرارت ساخته شده است. کاراکتری که به عنوان برادر ثور در فیلم‌های «Thor‎» و «The Avengers» حضور دارد. او که از خدایان ازگارد است به عنوان شرورهای دنیای سینمایی مارول به حساب می‌آید که تبدیل به یک قهرمان در این دنیا می‌شود. این شخصیت در سال ۱۹۴۹ و توسط استن لی خلق گردید.

لوکی در این سریال با بازی «Tom Hiddleston» درگیر ماجرایی با سازمان TVA که خطوط زمانی را تحت کنترل دارد می‌شود. او که توسط این سازمان دستگیر می‌شود باید با نسخه‌های مختلف خود در خطوط زمانی دیگر مقابله کند تا از آشفتگی زمانی که منجر به خطر افتادن دنیا می‌شود جلوگیری کند.

امتیاز ۸.۳ از رای ۲۱۰ هزار مخاطب سایت IMDb این سریال را در لیست سریال های مارول در جایگاه ششم قرار داده است.

۰
برچسب ها

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن