دنیای سینمایی مارول : بررسی فیلم های فاز چهارم مارول | مجله نقد فیلم‌گردی
فیلم شناسی

دنیای سینمایی مارول : بررسی فیلم های فاز چهارم مارول

ابرقهرمانان دنیای کمیک این بار در مجموعه فیلم‌های دنیای سینمایی مارول دور یکدیگر گرد آمده‌اند. مجموعه فیلم‌هایی که توسط استودیو مارول در چهار فاز ساخته شده است.

دنیای سینمایی مارول «Marvel Cinematic Universe» نام بزرگترین پروژه سینمایی حال و حاضر جهان است. پروژه‌ای که توسط کمپانی مارول استودیوز و بر اساس مجموعه کمیک‌های مارول کامیکس ساخته شده است. مجموعه‌ای از فیلم‌های سینمایی با موضوع ابرقهرمانان دنیای کمیک که برای اولین بار در سال ۲۰۰۸ و با پخش فیلم مرد آهنی «Iron Man‎» آغاز شد. همراه ما باشید با معرفی آثار فاز چهارم دنیای سینمایی مارول.

دنیای سینمایی مارول که به اختصار «MCU» خوانده می‌شود، متشکل از مجموعه فیلم‌های مرتبط به یکدیگر است. فیلم‌هایی که هر کدام داستانی متفاوت از ابرقهرمانان را تعریف می‌کنند و در نقشه کلی این دنیا هر کدام تکه‌ای از پازل دنیای اصلی را تشکیل می‌دهند.

بیشتر بخوانید: بررسی فیلم های فاز سوم مارول

مارول این مجموعه آثار را به صورت فاز بندی مشخص کرده است و تا به امروز سه فاز از آن به صورت کامل انتشار یافته است. فاز چهارم این دنیای سینمایی نیز آغاز شده است و همچنان ادامه دارد. در ادامه می‌خواهیم فیلم‌های انتشار یافته این دنیای سینمایی جذاب را به صورت تک تک به شما معرفی کنیم و مشخص کنیم هر فیلم در کدام فاز سینمایی مارول قرار داد.

لیست فیلم های فاز چهارم دنیای سینمایی مارول از معرفی فیلم بیوه سیاه تا مردعنکبوتی: راهی به خانه نیست

۱- Black Widow

محصول سال ۲۰۲۱

بیوه سیاه

اولین فیلم از لیست آثار فاز چهارم مارول به بیوه سیاه تعلق دارد. فیلمی که براساس شخصیت ناتاشا رومانوف یکی از اعضای اصلی گروه انتقام جویان ساخته شده است. شخصیتی که در سال ۱۹۶۴ و توسط استن لی خلق شد. او یک قاتل ماهر است که توسط کشور روسیه آموزش دید تا تبدیل به یکی از قاتلان خطرناک جهان شود.

نقش این شخصیت را «Scarlett Johansson» بازی می‌کند و داستان فیلم درباره وقایع بعد از جنگ داخلی و قبل از جنگ ابدیت است که ناتاشا متوجه می‌شود گروهی که او را آموزش داده‌اند در حال برنامه ریزی توطئه‌ای جهانی هستند. به همین خاطر ناتاشا به همراه خواهر خوانده خود تلاش می‌کنند تا گروه رومانوف را نابود کنند.

فیلم در مجموع فروشی ۳۷۹ میلیون دلاری را تجربه کرد و امتیاز آن از سایت IMDb عدد ۶.۸ بود.

۲- Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

محصول سال ۲۰۲۱

شانگ چی و افسانه ده حلقه

دومین فیلم از لیست فاز چهارم شانگ چی و افسانه ده حلقه است. فیلمی که یکی از شخصیت‌های کمیک مارول با نام شانگ چی است. این قهرمان برای اولین بار در سال ۱۹۷۳ و توسط استیو اینگلهارت خلق گردید. او که استاد هنرهای رزمی چینی است اولین ابرقهرمان آسیایی مارول به حساب میآید که فیلمی مستقل را در فاز چهارم به خود اختصاص داده است.

داستان فیلم درباره ده حلقه قدرت است که برای صاحبانش قدرت‌های خاص به وجود می‌آورد. حال شانگ چی که به عنوان یک استاد هنرهای رزمی در سان فرانسیسکو زندگی می‌کند مورد حمله انجمن ده حلقه قرار می‌گیرد. انجمنی که می‌خواهند تاریکی بر زمین حکم فرما شود اما این قهرمان و دوستانش باید جلوی این اتفاق را بگیرند و از ده حلقه قدرت محافظت کنند.

فروش ۴۱۴ میلیون دلاری حاصل کار این اثر بود که امتیاز ۷.۹ را از سایت IMDb دریافت کرده است.

۳- Eternals

محصول سال ۲۰۲۱

فیلم جاودانگان

فیلم جاودانگان سومین فیلم فاز چهارم مارول است. فیلمی که اختصاص به یکی از نژادهای معروف دنیای کمیک‌های مارول دارد که در سال ۱۹۷۶ به مخاطبان معرفی شدند. این گروه توسط استن لی خلق شدند و جزو نژادهای برتر در دنیای سینمایی مارول به حساب می‌آیند. گروه جاودانگان را می‌توان شروع جدید معرفی ابرقهرمان های ماورل در دنیای سینمایی‌اش دانست.

فیلم جاودانگان یکی از آثار پرستاره مارول است که در آن «Angelina Jolie»، «Salma Hayek» و «Kit Harington» بازی می‌کنند. این افراد که دارای قدرت‌های خاص‌اند، موجوداتی شبیه به انسان‌ها هستند که از ابتدای تاریخ بشر بر روی زمین زندگی می‌کردند و وظیفه آن‌ها مخافظت از ساکنان کره خاکی است.

فیلم قرار است در نوامبر ۲۰۲۱ به صورت عمومی به اکران درآید.

۴- Spider-Man: No Way Home

محصول سال ۲۰۲۱

فیلم مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست

فیلم مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست ادامه فیلم مرد عنکبوتی: دور از خانه و چهارمین فیلم از مجموعه فیلم‌های فاز چهارم در دنیای سینمایی مارول است. مرد عنکبوتی با قدرت‌های خود که مشابه عنکبوت است یکی از شخصیت‌های جذاب و مهم دنیای سینمایی مارول به حساب می‌آید. شخصیتی که در سال ۱۹۶۲ و توسط «Stan Lee» خلق شد.

ما در این قسمت شاهد خواهیم بود که بعد از افشا شدن هویت پیتر پارکر به عنوان مرد عنکبوتی، او از دکتر استرنج می‌خواهد تا با جادو هویت او را بازگرداند. اما این بازگرداندن هویت باعث می‌شود که اتفاقات عجیبی در دنیا رخ دهد.

فیلم قرار است در دسامبر ۲۰۲۱ به صورت عمومی به اکران در آید.

۵- Doctor Strange in the Multiverse of Madness

محصول سال ۲۰۲۲

دکتر استرنج در چندجهانی دیوانگی

فیلم دکتر استرنج در چندجهانی دیوانگی ادامه فیلم دکتر استرنج در فاز چهارم مارول اثر پنجم است. فیلمی بر پایه شخصیت دکتر استرنج با بازی «Benedict Cumberbatch» که جادوگر ماهری است و قدرت‌های بسیار خاصی در دنیای مارول دارد. این شخصیت برای اولین بار در سال ۱۹۶۳ به مخاطبان معرفی شد و خالق آن استن لی است.

داستان فیلم جدید دکتر استرنج با سریال وانداویژن، سریال لوکی و فیلم مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست مرتبط است. ماجرای فیلم پس از اتفاقات فیلم انتقام جویان: پایان بازی رخ می‌دهد. دکتر استرنج به دنبال سنگ زمان سفری ماجراجویانه را آغاز می‌کند که منجر به آزاد شدن شیطانی باستانی میگردد. حال این شخصیت باید در مقابل نیروهای تاریکی بایستد.

فیلم در مارس ۲۰۲۲ به صورت عمومی اکران خواهد شد.

۶- Thor: Love and Thunder

محصول سال ۲۰۲۲

ثور: عشق و تندر

فیلم ششم از دنیای سینمایی مارول ثور: عشق و تندر که ادامه‌ای بر فیلم رگناروک ثور است، نام دارد. این فیلم چهارمین اثر اختصاصی شخصیت ثور است. شخصیتی که برگرفته از نام یکی از خدایان اسکاندیناوی است، در سال ۱۹۶۲ و در کمیک سفر به اسرار به مخاطبان معرفی شد. او که توسط جک کربی « Jack Kirby» و استن لی خلق شد، یکی از مهم‌ترین شخصیت‌های دنیای سینمایی مارول به حساب می‌آید.

«Chris Hemsworth» که نقش ثور را در این فیلم ایفا می‌کند به دنبال عشق خود می‌گردد. این در حالی است که سرزمین آزگارد بدون فرمانروا مانده و والکیری در صدد آن است تا فرمانروایی جدید را برای سرزمین خدایان پیدا کند. از سویی دیگر جین فاستر که قدرت خدایان را کسب کرده و لایق بلند کردن میولنیر و تبدیل شدن به ثور جدید است.

فیلم در فوریه سال ۲۰۲۲ به اکران عمومی در خواهد آمد.

۷- Black Panther: Wakanda Forever

محصول سال ۲۰۲۲

پلنگ سیاه: واکاندا تا ابد

هفتمین فیلم در لیست فاز چهارم مارول پلنگ سیاه: واکاندا تا ابد ادامه‌ای بر فیلم پلنگ سیاه است. پلنگ سیاه شخصیتی سیاه‌پوست است که برای اولین بار در کمیک چهار شگفت‌انگیز و در سال ۱۹۶۶ خلق شد. کاراکتری که استن لی و جک کربی را آن را به وجود آوردند. او قدرت‌های بدنی بالا و همچنین تکنولوژی فوق پیشرفته‌ای دارد که متعلق به مردم واکانداست.

قسمت دوم از فیلم پلنگ سیاه درباره تاجگذاری پادشاه جدید مردم واکاندا است. پادشاهی که بعد از مرگ «Chadwick Boseman» شخص دیگری قرار است تا پنگ سیاه جدید باشد. از سویی درگیری بین مردمان واکاندا و مردمان آتلانتیس نیز آغاز شده است. نبردی که در آن این دو ملت مخفی باید در مقابل خطرات از خود محافظت کنند.

فیلم در نوامبر سال ۲۰۲۲ به اکران عمومی در خواهد آمد.

۸- The Marvels

محصول سال ۲۰۲۳

فیلم مارول‌ ها

فیلم مارول ها هشتمین اثر در فاز چهارم دنیای سینمایی مارول است. اثری که ادامه‌ای بر فیلم «Captain Marvel» به حساب می‌آید. این شخصیت توسط روی توماس در سال ۱۹۶۸ خلق و در کمیک ابرقهرمان‌های مارول برای اولین بار ظاهر گشت. او که تحت تاثیر پرتوهای کیهانی قرار گرفته است قدرتی مافوق بشری دارد که به او اجازه پرواز و همچنین قدرت فیزیکی بالا را می‌دهد.

فیلم درباره ماجراجویی‌های سه شخصیت کاپیتان مارول با بازی «Brie Larson»، مونیکا رمبو و کامالا خان است. سه دختر ابرقهرمان دنیای سینمایی مارول قرار است در ماجراجویی فضایی خود با نیروهای تاریکی کهکشان به خصوص مایکل کورواک روبرو شوند.

فیلم در تاریخ فوریه سال ۲۰۲۳ اکران عمومی خواهد شد.

۹- Guardians of the Galaxy Vol. 3

محصول سال ۲۰۲۳

نگهبانان کهکشان بخش ۳

نگهبانان کهکشان بخش ۳ ادامه‌ای بر فیلم نگهبانان کهکشان ۲ و نهمین فیلم در لیست فاز چهارم دنیای سینمایی مارول است. نگهبانان کهکشان تیمی متشکل از چند ابرقهرمان فضایی شامل گامورا، راکت، درکس و گروت است که به رهبری استار لرد در فضاهای ناشناخته با خطرات جهانی مبارزه می‌کنند. این تیم برای اولین بار در مجموعه کمیک‌های نابودی: کانکوئست و در سال ۲۰۰۸ به مخاطبان معرفی شد.

قسمت سوم این مجموعه با بازی «Chris Pratt» بعد از ماجراهای فیلم انتقام جویان: پایان بازی خواهد بود. جایی که تیم نگهبانان کهشان عضوی جدید را می‌پذیرند و حال گروه جدید باید به دنبال پیدا کردن گامورا باشند که ناپدید شده است.

فیلم در می سال ۲۰۲۳ اکران عمومی خواهد شد.

۱۰- Ant-Man and the Wasp: Quantumania

محصول سال ۲۰۲۳

مرد مورچه‌ای و زنبورک: شیدایی کوانتومی

آخرین فیلم در لیست آثار فاز چهارم مارول مرد مورچه‌ای و زنبورک: شیدایی کوانتومی و ادامه‌ای بر فیلم مرد مورچه ای ۲ است. مرد مورچه‌ای با نام اسکات لنگ، ابرقهرمانی است که توانایی بزرگ و کوچک کردن سایز خود را دارد. این شخصیت برای اولین بار در سال ۱۹۷۹ و در کمیک انتقام جویان به مخاطبان معرفی شد. کاراکتری که توسط توسط دیوید میکلینی و جان بیرن خلق شده است.

قسمت سوم مرد مورچه‌ای به تقابل این ابرقهرمان با شخصیت کنگ فاتح است. مرد مورچه‌ای به همراه زنبورک قرار است ماجراجویی کوانتومی داشته باشند و در این حین در مقابل کنگ فاتح نیز قرار بگیرند و نگذارند که او نقشه‌های خود را اجرا کند.

فیلم در ژوئیه ۲۰۲۳ اکران خواهد شد تا آخرین فیلم در لیست فاز چهارم دنیای سینمایی مارول باشد.

۰
برچسب ها

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن