گالری

۱۰ اثر برای پرورش خلاقیت کودکانمان

در این اینفوگرافیک قصد داریم، ده اثر سینمایی در حوزه‌ کودک با محوریت پرورش خلاقیت در فرزندان را به شما پدر و مادرهای گرامی پیشنهاد دهیم.

10 اثر برای پرورش خلاقیت

تفکر خلاق مجموعه‌ای از داده‌ها و اطلاعات است که باعث ایجاد یک فکر و ایده‌ی جدید می‌شود. در واقع خلاقیت، افکاری است که در ذهن می‌چرخند، بدون این که قابل کنترل باشند. خلاقیت یعنی این افکار و ایده‌های سردرگم ترکیب و شکل جدیدی به خود بگیرند. تمام اختراعات و کشفیات، حاصل خلاقیت و در درجه‌ی بعدی نبوغ است.

توانایی رو به رو شدن با چالش‌ها به روش‌های مختلف، حاصل داشتن هوش خلاق است. زمانی که کودکان خلاقیت را در خود پرورش می‌دهند، یاد می‌گیرند که به غرایز و توانایی‌های منحصر به فرد خود اعتماد کنند. در این مسیر آن‌ها نگرش مثبتی به روند حل مسئله پیدا می‌کنند.

کودکان خلاق در بزرگسالی تبدیل به انسان‌هایی متکی به نفس و کاردان می‌شوند. و به همان اندازه از خیل لذات زندگی استفاده می‌کنند.

توانایی خلاق بودن از مغز شگفت‌انگیز انسان ناشی می‌شود، اما نه هر مغزی! خلاقیت را تنها می‌توان از مغزی برداشت کرد که به اندازه‌ی کافی آبیاری و رسیدگی شده است.

کودکان سرشار از خلاقیت هستند، زیرا هنوز در قید‌ و‌ بند قواعد و چارچوب‌های بزرگ‌ترها قرار نگرفته‌اند. اما مانند هرچیز دیگر، بزرگ‌ترها باید تفکر خلاق کودکان را هدایت کنند.

یکی از راه‌های ارتباط‌گیری برای تربیت مؤثر یک کودک قوه‌ی بصری و بینایی اوست و یکی از طرق هیجان انگیز و بسیار مؤثر در رقم زدن رفتارها و الگوگیری او، دیدن کارتون و انیمیشن است که اغلب کودکان با آن سر و کار دارند. متأسفانه خیلی از پدر و مادرها به جهت سرگرم شدن کودک خود و به اصطلاح اذیت نکردن او (بخوانید عدم دانستن چگونگی تربیت صحیح کودک خود و حوصله نداشتن آن‌ها)؛ ساعت غالبی از وقت کودک را به دیدن انیمیشن و برنامه‌های در خور سن او اختصاص می‌دهند؛ غافل از این که از محتوای تربیتی و راهبردهای آن به طور صحیح آگاهی داشته باشند.

افراد در سنین کودکی به دنبال الگوگیری‌های متعدد هستند، آن‌ها می‌بینند و انجام می‌دهند. پس چه بهتر الگوهای موثر آموزنده‌ی درست تربیتی را پیش چشمان او قرار دهیم.

حال در این اینفوگرافیک قصد داریم، ده اثر در حوزه‌ی کودک با محوریت پرورش خلاقیت در فرزندان را به شما پدر و مادرهای گرامی پیشنهاد دهیم:

Inside Out(پشت و رو)، Timmy Failure: Mistakes Were Made (تیمی فیلر: اشتباهاتی اتفاق افتاد)، A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon (بره‌ی ناقلا: فارماگدون)، Big Hero 6 (شش ابر قهرمان)، Meet the Robinsons(ملاقات با خانواده‌ی رابینسون)، The Giant Pear (گلابی بزرگ)، Cloudy with a Chance of Meatballs (ابری با احتمال بارش کوفته قلقلی)، Tumble Leaf (صندوقچه‌ی بازی)، A Bug’s Life(زندگی مورچه‌ای)، Home Alone (تنها در خانه)

۰
برچسب ها

همچنین بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن