معرفی انیمیشن موش خبرنگار Geronimo Stilton | نقد و معرفی فیلم و سریال
نقد

معرفی انیمیشن موش خبرنگار Geronimo Stilton

طعم خوش کنجکاوی با سس مخصوص ایتالیایی

سریال انیمیشن موش خبرنگار Geronimo Stilton یک اثر کودکانه و خوش‌ساخت ایتالیایی است که بر اساس مجموع داستان‌هایی با همین نام نوشته و ساخته شده است. کتاب موش خبرنگار به قلم الیزابت دامی Elisabetta Dami اولین سال ۲۰۰۴ در ایتالیا منتشر شد و پس از ترجمه به ۵۰ زبان دنیا یکی از محبوب‌ترین کتاب‌های کودکان در سراسر دنیا تبدیل شد. یکی از علل موفقیت این کتاب باید به سادگی داستان‌ها در عین جذابیت و متنوع بودن موضوعات اشاره کرد که ذهن خلاق و کنجکاو کودکان را همراه و درگیر خود می‌کند.

خبرنگاری به همراه دوستان

سریال موش خبرنگار سریال خوش ساخت و ساده‌ای است که داستان متفاوت در عین حال ماجراجویانه‌ی آن برای مخاطبین خود، کودکان ۷ تا ۱۲ سال جذاب است. داستان کلی اثر در مورد موش ژورنالیست و خبرنگاری است به نام «جرونیمو استیلتن» که همراه با اعضای خانواده‌ی خود در شهر خیالی موش‌ها New Mouse City زندگی می‌کند. جرونیمو در حقیقت مسئولیت یک گروه رسانه‌ای را بر عهده دارد که در پایان هر اپیزود، به صورت مستقیم گزارشی از اتفاقی که در طول داستان هر اپیزود افتاده است، ارائه می‌دهد. او که علاقه‌مند به کشف کردن و یافتن است، ذاتا شخصیتی کنجکاو دارد که با وجود سرشت و طبع آرام و صلح‌جویانه‌ای که دارد، او را به سمت ماجراجویی و قرار گرفتن در موقعیت‌های جدید سوق می‌دهد. در این میان برادرزاده‌ی کوچک و باهوش او که در اکثر ماموریت‌ها همراه اوست و او را یاری می‌دهد، در قرارگرفتن آقای خبرنگار در موقعیت‌های جدید بی‌تاثیر نیست. در این میان کاراکترهای فرعی دیگری نیز بنا به موقعیت و اقتضای داستان هر اپیزود حضور دارند مانند، خواهر جرونیمو و یا پسرعموی او که گاه با کارهای خنده‌دار و احمقانه‌ای باعث ایجاد موقعیت‌های طنز می‌‌شود. در طول این سه فصل شخصیت آقای خبرنگار کم‌کم قوی‌تر و جسورتر می‌شود که برای کودکان و مخاطبین این تغییرات خوشایند خواهد بود.

geronimo stilton

جزئیات سریال انیمیشن موش خبرنگار

انیمیشن موش خبرنگار توسط استودیو آتلانتیکا  Atlantyca Entertainment و شبکه‌ی رای فیکشن  Rai با همکاری استودیو فرانسوی در سه فصل تهیه شده است و از سال ۲۰۰۹ به روی آنتن می‌رود. هر اپیزود معمولا بین بیست تا بیست و پنج دقیقه در نظر گرفته شده است. این سریال در ژانر اکشن و ماجراجویی دسته‌بندی می‌شود. مخاطبین اصلی این اثر کودکان هستند که از دیدن هر روزه‌ی یک موش کنجکاو با موقعیت طنز و داستان‌هایی خلاقانه و در عین ساده و قابل فهم لذت می‌برند. ضمن آنکه سریال از نظر بصری و طراحی فضاها و کاراکترها موفق عمل کرده است و فضاسازی زیبا و ساده و کاراکترهای په‌چندان پیچیده و کیفیت قابل قبول اثر باعث اقبال مخاطبین کوچک به این اثر شده است.

در پایان نیز نباید از دوبله مناسب و خوب سریال گذشت که علاوه بر ترجمه‌ی دقیق و بدون اضافه‌گویی، از صداپیشگان مناسبی برای مخاطب کودک بهره برده‌اند. نباید فراموش کرد که این روزها دوبله خوب نیز گوهر کم‌یابی تبدیل شده است.

۱
برچسب ها

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن