معرفی 10 فیلم با موضوع بازی | مجله نقد فیلم‌گردی
فیلم شناسی

معرفی ۱۰ فیلم با موضوع بازی

هر ساله بر تعداد آثار سینمایی که با محوریت اقتباس از بازی‌های ویدئویی هستند افزوده می‌شود. همین بهانه‌ای شد تا در لیست زیر بهترین فیلم‌های اقتباس شده از بازی‌های ویدئویی را به شما معرفی کنیم.

صنعت بازی‌های ویدئویی یکی از باارزش‌ترین صنعت‌ها در حوزه سرگرمی به حساب می‌آید. صنعتی که در سال ۲۰۱۹ درآمد آن بالغ بر ۱۴۵ میلیارد دلار بود. این درحالی است که در همین سال درآمد سینما حدود ۴۲ میلیارد دلار بوده است. پس همین اعداد دلیلی شدند تا به سراغ معرفی ۱۰ فیلم با موضوع بازی برویم؛ با ما همراه باشید.

صنعت سرگرمی یکی از مهم‌ترین و پرسودترین صنایع در جهان است. صنعتی که شامل سینما، گیم و موسیقی می‌شود. اما در میان این سه حوزه، بازی‌های ویدئویی از باقی حوزه‌ها ارزش بالاتری دارد. اعداد و ارقام بالا نشان می‌دهد که بازی‌های ویدئویی تا چه اندازه در میان مخاطبان حوزه سرگرمی اهمیت دارد. از همین روی سینما با ورود به صنعت گیم تلاش کرده است تا بازی‌های ویدئویی را با سینما پیوند دهد.

پیوندی که ماحصل آن ساخت آثار سینمایی با اقتباس از بازی‌های ویدئویی است. پیوندی که کاراکترهای گیم‌ها را بر پرده نقره‌ای سینما ظاهر می‌کند. پس همراه ما باشید تا لیست ۱۰ فیلم برتر با موضوع بازی‌های ویدئویی را به انتخاب سایت معتبر rottentomatoes به شما مخاطبان فیلم‌گردی معرفی کنیم.

لیست ۱۰ فیلم اقتباسی از گیم به ترتیب رتبه سایت راتن تومیتو

۱- The Angry Birds Movie 2

محصول سال ۲۰۱۹

انیمیشن پرندگان خشمگین ۲

انیمیشن پرندگان خشمگین ۲ اثر اقتباس شده از بازی «ANGRY BIRDS» است. بازی که برای اولین بار در سال ۲۰۰۹ در سبک بازی‌های ویدئویی پازلی انتشار یافت. بازی ساخته استودیو «Rovio Entertainment» بوده و برای تمام پلتفرم‌های موجود تولید شده است. قسمت اول انیمیشن پرندگان خشمگین در سال ۲۰۱۶ و قسمت دوم آن در سال ۲۰۱۹ و براساس اقتباسی از این بازی انتشار یافتند.

قسمت دوم این مجموعه توسط «Thurop Van Orman» کارگردانی شده است و «Jason Sudeikis»، «Josh Gad» و «Danny McBride» صداپیشگان انیمیشن هستند. داستان انیمیشن درباره نبرد بین پرندگان و خوک‌هاست. در میانه نبرد این دو گروه، حضور جزیره‌ای خطرناک که عقاب‌ها در آن زندگی می‌کنند پرندگان و خوک‌ها را متحد می‌کند تا علیه دشمن جدید مبارزه کنند.

انیمیشن از رای ۲۵ هزار کاربر سایت imdb امتیاز ۶.۴ و از سایت rottentomatoes امتیاز ۷۳ را دریافت کرده است. این انیمیشن در لیست ۱۰ فیلم با موضوع بازی جایگاه اول را به خود اختصاص داده است.

۲- Pokémon Detective Pikachu

محصول سال ۲۰۱۹

فیلم پوکمون کارآگاه پیکاچو

فیلم پوکمون کارآگاه پیکاچو اقتباسی از گیم «Detective Pikachu» است. بازی در سبک ماجراجویی که در سال ۲۰۱۶ و توسط استودیو «The Pokémon Company» ساخته شد. بازی برای پلتفرم اختصاصی نینتیدو انتشار یافت و در سال ۲۰۱۹ نیز اقتباسی سینمایی از این گیم تولید گردید که داستانش درباره حضور پیکاچو در دنیای انسان‌هاست تا توطئه گروهی شیطانی را برملا کند.

فیلم توسط «Rob Letterman» کارگردانی شده و بازیگرانی همچون «Ryan Reynolds»، «Justice Smith» و «Kathryn Newton» در آن بازی می‌کنند. پدر تیم، شخصیت اصلی فیلم برای پیدا کردن بقایای یک میو باستانی در یک شرکت تحقیقاتی مشغول به کار است. اما ناپدید شدن پدر تیم در طی آزمایشات این شرکت، تیم و دستیار پدرش پیکاچو را وارد ماجراجویی خطرناک می‌کند.

فیلم در سایت imdb از رای ۱۵۰ هزار کاربر امتیاز ۶.۶ را کسب کرده و سایت rottentomatoes نیز به آن امتیاز ۶۸ را داده است. فیلم در جایگاه دوم لیست آثار اقتباسی از گیم‌ها قرار دارد.

۳- Sonic the Hedgehog

محصول سال ۲۰۲۰

فیلم سونیک خارپشت

فیلم سونیک خارپشت اقتباسی از گیم «Sonic the Hedgehog» است. بازی ساخته استودیو ژاپنی «Sega» بوده که در سال ۱۹۹۱ انتشار یافت. بازی که در ابتدا برای کنسول سگا به صورت اختصاصی انتشار یافت و بعد از آن تبدیل به یکی از فرانچازهای بزرگ جهان شد. این بازی در سبک مسابقه‌ای طراحی شد و داستانش درباره نبرد بین سونیک و دکتر اگمن است.

فیلم را «Jeff Fowler» کارگردانی کرده و بازیگران مطرحی همچون «Ben Schwartz»، «Jim Carrey» و «James Marsden» در آن بازی کرده‌اند. داستان فیلم درباره خارپشتی با سرعت مافوق صوت است که در سیاره‌ای دورافتاده زندگی می‌کند. سونیک توسط حلقه‌های جادویی به کره زمین منتقل می‌شود ولی ارتش آمریکا به دنبال پیدا کردن اوست و همین باعث ماجراهای جذابی برای او شده است.

فیلم امتیاز ۶.۵ را از رای ۱۰۶ هزار کاربر سایت imdb کسب کرده و امتیاز سایت rottentomatoes نیز به فیلم ۶۳ است. این اثر در لیست ۱۰ فیلم با موضوع بازی رتبه سوم را دارد.

۴- Mortal Kombat

محصول سال ۲۰۲۱

فیلم مورتال کمبت

فیلم مورتال کمبت اقتباسی سینمایی از سری بازی‌های «Mortal Kombat» است. مجموعه‌ای که برای اولین بار در سال ۱۹۹۲ و در سبک بازی‌های مبارزه‌ای انتشار یافت. این بازی توسط استودیو «Midway Games» برای تمام پلتفرم‌ها ساخته شد و داستان آن نبردی خونین میان برترین مبارزان تاریخ است تا قهرمان شش قلمرو شوند.

فیلم توسط «Simon McQuoid» کارگردانی شده و «Lewis Tan»، «Joe Taslim» و «Chin Han» در آن بازی می‌کنند. داستان فیلم درباره قهرمانی نوظهور از قلمرو زمین است که باید تحت آموزش‌های خاص قدرت خود را بیدار کند. زیرا او برای جلوگیری از نابودی زمین باید برنده مبارزه در مسابقات شش قلمرو باشد. اما حضور دشمنانی از قلمرو دیگر کار این قهرمان را سخت می‌کند.

امتیاز ۶.۱ از رای ۱۴۲ هزار مخاطب سایت imdb برای این فیلم به ثبت رسیده و در سایت rottentomatoes نیز امتیاز فیلم ۵۵ در نظر گرفته شده است. این فیلم در لیست ما در رده چهارم قرار دارد.

معرفی بهترین فیلم‌های لایو اکشن سینمای جهان

۵- Tomb Raider

محصول سال ۲۰۱۸

فیلم مهاجم مقبره

فیلم مهاجم مقبره اقتباسی از بازی «Tomb Raider» است. بازی که در سال ۲۰۱۳ انتشار یافت و جزو سری بازی‌های تام رایدر است که در سبک ماجراجویی و اکشن ساخته شده است. بازی توسط «Square Enix» و برای تمامی پلتفرم‌ها انتشار یافت. داستان بازی درباره دختر جوانی است که وارد ماجراجویی‌های زیادی در خرابه‌های باستانی می‌شود.

«Roar Uthaug» کارگردان فیلم بوده و بازیگرانی همچون «Alicia Vikander»، «Dominic West» و «Walton Goggins» در آن بازی کرده‌اند. داستان درباره لارا کرافت فرزند باستان شناس معروفی است که بعد از گمشدن پدرش راهی جزیره‌ای مرموز می‌شود تا راز این جزیره را کشف کند.

فیلم با رای ۲۰۲ هزار مخاطب امتیاز ۶.۳ را از سایت imdb کسب کرده و rottentomatoes نیز امتیاز ۵۵ را به فیلم داده است. اثر در لیست ۱۰ فیلم با موضوع بازی رتبه پنجم را دارد.

۶- Rampage

محصول سال ۲۰۱۸

فیلم رمپیج

فیلم رمپیج اقتباسی از بازی «Rampage» است. فرانچایزی که اولین بار در سال ۱۹۸۶ و در سبک اکشن انتشار یافت. این بازی برای اولین بار در دستگاه‌های «Arcade» و توسط استودیو «Midway Games» توسعه یافت و بعد از آن سری بازی‌های بعدی توسط استودیو‌های مختلف و برای پلتفرم‌های دیگر ساخته شدند.

فیلم را «Brad Peyton» کارگردانی کرده و «Dwayne Johnson»، «Naomie Harris» و «Malin Åkerman» در آن بازی کرده‌اند. داستان فیلم درباره آزمایشات خاصی است که باعث می‌شود حیوانات با تغییرات ژنتیکی تبدیل به اسلحه‌هایی برای جنگ شوند. حال یکی از تربیت کنندگان این حیوانات تلاش می‌کند تا دوست خود که گوریل نقره‌ای است را از این آزمایشات نجات دهد.

امتیاز فیلم در سایت imdb از رای ۱۵۵ هزار مخاطب ۶.۱ است و امتیاز ۵۱ نیز توسط rottentomatoes به آن داده شده است. فیلم در لیست جایگاه ششم را در اختیار دارد.

۷- Monster Hunter

محصول سال ۲۰۲۱

فیلم شکارچی هیولا

فیلم شکارچی هیولا بر اساس بازی «Monster Hunter» ساخته شده که در سال ۲۰۰۴ انتشار یافت. سری بازی‌هایی که ساخته استودیو مطرحی به نام «Capcom» بوده و برای تمامی پلتفرم‌های موجود انتشار یافته است. این بازی در سبک نقش آفرینی بوده و بازیکنان را در سرزمینی خیالی قرار می‌دهد تا با انجام ماموریت‌های مختلف بازی را به اتمام برسانند.

فیلم را «Paul W. S. Anderson» کارگردانی کرده و بازیگرانی همچون «Milla Jovovich»، «Tony Jaa»، «Meagan Good» در آن به ایفای نقش پرداخته‌اند. داستان درباره حضور ناگهانی سربازان آمریکایی در سرزمینی ناشناخته است که موجب نبردی خونین میان این افراد و موجودات عظیم‌الجثه‌ای می‌شود که می‌خواهند آن‌ها را شکار کنند.

فیلم در وبگاه imdb از رای ۴۷ هزار مخاطب امتیاز ۵.۳ و از منتقدان rottentomatoes امتیاز ۴۵ را دریافت کرده است. اثر جایگاه هفتم را در لیست ۱۰ فیلم با موضوع بازی به خود اختصاص داده است.

۸- Final Fantasy: The Spirits Within

محصول سال ۲۰۰۱

انیمیشن فاینال فانتزی: ارواح درون

انیمیشن فاینال فانتزی: ارواح درون بر اساس سری بازی‌های «Final Fantasy» ساخته شده است. مجموعه‌ای که برای اولین بار در سال ۱۹۸۷ انتشار یافت سازنده آن استودیو «Square» است. مجموعه‌ای که نه تنها بازی‌های آن بلکه انیمیشن، فیلم، کمیک و رمان داستان آن نیز انتشار یافته و داستانش درباره دنیایی خیالی است که دو گروه خیر و شر در آن با یکدیگر مبارزه می‌کنند.

فیلم را «Hironobu Sakaguchi» کارگردانی کرده و «Ming-Na Wen»، « Alec Baldwin» و «Donald Sutherland» صداپیشگان این اثر هستند. داستان فیلم درباره دو دانشمند است که تلاش دارند تا کره زمین را که در دوران پساآخرالزمان به سر می‌برد از شر موجودات بیگانه‌ای که باعث نابودی انسان‌ها می‌شوند نجات دهند.

انیمیشن امتیاز ۶.۴ را از رای ۸۱ هزار کاربر imdb و امتیاز ۴۴ را از رای منتقدان rottentomatoes کسب کرده است. این اثر در لیست ما جایگاه هشتم را داراست.

۹- Prince of Persia: The Sands of Time

محصول سال ۲۰۱۰

فیلم شاهزاده ایران: شن‌های زمان

فیلم شاهزاده ایران: شن‌های زمان اقتباسی از سری بازی‌های «Prince of Persia» است. سری بازی‌هایی که در سال ۱۹۸۹ و توسط استودیو «Ubisoft» در ژانر اکشن معمایی توسعه یافته است. این بازی برای تمامی پلتفرم‌های موجود ساخته شده و داستان آن درباره شاهزاده‌ای ایرانی است که تلاش می‌کند تا در مقابل موجودات تاریکی بایستد.

«Mike Newell» کارگردان این اثر و «Jake Gyllenhaal»، «Gemma Arterton» و «Ben Kingsley» بازیگران آن هستند. داستان فیلم در شهر الموت می‌گذرد که شاهدختی زیبا در آن زندگی می‌کند. سربازان ایرانی به فرماندهی شاهزاده‌ای پارسی به این شهر حمله می‌کنند اما نیرویی جادویی در زیر این شهر وجود دارد که افراد زیادی می‌خواهند از آن استفاده نادرست کنند.

فیلم با رای ۲۷۹ هزار مخاطب سایت imdb امتیاز ۶.۶ را کسب کرده و منتقدان سایت rottentomatoes نیز به آن امتیاز ۳۷ را داده‌اند. این فیلم جایگاه نهم را در لیست ۱۰ فیلم با موضوع بازی دارد.

۱۰- Warcraft

محصول سال ۲۰۱۶

فیلم وارکرفت

فیلم وارکرفت بر‌اساس بازی نقش آفرینی «Warcraft» ساخته شده است. بازی که استودیو «Blizzard Entertainment» آن را از سال ۱۹۹۴ تا به اکنون توسعه داده است. بازی که به عنوان یکی از مهم‌ترین گیم‌های آنلاین شناخته می‌شود که داستانش در سرزمینی جادویی رخ می‌دهد که نژادهای مختلف در آن مشغول مبارزه با یکدیگر هستند.

فیلم را «Duncan Jones» کارگردانی کرده است و «Travis Fimmel»، «Paula Patton» و «Dominic Cooper» در آن بازی کرده‌اند. داستان درباره نژادی از اورک‌هاست که با استفاده از جادویی باستانی تلاش دارند با باز کردن دروازه‌ای میان ابعادی به جنگ انسان‌ها بروند.

امتیاز فیلم در سایت imdb و از رای ۲۵۳ هزار مخاطب ۶.۸ و امتیاز آن در سایت rottentomatoes نیز ۲۸ است. در لیست ۱۰ فیلم با موضوع بازی این اثر جایگاه دهم را به خود اختصاص داده است.

۰
برچسب ها

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن