معرفی انیمیشن پرنسس های دیزنی | مجله نقد فیلم‌گردی
سینمای کودک

معرفی انیمیشن پرنسس های دیزنی

لیست زیر مجموعه آثار انیمیشنی را به شما معرفی می‌کند که شخصیت‌های آن پرنسس های دیزنی هستند.

پرنسس های دیزنی مجموعه شخصیت‌هایی هستند که در کمپانی دیزنی ساخته شده‌اند. دخترانی که هر کدام یک انیمیشن را به خود اختصاص داده‌اند و در دنیایی جادویی زندگی می‌کنند. این شخصیت‌های محبوب که سفید برفی، سیندرلا و مولان جزو آن‌ها هستند، به عنوان محبوب‌ترین کاراکترهای انیمیشنی در میان مخاطبان دختر مطرح هستند.

انیمیشن و کارتون جدید و دوبله

پرنسس های دیزنی با جهانی فانتزی و البته سرشار از دنیای رنگ و موسیقی فرزندان شما را غرق در خیال‌پردازی می‌کنند. خیال‌پردازی که باعث تقویت قوه تخیل آن‌ها می‌شود اما از سویی می‌تواند فرزندان شما را از دنیای واقعی دور کند. زیرا این پرنسس‌های خیالی تاثیر زیادی بر سبک زندگی فرزندان شما خواهند داشت، که لازم است حواستان به این نکته باشد.

ما در مجله نقد فیلم‌گردی تلاش می‌کنیم تا انیمیشن‌های جذاب را به شما والدین معرفی کنیم. در این مطلب، مجموعه‌ای از آثار کارتون جدید و کارتون دوبله را به شما والدین معرفی کنیم که شخصیت‌های انیمیشن‌های دیزنی در آن به شما معرفی می‌شوند.

لیست ۱۰ انیمیشن و کارتون با محوریت پرنسس های دیزنی

۱- سفید برفی و هفت کوتوله

«Snow White and the Seven Dwarfs»

محصول سال ۱۹۳۷ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

سفید برفی

انیمیشن سفید برفى درباره یک شاهزاده خانم زیبا رو است که توسط نامادری شرورش تهدید می‌شود. این شاهزاده خانم برای اینکه بتواند از دست نامادری خود فرار کند به جنگل و خانه هفت کوتوله معدنچی پناه می‌برد. اما نامادری او که در تعقیبش است اجازه نخواهد داد که شاهزاده خانم قصه بتواند زندگی آرامی داشته باشد.

سفید برفى اولین شخصیت در لیست پرنسس های دیزنی است. کاراکتری که از روی یک افسانه قدیمی ساخته شد و به عنوان اولین شاهزاده خانم کمپانی دیزنی شناخته می‌شود. این شاهزاده خانم که می‌تواند با حیوانات ارتباط برقرار کند برای نجات جان خود و همچنین باز پس گیری سلطنت خود تلاش می‌کند.

۲- دیو و دلبر

«Beauty and the Beast»

محصول سال ۱۹۹۱ و مناسب برای رده سنی ۱۳ سال به بالا

انیمیشن دیو و دلبر

دیو و دلبر داستان شاهزاده‌ای مغرور است که توسط یک جادوگر طلسم و به دیوی زشت تبدیل شده؛ جادوگر به او یک گل رز می‌دهد که تا بیست و یکمین سال تولدش شکوفه می‌دهد. او باید تا آن هنگام عـشق واقعی را حس کند تا طلسم را بشکند، وگرنه گل می‌پژمرد و او تا پایان عمر همان جانور زشت باقی خواهد ماند.

بل در انیمیشن دیو و دلبر شخصیت بعدی در لیست پرنسس های دیزنی است. او دختری جوان و سرزنده است که با شاهزاده‌ای که تبدیل به دیو شده ملاقات می‌کند. او باید با قدرت عشق خود نفرین شاهزاده را بشکند و با او زندگی خوبی را آغاز کند. بل پنجمین پرنسسی بوده که در انیمیشن‌های دیزنی حضور یافته است.

۳- پوکاهانتس ۲: سفر به دنیای جدید

«Pocahontas 2: Journey to a New World»

محصول سال ۱۹۹۸ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

پوکوهانتس

انیمیشن پوکاهانتس ۲: سفر به دنیای جدید داستان دختری از قیبله‌ای سرخ پوستی به نام پوکاهانتس است. وی در راه رفتن به انگلستان است تا از جنگ و خونریزی جلوگیری کند، زیرا شایعاتی مبنی بر مرگ جان اسمیت را شنیده است. اما سفر او به دنیای جدید همراه با اتفاقات عجیبی خواهد بود.

پوکاهانتس هفتمین نفر از پرنسس های دیزنی است. شاهزاده خانومی که ریشه‌ای سرخ پوستی دارد. او دختری جنگجو است و می‌تواند با حیوانات ارتباط برقرار کند. این پرنسس بعد از آشنایی با شاهزاده‌ای انگلیسی تصمیم می‌گیرد تا به کشور انگلستان و دنیای مدرن سفر کند تا با این جهان بیشتر آشنا شود.

۴- مولان ۲

«Mulan II»

محصول سال ۲۰۰۴ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

مولان

مولان ۲ در ادامه ماجراهای قسمت اول رخ می‌دهد. زمانی که جنگ به پایان رسیده اما مغول‌ها در فکر اتحاد با کشورهای همسایه هستند تا بتوانند دوباره به چین حمله ور شوند. حالا باید سه پرنسس چین، تصمیمات مهمی را با کمک مولان بگیرند. زیرا صلحی که مولان به وجود آورده است در آستانه از بین رفتن خواهد بود.

شخصیت مولان در انیمیشن مولان ۲ یکی دیگر از پرنسس های دیزنی است. او دختری با مهارت‌های رزمی بالاست که در کشور چین زندگی می‌کند. این شاهزاده خانوم جنگجو تلاش می‌کند تا با مهارت‌های نظامی خود تبدیل به قهرمانی شود که کشور خود را نجات می‌دهد. او در این راه از حمایت موجود باستانی به نام موشو که یک اژدها است نیز بهره می‌برد.

۵- گیسو کمند

«Tangled: The Series»

محصول سال ۲۰۰۷ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

گیسو کمند

بعد از آزادی راپونزل از گاتل، او پیش پدر و مادرش رفته و به عنوان دختر شاه و ملکه زندگی می‌کند. راپونزل در هر قسمت از انیمیشن گیسو کمند، به همراه نامزدش یوجین و اسبش ماکسیموس با اتفاقات جدیدی روبرو شده و قصد دارد راز موهای بلندش را کشف کند.

راپونزل دهمین نفر از بین پرنسس های دیزنی است. او موهایی جادویی دارد که توانایی شفابخشی دارند. به همین دلیل یک جادوگر او را در برجی زندانی کرده است. اما راپونزل به کمک نامزد خود از برج فرار می‌کند و به دنبال ماجراجویی‌های خود در انیمیشن گیسو کمند است.

۶- دلیر

«Brave»

محصول سال ۲۰۱۲ و مناسب برای رده سنی ۱۳ سال به بالا

انیمیشن دلیر

دلیر درباره شاهدختی در سرزمین‌های اسکاندیناوی است. او که مهارت زیادی در تیراندازی دارد تلاش می‌کند تا به عنوان یک زن وارد دنیایی مردانه شود. او که علاقه‌ای به ازدواج ندارد با خانواده خود بر سر این موضوع دعوا می‌کند. مریدا که از مادر خود ناراحت است، توسط جادوگری فریب می‌خورد و با اجرای یک طلسم مادر خود را تبدیل به خرس می‌کند. حال مریدا باید تلاش کند تا اثر طلسم را خنثی کند.

مریدا در انیمیشن دلیر جزو پرنسس های دیزنی است که دختری جنگجو و شجاع را به نمایش می‌گذارد. مریدا که توانایی استفاده از تیر و کمان را دارد، تلاش می‌کند تا از ازدواج فرار کند. اما این فرار او باعث دردسرهایی می‌شود. پس او تلاش می‌کند تا با استفاده از مهارت‌های خود نفرین مادرش را بشکند.

۷- رالف خرابکار

«Wreck It Ralph»

محصول سال ۲۰۱۲ و مناسب برای رده سنی ۱۱ سال به بالا

انیمیشن رالف خرابکار

انیمیشن رالف خرابکار داستان کاراکتر بازی‌های ویدئویی بوده که از منفی بودن خود خسته شده است. او می‌خواهد به همگی نشان دهد که می‌تواند قهرمان باشد و برای این کار وارد بازی دیگری می‌شود تا بتواند مدال طلا کسب کند. حضور او در یک بازی دیگر و آشنایی با یک دختر راننده که او نیز مثل رالف تنهاست، این دو را وارد ماجراجویی جذابی می‌کند.

ونه‌لوپه یکی دیگر از پرنسس های دیزنی است. او که یک راننده ماشین‌های مسابقه است، تلاش می‌کند تا نقص‌های خود را به عنوان یک راننده حرفه‌ای برطرف کند. او که به پرنسس شکلاتی نیز معروف است، به همراه دوست خود رالف به دنیای درون اینترنت می‌روند تا ماجراجویی کنند.

۸- فروزن

«Frozen»

محصول سال ۲۰۱۴ و مناسب برای رده سنی ۱۱ سال به بالا

انیمیشن فروزن

انیمیشن فروزن محصول استودیو دیزنی است. السا که قدرت جادویی کنترل سرما را دارد سال‌هاست که توسط مردم طرد شده است. او که دچار تنهایی و رنج است تلاش می‌کند تا از مردم و شهر فرار کند. اما خواهرش آنا که متوجه این تنهایی السا شده، تمام تلاشش را می‌کند تا تنهایی خواهرش را از بین ببرد.

السا و آنا دو خواهر هستند که یکی از آن‌ها قدرت جادویی کنترل سرما را دارد. این دو خواهر جزو پرنسس های دیزنی به حساب می‌آیند که تلاش می‌کنند تا رابطه خواهری خود را بهبود ببخشند. زیرا قدرت‌های السا باعث شده است که او از خواهر و جامعه فاصله بگیرد.

۹- رایا و آخرین اژدها

«Raya and the Last Dragon»

محصول سال ۲۰۲۱ و مناسب برای رده سنی ۱۱ سال به بالا

انیمیشن رایا و آخرین اژدها

انیمیشن رایا و آخرین اژدها درباره دختری است که وظیفه محافظت از گوهر اژدهای آب را برعهده دارد. او اما در محافظت از این گوهر شکست می‌خورد و گوهر به دست افراد قبایل مختلف می‌افتد. حال رایا سفری را آغاز می‌کند تا اژدهای آب را پیدا کند و از او بخواهد تا با کمک او دوباره گوهر را به دست آورد و سرزمین خود را از خشکسالی نجات دهد.

رایا یکی دیگر از پرنسس های دیزنی است. او دختری جنگجو با توانایی‌های بالاست که اصالتی آسیایی دارد و بر اثر اتفاقی گوی اژدها که وظیفه مراقبت از آن را داشت از دست می‌دهد. رایا جزو پرنسس‌هایی است که مهارت‌های رزمی و جادویی بالایی دارد و این مهارت‌ها در هدفی که رایا دارد به او کمک می‌کنند.

۱۰- افسون

«Encanto»

محصول سال ۲۰۲۱ و مناسب برای رده سنی ۱۱ سال به بالا

پرنسس دیزنی

میرابل دختری جوان است که قصه داستان زندگی او و خانواده‌اش در انیمیشن افسون روایت می‌شود. خانواده‌ای جادویی که موهبت‌های خاصی دارند به جز میرابل. او که در این خانواده جادویی به نوعی طرد شده حساب می‌شود، متوجه از بین رفته جادو در خانواده خود شده است. جادویی که اساس زندگی این خانواده و مردم روستا به حساب می‌آید و او باید آن را نجات دهد.

میرابل در کشور کلمبیا زندگی می‌کند و بدون موهبت جادو است. اما تلاش می‌کند تا بدون داشتن جادو نیز به مردم شهرش کمک کند. اما با کم شدن قدرت جادو در خانواده‌اش، میرابل تلاش می‌کند تا خانواده خود را نجات دهد. میرابل آخرین شخصیت در لیست پرنسس های دیزنی است.

۷
برچسب ها

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن