بهترین سریال های کره ای به همراه لینک تماشا | مجله نقد فیلم گردی
فیلم شناسی

۱۰ سریال برتر کشور کره جنوبی

مطلب زیر جذاب ترین سریال های کره ای را در سال‌های اخیر به شما مخاطبان معرفی می‌کند.

باز شدن پای سریال های کره ای به ایران را می‌توان به دهه هشتاد شمسی ارجاع داد. دهه‌ای که صدا و سیما با پخش سریال‌های کره‌ای همچون امپراطور دریا، یانگوم و جومونگ موجب شد تا این سریال‌ها در ایران مخاطبان بسیاری پیدا کند. مخاطبانی که با گذشت بیش از یک دهه از پخش این سریال‌ها همچنان مشتاقانه به تماشای آن‌ها می‌نشینند.

سریال های کره ای را باید در راستای سیاست‌گذاری فرهنگی کشور کره‌جنوبی دانست که با برنامه‌ریزی دقیق تلاش کرد تا خود را تبدیل به قطب سریال‌سازی در آسیا و حتی جهان کند. این برنامه‌ریزی از دهه ۲۰۰۰ میلادی به بعد باعث شد تا موج سریال‌های کره‌ای در ایران نیز به راه بیافتد. موجی که سریال‌های کره‌ای را به قدری محبوب کرده است که تنها با سرچ ساده می‌توانید سریال‌های روز پخش شده از طریق شبکه‌های کره‌ای را به آسانی و با زیرنویس و حتی دوبله تماشا کنید.

لیست بهترین سریال های کره ای

محبوبیت روز افزون سریال کره‌ای در بین مخاطبان مجله نقد فیلم گردی باعث شد تا ما نیز سری به این آثار بزنیم و بهترین آثار چند سال اخیر کره‌جنوبی را به شما مخاطبان معرفی کنیم؛ پس همراه ما باشید.

۱- جومونگ (Jumong)

سریال جومونگ

محصول سال ۲۰۰۶

کارگردان Ju-hwan Lee و Geun-hong Kim

جومونگ جزو سریال‌های مطرح کشور کره‌جنوبی است که در بسیاری از کشورهای آسیایی پخش گردیده است. سریالی تاریخی و حماسی که به تاریخ تاسیس گوگوریو به عنوان اولین پادشاهی مستقل در تاریخ شبه جزیره کره می‌پردازد. این سریال روایت‌های فرمانده جومونگ به عنوان اولین موسس گوگوریو را روایت می‌کند که در ایران نیز طرفداران بسیاری دارد.

سریال جومونگ با بازی بازیگرانی همچون سونگ ایل گوک «Song Il‑kook» و هان ‌های جین «Han Hee‑jin» یکی از سریال‌هایی است که باعث شد سریال های کره ای در ایران محبوب شوند. این سریال بلند در ۶۰ قسمت پخش گردید و امتیاز ۸ را IMDb کسب کرده است.

۲- هتل دل لونا (Hotel Del Luna)

سریال هتل دلونا

محصول سال ۲۰۱۹

کارگردان Choong-Hwan Oh

هتل دلونا نام سریالی فانتزی و محصول کشور کره‌جنوبی است. سریالی که با بازی بازیگران محبوب این کشور یعنی آیو «IU» و یئو جین گو «Yeo Jin‑goo» ساخته شده است. مهمترین نکته درباره سریال هتل دلونا حضور آیو یکی از سلبریتی‌های مشهور کره جنوبیست که در ایران نیز طرفداران بسیاری دارد.

داستان این سریال با تمی فانتزی درباره هتلی است که پذیرای روح افراد تازه در گذشته است تا آن‌ها را آماده سفر به دنیای آخرت کنند. سریال هتل دلونا که در ۱۶ قسمت پخش شده است و با دریافت امتیاز ۸.۲ از سایت IMDb جزو پرطرفدار‌ترین سریال های کره ای به حساب می‌آید.

۳- اشکالی نداره خوب نباشی (It’s Okay To Not Be Okay)

 

اشکالی نداره خوب نباشی

محصول سال ۲۰۲۰

کارگردان Shin Woo Park

اشکالی نداره خوب نباشی جزو سریال‌های پرطرفدار کشور کره‌جنوبی است. به خصوص که این سریال با مضمون روانشناسانه خود تلاش دارد تا به مخاطبان خود یاد دهد برای ادامه زندگی باید تلاش کرد و خانواده و دوستان می‌توانند زخم‌های روحی یکدیگر را بهبود دهند. داستان این سریال درباره دو برادر است که والدین خود را از دست داده‌اند. یکی از برادرها دچار بیماری خاصی است که آشنایی او با نویسنده‌ای بداخلاق زندگی این دو برادر را تغییر می‌دهد.

حضور دو تن از بازیگران مشهور کره‌ای یعنی کیم سو هیون «Kim Soo‑hyun» و سئو یا جین «Seo Yea‑ji» باعث شده است تا این سریال نه تنها در کره بلکه در ایران نیز طرفداران بسیاری داشته باشد. این سریال امتیاز ۸.۸ را از سایت IMDb دریافت کرده و در ۱۶ قسمت پخش گردیده است.

تماشای آنلاین سریال اشکالی نداره خوب نباشی

۴- لیست پخش بیمارستان (Hospital Playlist)

پلی لیست بیمارستان

محصول سال ۲۰۲۰

کارگردان won- ho shin

لیست پخش بیمارستان سریالی ۲۴ قسمتی است که داستان پیرامون زندگی پزشکان بیمارستانی در کشور کره‌جنوبی روایت می‌شود. این سریال با موضوع پزشکی یکی از تاثیرگذارترین آثار در خصوص رابطه پزشکان و بیماران است که سختی زندگی و کار در بیمارستان را به مخاطب‌های خود نشان می‌دهد.

سریال لیست پخش بیمارستان درباره ۵ دوست است که از دوران دانشجویی با یکدیگر دوست هستند و حال هر پنج نفر آن‌ها به عنوان پزشکان حرفه‌ای در این بیمارستان مشغول به فعالیت هستند. سریال با ادغام کردن تم کمدی به داستان خود و حضور بازیگرانی همچون جو جون سوک «Jo Jung‑suk»، یو یئون سوک «Yoo Yeon‑seok»، جانگ کیونگ هو «Jung Kyung‑ho» و جئون می دو «Jeon Mi‑do» جزو سریال‌های محبوب بین مخاطبان سریال های کره ای است. این سریال امتیاز ۸.۷ را از سایت IMDb دریافت کرده است.

۵- پادشاهی (Kingdom)

پادشاهی

محصول سال ۲۰۱۹

کارگردان In-je Park و Seong-hun Kim

پادشاهی سریالی در ژانر آخرالزمانی و زامبی محور است که توسط شبکه نتفلیکس در کشور کره‌جنوبی ساخته شده است. سریالی ترسناک و هیجان‌انگیز که به طرفداران فیلم‌ها و سریال‌های زامبی محور حتما پیشنهاد می‌شود. داستان این سریال در چوسان روایت می‌شود، زمانی که ولیعهد این کشور درگیر بیماری مرموزی می‌شوند که در حال پخش شدن در این سرزمین است. حال ولیعهد و همراهانش نه تنها باید از دست زامبی‌ها فرار کننده بلکه باید به دنبال درمان و مقابله با توطئه‌های درباریان نیز باشند.

سریال پادشاهی در دو فصل ۱۲ قسمتی پخش شده است و بسیاری از مخاطبان آن را بهترین سریال با تم زامبی‌ها می‌دانند، حتی بهتر از سریال مشهور مردگان متحرک «The Walking Dead». در این سریال جو جی هون «Ju Ji‑hoon» و بائه دونا «Bae Doona» بازی کرده‌اند و نیز سریال امتیاز ۸.۴ را از سایت IMDb دریافت کرده است.

۶- سقوط بر روی تو (Crash Landing On You)

سقوط بر روی تو

محصول سال ۲۰۱۹

کارگردان Jung Hyo Lee

سقوط بر روی تو نام سریالی درام است که به موضوع اتحاد بین کره‌جنوبی و شمالی می‌پردازد. این سریال نشان می‌دهد که مردم کره‌جنوبی و کره‌شمالی می‌توانند با یکدیگر زندگی خوبی داشته باشند و این دولت‌های خارجی هستند که باعث مشکلات بین این دو کشور شده‌اند.

داستان سریال سقوط بر روی تو پیرامون حضور دختری از کره‌جنوبی در کره‌شمالی است. او که به طور ناخواسته وارد این کشور می‌شود با یک افسر کره‌شمالی آشنا شده و این دو با یکدیگر تلاش می‌کنند تا دختر را به کشور خود بازگردانند. در این سریال ۱۶ قسمتی بازیگرانی همچون هیون بین «Hyun Bin» و سون یه جین «Son Ye‑jin» بازی کرده‌اند که جزو مشهورترین بازیگران کره‌جنوبی به حساب می‌آیند. این سریال امتیاز ۸.۷ را از سایت IMDb دریافت کرده است.

۷- خاطرات الحمرا (Memories of the Alhambra)

خاطرات الحمرا

محصول سال ۲۰۱۸

کارگردان Gil Ho Ahn

خاطرات الحمرا جزو بهترین سریال های کره ای است که اگر اهل گیم باشید از دیدنش لذت خواهید برد. داستان این سریال درباره بازی واقعیت افزوده‌ای است که توسط یک مهندس کره‌ای ساخته شده است. اما این بازی بعد از ناپدید شدن طراحش تبدیل به چالشی می‌شود برای کسانی که درون بازی حضور دارند.

سریال خاطرات الحمرا با حضور بازیگرانی به نام کشور کره همچون هیون بین «Hyun Bin» و پارک شین سان «Park Shin-hye» در ۱۶ قسمت ساخته شده است و امتیاز ۷.۸ را از IMDb دریافت کرده است.

۸- کشور من: عصر جدید (My Country: The New Age)

کشور من

محصول سال ۲۰۱۹

کارگردان Jin Won Ki

کشور من: عصر جدید سریالی با ژانر تاریخی و درباره پایان کشور گوگوریو و تشکیل کشور چوسان است. سریال داستان، دو پسر جوان را نشان می‌دهد که یکی جزو طبقه ثروتمند و دیگری جزو طبقه رعیت است. این دو دوست در راه تشکیل کشور جدید به اختلافاتی بر می‌خورند که آن‌ها را تبدیل به دشمن می‌کند.

سریال کشور من: عصر جدید جزو سریال‌های تاریخ جذابی است که بازیگرانی همچون یانگ سه جونگ «Yang Se‑jong»، وو دو هوان «Woo Do‑hwan» و سئول هیون «Seolhyun» در آن به ایفای نقش پرداخته‌اند. این سریال ۱۶ قسمتی امتیاز ۸.۳ را از IMDb دریافت کرده است.

تماشای آنلاین سریال کشور من عصر جدید در فیلم‌گردی

۹- بی‌ خانمان (Vagabond)

بی خانمان

محصول سال ۲۰۱۹

کارگردان Yu In-sik

بی‌خانمان اثری اکشن و در ژانر جاسوسی است. اثری که درباره یک حادثه تروریستی برای هواپیمای کشور کره‌جنوبی است که باعث مرگ شهروندان این کشور می‌شود. حال برادر یکی از این مسافران در تلاش است تا توطئه‌های پشت این حادثه تروریستی را کشف کند و عاملان این اتفاق را مجازات کند.

سریال بی‌خانمان جزو آثار مشهور و مطرح کشور کره‌جنوبی است که بازیگران محبوبی همچون لی سونگ گی «Lee Seung‑gi» و بائه سوزی «Bae Suzy» در آن به ایفای نقش پرداخته‌اند. این سریال در ۱۶ قسمت پخش گردیده و امتیاز ۸.۳ را از سایت IMDb دریافت کرده است.

۱۰- آقای آفتاب (Mr Sunshine)

آقای آفتاب

محصول سال ۲۰۱۸

کارگردان Eung-bok Lee

آقای آفتاب سریالی تاریخی درباره استعمار کره‌جنوبی توسط ژاپنی‌ها و آمریکایی‌هاست. داستان درباره افسر آمریکایی است که در خانواده‌ای کره‌ای به دنیا آمده ولی در کودکی به آمریکا مهاجرت کرده است. حال این افسر آمریکایی به کره بازگشته است تا در سفارت این کشور مشغول به فعالیت شود که درگیر حملات گروه‌های مقاومت کره به خارجیان می‌شود.

سریال آقای آفتاب یقینا جزو بهترین سریال های کره ای است که بازیگران پرسابقه‌ای همچون لی بیونگ هان «Lee Byung‑hun»، یو یئون سوک «Yoo Yeon‑seok» و کیم تائه ری «Kim Tae‑ri» در آن به ایفای نقش پرداخته‌اند. این سریال ۲۴ قسمتی امتیاز ۸.۸ را از IMDb دریافت کرده است.

۰
برچسب ها

همچنین بخوانید

یک نظر

  1. شماره هشت رو صداو سیما پخشش کرده بود گرچه نه با این اسم . واقعا به نظر نمی رسید فیلم قوی ای باشه ، خیلی گنگ بود =/ شاید ترجمه و دوبله صداوسیما خیلی خوب نبوده …

    ۰
    ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن