بهترین فیلم های کره ای سینما را تماشا کنید | مجله نقد فیلم گردی
فیلم شناسی

بهترین فیلم های کره ای

مطلب زیر توسط تحریریه مجله فیلم گردی تهیه شده است و بهترین آثار سینمایی کره‌جنوبی در سال‌های اخیر را به شما مخاطبان معرفی می‌کند.

اگر عبارت فیلم کره ای را در اینترنت سرچ کنید با صفحات بسیاری مواجه خواهید شد که آثار سینمایی زیادی را به شما معرفی می‌کنند. آثاری که بسیاری از آن‌ها از تلویزیون ایران نیز پخش شده است و این نشان می‌دهد که سینمای کره‌جنوبی در ایران طرفداران بسیار زیادی دارد. سینمایی که با حضور آثار برجسته‌ای همچون انگل و میناری در جشنواره اسکار نشان داده است که الفبای فیلمسازی را خوب می‌شناسد. الفبایی که باعث می‌شود آثار جذابی برای مخاطبان فیلم‌ها و سریال‌های این کشور تولید شود.

موج کره‌ای

هالیو یا موج کره‌ای اصطلاحی است که به صنعت سرگرمی کره‌جنوبی اختصاص دارد. صنعتی که در سال‌های گذشته با ارائه فیلم‌ها و سریال‌های بسیاری نه تنها در آسیا بلکه در جهان نیز توجه کیدرامرهای زیادی را به خود جلب کرده است. کیدرامر واژه‌ای است که به مخاطبان فیلم‌ها و سریال‌های کره‌ای گفته می‌شود. مخاطبانی که ساعت‌ها وقت خود را پای سریال‌ها و فیلم‌های محبوب‌شان می‌گذارند.

به خصوص در کشور خودمان ایران که موج کره‌ای نوجوانان و جوانان بسیاری را به سمت آثار کره‌جنوبی سوق داده است. زیرا کره‌جنوبی با ارائه محتواهای جذاب در ژانرهای مختلف نشان داده است که نه تنها مخاطبان را می‌شناسد بلکه از طریق موج کره‌ای کار برندینگ و تصویر‌سازی مثبت از کشور خود را نیز انجام می‌دهد.

اما در طی سال‌های گذشته و با حضور فیلم‌های مشهوری همچون انگل و میناری در میان نامزدهای جشنواره‌های معتبر سینمایی این سینما اعتبار بیشتری را کسب کرده است. اعتباری که نشان از آن است که سینمای کره‌جنوبی راه پیشرفت را خوب یاد گرفته است.

۱۰ فیلم برتر سینمای کره‌ جنوبی به انتخاب مجله نقد فیلم گردی

نکات ارائه شده در پاراگراف‌های بالایی دلیلی شد که در این مطلب به سراغ سینمای کره جنوبی برویم و ۱۰ اثر برتر از نظر مجله نقد فیلم گردی را به شما معرفی کنیم. آثاری که جزو بهترین فیلم های کره ای در سال‌های اخیر هستند و مخاطبان بسیاری را در بین علاقمندان به سینمای شرق آسیا پیدا کرده‌اند.

۱. انگل (Parasite)

محصول سال ۲۰۱۹

کارگردان Bong Joon Ho

فیلم انگل

فیلم انگل یکی از آثار تحسین شده سال‌های گذشته سینمای کره‌جنوبی است. اثری که توانست جایزه بهترین فیلم خارجی زبان را از آکادمی اسکار دریافت کند. اثری که به مفهوم فاصله طبقاتی در جامعه کره‌جنوبی می‌پردازد. داستان فیلم به مقایسه دو خانواده کره‌ای می‌پردازد که یکی از طبقه ثروتمند و دیگری از طبقه فرودست است. این اثر توسط Bong Joon Ho ساخته شده که در کارنامه کاری خود آثار مشهوری همچون خاطرات یک قاتل و میزبان را دارد. این فیلم با دریافت امتیاز ۹۸ از Rotten Tomatoes و امتیاز ۹۶ از Metacritic نشان داده که توانسته است مورد استقبال منتقدان و مخاطبان قرار بگیرد.

تماشای فیلم انگل به صورت رایگان و آنلاین در فیلم گردی

 

۲. میزبان (The Host)

محصول سال ۲۰۰۶

کارگردان Bong Joon Ho

فیلم میزبان

فیلم میزبان به عنوان یکی از آثار پیشرو در ژانر علمی تخیلی سینمای کره‌جنوبی شناخته می‌شود. اثری که ساخته Bong Joon Ho کارگردان نام آشنای کره‌ای است. فیلم در خصوص حمله موجود عجیبی در ساحل رودخانه یکی از شهرهای کره‌جنوبی است. موجودی که حاصل دستکاری و آلودگی محیطزیست توسط انسان‌ها و دولت کره جنوبی است. فیلم میزبان به عقیده بسیاری از منتقدین نقد جدی بر سیاست‌های ضد‌ محیط‌زیستی دولت کره‌جنوبی و همچنین دفع زباله‌های سمی توسط شرکت‌های آمریکایی در این کشور است. این فیلم با دریافت امتیاز ۹۳ از Rotten Tomatoes و امتیاز ۸۵ از Metacritic جزو آثار خوب سینمای کره به حساب می‌آید.

تماشای فیلم میزبان کره ای به صورت رایگان و آنلاین در فیلم گردی

 

۳. به دانگ مک گال خوش آمدید (welcome to dongmakgol)

محصول سال ۲۰۰۵

کارگردان Kwang-Hyun Park

فیلم به دانگ مک گال خوش آمدید

فیلم به دانگ مک گال خوش آمدید اثر خوش ساختی درباره تقابل بین کره‌جنوبی و کره‌شمالی است. فیلم داستان سربازان کره‌جنوبی و کره‌شمالی را روایت می‌کند که اشتباها در یک دهکده به یکدیگر برخورد می‌کنند. ماجرای فیلم درباره تقابل بین دو کره و تنش‌های میان آن‌هاست. البته فیلم تلاش دارد که نشان دهد ملت کره یکپارچه است و این تقسیم جغرافیایی به واسطه سیاست‌های کشورهای بیگانه در قبال تقسیم قدرت در شبه جزیره کره است. اثر تاثیر‌گذاری که می‌خواهد نشان دهد هر دو ملت کره‌جنوبی و کره‌شمالی خواهان صلح هستند اما کشورهای بیگانه مانع این صلح‌اند. این فیلم امتیاز ۸۸ از Rotten Tomatoes و همچنین امتیاز ۷۲ از Metacritic را دریافت کرده است.

 

۴. میناری (Minari)

محصول سال ۲۰۲۰

کارگردان Lee Isaac Chung

فیلم میناری

میناری اثری است که در سال ۲۰۲۰ به عنوان یکی از آثار شاخص سینمای کره‌جنوبی در جشنواره‌های سینمایی جهانی خوش درخشید. این اثر روایت‌گر دهه ۸۰ میلادی در کشور آمریکاست و زندگی خانواده‌ای پنج نفره را در مزرعه‌ای در آرکانزاس به نمایش می‌گذارد. اثری که درباره مهاجرت خانواده‌ای کره‌ای به کشور امریکاست و تلاش دارد تا مشکلات زندگی مهاجران کره‌ای را در کشورهای دیگر به نمایش بگذارد. هرچند که فیلم بیشتر مشکلات مهاجران را نادیده گرفته است و تلاش دارد تا نشان دهد که آمریکا می‌تواند مقصد خوبی برای حضور کره‌ای ها باشد. این اثر امتیاز ۹۸ را از Rotten Tomatoes دریافت کرده و از سایت Metacritic نیز امتیاز ۸۹ را دریافت کرده است.

تماشای فیلم میناری به صورت رایگان و آنلاین در فیلم گردی

 

۵. راننده تاکسی (A Taxi Driver)

محصول سال ۲۰۱۷

کارگردان Hun Jang

فیلم راننده تاکسی

راننده تاکسی اثری تاثیرگذار از حادثه گوانگجو در سال ۱۹۸۰ است. حادثه‌ای که در آن دولت نظامی کره‌جنوبی در یک حمله به معترضان به سیاست‌های دولتی باعث مرگ صدها انسان در شهر گوانگجو شد. فیلم روایت حضور یک خبرنگار خارجی و راننده تاکسی است که از این حادثه گزارش‌های تصویری تهیه می‌کنند و باعث می‌شوند تا این قیام در جهان شناخته شود. این فیلم را می‌توان جزو آثاری با محوریت وقایع تاریخی کشور کره‌جنوبی دانست که مورد استقبال مخاطبان کره‌ای قرار گرفت. این فیلم امتیاز ۹۶ ار از Rotten Tomatoes و همچنین امتیاز ۶۹ را از Metacritic دریافت کرده است.

تماشای فیلم یک راننده تاکسی کره ای به صورت رایگان و آنلاین در فیلم گردی

 

۶. قطار بوسان (Train to Busan)

محصول سال ۲۰۱۶

کارگردان Sang-ho Yeon

فیلم قطار بوسان

قطار بوسان را می‌توان جزو اثاری با محوریت حضور زامبی‌ها و دنیای اخرالزمانی به حساب آورد. اثری که جزو بهترین‌های این ژانر به حساب آمده و نشان داده است که سینمای کره توان بالایی در نمایش زامبی‌ها بر پرده سینما دارد. داستان فیلم به قطار مسافربری اختصاص دارد که شخصیت‌های فیلم در آن محبوس شده‌اند و زامبی‌ها نیز در این قطار حضور دارند. اثر دارای سکانس‌های هیجان‌انگیز بسیاری است و بازی خوب بازیگرانش فیلم را به اثر قابل تحسینی تبدیل کرده است. این فیلم امتیاز ۹۴ را از Rotten Tomatoes و امتیاز ۷۲ را از Metacritic دریافت کرده است.

تماشای فیلم قطار بوسان به صورت رایگان و آنلاین در فیلم گردی

 

۷. تماس (The Call)

محصول ۲۰۲۰

کارگردان Chung-Hyun Lee

فیلم تماس

تماس فیلمی در ژانر هیجان انگیز است که داستانی در خصوص ارتباط دو شخص ناآشنا را در دو زمان متفاوت روایت می‌کند. فیلم متشابه با چند نمونه خارجی است که دو فرد از دو زمان مختلف به واسطه یک تماس تلفنی یا رادیویی با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند. این ارتباط سر آغاز ماجرایی جنایی است که سرنوشت هر دو فرد را تغییر می‌دهد. فیلم با بازی بازیگران مطرح کره‌جنوبی همچون Park Shin-Hye ساخته شده است و تحسین منتقدان بسیاری را به همراه داشته است. این فیلم جذاب امتیاز ۱۰۰ ار از Rotten Tomatoes و همچنین امتیاز ۷۵ ار از Metacritic دریافت کرده است.

 

۸. زنده (Alive)

محصول سال ۲۰۲۰

کارگردان Il Cho

فیلم زنده

زنده اثری در ژانر آخرالزمانی با محوریت زامبی‌هاست که داستان جوانی را روایت می‌کند که در موقع شیوع بیماری مجبور است تنها در آپارتمان محل زندگی خود زنده بماند. اثر جزو آثار هیجانی خوب سال ۲۰۲۰ کره‌جنوبی دسته‌بندی می‌شود که بازیگران مشهوری همچون Ah-in Yoo و Park Shin-Hye در آن به ایفای نقش پرداخته‌اند. فیلم سینمایی alive تلاش دارد تا نشان دهد در دنیای تکنولوژی زده امروزی چگونه می‌توانیم بدون تکنولوژی زندگی کنیم. این فیلم امتیاز ۸۸ را از Rotten Tomatoes دریافت کرده است.

تماشای فیلم alive به صورت رایگان و آنلاین در فیلم گردی

 

۹. اوکجا (Okja)

محصول سال ۲۰۱۷

کارگردان Bong Joon-ho

فیلم اوکجا

اوکجا فیلمی فانتزی و محصول مشترک سینمای کره‌جنوبی و امریکاست. اثری که روایتگر زندگی دختر بچه‌ای همراه با موجودی فانتزی است که محل زندگی خود را از دست داده است. اوکجا فیلمی با محتوای محیط زیستی است که تلاش دارد تا نشان دهد چگونه انسان‌ها با آسیب‌های محیط زیستی موجب از بین رفته گونه‌های جانوری شده‌اند. فیلم به عنوان یکی از آثار تحسین شده سینمای کره جنوبی قلمداد می‌شود و Bong Joon-ho کارگردان نام آشنای کره‌ای آن را ساخته است. این فیلم امتیاز ۸۷ را از Rotten Tomatoes و امتیاز ۷۵ ار از Metacritic کسب کرده است.

 

۱۰. آنفولانزا (The Flu)

محصول سال ۲۰۱۳

کارگردان Sung-su Kim

فیلم آنفولانزا

آنفولانزا اثری در ژانر آخرالزمانی است که جهان را پس از شیوع بیماری کشنده آنفولانزا به نمایش می‌گذارد. فیلم داستان زندگی پدر و دختری را روایت می‌کند که تلاش دارند خود را از بیماری و مشکلات پس از آن نجات دهند. آنفولانزا تلاش دارد تا نشان دهد چگونه بیماری‌های مسری توانایی آن را دارند که زندگی انسانی را مختل کنند و از سویی دولت‌ها نیز بر روی تحقیقات خطرناک خود در خصوص بیماری‌های کشنده سرپوش بگذارند. فیلم با بازی بازیگرانی همچون Jang Hyuk و Soo Ae جزو اثار مشهور در گونه خود است که با وجود امتیازات پایین می‌تواند اثر قابل توجهی باشد. فیلم از Rotten Tomatoes امتیاز ۴۰ و از Metacritic امتیاز ۴۰ را دریافت کرده است.

تماشای فیلم انفولانزا به صورت رایگان و آنلاین در فیلم گردی

۰
برچسب ها

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن