مروری بر موضوعات اصلی مستند داغ قره‌ باغ - اینفوگرافی | مجله نقد فیلم گردی
اینفوگرافیک

مروری بر موضوعات اصلی مستند داغ قره‌ باغ – اینفوگرافی

مرکز مستندسازی سفیرفیلم برای اولین بار در مستند داغ قره‌ باغ روایتی از زوایای پنهان مناقشه‌ سیاسی منطقه‌ قره‌ باغ را به تصویر کشیده است.

تحلیلی بر مستند داغ قره باغ

قره‌باغ منطقه‌ای کوهستانی میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان است که در سه‌ دهه‌ی اخیر، محل منازعه و مناقشه میان این دو کشور بوده است.

اما متاسفانه پس از گذشت سال‌ها از این جنگ فرسایشی، مرجعی صحیح برای مطالعه و شناخت نسبت به این منطقه هنوز در دسترس نیست.

طی هفته‌های اخیر، دور جدید درگیری‌ها در این منطقه آغاز شده و با گسترش درگیری‌ها و حملات متقابل طرفین، منازعات در این منطقه شدت یافته است. همزمان با شروع مجدد این درگیری‌ها، مرکز مستندسازی سفیر فیلم برای اولین بار در مستندی تحت عنوان «داغ قره‌باغ» روایتی از زوایای پنهان این مناقشه‌ی سیاسی را به تصویر کشیده است.

«داغ قره‌باغ» با پرداخت به این نقطه‌ی جغرافیایی مبهم سیاسی، شروع مناقشات را از بعد فروپاشی شوروی با سرنخ گرفتن از سوژه‌های یک خبرنگار پی می‌گیرد و با نگاهی فراتر از سیاست‌های خارجی جمهوری اسلامی در جستجوی پشت‌پرده‌ی اصلی ماجراست و به نقش کشورهای بیگانه، میانجی‌گری‌ها و امدادرسانی‌های ایران در این سه دهه اشاره می‌کند.

مجله نقد فیلمگردی در این مجال قصد دارد تحت عنوان “از داغ قره‌باغ این سوالات را بپرسید” به پرسش‌های اساسی‌‌ای که در این مستند به آن پاسخ داده می‌شود و به نوعی گره‌ی قضیه را برای مخاطب تا حدودی باز می‌کند، بپردازد.

۳
برچسب ها

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن