معرفی فیلم برای بهبود رابطه پدر و فرزند | مجله نقد فیلم‌گردی
سینمای کودک

معرفی فیلم برای بهبود رابطه پدر و فرزند

لیست زیر مجموعه آثار سینمایی را به شما معرفی می‌کند که باعث می‌شود پدران بتوانند رابطه بهتری با فرزندانشان داشته باشند.

پدر و فرزند باید در خانواده رابطه صمیمی داشته باشند. زیرا فرزندان به خصوص در سنین خردسالی الگوهای خود را از پدرها و مادرها می‌گیرند. پس لازم است که والدین با رفتار خود بتوانند الگوی مناسبی برای فرزندانشان باشند. به خصوص پدرها که با توجه به مسئولیت‌های خود در خانواده، امکان کمتری را دارند تا با فرزندانشان وقت بگذرانند.

والدین باید با فرزندان خود رفاقت داشته باشند و فیلم می‌تواند یکی از ابزارهای خوب برای ایجاد این رابطه به خصوص در نوجوانی باشد. زیرا باید بتوانید در مرحله اول با فرزندان خود ارتباطی صمیمی ایجاد کنید و سپس در نقش یک دوست خوب با آنان رفتار کنید. زیرا رابطه دوستانه و گذراندن وقت با آن‌ها می‌تواند به شما کمک کند تا رابطه پدر و فرزندی بهتری داشته باشید.

ما در مجله نقد فیلم‌گردی تلاش می‌کنیم تا فیلم‌هایی که می‌توانند به شما کمک کنند تا رابطه خود را با فرزندانتان بهتر کنید، به شما معرفی کنیم. در این مطلب مجموعه‌ای از فیلم سینمایی ایرانی و خارجی را به شما والدین معرفی کنیم که ارتباط بهتر پدر و فرزند خواهد شد.

لیست ۱۰ فیلم سینمایی ایرانی و خارجی مناسب برای ارتباط بهتر پدر و فرزند

۱- در جست و جوی خوشبختی

«The Pursuit of Happyness»

محصول سال ۲۰۰۶ و مناسب برای رده سنی ۱۳ سال به بالا

فیلم در جستجوی خوشبختی

فیلم در جست و جوی خوشبختی داستان زندگی کریس گاردنر است. داستان فیلم از زندگی واقعی کریس کپی برداری شده و نشان می‌دهد که این پدر چگونه برای موفقیت و محافظت از فرزند خود تلاش می‌کند. او در راه موفقیت با فروش دستگاه‌های پزشکی و زندگی در ماشینش و با وجود نداشتن درآمد زندگی سختی را با پسرش تجربه می‌کند.

فیلم نشان دهنده رابطه بین یک پدر و فرزندش است که چگونه سختی‌ها را پشت سر می‌گذارند. اثری که می‌توانید همراه فرزندانتان آن را ببینید و درباره سختی‌هایی که یک پدر در زندگی با آن مواجه می‌شود صحبت کنید. نکته مثبت این فیلم آن است که در پایان پدر خانواده بر مشکلات پیروز می‌شود و همراه با فرزند خود زندگی خوبی را آغاز می‌کند.

۲- ویکی وایکینگ

«Wickie und die Starken Männer»

محصول سال ۲۰۰۹ و مناسب برای رده سنی ۱۳ سال به بالا

فیلم ویکی وایکینگ

فیلم ویکی وایکینگ درباره کودکی بسیار باهوش به نام ویکی است که با خانواده‌اش در دهکده کوچک وایکینگ‌ها زندگی می‌کند. او در آرزوی آن است که مانند پدرش یک وایکینگ شود ولی چون برخلاف دیگران به جای زور و بازو، از هوش و تفکرش برای حل مشکلات استفاده می‌کند، مورد تمسخر قرار می‌گیرد.

ویکی کودک خلاقی است که به پدر و اعضای خانواده خود کمک می‌کند. این خصوصیت ویکی می‌تواند کمک کند تا شما نیز از فرزندانتان بخواهید تا در انجام کارها به شما کمک کنند. شما والدین به خصوص پدرها می‌توانند در انجام کارهای فنی از فرزندانشان بخواهند راه حل‌های ابتکاری خود را بازگو کنند تا خلاقیت آن‌ها گسترش یافته و رابطه پدر و فرزند نیز بهبود یابد.

۳- پدرانه

«Fatherhood»

محصول سال ۲۰۲۱ و مناسب برای رده سنی ۱۳ سال به بالا

فیلم پدرانه

فیلم درباره مردی به نام مت لوگلین است که درست یک روز پس از به دنیا آمدن دخترش مدی به طور غیرمنتظره و دردناکی همسر خود را از دست می‌دهد. اینک او تلاش می‌کند تا به تنهایی دختر خود را بزرگ کرده و با مشکلات فراوانش کنار بیاید. مشکلاتی که او تا به حال با آن‌ها مواجه نشده و باید سختی‌های بزرگ کردن دخترش را تحمل کند.

موضوع فیلم پدرانه درباره سختی‌ها و مشکلات بزرگ کردن فرزندان است. شما می‌توانید با دیدن این اثر همراه با فرزندان خود درباره سختی‌هایی که والدین دارند با آنان صحبت کنید. این فیلم می‌تواند کمک بسیاری باشد تا رابطه خود را به خصوص رابطه پدر و فرزند بهبود ببخشید.

۴- پدر چهار فرزند و وایکینگ ها

«Far til fire & vikingerne»

محصول سال ۲۰۲۰ و مناسب برای رده سنی ۱۷ سال به بالا

فیلم پدر چهار فرزند و وایکینگ ها

فیلم پدر چهار فرزند و وایکینگ ها درباره یک خانواده پرجمعیت است که پس از بروز چندین مشکل به مرور از هم دور می‌شوند. پدر و مادر خانواده ارتباط خوبی با هم ندارند و دختر بزرگ‌تر مجبور است برای برادران و خواهرش نقش مادر را ایفا کند. در این حال عموی مهربان و دوست داشتنی خانواده تصمیم می‌گیرد برای بهبود روابط اعضای خانواده، آن‌ها را به یک مرکز مشاوره خانوادگی ببرد.

شما والدین می‌توانید این فیلم را همراه با فرزندان نوجوان خود ببینید و بعد از آن درباره روابط هر کدام از اعضای خانواده صحبت کنید. می‌توانید از فرزندان خود بخواهید درباره آنکه چه احساسی دارند و با کدام یک از اعضای خانواده احساس نزدیکی بیشتری دارند صحبت کنند. این فیلم همچنین می‌تواند به شما والدین کمک کند تا بتوانید رابطه بهتری با فرزندان نوجوان خود داشته باشید.

۵- محبت پدری

«Big Daddy»

محصول سال ۱۹۹۹ و مناسب برای رده سنی ۱۳ سال به بالا

فیلم محبت پدری

فیلم داستان مرد بی‌مسئولیتی به نام سانی کوفکس است. او که متوجه شده با ادامه دادن زندگی به این روش تنها خواهد ماند، برای جلب اعتماد نامزدش لیلا مالونی پسر بچه پنج ساله‌ای به نام جولیان را به فرزند خواندگی قبول می‌کند. اما مشکلات بزرگ کردن یک کودک فراتر از آنچه است که او تصور می‌کند.

پدر شدن کار سختی است و هیچکس نیز آمادگی لازم برای آن را ندارد. موضوع فیلم محبت پدری نیز درباره همین نکته است که شما والدین هرگز به طور کامل نمی‌توانید یک پدر یا مادر کامل باشید. بلکه شما نیز همراه با فرزندتان یاد می‌گیرید که چگونه خود را به پدر یا مادر بهتری تبدیل کنید. همچنین رابطه پدر و فرزندی یا مادر و فرزندی خود را نیز بهتر کنید.

۶- تنها یک پدر

«Father There Is Only One»

محصول سال ۲۰۱۹ و مناسب برای رده سنی ۱۳ سال به بالا

فیلم تنها یک پدر

فیلم تنها یک پدر درباره پدر یک خانواده پرجمعیت است. بعد از آن که مادر این خانواده به یک مسافرت می‌رود تمام مسئولیت نگهداری از فرزندان و خانواده بر دوش پدر می‌افتد که باعث زیر و رو شدن زندگی او می‌شود. زیرا او نمی‌داند که چگونه باید با فرزندان خود برخورد کند و همین موضوع باعث وقوع ماجراهایی برای این پدر می‌شود.

فیلم به رابطه پدر و فرزند اشاره می‌کند که تا چه اندازه می‌تواند پر چالش باشد. اثری که می‌توانید در کنار فرزندانتان آن را تماشا کنید و سپس درباره این چالش‌هایی که خود با فرزندتان دارید با آن‌ها گفتگو کنید. فیلم با ایجاد فضایی کمدی تلاش می‌کند تا زندگی سخت پدرها را در مواجهه با نوجوانان نشان دهد و آنکه چگونه پدرها با این مشکلات روبرو می‌شوند.

۷- اردوگاه روزانه پدر

«Daddy Day Camp»

محصول سال ۲۰۰۷ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

فیلم اردوگاه روزانه پدر

فیلم اردوگاه روزانه پدر ماجرای دو پدر که از کار بی کار شده‌اند باید تا زمانی که کاری پیدا کنند در خانه مانده و از بچه‌هایشان مراقبت کنند. آن‌ها تصمیم می‌گیرند که یک اردوگاه برای نگه‌داری بچه‌ها تاسیس کنند اما نمی‌دانند که اداره کردن یک اردوگاه برای نوجوانان و سرو کله زدن با این پسربچه‌های پرجنب و جوش تا چه اندازه کاری سخت است.

دوره نوجوانی و سرکشی‌های آن برای والدین اوقات سختی را ایجاد می‌کند. این فیلم نیز درباره همین دنیای نوجوانان و سر و کله زدن والدین با خواسته‌ها و شیطنت‌های آن‌هاست. اثری کمدی که می‌توانید در کنار فرزندانتان آن را ببینید و حتی بعد از دیدن آن خود نیز به همراه آنان راهی سفری کوتاه شوید تا بیشتر با فرزندانتان وقت بگذرانید.

۸- فولاد واقعی

«Real Steel»

محصول سال ۲۰۰۷ و مناسب برای رده سنی ۱۳ سال به بالا

فیلم فولاد واقعی

داستان این فیلم درباره قهرمان سابق بوکس است که به همراه پسر خود راهی سفری هیجان‌انگیز می‌شوند. سفری که در آن این پدر و پسر باید با ربات‌های فوق پیشرفته خود، در مسابقات بوکس ربات‌ها شرکت کنند و همه حریفانشان را شکست دهند. اما رباتی که آن‌ها در اختیار دارند تنها یک ربات معمولی نیست، بلکه رباتی مبارز است.

فیلم فولاد واقعی درباره رابطه پدر و فرزند است. رابطه‌ای که آنچنان خوب نیست اما به کمک ورزش این رابطه بهبود پیدا می‌کند. شما والدین نیز می‌توانید با تاثیر پذیرفتن از این فیلم در کنار فرزندان خود ورزش کنید و وقت بگذرانید. همچنین با دیدن این اثر در کنار آن‌ها می‌توانید بیشتر درباره فعالیت‌های دو نفری پدر و پسری با همدیگر گفت‌و‌گو کنید.

۹- در جستجوی نمو

«Finding Nemo»

محصول سال ۲۰۰۳ و مناسب برای رده سنی ۳ سال به بالا

انیمیشن در جستجوی نمو

انیمیشن داستان دلقک ماهی به نام مارلین است. پسر او به نام نمو طی حادثه‌ای در دام ماهیگیران قرار می‌گیرد. حال پدر او تلاشی را آغاز می‌کند تا با رفتن به ساحل بتواند پسر خود را نجات دهد. او در این راه با دوری ماهی سر به هوایی آشنا می‌شود و همراه با این ماهی در اقیانوس پهناور به سفری ماجراجویانه می‌روند.

انیمیشن در جستجوی نمو درباره پدری است که می‌خواهد فرزند خود را نجات دهد. شما می‌توانید با دیدن این اثر همراه با فرزندتان بیشتر درباره تلاش‌های پدرها برای محافظت از فرزندانشان با فرزند خود صحبت کنید. همچنین این اثر به واسطه انکه انیمیشن محبوبی است می‌تواند گزینه خوبی برای گذراندن وقت در کنار دیگر اعضای خانواده باشد و باعث بهبود روابط پدر و فرزند شود.

۱۰- پسر کاراته باز

«The Karate Kid»

محصول سال ۲۰۱۰ و مناسب برای رده سنی ۱۳ سال به بالا

فیلم بچه کاراته باز

اثر داستان پسر سیاه‌پوستی را روایت می‌کند که به تازگی به کشور چین آمده است. او که مورد آزار همسالان خود قرار می‌گیرد، تلاش می‌کند تا هنرهای رزمی را یاد بگیرد. اما حضور استادی ماهر باعث می‌شود تا او راه و رسم درست هنرهای رزمی را بیاموزد و تبدیل به یک ورزشکار حرفه‌ای شود. ورزشکاری که از مشت خود برای دعوا استفاده نمی‌کند.

ورزش یکی از بهترین گزینه‌ها برای شما والدین است تا در کنار فرزندانتان وقت بگذرانید. شما والدین می‌توانید با الگو گرفتن از فیلم پسر کاراته باز در کنار فرزند خود ورزش کنید. به خصوص که ورزش می‌تواند روابط پدر و فرزند را بهبود ببخشد.

۱
برچسب ها

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن