نقد فیلم پارک ژوراسیک jurassic park به کارگردانی استیون اسپیلبرگ در نقدکست 63 | نقد و معرفی فیلم و سریال

نقد فیلم پارک ژوراسیک jurassic park به کارگردانی استیون اسپیلبرگ در نقدکست ۶۳

1966

فیلم پارک ژوراسیک – jurassic park به کارگردانی استیون اسپیلبرگ محصول سال ۱۹۹۳ و برگرفته از رمانی به همین نام است. داستان فیلم در جزیره‌ای تخیلی به نام ایزلا نوبلار رخ می‌دهد.

این فیلم هم‌اکنون جز ۲۵۰ فیلم برتر تاریخ سینما در سایت imdb است. این فیلم در اسکار ۱۹۹۴ برنده ۳ اسکار بهترین تدوین صدا، بهترین میکس صدا و بهترین جلوه های تصویری شد.

فروش بسیار خوب این فیلم سبب شد قسمت‌های دوم با نام‌های جهان گمشده: پارک ژوراسیک (در سال ۱۹۹۷) و پارک ژوراسیک ۳ (در سال ۲۰۰۱) آن نیز تولید گردید و همچنین قسمت چهارم آن با نام دنیای ژوراسیک که یک فیلم باز راه اندازی شده محسوب می‌شود در سال ۲۰۱۵ تهیه گردید.

قسمت پنجم با نام دنیای ژوراسیک : سقوط پادشاهی در سال ۲۰۱۸ اکران شد. همچنین ساخت نسخه ششم با نام دنیای ژوراسیک : قلمرو تایید و اعلام شده که این فیلم برای اکران در سال ۲۰۲۱ برنامه ریزی شده است.

در خلاصه داستان فیلم آمده است:

دانشمندان در جزیره دورافتاده ای پارک تفریحی ماقبل تاریخ درست کرده اند و توانسته اند دایناسورهای ماقبل تاریخ را بازسازی کنند تا اینکه ..

بازیگران فیلم:

سام نیل، لورا درن، جف گلدبلام، ساموئل ال. جکسون، ریچارد اتنبرا، مارتین فررو، بی‌دی ونگ، باب پک، وین نایت، جوزف مازلو، آریانا ریچاردز، کامرون تور، میگل ساندووال و ریچارد کایلی

سایر عوامل «پارک ژوراسیک»:

کارگردان: استیون اسپیلبرگ
فیلمنامه: دیوید کپ – مالیا اسکاچ مارمو

موسیقی: جان ویلیامز
فیلمبردار: دین کندی
تدوینگر: مایکل کان
۰

ویدئو های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن