10 انیمیشن با موضوع مهربانی - اینفوگرافی | مجله نقد فیلم گردی
سینمای کودک

۱۰ انیمیشن با موضوع مهربانی – اینفوگرافی

آموزش مهربان بودن و عاطفه داشتن، به عنوان یک رفتار فطری درون وجود هر انسانی، به کودک خیلی ساده‌تر از یک انسان بزرگسال است. شاید بتوان گفت کودکان اصلا برای محبت داشتن نیازی به آموزش ندارند، بلکه صرفا باید والدین این صفت خوش را در آن‌ها پرورش دهند.

اینفوگرافیک کارتون

از دغدغه‌های پدران و مادران در فرآیند شکل‌گیری روابط اجتماعی کودکشان با اطرافیان، بروز رفتارهای لطافت‌آمیز و به دور از خشونت از اوست. در دنیای پر از رفتارهای منفی، ناراحت‌کننده و گاه دور از انسانیت؛ طلایی‌ترین زمان عمر کودک برای محافظت و قوی کردن او در برابر این رفتارها و تفهیم بد بودن آن به خردسال جهت عدم الگوگیری او، سال‌های ابتدایی دوران طفولیت است.

بهترین راه برای رفع و جامه‌ی عمل پوشاندن به این دغدغه‌ها، آموزش همدلی و مهربانی به اوست. آموزش مهربان بودن و عاطفه داشتن، به عنوان یک رفتار فطری درون وجود هر انسانی، به کودک خیلی ساده‌تر از یک انسان بزرگسال است. شاید بتوان گفت کودکان اصلا برای محبت داشتن نیازی به آموزش ندارند، بلکه صرفا باید والدین این صفت خوش را در آن‌ها پرورش دهند.

از راه‌های پرورش این روحیه و رفتار در کودکان، تماشای انیمیشن و هم‌ذات‌پنداری آن‌ها با شخصیت مهربان کارتون است. چرا که بهترین کار برای ارتباط‌گیری مؤثر تربیتی با یک کودک، قوه‌ی بصری و بینایی اوست و یکی از طرق هیجان انگیز و بسیار مؤثر در رقم زدن رفتارها و الگوگیری او، دیدن کارتون و انیمیشن است که اغلب کودکان با آن سر و کار دارند.

متأسفانه خیلی از پدر و مادرها به جهت سرگرم شدن کودک خود و به اصطلاح اذیت نکردن او (بخوانید عدم دانستن چگونگی تربیت صحیح کودک خود و حوصله نداشتن آن‌ها)؛ ساعت غالبی از وقت کودک را به دیدن انیمیشن و کارتون اختصاص می‌دهند؛ غافل از این که از محتوای تربیتی و راهبردهای آن به طور صحیح آگاهی داشته باشند. افراد در سنین کودکی به دنبال الگوگیری‌های متعدد هستند، آن‌ها می‌بینند و انجام می‌دهند. پس چه بهتر الگوهای موثر آموزنده‌ی درست تربیتی را پیش چشمان او قرار دهیم.

حال در این اینفوگرافیک قصد داریم، ده اثر در حوزه‌ی کودک با محوریت پرورش رفتار همدلانه و مهربانانه در فرزندان را به شما پدر و مادرهای گرامی پیشنهاد دهیم:

  1. Toy Story 4 (داستان اسباب‌بازی ۴)

  2.  Klaus(کلاوس)

  3.  Larva Island (جزیره‌ی لاروا)

  4. My Little Pony: Best Gift Ever (پونی کوچک من: بهترین هدیه تاکنون)

  5.  Ferdinand (فردیناند)

  6.  Smurfs: The Lost Village (اسمورف‌ها: دهکده‌ی گمشده)

  7.  The Good Dinosaur (دایناسور خوب)

  8.  Monsters University (دانشگاه هیولاها)

  9.  A Christmas Carol (سرود کریسمس)

  10.  Horton Hears a Who (هورتون)

۰
برچسب ها

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن