10 ویژگی مشترک برخی از سریال های نمایش خانگی | نقد و معرفی فیلم و سریال

۱۰ ویژگی مشترک برخی از سریال های نمایش خانگی

بارها با این سوال مواجه شدیم که وقتی تلویزیون، برنامه یا سریال جذابی ندارد، آیا صرفا با بالا پایین کردن کانال‌ ها می‌ توان سرگرم شد یا خیر؟ قطعا پاسخ ما به این مسئله، خیر است.

ویژگی های سریال های نمایش خانگی

بارها با این سوال مواجه شدیم که وقتی تلویزیون، برنامه یا سریال جذابی ندارد، آیا صرفا با بالا پایین کردن کانال‌ها می‌توان سرگرم شد یا خیر؟ قطعا پاسخ ما به این مسئله، خیر است.

حال چه کنیم؟

با این وضعیت تلویزیون که دیگر سریال‌هایش خیابان خلوت‌ کن نیست، طبیعتا اولین چیزی که به ذهن می‌رسد، شبکه‌های نمایش خانگی است.

 آثاری با فیلمنامه‌هایی سطحی و بدون خلاقیت ولی با بازیگرانی سرشناس و به اصطلاح سلبریتی که انگار نقطه تمرکزشان فقط بر روی سود سرشار حاصل از فیلم و تبدیل شدن فیلم به بنگاه‌های اقتصادی دوران می‌کند.

نگاهی که صرفا به دنبال جذب مخاطب برای کسب ثروت است، حال به هر طریقی؛ و چه بهتر دست گذاشتن رو خطوط قرمز‌ اخلاقی یک جامعه و ایجاد هیجان‌های کاذب و منحرف‌کننده؛ رویکردی که حدود دو سال است در شبکه نمایش خانگی دنبال می‌شود.

محتواها و اِلمان‌هایی که با ارائه تصاویری متفاوت و بدون تناسب با جامعه و واقعیات امروز، با عبور از قبح‌های فرهنگی ملت نظیر لاکچری زندگی کردن و غرق شدن در پول و ثروت، عشق‌های مثلثی و خیانت و… که به طور خوشبینانه احساس می‌شود، هدفی جز کسب ثروت برای عوامل اثر و عایدی جز تغییر مزاج مخاطب در تماشای فیلم و ایجاد حسرت‌آفرینی‌‌ و سرکوب امید و استعدادهای او چیزی دیگری ندارد.

۱
برچسب ها

همچنین بخوانید

‫۲ نظرها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن