چهار فیلم برتر با موضوع شیوع بیماری ویروسی | مجله نقد فیلم گردی
فیلم شناسی

چهار فیلم برتر با موضوع شیوع بیماری ویروسی

اگر دنبال فیلم‌ های مشابه شیوع می‌ گردید، اینجا فهرستی برای شما تهیه کرده‌ ایم. می‌توانید چندین فیلم مشابه شیوع را تماشا کنید.

شاید درباره‌ی شیوع بیماری ابولا در زئیر در سال ۱۹۹۵ شنیده باشید. خوب، در آن زمان فیلمی به نام «شیوع» درباره‌ی پاندمی ناشی از یک ویروس تخیلی به نام موتابا که شبیه ابولا بود، را دیدیم. در آن فیلم، منشاء ویروس از زئیر بود اما بعد به شهر کوچکی به نام «سدار کریک» در کالیفرنیا سرایت کرد. بخش عمده‌ی حوادث بعدی فیلم، در «مؤسسه‌ی تحقیقات پزشکی ارتش ایالات‌ متحده برای بیماری‌های واگیردار» و مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری رخ می‌دهد. فیلم نشان می‌دهد که چطور مقامات مربوطه برای جلوگیری از انتشار یک ویروس بسیار خطرناک و به شدت واگیردار تقلا می‌کنند.

این فیلم که برنده‌ی جوایزی هم شده است، به کارگردانی «ولفگانگ پترسون» و براساس کتاب «منطقه‌ی داغ» نوشته‌ی «ریچارد پرستون» ساخته شده است. طرفدارانی که قبلاً این فیلم را دیده‌اند، از ریتم تند فیلم تمجید کرده و با داستان ترسناک آن ارتباط برقرار کردند، داستانی که گویا پیش‌بینی پاندمی کرونا در سال ۲۰۲۰ است که تقریباً موجب تعطیلی تمام دنیا شده است. حالا، اگر دنبال فیلم‌های مشابه شیوع می‌گردید، اینجا فهرستی برای شما تهیه کرده‌ایم. می‌توانید چندین فیلم مشابه شیوع را تماشا کنید.

شیوع (۲۰۱۱)

«شیوع» یکی از آن فیلم‌هایی است که داستان ترسناک و شومی را تعریف می‌کند که ممکن است واقعاً در زندگی ما اتفاق بیفتد. این فیلم به کارگردانی «استیون سودربرگ»، چندین بازیگر برجسته دارد: «گوئینت پالترو»، «مت دیمون»، «کیت وینسلت»، «جود لا»، «لارنس فیشبرن»، «ماریون کوتیلارد» و «برایان کرانستون». فیلم، داستان زنی است که پس از بازگشت از هنگ‌کنگ، علائم عجیب و غریبی از یک بیماری ناشناخته را از خود بروز می‌دهد. او خیلی زود می‌میرد و کمی بعد، آن بیماری با سرعت زیادی در سرتاسر جهان منتشر می‌شود.

فیلم شیوعبعد از گذشت چند هفته، شهرها قرنطینه می‌شوند، مسافرت ممنوع می‌شود، و کشورها کاملاً به حالت تعطیل در می‌آیند. میزان جرم و جنایت به شدت بالا می‌رود و منظره‌ی خیابان‌های خالی با فروپاشی اقتصادی و سیاسی همراه می‌شود. فیلم همچنین نشان می‌دهد که چطور سیاست‌های غلط و رسانه‌های اجتماعی باعث ترس و وحشت مردم می‌شوند و دائماً قربانیان بیماری و متخصصانی که برای پیدا کردن درمان در تقلا هستند را به تصویر می‌کشند. تضمین می‌کنم که باید این فیلم را ببینید!

دوازده میمون (۱۹۹۵)

یک شاهکار دیگر، «دوازده میمون»، یک فیلم علمی تخیلی در ژانر نئونوآر به کارگردانی «تری گیلیام» است که بر اساس فیلم کوتاهِ «کریس مارکر» در سال ۱۹۶۲ به نام «اسکله» ساخته شده است. این فیلم که «بروس ویلیس»، «مادلین استو» و «براد پیت» در آن بازی می‌کنند، پس از اکران با تحسین گسترده‌ی منتقدان رو‌به‌رو گردید.

فیلم دوازده میمون

داستان فیلم در سال ۱۹۹۶ اتفاق می‌افتد، وقتی که یک ویروس مرگبار منتشر می‌شود و در نهایت تقریباً کل نوع بشر را به کشتن می‌دهد و آخرین بازمانده‌ها مجبور می‌شوند به زیرِ زمین پناه ببرند. مشخص می‌شود که گروهی به نام ارتش دوازده میمون مسئول وقوع این فاجعه بوده‌اند. سپس فیلم به آینده و سال ۲۰۳۵ می‌رود و ما با یک زندانی به نام «جیمز کول» آشنا می‌شویم که در یک ایستگاه مخروبه‌ی مترو زیر شهر ویران شده‌ی فیلادلفیا زندگی می‌کند. دانشمندان او را پیدا کرده و به گذشته می‌فرستند تا ویروس را ردیابی کند تا محققان بتوانند برای آن درمانی بسازند.

جاذبه آندرومدا (۱۹۷۱)

فیلم بعدی یک فیلم کلاسیک و ماندگار به نام «جاذبه آندرومدا» است. این فیلم به کارگردانی «رابرت وایز»، براساس رمان «مایکل کریشتون» در سال ۱۹۶۹، ساخته شده است و بازیگرانی همچون «آرتور هیل»، «جیمز اولسون»، «کیت رید» و «دیوید وین» در آن ایفای نقش می‌کنند.

فیلم جاذبه آندرومدا

در فیلم یک ویروس خطرناک که از جایی در دل کهکشان آمده است، بشریت را آلوده می‌کند. گروهی از دانشمندان برای پیدا کردن منشاء این ویروس مرگبار و جلوگیری از انتشار آن انتخاب می‌شوند.

بیست و هشت هفته بعد (۲۰۰۷)

«بیست و‌ هشت هفته بعد» که بیشتر به عنوان یک فیلم ترسناک معرفی می‌شود، توسط «جوآن کارلوس فرسنادیو» ساخته شده و دنباله‌ی فیلم «۲۸ روز بعد» محصول ۲۰۰۲ (که این یکی را هم باید ببینید) است و «رابرت کارلایل»، «رز بیرن»، «جرمی رنر»، «هارولد پرینوا»، «کاترین مک کورمک»، «ایموژن پوتس» و «ادریس البا» در آن هنرنمایی می‌کنند.

فیلم بیست و هشت هفته بعد

داستان از پایان فیلم قبلی شروع می‌شود، وقتی که نیروهای نظامی ناتو سعی می‌کنند برای حفاظت از ساکنان یک منطقه‌ی امنِ خاص در لندن، از آن … کنند. اما وقتی یک خواهر و برادر برخلاف قانون، برای پیدا کردن مادر بیمارشان راهی می‌شوند، ویروس خشم‌ بار دیگر وارد منطقه‌ی امن می‌شود.

۱

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن