نگاهی به شخصیت‌ های اصلی فصل اول خانه‌ پوشالی House of cards | مجله نقد فیلم گردی
نقد

نگاهی به شخصیت‌ های اصلی فصل اول خانه‌ پوشالی

فصل نخست سریال خانه‌ پوشالی - House of Cards دارای ۱۳ قسمت می‌ باشد که در سال ۲۰۱۳ توسط نتفلیکس ارائه شد. در این فصل به تلاش‌ های فرانک آندروود برای تصویب اصلاحیه‌ قانون آموزش پرورش و در نهایت رسیدن به معاونت اول رئیس جمهوری پرداخته می‌ شود.

خلاصه مطلب

  • در ابتدا فکرمی‌کنید که فرانک فقط یک شیطان کوچک ماکیاولیستی‌ست که با سناتورها و نمایندگان کنگره یکی پس از دیگری به‌وسیله‌ی دلربایی پیچیده‌ی جنوبی‌اش بازی می‌کند.
  • همسر آندروود در شمایل لیدی مکبث ظاهر می‌شود.
  • بارنز در راس کشاندن آندروود به زوال روسو است، که خوشبختانه پایانی‌ست بر صحنه‌های رابطه‌ی مهوع آندروود و بارنز.
  • واکر همواره دو قدم از آندروود عقب است و هر بار بازی می‌خورد.

فصل نخست این سریال دارای ۱۳ قسمت می‌باشد که در سال ۲۰۱۳ توسط نتفلیکس ارائه شد. فصل نخست این سریال شامل ۱۳ قسمت می‌باشد و از اول فوریه ۲۰۱۳ روی آنتن نتفلیکس رفت.

در این مطلب به شخصیت‌‌های اصلی فصل اول سریال خانه‌ پوشالی می‌پردازیم.

فرانک آندروود

فرانک آندروود آدم خیلی خوبی به‌نظر نمی‌رسد: در ابتدا فکر می‌کنید که فرانک (کوین اسپیسی) فقط یک شیطان کوچک ماکیاولیستی‌ست که با سناتورها و نمایندگان کنگره یکی پس از دیگری به‌وسیله‌ی دلربایی پیچیده‌ی جنوبی‌اش بازی می‌کند. اما او به این مقدار بسنده نمی‌کند. او عمدا ترتیبی می‌دهد که یک آجر از پنجره‌ی اتاقش به بیرون پرتاب شود، ترتیبی می‌دهد و محافظ نه‌چندان زیرک خود را اخراج می‌کند و مارتی اسپینلا، سرپرست اتحادیه‌ی معلمان، را تحریک می‌کند تا به صورتش مشت بزند؛ همه‌ی این کارها را فقط برای صاف کردن صورتحساب آموزش انجام می‌دهد. سپس او پیتر روسوی (corey stoll) بیچاره و پیر نماینده‌ی کنگره که آندروود وفادارش برای پیشبرد مقاصد خودش از او سواستفاده کرده را به قتل می‌رساند. یک پله ترقی می‌کند و این حقیقت دارد. منظر زو بارنز باشید.

فرانک آندروود

کلر آندروود

همسر آندروود(رابین رایت)، که برای این نقش برنده‌ی گلدن گلوب شد، ممکن است اندکی رشادت داشته باشد. او در شمایل لیدی مکبث واشنگتن دی سی ظاهر می‌شود. ابدا از اخراج نیمی از کارمندانش در سازمان محیط زیست پشیمان نیست (از جمله مسن‌ترین کارمندش که به تلخی یادآور می‌شود که در سن او هیچ شغل دیگری برایش پیدا نخواهد شد.) و به‌خاطر سود شخصی خودش سر صورتحساب رودخانه‌ی Delware  همسرش را بازی می‌دهد. اما نشانه‌هایی هست که مشخص می‌کند پشت آن ظاهر سرد، وجدانی وجود دارد. او تلاش می‌کند تا زنی را در ۵۰ سالگی‌اش ببیند که پشت دخل یک کافی شاپ کار می‌کند، تا به وضوح آگاه باشد که این سرنوشتی ست که به تازگی برای کارمند خودش رقم زده است.

کلر آندرووداو برای مدت کوتاهی با معشوقه‌ی سابقش، آدام گالوی عکاس، فرار می‎کند به این خاطر که دنیای هنری او، به کلر فرصتی برای دورشدن از از فجایع و آدم‌کشی‌های موجود در سیاست می‌دهد. و در انتهای فصل یک، وقتی که می‌فهمد توسط کارمند سابقش به‌خاطر فسخ قرارداد غیرقانونی تحت تعقیب است، با دکتری ملاقات می‌کند تا درمان ممکن برای باروری را پیدا کند. شاید او میراثی می‌خواهد تا به مردم آسیب نرساند.

زویی بارنز

زویی بارنز (katte mara) دست از همبستری با آندروود برداشته است. او فصل اول را با تلاشی مایوسانه برای گرفتن سرمقاله‌ی اضافی شروع می‌کند. برای این کار لباس‌های تحریک کننده می‌پوشد و خیلی زود با آندروود سر و سری شکل می‌دهد و با روی هم ریختن با جنی شورسکی (constance zimmer)، نویسنده‌ی سابق که حالا رقیبش هم هست، فصل را به پایان می‌رساند.

زویی بارنز

این داستان آنقدر دنباله‌دار می‌شود که لوکاس (sebastain arcelus) خاطرخواه جدید و گزارشگر همکار او، نگران است که زندگی زویی به خطر بیفتد. بارنز در راس کشاندن آندروود به زوال روسو است، که خوشبختانه پایانی‌ست بر صحنه‌های رابطه‌ی مهوع آندروود و بارنز. من نمی‌خواهم دوباره شاهد معاشقه‌ی آندروود و بارنز باشم درست زمانی که بارنز دارد با پدرش تلفنی صحبت می‌کند.

این بسیار غلط است. همچنین امیدوارم بارنز و شورسکی به سایت خبری دیگری ملحق شوند تا اسم slugline (خط مقدم) از فیلمنامه حذف شود؛ بدترین اسمی که تاکنون برای یک پایگاه خبری سیاسی وجود داشته.

دوگ استمپر

استمپر مخوف (micheal Kelly) مرد دست راست آندروود و بسیار ترسناک است! هنگامی‎که آندروود درحال تهدیدات تئاتریکال و صحبت‌های زیرلبی با دوربین است، استمپر ساکت، در حال محاسبه و اساسا دست پشت پرده‌ی ماجرا است.

دوگ استمپر

ما فصل یک را با راشل پوسنر (فاحشه‌ای که تحت نظارت استمپر، روسو را به دام انداخته و تنها پیوند با آندروود است) در لحظه‌ای که دارد از استمپر حق السکوت می‌گیرد به پایان می‌بریم.

رئیس جمهور؛ گرت واکر

به عنوان رهبر جهان آزاد، واکر (micheal gill) به طرز حیرت‌آوری درک ضعیفی دارد. او همواره دو قدم از آندروود عقب است و هر بار بازی می‌خورد. اما در جایی به احمقانه‌ترین شکل ممکن عمل می‌کند که رفیقش تاسک را می‌گمارد تا از مجهز بودن آندروود به ۱vp material مطمئن شود.( این کار به وضوح دسیسه‌ی وارن بافِت است).

دوگ استمپر

واکر و تاسک کنار می‌کشند، اما واکر فکر می‌کند که آندروود سر از کار آن‌ها در نخواهد آورد. آندروود می‌فهمد و پشت سر واکر، با تاسک توافقی می‌کند. که باعث می‌شود شما فکر کنید که کسی که رئیس جمهور در دستگاه vp دنبالش می‌گردد، به اندازه‌ی خود رئیس جمهور ناهوشیار است.

۰
از طريق
the guardian

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن