نقد فیلم در انتظار باران Waiting for Rain – عشق همچون باران است | مجله نقد فیلم‍‌گردی
سینمای جهان

نقد فیلم در انتظار باران Waiting for Rain – عشق همچون باران است

در انتظار باران فیلمی عاشقانه و جذاب درباره ملاقاتی در یک روز بارانی است که عشق را برای شما به ارمغان می‌آورد.

فیلم در انتظار باران اثری عاشقانه درباره انتظار طولانی برای دریافت عشق است. داستانی ساده و عمیق که مخاطب را با خود و شخصیت‌هایش همراه می‌کند تا در انتظار عشقی چند ساله بمانند. عشقی که به تعبیر فیلم همچون بارانی است که می‌بارد و آرامش را به همگان عطا می‌کند تا زندگی را بگذرانند. همراه ما باشید با نقد فیلم در انتظار باران.

فیلم محصول سال ۲۰۲۱ کره‌جنوبی است. اثری که توسط کارگردان گمنام کره‌ای «Jo Jin-mo» و به نویسندگی «Yoo Seong Hyeob» تولید شده است. تیمی که پیش از این فیلم «Suicide Forecast» را نیز با کمک یکدیگر ساخته‌اند، بار دیگر در کنار هم قرار گرفته‌اند تا اینبار اثری را نه در ژانر کمدی بلکه در ژانر عاشقانه بسازند.

فیلم در انتظار باران

دروغ و عشق

داستان فیلم درباره پسری تنهاست که برای ورود به دانشگاه تلاش می‌کند. اما تلاش‌های او نتیجه بخش نیست، زیرا او علاقه‌ای به دانشگاه رفتن ندارد. از سمت دیگر او از دوران کودکی به یکی از همکلاسی‌های خود علاقه پیدا کرده است و بعد از گذشت سال‌ها تلاش می‌کند تا دوباره این دختر را پیدا کند. اما دختر بر اثر تصادفی دچار معلولیت شده است.

پسر که از این تصادف بی‌خبر است به دختر مورد علاقه خود نامه می‌نویسد. نامه‌هایی که نه توسط خود دختر بلکه توسط خواهر جواب داده می‌شوند تا ماجرایی عاشقانه بین خواهر دختر و پسر آغاز شود. ماجرایی که ناشی از یک دروغ کوچک و انتظار برای ملاقاتی بین پسر و دختر است.

تماشای آنلاین فیلم در انتظار باران

داستانی چند خطی

داستان فیلم در چند خط زمانی برای مخاطب روایت می‌شود. ابتدا خط زمانی کودکی دو شخصیت اصلی که نقش پسر را «Kang Ha-neul» (بازیگر سریال طلوع ماه در رودخانه) و نقش دختر را «Lee Seol» بازی می‌کند. خط دوم زمانی به سال‌ها جلوتر باز می‌گردد. زمانی که پسر مشغول تحصیل است و شروع به نوشتن نامه‌هایی می‌کند که توسط خواهر دختر با بازی «Chun Woo-hee» (بازیگر فیلم شیون) جواب داده می‌شود.

خط زمانی پایانی نیز به زمان حال باز می‌گردد که پسر بعد از فرا گرفتن حرفه چترسازی در کارگاه خود مشغول به فعالیت است. فیلم با روایت موازی هر سه خط زمانی تلاش می‌کند تا داستانی واحد را برای مخاطب خود نقل کند. روایتی که مخاطب را نه تنها سردرگم نمی‌کند بلکه باعث همراه شدن مخاطب با قصه کاراکترهای فیلم می‌شود.

هر چند که داستان نقاط ضعفی نیز دارد اما این نقاط ضعف در سادگی و روانی روایت‌گری فیلم که داستانی عاشقانه را بیان می‌کند نهان باقی می‌ماند و به چشم نمی‌آید. شاید این به آن دلیل باشد که قصه عاشقانه‌ای که درباره انتظار است به قدری مخاطب را درگیر خود می‌کند که ما توجهی به نقاط ضعف نخواهیم داشت.

بازیگران در انتظار باران

انتظار و عشق

فیلم به زیبایی عشق را در انتظار برای رسیدن به آن تعریف می‌کند. از سمتی دیگر این عشق کاملا با حسی نوستالژی گونه برای مخاطب روایت می‌شود. شخصیت‌های فیلم با نامه ارتباط خود را حفظ می‌کنند. نامه‌نگاری که برای مخاطب جوان امروزی شاید ناشناخته باشد اما برای نسل‌های گذشته حاوی خاطرات بسیار زیبایی است.

خاطراتی که باعث می‌شود حس نوشتن کلمات بر روی کاغذ را برای ما دوباره تداعی ‌شود. جدا از این حس نوستالژی، فیلم بر سرنوشت نیز در مسیر عشق تاکید می‌کند. سرنوشتی که انسان‌ها را در کنار یکدیگر قرار می‌دهد و باعث می‌شود تا حتی اگر دو نفر به یکدیگر علاقه نیز داشته باشند اما سرنوشت آن‌ها را در کنار یکدیگر قرار ندهد.

فیلم در انتظار باران اثر زیبایی است، اثری که می‌تواند شما علاقمندان به سینمای عاشقانه را درگیر داستان و شخصیت‌هایش کند. فیلمی که اگر به دنبال عشق می‌گردید، می‌تواند جزو گزینه‌های خوبی باشد تا در یک بعدازظهر روز تعطیل به تماشای آن نشسته و از روایت‌گری ساده و عمیقش لذت ببرید. با تشکر از شما که همراه ما بودید در نقد فیلم در انتظار باران.

۰
برچسب ها

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن