بهترین فیلم های عاشقانه 2020 | مجله نقد فیلم گردی
فیلم شناسی

بهترین فیلم های عاشقانه ۲۰۲۰

همراه ما باشید تا 10 فیلم عاشقانه سال 2020 را که مخاطبان در سراسر جهان به تماشای آن‌ها نشسته‌اند، به صورت خلاصه به شما مخاطبان مجله نقد فیلم گردی معرفی کنیم.

شروع بیماری کرونا برای علاقمندانی که در انتظار فیلم های عاشقانه ۲۰۲۰ بودند خبر خوبی نبود. زیرا این بیماری باعث بسته شدن سینماها و از بین رفتن لذت دیدن آثار عاشقانه بر روی پرده نقره‌ای سینما شد. علاقمندانی که انتظار داشتند تا در سال ۲۰۲۰ دوباره آثار خوبی را همچون سال‌های گذشته تماشا کنند.

آثار عاشقانه‌ای که عشق را همچون یک سردرگمی در حلقه‌های زمانی، عکس یک عکاس، عشقی افلاطونی و یا عشق معمولی زوجی میانسال به نمایش می‌گذارند. به همین دلیل است که عشق در سینما یکی از مهم‌ترین ارکانی است که مهم نیست چند اثر درباره آن ساخته شود، زیرا عشق بر پرده نقره‌ای هرگز تمام نمی‌شود.

اگر شما هم به عشق‌های افلاطونی اعتقاد دارید همراه ما باشید تا ‌در این لیست ۱۰ فیلم برتر عاشقانه ۲۰۲۰ را به انتخاب مخاطبان آثار عاشقانه سینما به شما معرفی می‌کنیم.

لیست ۱۰ فیلم عاشقانه ۲۰۲۰ به ترتیب رتبه سایت راتن تومیتو

۱- Palm Springs

محصول سال ۲۰۲۰

فیلم پالم اسپرینگز

فیلم پالم اسپرینگز اثری عاشقانه با چاشنی دنیای علمی و تخیلی است. داستان دو جوان که در عروسی دوستان خود شرکت می‌کنند اما خبر ندارند که این مهمانی تبدیل به کابوس و سپس زندگی عاشقانه آن‌ها می‌شود. زیرا این دو نفر در یک حلقه زمانی تکرار شونده گیر افتاده و مجبور هستند بارها این مهمانی تکرار کنند.

«Max Barbakow» کارگردان این اثر بوده و بازیگرانی همچون «Andy Samberg»، «Cristin Milioti» و «J.K. Simmons» در این اثر بازی می‌کنند. فیلم پالم اسپرینگز از جمله آثار کمدی عاشقانه‌ای است که نه تنها مخاطبان آن را پسندیده‌اند بلکه سایت‌هایی همچون متاکریتیک و راتن تومیتو نیز این اثر را در لیست بهترین آثار سال ۲۰۲۰ قرار داده‌اند.

فیلم با رای ۱۲۹ هزار نفر و امتیاز ۷.۴ از مخاطبان سایت imdb در لیست فیلم های عاشقانه ۲۰۲۰ در جایگاه اول قرار دارد.

بهترین فیلم های عاشقانه ایرانی

۲- The Half of It

محصول سال ۲۰۲۰

فیلم نیمی از آن

فیلم نیمی از آن اثری عاشقانه درباره دو نوجوان است. اثری که عشق را فراتر از نژادها به نمایش می‌گذارد و به آن لقب عشق افلاطونی می‌دهد. عشقی که دو نوجوان داستان را درگیر مشکلات و کش و قوس‌های خانوادگی و اجتماعی بسیاری در جامعه و مدرسه می‌کند. اثری تاثیر گذار که شاید ایده‌ای تکراری را به مخاطب ارائه کند اما همچنان ارزش دیده شدن را دارد.

فیلم را «Alice Wu» کارگردان چینی آمریکایی ساخته و بازیگرانی همچون «Leah Lewis» و «Daniel Diemer» در آن به ایفای نقش پرداخته‌اند. فیلم اقتباسی از نمایشنامه «Edmond Rostand» بوده و همچنین توانست است در جشنواره فیلم ترایبکای ۲۰۲۰ برنده جایزه شود.

فیلم با امتیاز ۶.۹ از رای ۳۲ هزار مخاطب از سایت imdb در رده دوم لیست ما قرار دارد.

۳- Spontaneous

محصول سال ۲۰۲۰

فیلم خودجوش

فیلم خودجوش را باید بیشتر در رده آثار کمدی عاشقانه قرار داد. فیلم به بررسی مشکلات و اضطراب‌های دانش آموزان که ناشی از حوادث تیراندازی‌های مکرر در مدارس آمریکا است، می‌پردازد. داستان فیلم درباره دختر نوجوانی است که با یک بیماری مرموز و واگیردار مواجهه می‌شود که زندگی او را دگرگون می‌کند. حال این بیماری عجیب به همراه داستان عاشقانه شخصیت‌های اثر اتفاقات جذابی را رقم می‌زند.

فیلم را «Brian Duffield» بر اساس رمانی از «Aaron Starmer» کارگردانی کرده است. رمانی که «Katherine Langford» و «Charlie Plummer» در نقش کاراکترهای داستان بازی کرده‌اند. فیلم در دوران قبل از بیماری کرونا ساخته شده و همین موضوع دلیلی شد تا اثر بیشتر مورد توجه مخاطبان و منتقدان قرار گیرد.

فیلم با امتیاز ۶.۵ از مجموع ۹.۶ هزار رای مخاطب سایت imdb در رده سوم لیست فیلم های عاشقانه ۲۰۲۰ قرار می گیرد.

بهترین فیلم های عاشقانه دنیای سینما

۴- Ordinary Love

محصول سال ۲۰۲۰

فیلم عشق معمولی

فیلم عشق معمولی داستانی از جنس فداکاری دارد. داستان زوج میانسالی که یکی درگیر بیماری سرطان است و دیگر نیز در کنار او سرطان را تجربه می‌کند. فیلم قصه‌ای عاشقانه را از رابطه عمیق این زوج نشان می‌دهد که چگونه مراحل تشخیص، جراحی و شیمی درمانی را پشت سر می‌گذارند. قصه‌ای که در آن عشق در کنار تجربه‌ای دردناک به تصویر کشیده می‌شود.

فیلم را «Lisa Barros D’Sa» و «Glenn Leyburn» کارگردانی کرده‌اند. اثری که در آن «Lesley Manville» و «Liam Neeson» ایفای نقش کرده و توانسته‌اند نظر منتقدان و مخاطبان را به خود جلب کنند. فیلمی که متاکریتیک به آن امتیاز ۷۳ و راتن تومیتو نیز امتیاز ۹۳ را برای آن در نظر گرفته‌اند.

فیلم با امتیاز ۶.۶ از رای ۳.۶ هزار نفر مخاطب imdb در جایگاه چهارم لیست ایستاده است.

۵- Sylvie’s Love

محصول سال ۲۰۲۰

فیلم عشق سیلوی

فیلم عشق سیلوی داستانی کهن را در سینما بار دیگر بر پرده نقره‌ای برده است. داستان دختری جوان که در مغازه پدر خود فعالیت می‌کند و پسری نوازنده که دل در گرو دختر جوان دارد. فیلمی عاشقانه که داستان آن در محله‌های نیویورک و میان زوج سیاه‌پوستی روایت می‌شود که یکی می‌خواهد موسیقیدان شود و دیگری به دنبال آرزوهای خود است.

فیلم به کارگردانی «Eugene Ashe» ساخته شده است و بازیگرانی همچون «Tessa Thompson» و «Nnamdi Asomugha» در آن به ایفای نقش پرداخته‌اند. فیلم جزو آثار عاشقانه برتر سال ۲۰۲۰ است که توسط استودیو آمازون ساخته شده و توانست از منتقدان سایت راتن تومیتو امتیاز ۹۳ را دریافت کند.

فیلم با رای ۵.۲ هزار نفر از مخاطبان سایت imdb که به آن امتیاز ۶.۸ داده‌اند در جایگاه پنجم لیست فیلم های عاشقانه ۲۰۲۰ قرار دارد.

۶- Words on Bathroom Walls

محصول سال ۲۰۲۰

فیلم کلمات روی دیوارهای حمام

فیلم کلمات روی دیوارهای حمام داستان پسری را بازگو می‌کند که با مشکلات روانی حاد دست و پنجه نرم می‌کند. او که درگیر ماجرایی عاشقانه با دختری جوان شده است، می‌ترسد که بیماری روانی او تبدیل به مانعی برای ابراز احساساتش شود. اما دختری که او عاشقش شده با وجود تمام مشکلات به پسر کمک می‌کند تا نه تنها بر بیماری خود پیروز شود بلکه ضعف‌های خود را نیز بپذیرد.

فیلم توسط «Thor Freudenthal» ساخته شده است و بازیگرانی همچون «Charlie Plummer»، «Andy Garcia» و «Taylor Russell» در آن به ایفای نقش پرداخته‌اند. فیلم کلمات روی دیوارهای حمام جزو اثار شاخص عاشقانه‌ای است که منتقدان سایت‌های متاکریتیک و راتن تومیتو به آن امتیازات بالایی را داده‌اند.

فیلم با رای ۶.۸ هزار مخاطب و امتیاز ۷.۲ سایت imdb مواجه شده است و در جایگاه ششم لیست ما قرا دارد.

۷- The Photograph

محصول سال ۲۰۲۰

فیلم عکس

فیلم عکس داستان زوجی آمریکایی را مورد کنکاش قرار می‌دهد که عشق آن‌ها تحت شعاع تصمیماتی که گرفته‌اند قرار می‌گیرد. تصمیماتی که این سوالات را در ذهن آن‌ها ایجاد می‌کند که آیا اصلا عشقی میان آن‌ها وجود داشته است و یا خیر. فیلم تلاش دارد تا نشان دهد که تنها عشق برای ایجاد رابطه کافی نیست و باید از این عشق در طول زمان محافظت کرد.

«Stella Meghie» فیلم را کارگردانی کرده و «Issa Rae» به همراه «LaKeith Stanfield» در این فیلم ایفای نقش کرده‌اند. فیلم عکس جزو آثار خوب سینمای عاشقانه است که توانسته نظر مخاطبان را نیز جلب کند.

فیلم با امتیاز ۶.۱ از ۴.۷ هزار رای مخاطبان سایت imdb در لیست ما جایگاه هفتم را دارد.

۸- Emma

محصول سال ۲۰۲۰

فیلم اما

فیلم اما اقتباسی آزاد از رمان مشهور «Jane Austen» است. فیلمی عاشقانه که زندگی دختری خودخواه را به نمایش می‌گذارد. داستان عاشقانه‌ای که میان چند دوست آن هم در اتمسفر داستانی قرن ۱۸ میلادی می‌گذرد و روایت‌گر داستان‌های کلاسیک است. فیلمی که قطعا گزینه خوبی برای تماشای عشق خواهد بود.

فیلم توسط «Autumn de Wilde» کارگردانی شده است اما نقطه قوت فیلم حضور «Anya Taylor-Joy» بازیگر مشهور این روزهای سینما در نقش شخصیت اصلی فیلم است. بازیگری که در سریال «The Queen’s Gambit» نشان داده است که توانایی بالایی در بازیگری دارد. همچنین او برای بازی در این فیلم نامزد جایزه‌ بهترین بازیگر نقش اول زن در جشنواره گلدن گلوب نیز شده است.

فیلم با امتیاز ۶.۷ از ۴۱ هزار مخاطب سایت imdb هشتمین اثر در لیست بهترین فیلم های عاشقانه ۲۰۲۰ است.

تماشای آنلاین سریال گامبی وزیر

۹- All the Bright Places

محصول سال ۲۰۲۰

فیلم همه مکان‌های روشن

فیلم همه مکان‌های روشن نمایش دهنده چگونگی رشد یک رابطه عاطفی است. فیلمی عاشقانه که به زیبایی شما را غرق در دنیای دو نوجوان می‌کند که چگونه در کنار یکدیگر معنای عشق را می‌فهمند. اثری که در آن خواهید فهمید که دو نفر چگونه برای یکدیگر ساخته می‌شوند و تنها در کنار یکدیگر خواهند توانست به زندگی خود ادامه دهند.

«Brett Haley» کارگردان این اثر است و بازیگرانی همچون «Elle Fanning» و «Justice Smith» در آن به ایفای نقش پرداخته‌اند. فیلم بر‌اساس رمانی، نوشته «Jennifer Niven» است که جزو آثار برجسته عاشقانه در سال ۲۰۱۴ به حساب می‌آید.

فیلم با امتیاز ۶.۵ و رای ۲۵ هزار نفر در سایت imdb در جایگاه نهم لیست ما قرار دارد.

۱۰- The High Note

محصول سال ۲۰۲۰

فیلم نت بالا

فیلم نت بالا داستانی درباره موسیقی و عشق است. داستان خواننده‌ای مشهور و دستیارش که برای اولین بار تجربه‌ای عاشقانه را پشت سر می‌گذارند. فیلمی که نشان می‌دهد آدم‌های متفاوت با آرزوهای متفاوت نیز می‌توانند در کنار یکدیگر قرار گرفته و داستانی رمانتیک را برای مخاطب رقم بزنند.

فیلم را «Nisha Ganatra» کارگردانی کرده است و بازیگرانی همچون «Dakota Johnson» و «Kelvin Harrison Jr.» در آن ایفای نقش کرده‌اند. فیلم نت بالا همچنین توانسته است در جشنواره «People’s Choice Awards» با رای مخاطبان به عنوان بهترین اثر عاشقانه در سال ۲۰۲۰ انتخاب شود.

فیلم با رای ۸ هزار نفر و امتیاز ۶.۵ آخرین فیلم در لیست بهترین فیلم های عاشقانه ۲۰۲۰ ما است.

۰
برچسب ها

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن