معرفی مجموعه فیلم های مرد عنکبوتی | مجله نقد فیلم‌گردی
فیلم شناسی

معرفی مجموعه فیلم های مرد عنکبوتی

مرد عنکبوتی یا اسپایدرمن یکی از شخصیت‌های مهم دنیای سینمایی مارول است که در این مطلب به معرفی تمامی فیلم‌های این شخصیت محبوب خواهیم پرداخت.

مرد عنکبوتی با قدرت‌های خود که مشابه عنکبوت است یکی از شخصیت‌های جذاب و مهم دنیای سینمایی مارول به حساب می‌آید. شخصیتی که در سال ۱۹۶۲ و توسط «Stan Lee» خلق شد. استن لی یکی از مهم‌ترین توسعه‌دهندگان دنیای ابرقهرمانان به حساب می‌آید که بسیاری از ابرقهرمانان حاضر در فیلم‌های مارول را خلق کرده است.

اسپایدر من داستان پسر نوجوانی است که بعد از گزیده شدن توسط یک عنکبوت، قدرت‌های مافوق بشری کسب می‌کند. شخصیتی که در دنیای کمیک‌ها مجموعه داستان‌های خود را دارد و در سال ۲۰۰۲ اولین فیلم اختصاصی خود را بر پرده سینماها برد. ابرقهرمانی که کودکان و نوجوانان عاشق او هستند و به عنوان نمادی از دنیای نوجوانی شناخته می‌شود.

پس اگر شما هم همچون ما عاشق تاب خوردن با تارهای عنکبوتی در میان آسمان خراش‌های شهر هستید، ما را همراهی کنید تا تمامی فیلم‌هایی که مرد عنکبوتی در آن‌ها حضور داشته است را به شما مخاطبان فیلم‌گردی معرفی کنیم.

لیست مجموعه فیلم های مرد عنکبوتی

۱- Spider-Man 1

محصول سال ۲۰۰۲

مرد عنکبوتی 1

فیلم مرد عنکبوتی ۱ اولین قسمت از سه‌گانه ابتدایی اسپایدرمن است. در این فیلم پیتر پارکر بعد از به دست آوردن قدرت‌های خود و مرگ عمویش تصمیم می‌گیرد تا تبدیل به یک قهرمان شود. اما در همین زمان دانشمندی به نام نورمن آزبورن نیز در حال تحقیق بر روی گازی عجیب است که قدرت‌های انسانی را افزایش می‌دهد. آزبورن بعد از استفاده گاز بر روی خود تبدیل به گرین گابلین شده و تبدیل به دشمن او می‌شود.

فیلم را «Sam Raimi» کارگردانی کرده است و نقش پیتر پارکر را در این فیلم «Tobey Maguire» بازی می‌کند. این سری از فیلم های مرد عنکبوتی توسط سونی پیکچرز ساخته شده است و «Willem Dafoe»، «Kirsten Dunst» و «James Franco» در آن بازی می‌کنند.

فیلم در وبگاه imdb از رای ۷۲۶ هزار نفر امتیاز ۷.۳ را دریافت کرده است. منتقدان سایت rottentomatoes نیز به این فیلم امتیاز ۹۰ را داده‌اند.

۲- Spider-Man 2

محصول سال ۲۰۰۴

مرد عنکبوتی 2

فیلم مرد عنکبوتی ۲ دومین قسمت از سری فیلم های مرد عنکبوتی است که این شخصیت را وارد چالش عشقی می‌کند. پیتر که نمی‌تواند بین زندگی ابرقهرمانی خود و زندگی شخصیش تعادل برقرار کند تصمیم می‌گیرد تا دیگر ابرقهرمان نباشد، اما حضور دکتر اوتو اکتاویوس با بازوهای مکانیکی که دارد باعث می‌شود تا پیتر پارکر دوباره لباس خود را به تن کند.

«Sam Raimi» همچون اثر قبلی این فیلم را ساخته و «Tobey Maguire» بازیگر نقش پیتر پارکر است. «Alfred Molina»، «Kirsten Dunst» و «James Franco» بازیگران این فیلم هستند که توسط سونی پیکچرز ساخته شده است.

فیلم از ۵۷۶ هزار رای مخاطبان سایت imdb امتیاز ۷.۳ و از منتقدان سایت rottentomatoes نیز به آن امتیاز ۹۳ را اختصاص داده‌اند.

۳- Spider-Man 3

محصول سال ۲۰۰۷

مرد عنکبوتی 3

فیلم مرد عنکبوتی ۳ آخرین قسمت از سه‌گانه ابتدایی مرد عنکبوتی است. در این فیلم پیتر پارکر با موجود فضایی عجیبی به نام ونوم برخورد می‌کند که باعث می‌شود مرد عنکبوتی سیاه به وجود بیاید. از سمتی شخصیت مرد شنی نیز از سمت دیگری با اسپایدرمن روبرو می‌شود. حال پیتر پارکر نه تنها باید با ونوم مبارزه کند بلکه باید در مقابل مرد شنی نیز بایستد.

فیلم همچون دو قسمت قبلی توسط «Sam Raimi» و با بازی «Tobey Maguire» ساخته شد. «Kirsten Dunst»، «James Franco» و «Thomas Haden Church» در این فیلم به ایفای نقش پرداخته‌اند. سه‌گانه مرد عنکبوتی با فیلم سوم به پایان می‌رسد، سه‌گانه‌ای که در زمان خود یکی از موفق‌ترین سه‌گانه‌های فیلم‌های ابرقهرمانی به حساب می‌آید.

امتیاز ۶.۲ حاصل رای ۵۲۵ هزار مخاطب imdb به این فیلم بود و سایت rottentomatoes نیز امتیاز ۶۳ را به اثر داد.

۴- The Amazing Spider-Man

محصول سال ۲۰۱۲

مرد عنکبوتی شگفت انگیز

فیلم مرد عنکبوتی شگفت انگیز چهارمین اثر از مجموعه فیلم های مرد عنکبوتی است. این فیلم را می‌توان بازسازی دوباره قسمت اول از سه‌گانه ابتدایی دانست جایی که پیتر پارکر با ورود به آزمایشگاه آسکورپ توسط عنکبوتی جهش یافته نیش زده می‌شود و قدرت‌های ماورالطبیعه خود را پیدا می‌کند. حال او با قدرت‌های جدیدش تبدیل به ابرقهرمانی می‌شود که باید شهر را از خطرات حفظ کند.

فیلم چهارم توسط «Marc Webb» کارگردانی شده و بازیگر جدید اسپایدرمن نیز «Andrew Garfield» است. این فیلم برخلاف اولین فیلم ساخته شده، اقتباسی از داستان اصلی مرد عنکبوتی در سری کمیک‌های این ابرقهرمان است. فیلمی که «Emma Stone» و «Rhys Ifans» نیز در آن به ایفای نقش پرداختند.

مخاطبان این فیلم در سایت imdb از رای ۵۸۲ هزار نفر امتیاز ۶.۹ را به اثر داده‌اند و امتیاز فیلم در سایت rottentomatoes نیز ۷۲ است.

۵- The Amazing Spider-Man 2

محصول سال ۲۰۱۴

مرد عنکبوتی شگفت انگیز 2

فیلم مرد عنکبوتی شگفت انگیز ۲ دومین قسمت از سری دوم فیلم های مرد عنکبوتی است. پیتر در این فیلم باید در مقابل شروری به نام الکترا بایستد. فردی که قدرت الکتریسیته دارد و می‌خواهد تا مردم شهر را از بین ببرد. اما مرد عنکبوتی در مقابل این شرور قرار می‌گیرد تا مانع اعمال خطرناک او شود. از سمتی پیتر باید در مقابل دوست خود هری نیز قرار بگیرد که کار را برای او سخت‌تر می‌کند.

فیلم همچون اثر قبلی توسط «Marc Webb» کارگردانی شد و «Andrew Garfield» نیز مرد عنکبوتی است. «Emma Stone»، «Jamie Foxx» و «Dane DeHaan» نیز دیگر بازیگران فیلم هستند. همچنین این فیلم آخرین حضور مستقل اسپایدرمن در آثار جداگانه از دنیای سینمایی مارول است.

امتیاز ۶.۶ از رای ۴۳۶ هزار مخاطب imdb و امتیاز ۵۲ از سایت rottentomatoes عملکرد این فیلم در نظر مخاطبان است.

۵.۵- Captain America: Civil War

محصول سال ۲۰۱۶

فیلم کاپیتان آمریکا 3: جنگ داخلی

فیلم کاپیتان آمریکا ۳: جنگ داخلی اولین حضور شخصیت مرد عنکبوتی در دنیای سینمای مارول است. تا قبل از این حق امتیاز شخصیت مرد عنکبوتی در اختیار کمپانی سونی پیکچرز بود که در سال ۲۰۱۵ این کمپانی طی قراردادی حق امتیاز استفاده از این شخصیت را با کمپانی مارول داد.

قراردادی که باعث شد مرد عنکبوتی به یکی از شخصیت‌های دنیای مارول و عضو گروه انتقام جویان تبدیل شود. مرد عنکبوتی در این فیلم توسط مرد آهنی پیدا شده و او به عنوان سرپرست جدید پیتر پارکر، این ابرقهرمان جدید را به مخاطبان معرفی می‌کند. اسپایدرمن همچنین حضور کوتاهی در نبرد میان کاپیتان آمریکا و مرد آهنی دارد.

دنیای سینمایی مارول : بررسی فیلم های فاز اول مارول

۶- Spider-Man: Homecoming

محصول سال ۲۰۱۶

فیلم مرد عنکبوتی بازگشت به خانه

فیلم مرد عنکبوتی بازگشت به خانه اولین فیلم از سری فیلم های مرد عنکبوتی است که در دنیای سینمایی مارول قرار دارد. پیتر پارکر بعد از اتفاقات فیلم جنگ داخلی ارتباط خود را با تونی استارک از دست می‌دهد. همین باعث می‌شود تا پیتر لباسی را که استارک طراحی کرده بپوشد و شروع به مبارزه با جرم جنایت کند.

فیلم توسط «Jon Watts» کارگردانی شده و «Tom Holland» سومین بازیگری است که ایفای نقش پیتر پارکر را بر عهده می‌گیرد. «Jacob Batalon»، «Michael Keaton» و «Zendaya» نیز دیگر بازیگران این فیلم هستند. این فیلم همچنین توانسته است برنده جایزه « Teen Choice Awards» نیز باشد.

۵۵۶ هزار مخاطب در سایت imdb به فیلم امتیاز ۷.۴ و منتقدان سایت rottentomatoes نیز به آن ۹۲ را اختصاص داده‌اند.

۶.۵- Avengers: Infinity War and Endgame

محصول سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹

فیلم انتقام جویان: جنگ ابدیت

فیلم انتقام جویان: جنگ ابدیت و فیلم انتقام جویان: پایان بازی دو فیلم دیگری هستند که اسپایدرمن به عنوان عضوی از گروه انتقام جویان در این دو فیلم حضوری کوتاه دارد. دو فیلمی که در آن مرد عنکبوتی به همراه دیگر ابرقهرمانان مارول تلاش می‌کنند تا در مقابل تانوس ایستاده و او را شکست دهند.

۷- Spider-Man: Far From Home

محصول سال ۲۰۱۹

فیلم مرد عنکبوتی: دور از خانه

فیلم مرد عنکبوتی: دور از خانه هفتمین فیلم از سری آثار مرد عنکبوتی است. در این فیلم که داستانش بعد از فیلم انتقام جویان و مرگ تونی استارک می‌گذرد، پیتر پارکر به همراه دوستانش به اردویی در اروپا می‌روند. در این سفر مرد عنکبوتی و میستریو با یکدیگر همکاری می‌کنند تا علیه المنتال‌ها بجنگند اما این همه ماجرا نیست.

فیلم توسط «Jon Watts» کارگردانی شده و «Tom Holland» به عنوان اسپایدرمن در این فیلم به همراه «Jacob Batalon»، «Jake Gyllenhaal» و «Samuel L. Jackson» جلوی دوربین می‌رود. این فیلم نیز همانند قسمت قبل برنده جایزه « Teen Choice Awards» شده است.

امتیاز مخاطبان از میان ۳۸۱ هزار رای imdb به فیلم ۷.۴ بوده و سایت rottentomatoes نیز به آن امتیاز ۹۰ را داده است.

۸- Spider-Man: No Way Home

محصول سال ۲۰۲۱

فیلم مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست

فیلم مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست سومین فیلم از مجموعه آثار اسپایدرمن در دنیای سینمایی مارول است. در این قسمت بعد از افشا شدن هویت پیتر پارکر به عنوان مرد عنکبوتی، او از دکتر استرنج می‌خواهد تا با جادو هویت او را بازگرداند. اما این بازگرداندن هویت باعث می‌شود که اتفاقات عجیبی در دنیا رخ دهد.

فیلم را « Jon Watts» کارگردانی کرده و داستان فیلم کراس‌آوری میان همه فیلم های مرد عنکبوتی که در این لیست معرفی شد، است. داستان درباره حضور سه بازیگر نقش پیتر پارکر یعنی « Tom Holland»، « Andrew Garfield» و «Tobey Maguire» است که می‌خواهند در مقابل شخصیت‌های شرور بایستند.

۳
برچسب ها

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن