مروری بر مستند معضل اجتماعی - The Social Dilemma | مجله نقد فیلم گردی
اینفوگرافیک

مروری بر موضوعات اصلی مستند معضل اجتماعی – اینفوگرافی

مستند معضل اجتماعی - The Social Dilemma تأثیر خطرناک شبکه های اجتماعی انسانی را بررسی می کند و نظر کارشناسان جهان در مورد این خطر بزرگ و تاثیرات آن بر روی انسان را بررسی می کند.

مستند معضل اجتماعی

امروزه خیلی از افراد درگیر گوشی‌های هوشمند و شبکه‌های اجتماعی شده‌اند. همه‌ هم می‌دانند که استفاده‌ی بیش از حد از آن مضر است اما چه کنند که نسبت به آن جذب شده‌ و اعتیاد پیدا کرده‌اند.

در این مقطع زمانی می‌توان گفت که دیگر زندگی مجازی با زندگی واقعی آمیخته شده‌ و غیر قابل تفکیک است و طبیعتا این موضوع منفعت‌ها و آفت‌های بسیاری را به همراه دارد.

به استناد صحبت‌های مدیران ارشد شرکت‌های رسانه‌ای بزرگ، تمام هم و غم شبکه‌های اجتماعی این است که برای کسب ثروت، کاری کنند تا کاربر مدت زمان بسیار طولانی‌ای را در صفحات مجازی بگذراند.

اخیرا از شبکه‌ی جهانی نت‌فلیکس، مستندی پخش شده که به این موضوع مهم در جوامع بشری می‌پردازد. این مستند با نام The Social Dilemma (معضل اجتماعی) برای تماشای کاربران سرویس‌های اینترنتی و شبکه‌های اجتماعی بسیار لازم است.

مستند معضل اجتماعی شامل مصاحبه با متخصصانی از جمله کارمندان و مدیران پیشین و رده‌بالای گوگل، فیس‌بوک، توییتر و پینترست به‌ اضافه‌ی تکه‌هایی نمایشی از یک خانواده است که برخی گفته‌های مصاحبه‌شوندگان را ملموس می‌کند.

حال ما در این اینفوگرافیک تحت عنوان “The Social Dilemma از چه معضلاتی صحبت می‌کند؟” قصد داریم به بخشی از معضلات اجتماعی و طرح مسئله‌هایی بپردازیم که مستند با بیان کردن آن‌ها به ما هشدارهایی داده است.

بیشتر بخوانید: نقد مستند معضل اجتماعی The Social Dilemma – عصر اینترنت

۲
برچسب ها

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن