معرفی مجموعه فیلم های رورونی کنشین یا شمشیرزن دوره گرد | مجله نقد فیلم‌گردی
فیلم شناسی

معرفی مجموعه فیلم های رورونی کنشین یا شمشیرزن دوره گرد

مجموعه فیلم های رورونی کنشین یا همان شمشیرزن دوره گرد اقتباسی از کمیک ژاپنی است که توسط نوبوهیرو واتسوکی به رشته تحریر درآمده است. اثری در ژانر فانتزی و هنرهای رزمی که طرفداران بسیاری در میان علاقمندان به سینمای فانتزی ژاپن دارد.

رورونی کنشین «Rurouni Kenshin» اثری اقتباسی و محصول کشور ژاپن است. اقتباسی از کمیک یا مانگای ژاپنی کنشین که خالقش نوبوهیرو واتسوکی «Nobuhiro Watsuki» است. نویسنده‌ای متولد ۱۹۷۰ که داستان شمشیرزن دوره‌گرد را با اقتباس از افسانه‌ای مشهور در دوران میجی ژاپن به نگارش درآورده است.

دوران میجی ژاپن به عنوان عصری شناخته می‌شود که دوران سامورایی‌ها به پایان می‌رسد و بعد از این دوران درهای کشور ژاپن به روی نیروهای خارجی باز می‌شود. دورانی که سیستم حکومتی کشور ژاپن را از سمت قدرت بیش از حد سامورایی‌ها خارج می‌کند و حکومت جمهوری مبتنی بر حضور خاندان سلطنتی شکل می‌گیرد. کمیک ژاپنی کنشین در فضای تاریخی این دوران روایت می‌شود.

باتوسای قاتل

داستان شمشیر‌زن دوره گرد یا باتوسای قاتل، پیرامون جوان سامورایی است که از کودکی تحت سخت‌ترین تمرین‌های شمشیرزنی قرار گرفته است. او که وارث یکی از مرگبارترین هنرهای شمشیرزنی ژاپنی است تبدیل به یک قاتل بی‌رحم می‌شود. قاتلی که در دوران جنگ‌های داخلی ژاپن که در عصر میجی رخ داده است با کشتن افراد زیادی تبدیل به یکی از قاتلان مخوف این دوران می‌شود.

اما برخورد او با دختری جوان باعث می‌شود تا او که تا به حال به تنها چیزی که فکر می‌کرده است کشتن بوده، طعم زندگی را بچشد. اما مرگ این دختر به دست خود کنشین او را از گذشته خویش پشیمان می‌کند. پشیمانی که موجب می‌شود او به دنبال رستگاری و بخشش رفته تا بتواند گناهان خود را جبران کند.

مجموعه سینمایی کنشین در پنج اپیزود ۲ ساعته ساخته شده است. کارگردانی هر پنج قسمت نیز برعهده کیشی اوتومه «Keishi Ōtomo» بوده است. کارگردان ۵۵ ساله ژاپنی که در کارنامه کاری خود آثار شاخص آنچنانی را ندارد. البته به جز مجموعه کنشین که اولین قسمت آن را در سال ۲۰۱۲ کارگردانی کرده است. سپس در سال ۲۰۱۴ قسمت دوم و سوم را کارگردانی کرده و در سال ۲۰۲۱ نیز قسمت چهارم و پنجم را ساخته است.

با مجله نقد فیلم گردی همراه باشید تا در این مطلب این پنج فیلم سینمایی را به شما معرفی کنیم.

لیست فیلم های رورونی کنشین از سال ۲۰۱۲ تا سال ۲۰۲۱

۱- Rurouni Kenshin: Origins

محصول سال ۲۰۱۲

شمشیرزن دوره‌گرد 1

قسمت اول کنشین به معرفی این شخصیت اختصاص دارد. کنشین هیمورا که با لقب هیتوکیری باتوسای شناخته می‌شود، بعد از نبرد با امپراطوری ژاپن شمشیر خود را کنار گذاشته است. او که حال یک دوره‌گرد شده است وارد شهر توکیو می‌شود. همزمان با ورود او قاتل بی‌نام و نشانی شروع به استفاده از نام کنشین و کشتن مردم بی‌گناه می‌کند.

حال کنشین به همراه پلیس تلاش می‌کنند تا این قاتل مرموز را بازداشت کنند. این فیلم از سایت IMDb امتیاز ۷.۵ را دریافت کرده است.

تماشای آنلاین شمشیرزن دوره گرد ۱

۲- Rurouni Kenshin: Kyoto Inferno

محصول سال ۲۰۱۴

شمشیرزن دوره‌گرد 2

قسمت دوم به رویارویی کنشین و شیشیو ماکوتو نشان می‌دهد. شیشیو که از طرفداران دولت ژاپن بود توسط سیاستمداران ژاپنی مورد خیانت قرار گرفت. او که بدنش سوخته است تصمیم می‌گیرد تا از دولت و مردم ژاپن انتقام بگیرد. کنشین که در مدرسه شمشیرزنی کندو به همراه کائرو و بقیه دوستانش زندگی می‌کند توسط دولت فراخوانده می‌شود تا جلوی شیشو را بگیرد.

فیلم توانست از سایت IMDb امتیاز ۷.۶ را دریافت کند.

تماشای آنلاین شمشیرزن دوره گرد ۲

۳- Rurouni Kenshin: The Legend Ends

محصول سال ۲۰۱۴

شمشیرزن دوره‌گرد 3

قسمت سوم بازگشتی به خاطرات دوران جوانی کنشین دارد. جایی که هیکو سیجورو شینتا که خود قاتل افسانه‌ای است کنشین خردسال را پیدا می‌کند و او را تحت شدیدترین تمرینات شمشیر زنی قرار می‌دهد. تمریناتی که سبک شمشیر زنی خاص او را به کنشین نوجوان آموزش می‌دهد و نام کنشین را بر روی او می‌گذارد. بعد از سال‌ها کنشین دوباره به سراغ استادش می‌رود تا آخرین فن شمشیر زنی را از او یاد بگیرد.

حال کنشین که در نبرد قبلی با شیشو شکست خورده است این بار با کمک دوستانش و آخرین تکنیک شمشیرزنی دوباره به سراغ شیشو می‌رود تا او را شکست دهد. فیلم همچون قسمت‌های قبلی از سایت IMDb امتیاز ۷.۶ را دریافت کرده است.

تماشای آنلاین شمشیرزن دوره گرد ۳

۴- Rurouni Kenshin: The Final

محصول سال ۲۰۲۱

شمشیرزن دوره‌گرد 4

کنشین در قسمت چهارم در کنار دوستانش مشغول به گذران زندگی است. زندگی که توسط گروهی از قاتلان چینی تهدید می‌شود. کنشین که در جوانی عاشق زنی به نام توموئه بود، بعد از مرگش شمشیر خود را کنار می‌گذارد اما برادر توموئه که کنشین را عامل مرگ خواهرش می‌داند به دنبال انتقام گرفتن از اوست. انیشی که رهبر این قاتلان است به توکیو آمده تا قضاوت بهشت را درباره باتوسای قاتل اجرا کند.

امتیاز مخاطبان به این فیلم در سایت IMDb 7.2 بوده است.

تماشای آنلاین شمشیرزن دوره گرد : پایان

۵- Rurouni Kenshin: The Beginning

محصول سال ۲۰۲۱

شمشیرزن دوره‌گرد 5

قسمت پایانی سری فیلم‌های رورونی کنشین در واقع داستان ابتدایی این مجموعه را روایت می‌کند. زمانی که کنشین به عنوان باتوسای قاتل علیه امپراطوری می‌جنگد و دستش به خون انسان‌های زیادی آلوده شده است. او که هدفی در زندگی ندارد و نمی‌داند که شادی چیست با زنی به نام توموئه آشنا می‌شود. توموئه تلاش می‌کند تا به کنشین معنی زندگی را بیاموزد اما افراد بسیاری می‌خواهند کنشین زنده نباشد.

قسمت پنجم و پایانی کنشین توانسته است امتیاز ۷.۹ را از مخاطبان در سایت IMDb کسب کند.

Rurouni Kenshin اثری که نباید از دستش دهید

سری پنج‌گانه «Rurouni Kenshin» به اضافه مانگا و انیمه این اثر را می‌توان یکی از آن دست آثار جذابی قلمداد کرد که اگر طرفدار دنیای هنرهای رزمی هستید نباید دیدن آن را از دست دهید. مجموعه‌ای که اگر از طرفداران دنیای فانتزی هستید این اثر می‌تواند نظر شما را جلب کند و از دیدن مبارزات هیجان انگیزش به همراه شخصیت‌های جذابش لذت ببرید.

۲

همچنین بخوانید

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن