10 راز ماندگاری سریال کیف انگلیسی - اینفوگرافی | مجله نقد فیلم گردی
پیشنهاد سردبیر

۱۰ راز ماندگاری سریال کیف انگلیسی – اینفوگرافی

در این اینفوگرافیک تحت عنوان ۱۰ راز ماندگاری سریال کیف انگلیسی قصد داریم به ۱۰ ویژگی‌ ای که این سرمایه‌ هنری را جاودانه کرده است، بپردازیم.

اینفوگرافی سریال کیف انگلیسی

تقرییا بیست سال از پخش سریال کیف انگلیسی به عنوان یکی از سرمایه‌های بی‌بدیل صدا و سیما می‌گذرد. سریالی که روایت داستانی آن در دهه ۲۰ شمسی رقم می‌خورد، سریالی که به مسائل سیاسی آن روزگار، زندگی و فرهنگ مردم به خصوص طبقه روشنفکر جامعه همراه با چاشنی عنصر عشق برای جذاب کردن آن، می‌پردازد.

در ابتدا کمتر کسی تصور می‌کرد که این سریال بتواند عموم استقبال بینندگان را به خود جذب کند، اما پس از گذشت دو یا سه قسمت، این اثر تأثیر و جذابیت خودش را ثابت کرد و توانست همچون «امام علی» و «هزاردستان» جمعیت خیابان‌های شهر را به پای تلویزیون بنشاند.

گیرایی سریال به حدی بین مردم شایع بود، که پای آن به میان محافل سیاسیون در آن دوره، که مقارن با مجلس پرهیاهوی ششم بود، کشیده شد و هر کس بنا به سلیقه و تحلیل خودش برداشتی از روایت جنجالی موجود در سریال می‌کرد؛ چیزی نگذشت که نام “کیف انگلیسی” به اصطلاحی بین مردم در خطاب به طبقه خودفروخته و روشنفکر کشور بدل شد.

مرحوم دری، «کیف انگلیسی» را به مانند کلاس درسی آماده کرده بود که صرفا به روایتی ساده از حوادث تاریخی دهه بیست بسنده نمی‌کرد، بلکه با وسواسی تمام در رعایت امانتداری تاریخ، نقش اساسی عنصر سیاست در یک جامعه و تأثیرگذاری‌ها و آفات آن را در قالب تصویر و هنر برای مردم بشکافد.

به خاطر همین خاصیت عمیق شدن و بازشکافی است که هر باری این سریال در این بیست و اندی سال از شبکه‌های مختلف تلویزیون پخش می‌شود، باز تازگی و آموزندگی خود را حفظ کرده است.

حال در این اینفوگرافیک تحت عنوان «۱۰ راز ماندگاری کیف انگلیسی» قصد داریم به ۱۰ ویژگی‌ای که این سرمایه‌ی هنری را جاودانه کرده است، بپردازیم.

۰
برچسب ها

همچنین بخوانید

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن