منتقدان مشهور جهان از سه روز کندور می‌ گویند | نقد و معرفی فیلم و سریال
پرونده نقد

منتقدان مشهور جهان از سه روز کندور می‌ گویند

سه روز کندور - Three Days of the Condor ساخته‌ سیدنی پولاک با بازی رابرت ردفورد از مهم‌ ترین فیلم‌ های سینمایی درباره‌ یک مامور بخش مخفی سازمان سیا است که در زمینه‌ اطلاعات فعالیت می‌ کند. در این نوشته به نظر چند منتقد بزرگ تاریخ سینما را درباره‌ این فیلم مهم خواهیم پرداخت.

از دیرباز، هنر و نقد پا به پای هم پیش رفته‌اند و نمی‌توان هیچ یک را بدون دیگری تصور کرد. در این بین سینما به دلیل عامه‌پسند‌تر بودن، بیشتر از اشکال دیگر هنری منتقد نام‌آشنا و مطرح به خود دیده است. در این نوشته، نظر چند تن از آنان درباره‌ی «سه روز کندور» اثر سیدنی پولاک را از نظر می‌گذرانیم.

راجر ایبرت

«سه روز کندور» خوش‌ساخت است؛ فیلمی مهیج و جدی‌ست که شما را تمامأ درگیر خود می‌کند. با توجه به این‌که فیلم چند ماهی پس از رسوایی واترگیت اکران شد، ماجرایش بسیار باورپذیر است و این نکته‌ی ترسناک فیلم است. ماجرای تبانی‌های مأموران فدرال، که گاه حتی با هدف قتل صورت می‌گرفته، پیش از این تنها در برخی نشریات گمنام متعلق به چپی‌های افراطی چاپ می‌شد.

فیلم سینمایی سه روز کندورپالین کیل

سیدنی پولاک در ساخت اکشن عامه‌پسند هیچ مهارتی ندارد؛ بله، او موفق شده مقداری هیجان در این فیلم جاسوسی پرهزینه ایجاد کند، اما در واقع فیلم به هیچ‌وجه سرگرم کننده نیست.

وینسنت کنبی

«سه روز کندور»، فیلمی زیبا، سرگرم‌کننده و پرتعلیق است. در این فیلم نیز، مانند هر فیلم مهیج دیگری، کارگردان سعی می‌کند با ایجاد تنوع در صحنه‌های پرشمار تعقیب و گریز، از تکراری شدن آن‌ها جلوگیری کند، و یا با آشکار‌سازی‌های ناگهانی نقش موش و گربه را جابه‌جا کند.

۱
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن