چگونه کارتون مناسبی برای کودکان انتخاب کنیم؟ - اینفوگرافی | مجله نقد فیلم گردی
سینمای کودک

چگونه کارتون مناسبی برای کودکان انتخاب کنیم؟ – اینفوگرافی

ما در این اینفوگرافیک تحت عنوان "چگونه کارتون مناسبی برای کودکان انتخاب کنیم؟" قصد داریم به بیان فاکتور‌هابی برای انتخاب یک انیمیشن مناسب برای کودکان بپردازیم.

کارتون مناسب کودکان

کمتر کودکی را این روزها می‌توان پیدا کرد که کارتون تماشا نکند و موقع تماشای آن چشم‌هایش را به قاب تلویزیون ندوزد. یکی از راه‌های ارتباط‌گیری برای تربیت مؤثر یک کودک قوه‌ی بصری و بینایی اوست و یکی از طرق هیجان‌انگیز و بسیار مؤثر در رقم زدن رفتارها و الگوگیری‌های او، دیدن کارتون و انیمیشن است که اغلب کودکان با آن سر و کار دارند.

متأسفانه خیلی از پدر و مادرها به جهت سرگرم شدن کودک خود و به اصطلاح اذیت نکردن او (بخوانید عدم دانش چگونگی تربیت صحیح کودک خود و حوصله نداشتن والدین)؛ ساعت غالبی از وقت کودک را به دیدن انیمیشن و برنامه‌های در خور سن او اختصاص می‌دهند؛ غافل از این که از محتوای تربیتی و راهبردهای آن به طور صحیح آگاهی داشته باشند.

درست است که انیمیشن‌ها را مخصوص کودکان ساخته‌اند؛ اما عوامل بسیاری از جمله فرهنگ‌های مختلف کشور‌های مبدأ ساخت انیمیشن، رده‌های سنی مختلف کارتون‌ها و… سبب می‌شوند که همه‌ی آن‌ها برای تماشای فرزند ما مناسب نباشد و گاهی تأثیرات مخربی بر روی ذهن و روان او داشته باشد.

افراد در سنین کودکی به دنبال الگوگیری‌های متعدد هستند، آن‌ها می‌بینند و انجام می‌دهند. پس چه بهتر الگوهای موثر آموزنده‌ی درست تربیتی را پیش چشمان آن‌ها قرار دهیم.

حال مسئله اینجاست که چه فاکتور‌هایی را برای انتخاب یک انیمیشن مناسب باید مدنظر قرار دهیم؟

ما در این اینفوگرافیک تحت عنوان “چگونه کارتون برای کودکان انتخاب کنیم؟” قصد داریم به این مهم به صورت اجمالی پاسخ دهیم و موادی را در این خصوص ذکر کنیم.

۳
برچسب ها

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن