بهترین فیلم‌های لایو اکشن سینمای جهان | نقد و معرفی فیلم و سریال
فیلم شناسی

بهترین فیلم‌های لایو اکشن سینمای جهان

بازسازی نسخه‌های قدیمی اثار انیمیشنی در قالب لایو اکشن در سال‌های گذشته پیش از پیش به افزایش یافته است. به همین دلیل لیستی از بهترین لایواکشن‌ها را برای شما تهیه کرده‌ایم.

لایو اکشن «Live action» اصطلاحی است که اگر مخاطب فیلم و انیمیشن باشید زیاد آن را شنیده‌اید. آثاری که ترکیبی از انیمیشن و فیلم هستند و اکثرا بازسازی از نسخه‌های قدیمی‌تر به حساب می‌آیند. به خصوص آثار کلاسیک دیزنی یا آثار انیمیشنی ژاپنی که در سال‌های گذشته توسط کمپانی‌های بزرگ بازسازی شده‌اند.

بازسازی آثار کلاسیک و قدیمی توسط کمپانی‌ها ما را ترغیب کرد تا لیستی از فیلم های لایو اکشن تهیه کنیم. آثاری که نسخه‌های بازسازی شده آثار قدیمی هستند و مخاطب جوان‌تر را با دنیای آثار گذشته بیشتر آشنا می‌کنند. پس همراه مجله نقد فیلم گردی باشید تا این آثار را به شما معرفی کنیم.

۱۰ فیلم لایو اکشن برتر به انتخاب مجله فیلم‌گردی

۱- Cruella

محصول سال ۲۰۲۱

بازسازی نسخه the hundred and one dalmatians محصول سال ۱۹۶۱

 

نقد فیلم کروئلا

فیلم کروئلا بازسازی از رمان مشهور صد و یک سگ خالدار است که در سال ۱۹۶۱ کمپانی دیزنی از روی این کتاب، انیمیشن مشهور خود را ساخت. کروئلا اما برخلاف انیمیشن که ماجرای سگ‌های خال خالی بود، به ماجرای زندگی شخصیت منفی این انیمیشن می‌پردازد. البته باید گفت که پیش از این در سال‌های ۱۹۹۶ و ۲۰۰۰ نیز بازسازی‌های دیگری از این انیمیشن انجام گرفته است.

فیلم Cruella محصول کمپانی والت دیزنی است و کارگردانی آن بر عهده «Craig Gillespie» بود. در این فیلم «Emma Stone» در نقش کروئلا شخصیت منفی صد و یک سگ خالداری بازی کرده است. این فیلم امتیاز ۷.۴ را از سایت IMDb کسب کرده است.

۲- The Jungle Book

محصول سال ۲۰۱۶

بازسازی نسخه The Jungle Book محصول سال ۱۹۶۷

فیلم کتاب جنگل

فیلم کتاب جنگل بازسازی انیمیشن محبوب دیزنی است. انیمیشنی که در سال ۱۹۶۷ تولید شد و به سرعت به یکی از آثار محبوب این کمپانی بدل گشت. داستان این انیمیشن در اصل برگفته از کتاب جنگل نوشته «Rudyard Kipling’s» است که در سال ۱۸۹۴ منتشر گردید. دیزنی در سال ۲۰۱۶ از این اثر لایو اکشنی ساخت که به اعتقاد بسیاری از کارشناسان بهترین بازسازی دیزنی از آثار کلاسیکش به حساب می‌آید.

فیلم The Jungle Book را «Jon Favreau» کارگردانی کرده است و داستان زندگی یک پسربچه در میان حیوانات جنگل را نشان می‌دهد. فیلم از سایت IMDb امتیاز ۷.۴ را دریافت کرده است.

۳- Mulan

محصول سال ۲۰۲۰

بازسازی نسخه Mulan محصول سال ۱۹۹۸

Mulan

فیلم مولان درباره یکی از افسانه‌های مشهور چینی است که تا به حال نسخه‌های بسیار زیادی از این افسانه تبدیل به فیلم یا انیمیشن شده‌اند. اما در سال ۱۹۹۸ کمپانی دیزنی اقتباسی انیمیشنی از این داستان را ساخت که هنوز نیز جزو بهترین انیمیشن‌های ساخته شده توسط این کمپانی به حساب می‌آید. اثری درباره دختری جنگجو که خود را به جای یک پسر جا می‌زند تا وارد میدان نبرد شود.

فیلم Mulan توسط «Niki Caro» کارگردانی شده است و از سایت IMDb امتیاز ۵.۷ را کسب کرده است. لازم به ذکر است به اعتقاد بسیاری این لایو اکشن جزو ضعیف‌ترین آثار دیزنی به حساب می‌آید.

۴- Christopher Robin

محصول سال ۲۰۱۸

بازسازی نسخه The Many Adventures of Winnie the Pooh محصول سال ۱۹۷۷

کریستوفر رابین

فیلم کریستوفر رابین بازسازی از مجموعه انیمیشن‌های محبوب دیزنی است. مجموعه انیمیشنی که بر اساس کتاب کودک مشهور «Winnie the Pooh» نوشته «A. A. Milne» ساخته شد. در سال ۱۹۷۷ این مجموعه انیمیشنی در قالب چند اثر کوتاه منتشر گردید و در سال ۲۰۱۸ کمپانی دیزنی تصمیم گرفت این اثر را دوباره بازسازی کند.

فیلم کریستوفر رابین را «Marc Forster» کارگردانی کرده و داستان آن پیرامون وقایع بعد از بزرگ شدن کریستوفر است. این فیلم از سایت IMDb توانسته است امتیاز ۷.۳ را دریافت کند.

۵- Maleficent

محصول سال ۲۰۱۴

بازسازی نسخه Sleeping Beauty محصول سال ۱۹۵۹

Maleficent

فیلم مالیفیسنت بازسازی از انیمیشن مشهور زیبای خفته کمپانی دیزنی است. انیمیشنی که در سال ۱۹۵۹ و بر اساس کتاب «Sleeping Beauty» نوشته «Charles Perrault» شده است. زیبای خفته یکی از انیمیشن‌های کلاسیک دیزنی است که در سال ۲۰۱۴ این کمپانی تصمیم گرفت تا فیلمی از روی شخصیت منفی این انیمیشن بسازد.

فیلم Maleficent را «Robert Stromberg» کارگردانی کرده و داستان زندگی شخصیت منفی داستان است که برخلاف انیمیشن اصلا فرد بدذاتی نیست. این اثر از سایت IMDb امتیاز ۷ را دریافت کرده است.

۶- The Lion King

محصول سال ۲۰۱۹

بازسازی نسخه The Lion King محصول سال ۱۹۹۴

The Lion King

فیلم شیر شاه بازسازی نسخه مشهور دیزنی است. انیمیشنی بسیار محبوب که همچنان جزو بهترین‌های این کمپانی به حساب می‌آید. در سال ۱۹۹۴ دیزنی با اقتباسی از انیمیشنی ژاپنی به نام سیمبا، انیمیشن شیرشاه را ساخت. بعد از گذشت ۲۵ سال دیزنی تصمیم گرفت تا این اثر کلاسیک خود را بازسازی کند و لایو اکشن جدید شیرشاه متولد شد.

فیلم The Lion King به کارگردانی «Jon Favreau» ساخته شد و از سایت IMDb امتیاز ۸.۵ را دریافت کرد. این اثر به عنوان بهترین بازسازی از آثار قدیمی استودیو دیزنی به حساب می‌آید که امتیازهای بسیار بالایی را از منتقدان دریافت کرده است.

۷- Alice in Wonderland

محصول سال ۲۰۱۰

بازسازی نسخه Alice in Wonderland محصول سال ۱۹۵۱

Alice in Wonderland

فیلم آلیس در سرزمین عجیب جزو اولین اثار بازسازی دیزنی است. اثری که از روی انیمیشن مشهور دیزنی ساخته شد که آن انیمیشن نیز خود از کتاب معروف «Alice’s Adventures in Wonderland» نوشته «Lewis Carroll» شده است. دیزنی در سال ۲۰۱۰ و با استفاده از بازیگران مطرحی همچون جانی دپ این لایو اکشن را ساخت.

کارگردان فیلم Alice in Wonderland تیم برتون «Tim Burton» است، کارگردانی که به ساخت آثار فانتزی مشهور بوده است. فیلم الیس با توجه به حضور تیم سازنده حرفه‌ای و بازیگران بزرگ ولی نتوانست تاثیرگذار باشد. این فیلم امتیاز ۶.۴ را از مخاطبان IMDb دریافت کرد.

۸- Dumbo

محصول سال ۲۰۱۹

بازسازی نسخه Dumbo محصول سال ۱۹۴۱

Dumbo

فیلم دامبو بر اساس کتاب مشهور «Dumbo, the Flying Elephant» نوشته «Helen Aberson» است. کتابی که در سال ۱۹۴۱ کمپانی دیزنی اثر مشهور خود با نام دامبی را بر اساس آن ساخت. حال بعد از گذشت ۷۰ سال دیزنی بار دیگر به سراغ این داستان رفت و لایو اکشن دامبو را ساخت. اثری که در گیشه نتوانست آنچنان که باید مورد استقبال قرار گیرد.

فیلم Dumbo نیز توسط «Tim Burton» ساخته شد که تجربه ساخت لایو اکشن آلیس در سرزمین عجایت را نیز داشته است. این فیلم از سایت IMDb امتیاز ۶.۳ را دریافت کرده است.

۹- Pokemon Detective Pikachu

محصول سال ۲۰۱۹

بازسازی نسخه pokémon series محصول سال ۱۹۹۷

Pokémon Detective Pikachu

فیلم پوکمون را باید جزو آثاری دانست که غربی‌ها از آثار انیمیشنی ژاپنی بازسازی کرده‌اند. سری محبوب «Pokémon»، مجموعه انیمیشن سریالی بوده که از سال ۱۹۹۷ تا به اکنون در فصل‌های مختلفی انتشار یافته است. در سال ۲۰۱۹ کمپانی «Legendary Pictures» بر اساس یکی از کاراکترهای این مجموعه ژاپنی لایواکشن خود را تولید کرد.

کارگردان فیلم Pokémon Detective Pikachu راب لترمن «Rob Letterman» است و بازیگران مشهوری همچون «Ryan Reynolds» در آن به ایفای نقش پرداخته‌اند. این فیلم امتیاز ۶.۶ را از IMDb دریافت کرده است.

۱۰- Alita: Battle Angel

محصول سال ۲۰۱۹

بازسازی نسخه Battle Angel Alita محصول سال ۱۹۹۰

Alita: Battle Angel

فیلم آلیتا فرشته جنگ برخلاف اثار قبلی از روی یک مانگای ژاپنی ساخته شده است. مانگایی که توسط «Yukito Kishiro» نوشته شده و در سال ۲۰۱۹ کمپانی «۲۰th Century Fox» از این مجموعه فیلم لایو اکشن را تولید کرد. این اثر در ژانر سایبرپانک دسته‌بندی می‌شود و در خصوص جهان آینده‌ای است که ربات‌ها در کنار انسان‌ها زندگی می‌کنند.

فیلم Alita: Battle Angel توسط «Robert Rodriguez» کارگردانی شده است و این فیلم امتیاز ۷.۳ را از مخاطبان IMDb دریافت کرد.

۰

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن