آیا ده اتفاق مهم در فیلم منک واقعی هستند؟ | نقد و معرفی فیلم و سریال

آیا ده اتفاق مهم در فیلم منک واقعی هستند؟

1513

«منک» فیلمی زندگینامه‌ای‌ست که به صورت سیاه و سفید ساخته شده و درباره زندگی هرمن جی.منکویچ فیلمنامه‌نویس است و نبرد وی را با اورسون ولز کارگردان بر سر فیلمنامه «همشهری کین» تصویر می‌کند.

در این فیلم گری اولدمن در نقش منکویچ بازی کرده و تام بروک نقش اورسون ولز را ایفا می‌کند. آماندا سیفرید نیز در نقش ماریون دیویس بازیگر برادوی ظاهر می‌شود که با ویلیام راندلف هرست غول رسانه‌ای مطبوعات در ارتباط بود. لیلی کالینز، آرلیس هاوارد، تام پلفری دیگر بازیگران فیلم هستند.

«منک» برمبنای فیلمنامه‌ای به قلم پدر درگذشته دیوید فینچر یعنی جک فینچر که سال ۲۰۰۳ نوشته بود ساخته شده است.

دیوید فینچر پس از شش سال از ساخت «دختر گمشده» در سال ۲۰۱۴، این‌بار می‌خواهد سینما را با Mank به احاطه‌ی خود درآورد. فینچر در تازه‌ترین و یازدهمین اثر سینمایی بلند خود سراغ یک اثر مهم در تاریخ سینمای هالیوود رفته است.

شاید اول به ذهنمان متبادر شود که با یک اثر بیوگرافی رو به رو هستیم، اما باید بگوییم که Mank فراتر از این می‌رود و بر روی چالش‌های پیش‌روی منکویچ برای به پایان بردن فیلمنامه‌ی همشهری کین تمرکز می‌کند.

در واقع Mank می‌خواهد با روح حاکم بر خود و تصاویر سراسر سیاه و سفیدش، ما را به حال و هوای دوران همشهری کین ببرد. جالب است بدانید که دیوید فینچر، Mank را در همان لوکیشنی ساخته که خود منکویچ با همراهی ولز در آن‌جا فیلمنامه را نوشته‌ بودند.

ناگفته نماند که در این اثر، فینچر عادت و وسواس همیشگی خود را فراموش نکرده و گفته می‌شود او یکی از صحنه‌ها را با حدود ۲۰۰ برداشت توسط ۱۰ دوربین، طی یک هفته ضبط کرده است.

۰

ویدئو های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن