10 فیلم‌ بیوگرافی 2020 - اقتباسی از زندگی افراد مشهور تاریخ | مجله نقد فیلم گردی
اینفوگرافیک

۱۰ فیلم‌ بیوگرافی ۲۰۲۰ – اقتباسی از زندگی افراد مشهور تاریخ

فیلم‌های بیوگرافی یا زندگی‌نامه‌ ای در بردارنده‌ی وقایع مهم زندگی افراد برجسته و مشهور است. این قشر خاص گاهی خوش‌نام و گاهی هم بدنام هستند و صرفا وجه اشتراک آن‌ها عنصر شهرت است.

10 فیلم بیوگرافی 2020

سرگذشت زندگی افراد مهم و برجسته همواره منبع الهامی برای انسا‌ن‌ها بوده است و مؤید آن این است که آثار هنری بسیاری از جمله کتاب، فیلم، سریال و نمایشنامه درباره‌ی گذشته‌ی افراد خاص و تاثیرگذار در تاریخ نوشته و یا ساخته شده است.

فیلم‌های بیوگرافی یا زندگی‌نامه‌ای در بردارنده‌ی وقایع مهم زندگی افراد برجسته و مشهور است. این قشر خاص گاهی خوش‌نام و گاهی هم بدنام هستند و صرفا وجه اشتراک آن‌ها عنصر شهرت است.

فیلم‌های زندگی‌نامه‌ای یکی از بهترین ژانرهای سینمایی برای غرق شدن در داستان فیلم‌ها است. این آثار به ما اجازه می‌دهند تا با سرگذشتی متفاوت از زندگی خودمان آشنا شویم و تمام رنج‌ها، دردها و خوشی‌های آن‌ها را حس کنیم، با کفش‌هایشان راه برویم و درس‌هایی از زندگی آن‌ها بیاموزیم که شاید به هیچ روش دیگری دست‌یافتنی نباشند. در ژرفای این‌گونه فیلم‌ها می‌توان هنرمند، سیاست‌مدار و یا چهره‌ی تاریخی موردنظر خود را ملاقات کرد، از احساسات واقعی او آگاه شد و نگرش جدیدی از فراز و نشیب‌هایی که وی برای رسیدن به موفقیت طی کرده، پیدا کرد.

اما شاید بد نباشد که بگوییم یکی از ویژگی‌های جذاب‌کننده‌ی این ژانر سینمایی، جنجالی بودن آن‌ها هم هست. زیرا بیشتر اوقات ادعا شده که واقعیت ماجرا در این فیلم‌ها مقداری دستخوش تغییرات شده است. چرا که برخی کارگردانان بر این باورند که در مواقعی واقعیت ماجرا برای ساخت فیلم جذاب نیست، از این رو لازم است که تغییراتی در واقعیت داستان لحاظ شود تا مخاطب و تماشاگر بتواند با آن ارتباط برقرار کند. ناگفته نماند در این میان، معدود آثاری هم هستند که تا جایی که امکان دارد سعی می‌کنند به واقعیت داستان و ماجرا وفادار بمانند.

حالا ما در این اینفوگرافیک تحت عنوان “زندگی ۱۰ فرد مشهور تاریخ در فیلم‌های ۲۰۲۰” قصد داریم به مهم‌ترین فیلم‌های امسال در ژانر بیوگرافی و زندگی‌نامه‌ای بپردازیم.

  1.  Hamilton (همیلتون)

  2. The Banker (بانکدار)

  3. Kalashnikov (کلاشینکف)

  4. Resistance (مقاومت)

  5. Sergio (سرجیو)

  6. De Gaulle (دو گل)

  7. Tesla (تسلا)

  8. Capone (کاپون)

  9. Robin’s Wish (آرزوی رابین)

  10. David Attenborough: A Life on Our Planet (دیوید اتنبرو: زندگی در سیاره ما)

۲
برچسب ها

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن