معرفی انیمیشن برای آموزش کار گروهی | مجله نقد فیلم‌گردی
سینمای کودک

معرفی انیمیشن برای آموزش کار گروهی

لیست زیر مجموعه آثار انیمیشنی را به شما معرفی می‌کند که باعث یادگیری کار گروهی در فرزندان شما خواهد شد.

کار گروهی رمز موفقت در کارهاست. رمزی که لازم است کودکان و نوجوان آن را به خوبی فراگرفته و در زندگی خود به کار گیرند. متاسفانه تک فرزندی در خانواده‌ها و مشکلات دوست یابی باعث شده است تا کودکان نتوانند مهارت‌های ارتباطی خود را در خانواده و جامعه گسترش دهند. به همین علت است که بیشتر فرزندان توانایی انجام کار گروهی را ندارند.

انیمیشن و کارتون جدید و دوبله
انیمیشن و کارتون جدید و دوبله

اکثر کودکان و نوجوانان به واسطه آنکه تنها هستند نمی‌توانند به عنوان یک تیم در فعالیتی حضور داشته باشند که این خود زنگ خطری برای والدین است. ما در مجله نقد فیلم‌گردی تلاش داریم تا در این مطلب، مجموعه‌ای از آثار کارتون جدید و کارتون دوبله را به شما والدین معرفی کنیم که در محتوای خود مفاهیمی مرتبط با آموزش کار گروهی ارائه می‌دهند.

لیست ۱۰ انیمیشن و کارتون مناسب برای آموزش کار گروهی

۱- منطقه پرواز ممنوع

«No Fly Zone»

محصول سال ۱۳۹۸ و مناسب برای رده سنی ۱۱ سال به بالا

فیلم منطقه پرواز ممنوع

فیلم منطقه پرواز ممنوع درباره سه نوجوان ایرانی است که علاقه زیادی به ساخت هواپیما دارند. این سه دوست در حال آماده شدن برای شرکت در مسابقات هستند که سر و کله یک یوزپلنگ در نزدیک شهرشان پیدا می‌شود. این درحالی است که حضور تعدادی فرد مشکوک در این منطقه به بهانه فعالیت‌های محیط‌زیستی ماجرایی عجیب را به وجود آورده است.

نکته بارز در این اثر نمایش کار گروهی نوجوانانی است که تلاش می‌کنند تا هواپیما بسازند. شخصیت‌های این اثر می‌توانند الگوی خوبی باشند برای فرزندان شما که یاد بگیرند در قالب یک تیم و کار گروهی فعالیت کنند. فعالیتی که در انتها رمز موفقیت آن‌ها در کارهایشان خواهد بود. این اثر با توجه به ایرانی بودنش می‌تواند الگوی مناسبی برای فرزندان شما باشد.

۲- داستان اسباب بازی ۴

«Toy Story 4»

محصول سال ۲۰۱۹ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

انیمیشن داستان اسباب بازی 4

قسمت چهارم هنگامی رخ می‌دهد که بانی در کارگاه هنر و مهارت یک اسباب‌بازی جدید به نام فورکی می‌سازد. وودی که مورد علاقه صاحبش یعنی بانی نیست، با این موضوع به خوبی کنار آمده، در صورتی که فورکی هنوز با هویت خود کنار نیامد، وودی جان خودش را هم به خطر می‌اندازد زیرا باور دارد پیدا کردن فورکی باعث خوشحالی بانی و در نهایت انجام رسالت وودی در زندگی می‌شود.

انیمیشن داستان اسباب‌بازی ۴ درباره همکاری و کمک کردن وودی به دیگر عروسک‌هاست. وودی که الگوی خوبی برای فرزندان شما می‌تواند باشد، همیشه تلاش می‌کند تا به دیگر اسباب‌بازی‌ها کمک کند. او با انجام کار گروهی با دیگر اسباب‌بازی‌ها نشان می‌دهد که تنها رمز موفقیت انجام کار گروهی به همراه دوستان است.

۳- بچه رئیس

«The Boss Baby»

محصول سال ۲۰۱۷ و مناسب برای رده سنی ۱۱ سال به بالا

انیمیشن بچه رئیس

ماجرای انیمیشن بچه رئیس، زندگی نوجوانی به نام تیم است. حضور بچه رئیس به عنوان برادر تیم در خانه او و جلب کردن توجه والدین تیم باعث می‌شود تا او به این مهمان ناخوانده حسادت کند. اما ماموریت بچه رئیس در خانواده تیم آن است که نگذارد یک حیوان جای بچه را در این خانه بگیرد. ماموریتی که اگر به سرانجام برسد تیم می‌تواند دوباره تنها فرزند خانه باشد.

بچه رئیس به فرزندان شما این نکته را یاد می‌دهد که برادر یا خواهر آن‌ها می‌تواند بهترین دوستشان باشد. دوستی که همراه با او فعالیت‌های زیادی انجام دهند و باعث افزایش مهارت‌های ارتباطی آن‌ها شود. اثر الگوی مثبتی است که کار گروهی را به فرزندان شما آموزش داده و نشان دهد که چگونه با کمک کردن به یکدیگر مشکلات را حل کنند.

۴- ماداگاسکار ۱

«Madagascar»

محصول سال ۲۰۰۵ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

انیمیشن ماداگاسکار

مارتین یک شیر آفریقایی است که همراه دوستانش که گور‌خر، زرافه و یک اسب آبی هستند در باغ وحش شهر نیویورک زندگی می‌کنند. داستان انیمیشن ماداگاسکار درباره این چهار دوست است که می‌خواهند از باغ وحش فرار کرده و به طبیعت وحشی بازگردند. اما فرار این چهار دوست همراه با اتفاقات هیجان‌انگیزی است که باعث مشکلات زیادی برای آن‌ها می‌شود.

انیمیشن درباره کار گروهی چهار دوست است که می‌خواهند از باغ وحش فرار و به طبیعت وحشی بروند. فعالیت‌های این چهار دوست و تلاش‌هایی که برای کمک به یکدیگر می‌کنند، می‌تواند الگوی خوبی باشد برای فرزندان شما که کار گروهی را یاد بگیرند. همچنین این انیمیشن به فرزند شما مهارت‌های ارتباطی با دوستانش را نیز یاد می‌دهد.

۵- پت و مت

«Pat & Mat»

محصول سال ۱۹۷۶ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

پت و مت

پت و مت دو دوست هستند که با کمک یکدیگر تلاش می‌کنند تا وسایل مختلفی را بسازند. آن‌ها با روش‌های طنز و جذاب خود که با استفاده از ابزارهای مختلف و روش‌های گوناگون است، تلاش دارند تا مشکلات خود را حل کنند. هر چند که این خلاقیت آن‌ها گاها با اتفاقات خنده‌دار و عجیبی خواهد بود.

خلاقیت یکی از پیام‌های مهم انیمیشن پت و مت است. خلاقیتی که در کنار آن کار گروهی نیز به نمایش گذاشته می شود. پت و مت در انجام کارهای خود متحمل شکست نیز می‌شوند و گاهی کارها را از راه نادرست نیز انجام می‌دهند، اما این دو شخصیت با کار گروهی که دارند در انتها می‌توانند کارهای خود را با موفقیت انجام دهند.

۶- فرار فضایی ها از سیاره زمین

«Escape from Planet Earth»

محصول سال ۲۰۱۳ و مناسب برای رده سنی ۳ سال به بالا

فرار فضایی ها از سیاره زمین

دو برادر فضایی به کره زمین سفر می‌کنند تا یک عملیات نجات را انجام دهند. عملیات نجاتی که کره زمین را از آلودگی‌هایی که انسان‌ها به وجود آورده‌اند پاک کند. اما سفر این دو برادر به کره زمین تبدیل به یک ماجرای هیجان‌انگیز می‌شود، زیرا انسان‌ها برادر بزرگتر را دستگیر می‌کنند و برادر کوچکتر باید به فکر نجات دادن او باشد.

پیام اصلی انیمیشن فرار فضایی ها از سیاره زمین یادگیری کار گروهی به همراه دیگر اعضای خانواده است. دو برادر فضایی در این داستان به مخاطبان کودک و نوجوان خود یاد می‌دهند که اگر با یکدیگر همکاری داشته باشند می‌توانند در ماموریت خود موفق شوند. موفقیتی که لزوم آن این است که آن‌ها یاد بگیرند به یکدیگر اطمینان کنند.

۷- فوتبالیست ها

«Ganbare, Kickers!»

محصول سال ۱۹۸۳ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

فوتبالیست ها

انیمیشن فوتبالیست ها داستان پسر یازده ساله‌ای است که عاشق فوتبال است و آرزویش تبدیل شدن به یک فوتبالیست بزرگ است. او به همراه مادرش به شهر نانکاتسو می‌رود جایی که رقابت بین فوتبالیست ها حرفه‌ای‌تر و هیجان‌انگیزتر است. حالا او باید استعداد خودش را محک بزند و با کمک دیگر اعضای تیم فوتبال مدرسه قهرمان فوتبال مدارس شوند.

فوتبالیست ها نمونه خوبی برای آموزش کار گروهی به فرزندان شماست. زیرا فوتبال یک ورزش گروهی است و تنها زمانی یک تیم می‌تواند پیروز شود که همه اعضای تیم به یکدیگر کمک کنند. شخصیت سوباسا در این انیمیشن می‌تواند الگوی خوبی برای فرزندان شما باشد که هم ورزش کردن را دنبال کنند و هم یاد بگیرن اهمیت گروهی فعالیت کردن تا چه اندازه مهم است.

۸- ترول ها

«Trolls»

محصول سال ۲۰۱۶ و مناسب برای رده سنی ۱۱ سال به بالا

ترول ها

داستان انیمیشن ترول ها درباره موجودات کوچکی بنام ریز غولک است که در جنگل زندگی می‌کنند. این موجودات همیشه خوشحال هستند و هیچگاه ناراحت نمی‌شوند. اما حمله غول تشن‌ها که موجوداتی همیشه ناراحت هستند به ریز غولک‌ها، باعث می‌شود آن‌ها تصمیم بگیرند در مقابل ناراحتی آن‌ها بایستند. ولی این تصمیم آن‌ها خطراتی را در پی خواهد داشت.

اثر تلاش دارد به مخاطبان خود یاد دهد ابتدا همیشه شاد باشند و سپس یاد بگیرند که با دوستان خود همفکری و همراهی کنند. هم‌فکری که باعث می‌شود آن‌ها با انجام کار گروهی نه تنها موفق شوند بلکه بتوانند شاد نیز باشند. اثر به اهمیت بودن در گروه اشاره می‌کند و به فرزندان شما نشان می‌دهد بودن در گروهی که تفکرات مشابه آن‌ها دارد می‌تواند باعث پیشرفت آن‌ها بشود.

۹- سه خرس کله پوک

«We Bare Bears»

محصول سال ۲۰۲۰ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

سه خرس کله پوک

سه‌ خرس به نام‌های گریز، پاندا و خرس یخی به سفری ماجراجویانه می‌روند. آن‌ها این ماجراجویی را زمانی آغاز می‌کنند که یک مأمور سازمان کنترل حیات وحش در تلاش برای پایان دادن به فعالیت‌های گروه آنان است. گروهی که آن‌ها به صورت اتفاقی تشکیل داند و مشکلات زیادی را هم برای همگی ایجاد کرده‌اند.

پیام اصلی انیمیشن سه خرس کله پوک درباره حیوانات است. این سه خرس تلاش می‌کنند تا کارهای روزمره زندگی خود که اکثرا برای باقی افراد دردسر ساز است انجام دهند. کارهایی که معمولا آن‌ها به صورت تیم و در قالب کار گروهی انجام می‌دهند. هرچند که کار گروهی آن‌ها دردسرهایی را نیز به وجود می‌آورد.

۱۰- فرار مرغی

«Chicken Run»

محصول سال ۲۰۰۰ و مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا

فرار مرغی

انیمیشن فرار مرغی داستان مرغ‌‌های مرزعه توییدی که تصمیم دارند هرطور هست از مزرعه فرار کنند. مرغ‌‌ها در یک حصار آهنی سرد هستند که دو سگ نگهبان خشن از آن حفاظت می‌‌کنند. آن‌ها وظیفه دارند هر روز تخم بگذارند و زمانی که دیگر قادر به انجام وظیفه‌‌شان نباشند به تعطیلات فرستاده می‌‌شوند. اما با حضور یک خروس شجاع در مزرعه ماجراجویی آن‌ها شروع می‌شود.

داستان فرار مرغ ها از مزرعه نشان دهنده کار گروهی است که این موجودات با یکدیگر داشتند. کار گروهی که باعث می‌شود از دست مزرعه داری که آن‌ها را اذیت می‌کند فرار کنند. این انیمیشن می‌تواند الگوی مثبتی برای فرزندان شما باشد تا یاد بگیرند یا کمک به یکدیگر و انجام کار گروهی هر مشکلی را از سر راه خود بردارند.

۰
برچسب ها

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن